Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 21 svi 2024, 01:16.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 144 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Prebacivanje dozvola 
Autor/ica Poruka
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5408
Lokacija: Zagreb
Post Re: Prebacivanje dozvola
RANGER94 je napisao/la:
Ako je svejedno kada dodje do samoobrane na kakvu je dozvolu oruzje registrirano, cemu onda oruzni list u svrhu samoobrane. Ispada da je bitno imati bilo kakvu dozvolu. Sada kada ovo citam shvacam zasto gro ljudi polaze lovacke ispite za 500 kuna. Zato da kupe oruzje za imati u kuci, a ne zato da brinu o divljaci. Jer ispada da je bitno imati bilo kakvu legalnu cijev. Po ovom sto citam, jedino odskace DiN za samoobranu jer ti nitko ne moze nista sto ga nosis, a ako nosis lovacki u kaficu mogu ti ga uzeti, ali ako dodje do ssmoobrane nece imati veze sto je lovacki. Ma glupost! Ne drzi ovo vodu, tj. ne bi tribalo drzati!

Sve si pomiješao.
Postavljeno je bilo da se braniš u svome domu i tada nije važno na što je registracija oružja.
A lovački ,a ni sportski ,NE smiješ nositi van!
Osim za njihovu namjenu.


14 ožu 2024, 21:32
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 13 srp 2022, 23:27
Postovi: 74
Post Re: Prebacivanje dozvola
@ranger94 Lovacki pistolj ili cekic, svejedno ti je ako je opravdana samoobrana, ali odgovaras u odvojenom postupku ako se nisi pridrzavao uvjeta vezanih za lovačkog oružja...
Isto bi bilo da u slučaju samoobrane ugusis napadaca vrecicom graska vs vrecicom kokaina, da karikiram


14 ožu 2024, 21:35
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5408
Lokacija: Zagreb
Post Re: Prebacivanje dozvola
file je napisao/la:
@mirok Trazio sam nabavnu za pištolj, u teoriji da sam dobio, bio bi neki 10mm, i razgovarao sam s gdjom Lidijom, ne znam prezime.

@marin223 Nikad ne znas jel ce mozda nekome nekad biti bitno, a kad je slucaj takav da 100% nece odobriti, cemu onda da ostaje takva zabilješka.

Mislim da gđa Lidija nije šefica,već da radi u kancelariji za oružje.
G Raič je bio šef i nema dugo da je otišao na drugo mjesto,a došao je drugi kolega....
E sad....?


14 ožu 2024, 21:37
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 13 srp 2022, 23:27
Postovi: 74
Post Re: Prebacivanje dozvola
@mirok mozda sam krivo povezao, ali ona je u povjerenstvu za odobravanje

Ali, ne bi imalo drugi rezultat tko god da je bio.


14 ožu 2024, 21:42
Profil
Skupnik
Skupnik

Pridružen/a: 31 sij 2009, 14:26
Postovi: 290
Post Re: Prebacivanje dozvola
Cemu onda traziti drzanje za samoobranu ako se mozes braniti lovackim?

_________________
SI VIS PACEM, PARA BELLUM!


14 ožu 2024, 21:43
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 13 srp 2022, 23:27
Postovi: 74
Post Re: Prebacivanje dozvola
To da ne moras biti ni lovac ni sportski strijelac?


14 ožu 2024, 21:45
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5408
Lokacija: Zagreb
Post Re: Prebacivanje dozvola
RANGER94 je napisao/la:
Cemu onda traziti drzanje za samoobranu ako se mozes braniti lovackim?

A što ako nisi lovac ,ni strijelac ?


14 ožu 2024, 21:46
Profil
Skupnik
Skupnik

Pridružen/a: 31 sij 2009, 14:26
Postovi: 290
Post Re: Prebacivanje dozvola
Onda trazis drzanje koje ti u nekim upravama(ne cesto kao DiN) uredno odbijaju. A lovacko ili sportsko ima svatko tko nije kaznjavan

_________________
SI VIS PACEM, PARA BELLUM!


14 ožu 2024, 21:49
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 16 vel 2015, 14:13
Postovi: 705
Post Re: Prebacivanje dozvola
Blago ilegalnima, ne zamaraju se sa ovakvim stvarima, nose ga uredno, pucaju i ponavljaju djela i sve 5....

_________________
BUM BUM...


14 ožu 2024, 21:51
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5408
Lokacija: Zagreb
Post Re: Prebacivanje dozvola
file je napisao/la:
@mirok mozda sam krivo povezao, ali ona je u povjerenstvu za odobravanje

Ali, ne bi imalo drugi rezultat tko god da je bio.

Vjerujem ti.
Pa mene su kada sam prepisivao oružje sa pok starog na sebe,pitali.....a šta će vam to ?
Pa imate već vi toga dosta....?!
I za to im je trebalo 4 mjeseca...!!!
Tek kada sam se obratio načelnici,zahtjev mi je bio riješen odmah idući dan ujutro...!


14 ožu 2024, 21:52
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5408
Lokacija: Zagreb
Post Re: Prebacivanje dozvola
berbenn je napisao/la:
Blago ilegalnima, ne zamaraju se sa ovakvim stvarima, nose ga uredno, pucaju i ponavljaju djela i sve 5....

Upravo zaključih isto :mrgreen:


14 ožu 2024, 21:54
Profil
Narednik
Narednik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 402
Post Re: Prebacivanje dozvola
Mirok je napisao/la:
RANGER94 je napisao/la:
Ako je svejedno kada dodje do samoobrane na kakvu je dozvolu oruzje registrirano, cemu onda oruzni list u svrhu samoobrane. Ispada da je bitno imati bilo kakvu dozvolu. Sada kada ovo citam shvacam zasto gro ljudi polaze lovacke ispite za 500 kuna. Zato da kupe oruzje za imati u kuci, a ne zato da brinu o divljaci. Jer ispada da je bitno imati bilo kakvu legalnu cijev. Po ovom sto citam, jedino odskace DiN za samoobranu jer ti nitko ne moze nista sto ga nosis, a ako nosis lovacki u kaficu mogu ti ga uzeti, ali ako dodje do ssmoobrane nece imati veze sto je lovacki. Ma glupost! Ne drzi ovo vodu, tj. ne bi tribalo drzati!

Sve si pomiješao.
Postavljeno je bilo da se braniš u svome domu i tada nije važno na što je registracija oružja.
A lovački ,a ni sportski ,NE smiješ nositi van!
Osim za njihovu namjenu.


Gdje piše da ne smiješ nosit van lovački i sportski ? Ne smije bit napunjen, ali prenosit ga smiješ di hoćeš (osim u prostore sa znakon zabrane).
Kolekcionarsko ne smiješ iznjet iz kuće bez opravdanog razloga (izložba, servis) taman da će ti ju potres srušit, jer si odma u prekršaju. Što je po meni idiotarija, al kad se ni vlasnici ne bune, kog briga onda za prava.


14 ožu 2024, 21:54
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5408
Lokacija: Zagreb
Post Re: Prebacivanje dozvola
RANGER94 je napisao/la:
Onda trazis drzanje koje ti u nekim upravama(ne cesto kao DiN) uredno odbijaju. A lovacko ili sportsko ima svatko tko nije kaznjavan

Nema.
I lovci i strijelci moraju ispunjavati uvjete za lovce i strijelce.


14 ožu 2024, 21:56
Profil
Narednik
Narednik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 402
Post Re: Prebacivanje dozvola
file je napisao/la:
@mirok Trazio sam nabavnu za pištolj, u teoriji da sam dobio, bio bi neki 10mm, i razgovarao sam s gdjom Lidijom, ne znam prezime.

@marin223 Nikad ne znas jel ce mozda nekome nekad biti bitno, a kad je slucaj takav da 100% nece odobriti, cemu onda da ostaje takva zabilješka.


Kužim, nisu ti dužni izdat nabavnu pa mogu izmislit bilo koji razlog, ili čak i ucjenu: ako sad ovo, onda ti u budućnosti sigurno nećemo to i to...


14 ožu 2024, 21:56
Profil
Narednik
Narednik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 402
Post Re: Prebacivanje dozvola
Mirok je napisao/la:
RANGER94 je napisao/la:
Onda trazis drzanje koje ti u nekim upravama(ne cesto kao DiN) uredno odbijaju. A lovacko ili sportsko ima svatko tko nije kaznjavan

Nema.
I lovci i strijelci moraju ispunjavati uvjete za lovce i strijelce.


Možeš mi napisat broj članka i naziv dokumenta u kojem to piše, da se ne smije nosit nigdje osim u lovište/strelište ?


14 ožu 2024, 21:57
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5408
Lokacija: Zagreb
Post Re: Prebacivanje dozvola
Marin223 je napisao/la:
Mirok je napisao/la:
RANGER94 je napisao/la:
Ako je svejedno kada dodje do samoobrane na kakvu je dozvolu oruzje registrirano, cemu onda oruzni list u svrhu samoobrane. Ispada da je bitno imati bilo kakvu dozvolu. Sada kada ovo citam shvacam zasto gro ljudi polaze lovacke ispite za 500 kuna. Zato da kupe oruzje za imati u kuci, a ne zato da brinu o divljaci. Jer ispada da je bitno imati bilo kakvu legalnu cijev. Po ovom sto citam, jedino odskace DiN za samoobranu jer ti nitko ne moze nista sto ga nosis, a ako nosis lovacki u kaficu mogu ti ga uzeti, ali ako dodje do ssmoobrane nece imati veze sto je lovacki. Ma glupost! Ne drzi ovo vodu, tj. ne bi tribalo drzati!

Sve si pomiješao.
Postavljeno je bilo da se braniš u svome domu i tada nije važno na što je registracija oružja.
A lovački ,a ni sportski ,NE smiješ nositi van!
Osim za njihovu namjenu.


Gdje piše da ne smiješ nosit van lovački i sportski ? Ne smije bit napunjen, ali prenosit ga smiješ di hoćeš (osim u prostore sa znakon zabrane).
Kolekcionarsko ne smiješ iznjet iz kuće bez opravdanog razloga (izložba, servis) taman da će ti ju potres srušit, jer si odma u prekršaju. Što je po meni idiotarija, al kad se ni vlasnici ne bune, kog briga onda za prava.

Pitanje je bilo nošenje lovačkoga/sportskoga u kafić.
Ti misliš da i to smiješ ???


14 ožu 2024, 22:00
Profil
Narednik
Narednik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 402
Post Re: Prebacivanje dozvola
Nije pitanje dal smijem prenosti, nego:

Gdje piše da ne smijem ?
Koju prekršajnu odredbu time kršim ?


14 ožu 2024, 22:01
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5408
Lokacija: Zagreb
Post Re: Prebacivanje dozvola
Opet .....
Pročitaj ZoNiPOG....
Pročitaj cijeli !!!


14 ožu 2024, 22:06
Profil
Narednik
Narednik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 402
Post Re: Prebacivanje dozvola
Mirok je napisao/la:
Opet .....
Pročitaj ZoNiPOG....
Pročitaj cijeli !!!


Jesam i nisam našao odredbu koja zabranjuje PREnošenje lovačkog/sportskog bilo gdje osim do lovišta/strelišta
Možeš li me uputit i reći mi samo broj članka koji to zabranjuje ?


14 ožu 2024, 22:08
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 13 srp 2022, 23:27
Postovi: 74
Post Re: Prebacivanje dozvola
Marin223 je napisao/la:

Kužim, nisu ti dužni izdat nabavnu pa mogu izmislit bilo koji razlog, ili čak i ucjenu: ako sad ovo, onda ti u budućnosti sigurno nećemo to i to...


Kad bi svi koji sad imaju oružje podnijeli zahtjev za din za samoobranu, i ja bih, pa da svi imamo zabiljesku da je odbijeno.. Ovako, ne zelim biti dio neke male statistike, jer ne znam kad me moze klepiti po glavi.


14 ožu 2024, 22:10
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 144 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 20 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan