Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 22 svi 2024, 04:34.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 144 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sljedeća
Prebacivanje dozvola 
Autor/ica Poruka
Narednik
Narednik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 402
Post Re: Prebacivanje dozvola
Barut je napisao/la:
Marin223 je napisao/la:
Prebacivanje oružja sa lovačkog na sportsko kod mene:

potvrda 20 eura
parking, gorivo (gubitak 1.5h plus bježanje sa posla, dobro da uopće i imam tu mogućnost)
novi OL 5.31 euro
upravne pristojbe 4.65 eura
nove slike 5 eura

I sad taj pištolj više ne mogu koristit u lovu. Sad bi zbog toga moro valjda kupovat još jedan isti pištolj.
Eto kako striktna namjena oružja izgleda u praksi... čini se kao uredna stvar, lijepo će pisat namjena oružja, a zapravo ti cirkus pravi.
Šta ak mi zatreba i puška za sport, onda ostajem i bez lovačke puške...
Ali koji dokument si ispunio? Zahtjev za registraciju?


Sent using Tapatalk Pro


Da, zahtjev za registraciju. I pošto mi je to prvo sportsko, sad se mora komisija ponovo sastat da "odluči jel može" (to mi je službenica rekla)...
I to će trajat 2, 3 tjedna. Inače da sam zatražio nabavnu za lovačko, dobio bi ju za 2 dana.


13 ožu 2024, 10:18
Profil
Narednik
Narednik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 402
Post Re: Prebacivanje dozvola
@timmy75
A dal može bit problema za odlazak na natjecanje izvan HR, a sa lovačkim oružjem ?


13 ožu 2024, 10:20
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 12 sij 2023, 23:43
Postovi: 807
Post Re: Prebacivanje dozvola
Marin223 je napisao/la:
@timmy75
A dal može bit problema za odlazak na natjecanje izvan HR, a sa lovačkim oružjem ?


Da.

Ne smijes se natjecat s Lovackim oruzjem vani, mora bit na sport i uredno registrirano.

Tipa PCC mora bit registriran ko puska, ne ko pistolj.


13 ožu 2024, 10:25
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 12 sij 2023, 23:43
Postovi: 807
Post Re: Prebacivanje dozvola
timmy75 je napisao/la:
Stargazer je napisao/la:
Ovo zadnje sigurno nije, pitaj naseg zajednickog prijatelja s petnje koliko je dugo cekao zadnju nabavnu, skoro mjesec i pol, evo dobio ju je prije mozda 2 tjedna.


Pričao sam pred 10 dana sa Službom zajedničkih i upravnih poslova. Vadio nabavnu prije možda 7, ne znam točno, došlo skoro pa odmah, kolegama iz moje PU također.

Za cijelu Hrvatsku je došao drugačiji način rada, onako kako sam napisao. Netko možda do sada nije implementirao, ali ako nije, bit će uskoro.


Evo ja za neke procedure sto se tice drugih dozvola vec 3-4 godine cekam da se "implementiraju" u odredjenim djelovima zemlje.

Optimistican sam da ce unutar 3-4 godine bit implementirano.


13 ožu 2024, 10:26
Profil
Narednik
Narednik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 402
Post Re: Prebacivanje dozvola
Stargazer je napisao/la:
Marin223 je napisao/la:
@timmy75
A dal može bit problema za odlazak na natjecanje izvan HR, a sa lovačkim oružjem ?


Da.

Ne smijes se natjecat s Lovackim oruzjem vani, mora bit na sport i uredno registrirano.

Tipa PCC mora bit registriran ko puska, ne ko pistolj.


Zato sam i prebacivao, da budem 100% siguran da me nikad nigdje neće netko maltretirat zbog gluposti.


13 ožu 2024, 10:35
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 18 stu 2010, 22:52
Postovi: 707
Post Re: Prebacivanje dozvola
Stargazer je napisao/la:
timmy75 je napisao/la:
Stargazer je napisao/la:
Ovo zadnje sigurno nije, pitaj naseg zajednickog prijatelja s petnje koliko je dugo cekao zadnju nabavnu, skoro mjesec i pol, evo dobio ju je prije mozda 2 tjedna.


Pričao sam pred 10 dana sa Službom zajedničkih i upravnih poslova. Vadio nabavnu prije možda 7, ne znam točno, došlo skoro pa odmah, kolegama iz moje PU također.

Za cijelu Hrvatsku je došao drugačiji način rada, onako kako sam napisao. Netko možda do sada nije implementirao, ali ako nije, bit će uskoro.


Evo ja za neke procedure sto se tice drugih dozvola vec 3-4 godine cekam da se "implementiraju" u odredjenim djelovima zemlje.

Optimistican sam da ce unutar 3-4 godine bit implementirano.


Ja stvarno ne bi ulazio u politiku, prenosim kako mi je rečeno da će biti u cijeloj RH, kod mene kako su i rekli, tako sada i rade (brzo i bez previše nepotrebnih papira).

EDIT: kod nepotrebnih papira mislim:
- ne moram donositi svakih 6 mjeseci potvrdu saveza (kao do sada), vrijedi za zauvijek dok savez ili klub javi da ja nisam više u savezu
- ne moram potpisivati svaki puta za sef, ako već imam oružje podrazumijeva se da imam i sef
- ne moram potpisivati za liječnika, jer svejedno moram javiti ako sam odabrao novog.

_________________
Put your money where your mouth is.


13 ožu 2024, 12:22
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 18 stu 2010, 22:52
Postovi: 707
Post Re: Prebacivanje dozvola
Marin223 je napisao/la:
Stargazer je napisao/la:
Marin223 je napisao/la:
@timmy75
A dal može bit problema za odlazak na natjecanje izvan HR, a sa lovačkim oružjem ?


Da.

Ne smijes se natjecat s Lovackim oruzjem vani, mora bit na sport i uredno registrirano.

Tipa PCC mora bit registriran ko puska, ne ko pistolj.


Zato sam i prebacivao, da budem 100% siguran da me nikad nigdje neće netko maltretirat zbog gluposti.


Fascinantan napredak od prije 2-3 mjeseca kad te nije interesirao sport i natjecanja. Sad se već planira odlazak na natjecanja van. Sretno!

_________________
Put your money where your mouth is.


13 ožu 2024, 12:29
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5411
Lokacija: Zagreb
Post Re: Prebacivanje dozvola
Unisona provedba propisa je i do sada trebala biti.
Ali si je svatko davao za pravo raditi po svom.


13 ožu 2024, 12:31
Profil
Narednik
Narednik
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2016, 22:47
Postovi: 404
Lokacija: Sesvete
Post Re: Prebacivanje dozvola
timmy75 je napisao/la:

frulica je napisao/la:

Da me se ne shvati pogrešno, super da je to odrađeno jednostavno. Ali, na koji način se dozvola prebaci na sportsku, bez prilaganja potvrde, a zakon kaže da je za držanje (nabavu) sportskog oružja potrebna potvrda saveza?
Je li na djelu opet proizvoljno tumačenje od postaje do postaje?

Zašto ovo pitam, hipotetski bi mi jeftinije bilo položiti lovački ispit za 500 kn. (protuvrijednost EUR) nabaviti oružje i nakon toga sve prebaciti na sportsko bez obveze plaćanja članarine klubovima. Je li to baš tako jednostavno?

Naravno da ne može, zašto bi prebacio sve na sportsko ako nisi član niti kluba, niti saveza? Čak bi klub i savez u nekom idealnom svijetu trebali obavijestiti MUP o tvom prestanku članstva u klubu i savezu, a onda oružje ide natrag na lovačko ili samoobranu.





Pa normalno da nije normalno, ali čovjek je prebacio oružje sa lovačkog na sportsko bez da je član kluba ili saveza i ti kažeš da ne može.


13 ožu 2024, 12:39
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 18 stu 2010, 22:52
Postovi: 707
Post Re: Prebacivanje dozvola
frulica je napisao/la:
timmy75 je napisao/la:

frulica je napisao/la:

Da me se ne shvati pogrešno, super da je to odrađeno jednostavno. Ali, na koji način se dozvola prebaci na sportsku, bez prilaganja potvrde, a zakon kaže da je za držanje (nabavu) sportskog oružja potrebna potvrda saveza?
Je li na djelu opet proizvoljno tumačenje od postaje do postaje?

Zašto ovo pitam, hipotetski bi mi jeftinije bilo položiti lovački ispit za 500 kn. (protuvrijednost EUR) nabaviti oružje i nakon toga sve prebaciti na sportsko bez obveze plaćanja članarine klubovima. Je li to baš tako jednostavno?

Naravno da ne može, zašto bi prebacio sve na sportsko ako nisi član niti kluba, niti saveza? Čak bi klub i savez u nekom idealnom svijetu trebali obavijestiti MUP o tvom prestanku članstva u klubu i savezu, a onda oružje ide natrag na lovačko ili samoobranu.





Pa normalno da nije normalno, ali čovjek je prebacio oružje sa lovačkog na sportsko bez da je član kluba ili saveza i ti kažeš da ne može.


Tko je to napravio? Ako pričamo o original posteru, napisao da je platio 20 eur potvrdu HSPS da je član kluba i saveza.

Ako pričamo o članu "junge95", moguće da se već bavi sportom, ima neko oružje na sportsku ili je imao prije

_________________
Put your money where your mouth is.


Zadnja izmjena: timmy75; 13 ožu 2024, 12:48; ukupno mijenjano 1 put/a.



13 ožu 2024, 12:40
Profil
Narednik
Narednik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 402
Post Re: Prebacivanje dozvola
timmy75 je napisao/la:
Fascinantan napredak od prije 2-3 mjeseca kad te nije interesirao sport i natjecanja. Sad se već planira odlazak na natjecanja van. Sretno!


Ne planiram ništa, samo sam htio da imam sve šta treba ako zatreba i da nemam briga oko dokumenata.


13 ožu 2024, 12:42
Profil
Narednik
Narednik
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2016, 22:47
Postovi: 404
Lokacija: Sesvete
Post Re: Prebacivanje dozvola
[/quote]

Tko je to napravio? Ako pričamo o original posteru, napisao da je platio 20 eur potvrdu HSPS da je član kluba i saveza.

frulica je napisao/la:
junge95 je napisao/la:
frulica je napisao/la:

Jesi li trebao prilagati potvrdu o statusu aktivnog strijelca, ukoliko je prebacivanje napravljeno na sportsku dozvolu?


Nisam!


Da me se ne shvati pogrešno, super da je to odrađeno jednostavno. Ali, na koji način se dozvola prebaci na sportsku, bez prilaganja potvrde, a zakon kaže da je za držanje (nabavu) sportskog oružja potrebna potvrda saveza?
Je li na djelu opet proizvoljno tumačenje od postaje do postaje?

Zašto ovo pitam, hipotetski bi mi jeftinije bilo položiti lovački ispit za 500 kn. (protuvrijednost EUR) nabaviti oružje i nakon toga sve prebaciti na sportsko bez obveze plaćanja članarine klubovima. Je li to baš tako jednostavno?



Što kaže junge95 na moj upit?


13 ožu 2024, 12:50
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5411
Lokacija: Zagreb
Post Re: Prebacivanje dozvola
Pa zar nije naveo da je za to platio 20e i kasnije rekao da je to od saveza....


13 ožu 2024, 13:01
Profil
Narednik
Narednik
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2016, 22:47
Postovi: 404
Lokacija: Sesvete
Post Re: Prebacivanje dozvola
Mirok je napisao/la:
Pa zar nije naveo da je za to platio 20e i kasnije rekao da je to od saveza....


Platio je Marin223….


13 ožu 2024, 13:04
Profil
Narednik
Narednik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 402
Post Re: Prebacivanje dozvola
frulica je napisao/la:
Mirok je napisao/la:
Pa zar nije naveo da je za to platio 20e i kasnije rekao da je to od saveza....


Platio je Marin223….


Član sam kluba za praktično streljaštvo više od pola godine, sad sam samo zatražio potvrdu od saveza da mogu komad oružja prebacit na sportsko. Potvrdu sam platio 20 eura.


13 ožu 2024, 13:07
Profil
Skupnik
Skupnik

Pridružen/a: 31 sij 2009, 14:26
Postovi: 290
Post Re: Prebacivanje dozvola
Čitam postove pa ne mogu a da se ne osvrnem. Ne znam da li je od uprave do uprave posto sam i sam svjedok raznih nejasnoca sa kojima se djelatnice susrecu, a upravo zbog toga jer su im neke stvari u rukama prvi put(npr. dozvola za sskupljanje kat. B), ali se svakako pri prebacivanju mora imati potvrda saveza da si aktivan član ili potvrda kluba koji je članica HSAS-a pa kao takav izdaje potvrdu koja vrijedi do opziva, a za sve mora biti friška provjera prema sudu koja u sustavu traje 6 mjeseci. Radi se o promjeni rezima iz sporta u lov, iz lova u sport, iz sakupljanja kat. B u sport, iz sakupljanja kat. B u lov za što sve moraju biti ispunjeni uvjeti. Dakle, ako je sudska provjera unutar 6 mj., ako si lovac sa vazecom markicom ili ako imas potvrdu saveza(bilo koju), oruzje se prebaci za 5 minuta. Nema izdavanja nabavne dozvole, već sam zahtjev na kojem se navede promjena rezima znaci nalog da se oruzje prebaci. Ako je netko to napravio nekom na drugi nacin, napravio je na krivi i netocan nacin.
Sto se tice oruzja koje je registrirano kao lovacko, s njim se uredno puca na streljani i uredno natjece sto potvrdjujem iz vlastitog iskustva! Nemojte pisati nesto sto nisu istine....

_________________
SI VIS PACEM, PARA BELLUM!


13 ožu 2024, 18:48
Profil
Pozornik
Pozornik

Pridružen/a: 28 stu 2023, 19:27
Postovi: 51
Post Re: Prebacivanje dozvola
Pitanje u vezi ovoga..
Smije li se s pištoljem registriranim za samoobranu ići u lov, ali ne da se njime lovi nego da u lovu služi za samoobranu od recimo ranjenog vepra?
Ono, lovac ima lovačku pušku registriranu za lov i pištolj registriran za samoobranu. Ide u lov lovačkom puškom, a pištolj nosi za samoobranu i samo za samoobranu ga i koristi, po potrebi naravno.

Jel to legalno?


13 ožu 2024, 19:09
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 16 vel 2015, 14:13
Postovi: 705
Post Re: Prebacivanje dozvola
Ne smije. Za samilosni ne smije, a kako bi okarakterizirali djelo samoobrane, to je vec pitanje. Briga vepra kakva je dozvola. Glup zakon, ali je tako kako je

_________________
BUM BUM...


13 ožu 2024, 20:04
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 16 vel 2015, 14:13
Postovi: 705
Post Re: Prebacivanje dozvola
O tom se da diskutirati. Npr. napadne te migrant, a ti sa lovackim pistoljem. Ne smijes se braniti, a kuci si ostavio pistolj za samoobranu. Dakle, nositi dva pistolja tko ima takve dozvole. Tako ispada!

_________________
BUM BUM...


13 ožu 2024, 20:07
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 13 srp 2022, 23:27
Postovi: 74
Post Re: Prebacivanje dozvola
Mislim da je prekršaj nositi ikakvo oružje u lovište, osim lovačkoga u lovu.


13 ožu 2024, 20:31
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 144 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 11 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan