Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 28 tra 2024, 10:15.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 66 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Rasprava 
Autor/ica Poruka
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 12 sij 2023, 23:43
Postovi: 778
Post Re: Rasprava
Mirok je napisao/la:
Ne mogu ti prijatelji biti odgovorni.
Prepoznati depresiju,ni suicidalnost nije lako ni stručnjaku.
A zamisli da se "prijatelji"tako zaigraju i pogrešno cinkaju frenda ?
Medicina je tu da da svoje mišljenje,jer psihološki problemi ne moraju biti povezani sa obaveznim oduzimanjem oružja.


Najbolje se rijesit ikake odgovornosti.

Vlasnici oruzja trebaju biti kao politicari. Na svako pitanje odgovoriti sa "ne znam"


22 pro 2023, 19:31
Profil
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 18 sij 2019, 16:31
Postovi: 1212
Post Re: Rasprava
Ne pišite ludosti. Dobro je Mirok napisao. Teško je prepoznati i stručnjacima. Kamoli laicima.

Doživio sam da nam se kuhar bacio u more. Pukao skroz. Skočio, pa se predomislio i doplivao do obale. Onda se opet predomislio i skočio ponovo plivati prema pučini. Spasili ga ribari.
Nitko to nije mogao ni pomisliti. Čovjek uvijek bio vedar, druželjubiv i odličan kuhar i osoba. Nešto ga je prelomilo i skok u more....

Pročitajte biografije nekih poznatijih serijskih ubojica. Ugledni građani, dobronamjerni obiteljski ljudi, prijateljski susjedi...
Ubijali su godinama, na desetke i stotine, nitko ništa nije primjetio, ostali iznaneđani i u čudu kada ga se otkrilo.

Nemojte misliti da bi ih zabrana vatrenog oružja zaustavila. Ne bi ni ovog Čeha. Pa on je već ranije ubio prolaznika i bebu, pa onda vlastitog oca i tek je onda otišao na fakultet. Ne bi ga zaustavilo, samo bi trajalo duže (dani, mjeseci, godine) i bilo još okrutnije hladnim oružjem.

Upravo takvi luđaci i jesu dobar razlog za imati oružje za samoobranu. Rijetko se dogodi ali može bilo gdje i bilo kome.
Neki napadi tipa Izrael i Gaza o čemu se raspravlja na forumu je gotovo 0% šanse. Ali luđaci su više od 0%.


22 pro 2023, 19:56
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5380
Lokacija: Zagreb
Post Re: Rasprava
Tako je.
Zato je apsolutno logično da liječnik OM može dati svoj stručan sud.
Obiteljski liječnici imaju najpotpunije podatke o svom pacijentu ,poznaju pacijenta i mogu uočiti razliku koja bi ukazivala na loše.
Iz toga razloga je ukinuta i redovita policijska terenska kontrola imaoca oružja.
Jer je na osnovu informacija susjeda,bračnoga druga,djece ,onda policija odlučivala je li netko zdrav ili ne .
I ispravno se procijenilo da policija NIJE stručna za to.


22 pro 2023, 20:42
Profil
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 18 sij 2019, 16:31
Postovi: 1212
Post Re: Rasprava
Ma samo su im prebacili vrući krumpir. Odakle liječnik OM zna da je netko manijak ako se nikada nije pojavio u ordinaciji i rekao: "Ja sam manijak, ima li kakvih tableta da to liječe?". Ili već napravio nešto manijakalno pa završio na psihijatriji.

Ali istina, bolje je od onoga staroga sistema i manje je šanse za propuste.


22 pro 2023, 20:54
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5380
Lokacija: Zagreb
Post Re: Rasprava
Upravo to.
Zdravstveni karton te prati i u njemu je navedeno što postoji.
Tako da sa toga aspekta se eventualno može nešto zaključiti.
Naravno da liječnik OM nije ,ni ne može sve znati i ne može biti apsolutno odgovoran za nekoga.
Njegova je odgovornost samo ako na temelju DOSTUPNIH mu informacija i nalaza,nije postupio pravilno.
A kada tko može puknuti,to nitko ne može znati,a često se ne zna ni kako....
Nešto slično kao pojam iznenadne smrti.
Zdrav čovjek ,samo se sruši,nekada čak na izlasku iz ordinacije....
Relativno mlad,nikad bolestan.....


22 pro 2023, 21:15
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 12 sij 2023, 23:43
Postovi: 778
Post Re: Rasprava
Sam cu rec ovo.

Ne postoji osoba koja mi je bliska a da za nju ne znam jel prolazi kroz neko tesko razdoblje u zivotu.


23 pro 2023, 07:27
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5380
Lokacija: Zagreb
Post Re: Rasprava
Ako i je tako ,i ako ima oružje ,to nije razlog da tu osubu prijaviš.
To je razlog da se osobi pomogne.


23 pro 2023, 10:51
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: Rasprava
Stargazer je napisao/la:
Sam cu rec ovo. Ne postoji osoba koja mi je bliska a da za nju ne znam jel prolazi kroz neko tesko razdoblje u zivotu.

Lipo je živiti u takvom uvjerenju, samo se nadam da se jednog dana nećeš neugodno iznenaditti.

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.


23 pro 2023, 12:26
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6742
Post Re: Rasprava
Marin223 je napisao/la:
Za pucnjavu u Češkoj se spominje AR15 sa optikom, legalni vlasnik, nije bio problematičan prije incidenta.

Što mislite koje će restrikcije uvest ?

a


Ceska ugrubo ima 3 puta vise stanovnika nego HR, i oko 3 puta vise legalnih vlasnika oruzja. Isti je prosjek. Oko 3%.
Dakle prenaoruzanost nacije nije problematicno da to neko pokusa tako prikazati.

Dakle, bez obzira na liberalnije zakone, ceska je unutar nekog prosjeka. Mislim da nema potrebe za razoruzavanje nacije.

Kako rekoh prethodno, od cijele ad hoc anti gun kampanje, u Srbiji se stanje vratilo na normalno za sportske strijelce i lovce.
Tako da ocekujem da ce policija u Ceskoj dobiti vise ovlasti za preventivno djelovanje. Drugo i drasticno poostrenje zakona ne ocekujem.

Ovako prenosi cnn.
Rasprava o poostrenju zakona u ceskoj, je kako navode [u]pocela i prije ove nesrece.[/u]


https://edition.cnn.com/2023/12/22/euro ... index.html

The Czech Republic has relatively liberal gun laws compared to the rest of the European Union, but gun attacks are rare. To obtain a gun legally, a person needs an official firearm license, which requires a medical examination, a weapon proficiency exam and no previous criminal record.

Rakušan said that reforms seeking to make the gun laws stricter are already being discussed in the Parliament, and that the legislative process began before the shooting attack on Thursday.

The reformed law would make it easier for police to confiscate guns based on information about potential risks, Rakušan said. It would also make it a legal requirement for gun sellers to report any unusual purchases of weapons, including purchases of large amount of ammunition.


Under current Czech laws, a firearm license is needed to obtain a weapon legally. To get the license, people have to pass a weapon proficiency exam and a medical exam.
Rakušan said that under the proposed reforms, the medical exam would be stricter and include a psychological evaluation. Only people with a clean criminal record can get the license. Around 300,000 people in the 10 million country own a firearm license, according to police statistics.

According to official police statistics, more than 300,000 people have a legal permit to own a gun. As of 2022, almost 1 million legally owned weapons were officially registered in the Czech Republic.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


23 pro 2023, 12:46
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 12 sij 2023, 23:43
Postovi: 778
Post Re: Rasprava
Mirok je napisao/la:
Ako i je tako ,i ako ima oružje ,to nije razlog da tu osubu prijaviš.
To je razlog da se osobi pomogne.


Pa da, u tom i je poanta.


23 pro 2023, 13:48
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 385
Post Re: Rasprava
Psihijatar o pociniteljima teskih kaznenih djela na temu pucnjave u Ceskoj:

"Laici su skloni razmišljati - sad ću reći grubo - "nitko normalan nešto ovako ne bi napravio". Međutim, sva istraživanja pokazuju da su otprilike 95 posto počinitelja duševno zdravi ljudi, odnosno ljudi koji nemaju pravu duševnu bolest.

https://www.index.hr/mobile/vijesti/cla ... zdvojeno_m


27 pro 2023, 01:04
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5380
Lokacija: Zagreb
Post Re: Rasprava
Zato sam ranije napisao, da je teško procijeniti i donijeti odluku o nečijem duševnom stanju.
Ali i sama medicina još uvijek balansira što jest ili nije bolest.
Siguran sam da mi puno toga ne znamo oko ovakvih tragedija,puno činjenica nama nije poznato.


27 pro 2023, 11:43
Profil
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 18 sij 2019, 16:31
Postovi: 1212
Post Re: Rasprava
Donese se odluka brzo. Ovo u Češkoj se moglo zaustaviti. Pogledajte screenshotove sa društvenih mreža. Ovoga nedostatak oružja ne bi zaustavio, ubijao bi hladnim. Trebalo ga je dati na promatranje nakon prve objave.

Ali tada se pojave psihijatri poput ovoga sa Indexa sa ružičastim naočalama i hippy stavovima: pa nije on kriv, društvo, okolina, treba ga samo pustiti na miru da se smiri. Dobar je on.

Pusti ga se i deseci nastradaju. Ali to nije radi nesposobnosti ljudi koji su mu trebali pomoći i ukloniti ga iz društva dok se ne dovede u red. Nego je to do lake dostupnosti oružja, okoline... On je bio u redu i dobar.

Neka oružja za samoobranu, treba ga imati. Sve dok je ovakih luđaka na slobodi i još luđih psihijatara koji ne vide problem.


Privitak/ci:
GB44kEWWAAAg11t.jpeg
GB44kEWWAAAg11t.jpeg [ 157.27 KIB | Pogledano 1155 put/a. ]
GB44kEUWAAA3uvb.jpg_large.jpg
GB44kEUWAAA3uvb.jpg_large.jpg [ 164.21 KIB | Pogledano 1155 put/a. ]
27 pro 2023, 12:09
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 12 sij 2023, 23:43
Postovi: 778
Post Re: Rasprava
Znaci ocito poremecena osoba. Ne znam kako roditelji ili njegovi bliznji nisu primjetili, ili su mislili da je samo faza.

Proguglao sam ovu curu sto je spomenio, school shooting u rusiji, 7.12.2023.g

Zanimljiva stvar. cura je zlostavljana od strane ucenika koje je odlucila ubiti, te je ubila sebe.

Ono sto je jos zanimljivije je to da je jedna od optuzenih osoba ravnateljica gimnazije u koju je Alfina isla, i to je optuzena za "nemar koji je rezultirao smrcu 2 ili vise osoba", pretpostavljam da je to zato sto nije reagirala na to sto su curu zlostavljali.

Source:https://en.wikipedia.org/wiki/Bryansk_school_shooting


27 pro 2023, 22:04
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5380
Lokacija: Zagreb
Post Re: Rasprava
Slično kao Zavadlav.
Kriminalci,dileri i zlostavljači su danima maltretirali brata ,a i njega.
Za te krimose su svi znali(i sustav) i nije se reagiralo.
Pojedinac se tako osjeti nezaštićen,sam ,ugrožen i reagira ,kako reagira.


27 pro 2023, 22:11
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 385
Post Re: Rasprava
Optužbe za masovnu pucnjavu u Srbiji:

otac: teško djelo protiv opće sigurnosti (jer je godinu dana prije pucnjave u školi obučavao svog sina da rukuje vatrenim i zračnim oružjem)
majka: nedozvoljena proizvodnja, nošenje, držanje i promet oružja i eksplozivnih materija. (nađeni otisci na čahurama)
osoblje kluba: davanje lažnog iskaza

Nekako ne vjerujem da će ocu uspjet stavit navedeno, jer nije on to učinio, a i "podučavanje" samo po sebi ne može biti
djelo protiv opće sigurnosti, pogotovo ako kaže da ga je učio u sportske svrhe, makar mali bio sa godinama ilegalan za oružje.
Još će najgore proć majka jer je prčkala po streljivu... možda je i ona probavala pucat u streljani... nezz.
Šta drugi misle kak će ovo proć ?

https://www.index.hr/vijesti/clanak/zak ... i_ostalo_d


29 pro 2023, 23:03
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5380
Lokacija: Zagreb
Post Re: Rasprava
Ko to može znati ?
Mi ni ne znamo sve činjenice.
Ne poznajem njihove zakone,a i politika(Vučić) će odigrati svoje.


29 pro 2023, 23:18
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6742
Post Re: Rasprava
Marin223 je napisao/la:
Šta drugi misle kak će ovo proć ?

U Vucicevoj Srbiji, gdje su svaki dan protesti na ulici, od kojih je jedan dio protesta poceo ovim slucajem?
Sudjenje je od pocetka izpolitizirano.
Dobit ce kazne, maksimalne.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


30 pro 2023, 04:51
Profil
Poručnik
Poručnik

Pridružen/a: 23 tra 2009, 23:48
Postovi: 1039
Post Re: Rasprava
NEki dan sam razgovarao s jednim strijelcem iz Srbije. Nakon tog zločina gotovo sve im je bilo zabranjeno. Jasno, politički motivirano, kako bi se Vučić dodvorio većini. Tik pred izbore dosta tih restrikcija je u tišini povučeno, kako ne bi izgubio glasove lovaca i strijelaca.


30 pro 2023, 16:26
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6742
Post Re: Rasprava
Ariel je napisao/la:
NEki dan sam razgovarao s jednim strijelcem iz Srbije. Nakon tog zločina gotovo sve im je bilo zabranjeno. Jasno, politički motivirano, kako bi se Vučić dodvorio većini. Tik pred izbore dosta tih restrikcija je u tišini povučeno, kako ne bi izgubio glasove lovaca i strijelaca.

Ne samo to. Darko sa dum dum kanala, vjerojatno motiviran sa velikim brojem potpisa na peticiji koje je skupio nakon ad hoc provedenih mjera, a za zakonska prava vlasnika oruzja, osnovao je novu "srbijansku NRA":
SOKO. Srpska organizacija korisnika oruzja.
Iskoristio je inerciju politickog trenutka.
https://pretraga.pkspartner.rs/sr/kompa ... 0573f/soko

Ne vidim da su se vec aktivirali u javnosti, pa cemo vidjeti kako ce im to ici.

Nakon lovaca i stirjleca, jos su im upitne dozvole za osobnu zastitu.

Ova zadnja nesreca kod nas, koju smo komentirali vec se pretvorila u rasprave o problemu femicida, pa javna debata ide u tom smjeru.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


30 pro 2023, 16:58
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 66 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: Levelone i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan