Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 27 tra 2024, 19:24.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 49 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Nekim drzavama je ocito stalo 
Autor/ica Poruka
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5380
Lokacija: Zagreb
Post Re: Nekim drzavama je ocito stalo
I specijalističke obuke će biti.
Ali temeljna se mora proći.
To je osnova.


25 vel 2024, 20:54
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 12 sij 2023, 23:43
Postovi: 778
Post Re: Nekim drzavama je ocito stalo
https://www.index.hr/vijesti/clanak/muk ... _vijesti_d

Drago mi je da se ovo javno izbacuje, da je EU pod kapacitetima sto se tice oruzja, streljiva i ostalog, i da su naveli koja su nam dva najveca dobavljaca.

Nadam se da Putin i ekipa nemaju google translate da znaju tocno gdje prekinut supply chain.


26 vel 2024, 20:23
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 18 stu 2010, 22:52
Postovi: 705
Post Re: Nekim drzavama je ocito stalo
Stargazer je napisao/la:
https://www.index.hr/vijesti/clanak/muke-eu-oko-nabave-oruzja-i-streljiva/2541755.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_vezane_vijesti_d

Drago mi je da se ovo javno izbacuje, da je EU pod kapacitetima sto se tice oruzja, streljiva i ostalog, i da su naveli koja su nam dva najveca dobavljaca.

Nadam se da Putin i ekipa nemaju google translate da znaju tocno gdje prekinut supply chain.


Ja imam "osjećaj", možda sam u krivu...da se ogromne količine novca u EU upumpavaju u kojekakve high-tech gluposti, NATO plaće u Belgiji (vjerujete znam iz prve ruke kakve su, sulude cifre), odbore, "istraživanja" i sl...

Istovremeno nedostaju milijuni komada topiničkog i običnog streljiva.

Također imam osjećaj da je svaki komad opreme koji dođe do ruskog vojnika puno jeftiniji, a ne toliko puno lošiji u odnosu na EU. Ne vjerujem da u blatu, snijegu, kiši i sl. ima neke veće razlike između običnog ruskog kalaša i neke skupe EU puške.

_________________
Put your money where your mouth is.


26 vel 2024, 21:59
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 12 sij 2023, 23:43
Postovi: 778
Post Re: Nekim drzavama je ocito stalo
timmy75 je napisao/la:
Stargazer je napisao/la:
https://www.index.hr/vijesti/clanak/muke-eu-oko-nabave-oruzja-i-streljiva/2541755.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_vezane_vijesti_d

Drago mi je da se ovo javno izbacuje, da je EU pod kapacitetima sto se tice oruzja, streljiva i ostalog, i da su naveli koja su nam dva najveca dobavljaca.

Nadam se da Putin i ekipa nemaju google translate da znaju tocno gdje prekinut supply chain.


Ja imam "osjećaj", možda sam u krivu...da se ogromne količine novca u EU upumpavaju u kojekakve high-tech gluposti, NATO plaće u Belgiji (vjerujete znam iz prve ruke kakve su, sulude cifre), odbore, "istraživanja" i sl...

Istovremeno nedostaju milijuni komada topiničkog i običnog streljiva.

Također imam osjećaj da je svaki komad opreme koji dođe do ruskog vojnika puno jeftiniji, a ne toliko puno lošiji u odnosu na EU. Ne vjerujem da u blatu, snijegu, kiši i sl. ima neke veće razlike između običnog ruskog kalaša i neke skupe EU puške.


Pa da, ne znam jel znas pricu oko MP7 i P90.

Nato je utukao preko 100 milijuna eura u razvoj novih kalibara i oruzje za te kalibre. Poanta cijelog natjecaja je bila da naprave lagano prijenosno oruzje koje ce biti efektivno protiv titanijskih ploca koje su koristili ruski padobranci.

Nakon sto je oruzje napravljeno (i pokazalo se neefektivnim za ono za sto je dizajnirano) NATO je ulozio u tvornice oruzja i streljiva.



Rusi su imali sličan problem, htjeli su pištoljski kalibar koji ce probijati lakse oklope.

Oni su napravili probojni 9x19, metak pod designacijom 7N31, znaci razvili su novi metak u postojecem kalibru kojeg su mogli proizvoditi u vec postojecim tvornicama. Sto ih je izaslo relativno malo na istrazivanje i preradivanje pogona.

Smjesno je da NATO trosi novce koje nema, jer ionako vecina zemalja ne placa svoje takse za njih.


26 vel 2024, 22:06
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 385
Post Re: Nekim drzavama je ocito stalo
timmy75 je napisao/la:
Ja imam "osjećaj", možda sam u krivu...da se ogromne količine novca u EU upumpavaju u kojekakve high-tech gluposti, NATO plaće u Belgiji (vjerujete znam iz prve ruke kakve su, sulude cifre), odbore, "istraživanja" i sl...


Da, električni auti su sada broj jedan za spaljivanje love kao i sve što ima prefiks "zeleno", "održivo", "zaštita okoliša", "smanjenje CO2", "zelena tranzicija"... osnuješ udrugu i u statut uvališ nešto "zelenog" i eto para za razvoj. EU svojom politikom poticaja zapravo subvencionira šrot kineske aute na struju i time uništava svoju autoindustriju, to je samo jedan od primjera.


26 vel 2024, 22:42
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5380
Lokacija: Zagreb
Post Re: Nekim drzavama je ocito stalo
Očito je da novca ima, jer troši se na gluposti.
Do otriježnjenja se došlo na teži način i uspavana Evropa sada vidi što treba činiti.
Biti će sve u redu.
A budimo iskreni.....
Ima i Evropa(SAD da ne govorimo) dovoljno modernoga oružja,ali to oružje ne ide u Ukrajinu.
Da ide,linija fronte bi bila na Ukrajinsko ruskoj granici.
Pogledajte sa čime se tuče Gaza(pojas)...?
Uz nadmoć Izraela i uz svesrdnu pomoć SADa.
Da se htjelo tako podržati Ukrajinu,drugačije bi sve izgledalo.
Prije ili kasnije takve odluke će se morati donijeti.


26 vel 2024, 22:47
Profil
Pozornik
Pozornik

Pridružen/a: 28 stu 2023, 19:27
Postovi: 41
Post Re: Nekim drzavama je ocito stalo
Mirok je napisao/la:
Očito je da novca ima, jer troši se na gluposti.
Do otriježnjenja se došlo na teži način i uspavana Evropa sada vidi što treba činiti.
Biti će sve u redu.
A budimo iskreni.....
Ima i Evropa(SAD da ne govorimo) dovoljno modernoga oružja,ali to oružje ne ide u Ukrajinu.
Da ide,linija fronte bi bila na Ukrajinsko ruskoj granici.
Pogledajte sa čime se tuče Gaza(pojas)...?
Uz nadmoć Izraela i uz svesrdnu pomoć SADa.
Da se htjelo tako podržati Ukrajinu,drugačije bi sve izgledalo.
Prije ili kasnije takve odluke će se morati donijeti.


Izrael i Ukrajina su skroz neusporedive države.


27 vel 2024, 13:14
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5380
Lokacija: Zagreb
Post Re: Nekim drzavama je ocito stalo
Ako nisi primijetio,usporedio sam pomoć tim državama,a ne same države.


27 vel 2024, 13:23
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 18 stu 2010, 22:52
Postovi: 705
Post Re: Nekim drzavama je ocito stalo
Premijer pred koji dan priča o sigurnosnim ugrozama u okruženju, koje su čak toliko uzele maha da se razmišlja (vjerujem i radi na tome, ne samo razmišlja) o uvođenju vojnog roka iliti nekakvih "vojnih tečajeva" što god to bilo.

Citat:
Odgovarajući na pitanja o uvođenju vojnog roka, Plenković je podsjetio kako je u Hrvatskoj davno napušteno obavezno služenje vojnog roka, ali se eventualno razmišlja o vojnom tečaju s obzirom na sigurnosnu situaciju.
“Sigurnosne okolnosti u svijetu, u Europi pa i u našem susjedstvu su takve da svaka ozbiljna država i društvo vodi računa o onome što nam se zbiva u okruženju. Ministarstvo obrane, Hrvatska vojska, stalno potiče i radi informativne kampanje kako bi zainteresiralo mlade da izaberu vojni poziv za karijeru”, istaknuo je.
U okolnostima takvih sigurnosnih ugroza, dodao je, nije loše da MORH, po konceptu ovoga što se već radi s onima koji žele dragovoljno služiti vojni rok, napravi određeni iskorak i eventualno pripremi koncepciju nekih kraćih tečajeva gdje bi se širi broj ljudi mogao upoznati barem s nekim osnovnim vještinama koje trenutne generacije mladih nemaju.
“To je ono o čemu razgovaramo već neko vrijeme i potpredsjednici Anušić, Medved, Božinović i ja dali smo Anušiću mandat da s Glavnim stožerom Hrvatske vojske i suradnicima u MORH-u u predstojećem razdoblju osmisli određeni koncept”, objasnio je premijer.


- u slučaju da ste vlasnik civilnog strelišta, država vam ga može oteti u slučaju neke ratne ugroze i koristiti onako kako se njoj dopada. Isto tako i s oružjem.
- nabavnu dozvolu za osobnu sigurnost (nošenje), prosječni čovjek dobit će nikad, pa ni onda.
- nabavnu dozvolu za bilo što osim lova i nije baš lako dobiti.
- izgradnja civilnog strelišta traži bavljenje papirologijom na razini ozbiljnijeg doktorata, a minimalno toliko i traje.
- postojećih civilnih i vojnih strelišta je iznimlno malo, zapuštena su i koriste se na 2% mogućnosti.

Zaključak, ukoliko ste zabrinuti za vlastitu sigurnost država će vam na sve načine otežati, ali ukoliko je ta ista država zabrinuta za svoju sigurnost, očekuje se da će te poletjeti u obranu iste.
U kojem bi odnosu netko plaćao i davao sve, a dobivao ništa za uzvrat?

_________________
Put your money where your mouth is.


28 vel 2024, 08:33
Profil
Skupnik
Skupnik
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2008, 11:52
Postovi: 280
Lokacija: Ludbreg
Post Re: Nekim drzavama je ocito stalo
A od tih istih koji sada donose odluke, koliko njih je odsluzilo vojni rok?
Koliko njih bi poslalo svoje sinove na odsluzenje istog?
Koliko njih bi poslalo svoje sinove u rat?
Trebati ce jednom i pred Boga stati, i znati koliko tudjih sinova si poslao u rat/smrt… A koliko “svojih” preskocio…


Sent from my iPhone using Tapatalk


28 vel 2024, 09:09
Profil
Poručnik
Poručnik

Pridružen/a: 23 tra 2009, 23:48
Postovi: 1039
Post Re: Nekim drzavama je ocito stalo
Apsurdno i tragikomično (više tragi, a manje komično) da o vojnom roku i vojnoj pomoći odlučuju ljudi koji su od te vojske bježali svim sredstvima. I Plenković i Milanović (koji je bar služio vojni rok), kao i Jandroković. Ako netko želi vidjeti što je prijetvornost, eto zornog primjera. Pa samo zbog njih ne dam svoju djecu u vojsku i učinit ću sve da nikad do toga ne dođe. A znam mnoge busače u nacionalna prsa koji su služili civilno zbog priziva savjesti, ali su na svakom obilježavanju obljetnica, zastave na autima, desne stranke i sl. No ok, zastranio sam :).

EV su inače odlična ideja, ali poticaji nisu. Poticaj bilo koje vrste nije ništa drugo nego otet novac kojim gospodari netko tko ga nije zaradio, pa ga lake ruke dijeli. Kinezi su uhvatili priliku, lakše je uskočiti u EV priču sad kad su svi na početku, a ne da se natječu s onima s preko 100 godina tradicije proizvodnje klasičnih vozila. Ne znam zašto su kineski auti šrot, nekako se ne bih složio kad vidim nove modele. A i Tesle se rade u Kini, navodno kvalitetnije nego u SAD. Svi top mobiteli, privatni dronovi, računalne komponente, elektronika općenito - sve nam to dolazi iz Kine.


28 vel 2024, 13:16
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 385
Post Re: Nekim drzavama je ocito stalo
Ariel je napisao/la:
Apsurdno i tragikomično (više tragi, a manje komično) da o vojnom roku i vojnoj pomoći odlučuju ljudi koji su od te vojske bježali svim sredstvima. I Plenković i Milanović (koji je bar služio vojni rok), kao i Jandroković. Ako netko želi vidjeti što je prijetvornost, eto zornog primjera. Pa samo zbog njih ne dam svoju djecu u vojsku i učinit ću sve da nikad do toga ne dođe. A znam mnoge busače u nacionalna prsa koji su služili civilno zbog priziva savjesti, ali su na svakom obilježavanju obljetnica, zastave na autima, desne stranke i sl. No ok, zastranio sam :).

EV su inače odlična ideja, ali poticaji nisu. Poticaj bilo koje vrste nije ništa drugo nego otet novac kojim gospodari netko tko ga nije zaradio, pa ga lake ruke dijeli. Kinezi su uhvatili priliku, lakše je uskočiti u EV priču sad kad su svi na početku, a ne da se natječu s onima s preko 100 godina tradicije proizvodnje klasičnih vozila. Ne znam zašto su kineski auti šrot, nekako se ne bih složio kad vidim nove modele. A i Tesle se rade u Kini, navodno kvalitetnije nego u SAD. Svi top mobiteli, privatni dronovi, računalne komponente, elektronika općenito - sve nam to dolazi iz Kine.


Ja sam uvjeren da se vojni rok uvodi za potrebe predizborne kampanje. Kako će izgledat i kolko će bit efikasan ne znam. Mogu pretpostavit da neće ispast baš sjajno s obzirom na sposobnost "stručnjaka" u politici koji to rješavaju. Ovako inače sam zainteresiran za takve vještine i rado bi polazio kakve tečajeve da postoje...

EV kao ideja supp, ali realnost je da su šrot trenutno, generalno jesu, ne samo kineski nego svi EV. To govori činjenica da ih i uz masne poticaje skoro nitko osim entuzijasta za EV ne želi kupovat. Meni osobno bilo koji EV je potpuno neupotrebljiv. Sjest u auto po ljeti i otić do mora na kajak turu i vratit se isti dan, nemoguća misija s bilo kojim EV-om na bilo koji način.
Da EV valja, ljudi bi ih kupovali bez poticaja.
Razvoj EV pogona kao takvog podržavam kao i razvoj novih tehnologija, ali ne na štetu drugih i prisilu, a poticaji i regulative idu upravo na to, jer očito drugačije nejde.


28 vel 2024, 14:47
Profil
Poručnik
Poručnik

Pridružen/a: 23 tra 2009, 23:48
Postovi: 1039
Post Re: Nekim drzavama je ocito stalo
Ne znam iz kojeg iskustva pišeš o EV, ali ja sam vlasnik već pola godine. Kupio sam ga bez poticaja. Porsche Taycan. Nemjerljivo najbolji auto koji sam ikad vozio i koji izvači osmijeh na lice svaki put. Performanse, kvaliteta izrade, nikakvo ulje, filteri, pločice ovo ono, servis jednom u dvije godine reda radi neke sitnice. Prolazio sam po 600km dnevno s njim, a u prva tri tjedna prešao 5000km. Punim ga preko sunčane elektrane, na besplatnim punionicama i vrlo rijetko na javnim. Za dulje vožnje postoji planer koji uzima u obzir potrošnju, brzinu i lokacije punionica, njihovu zauzetost, pa izračuna optimalni plan. Ako idem iiz Varaždina na Murter, hoću na odredištu imati 60% batterije, vozim 150km/h, stat ću u Vukovoj Gorici na 25min i Tromilji 25minuta. Ljudi ine kupuju EV najviše iz neznanja, propagande naftne industrije, zatucanosti, a tek na kraju jer nije za njih. EV svakako nije za one koji svaki dana rade 400-500km+ a nemaju ih gdje puniti preko noći ili na radnom mjestu. Ako jedna Norveška koja sjedi na nafti ima najviše EV po stanovniku, jesu li oni glupi a mi pametni? Pun je internet pikzibnera koji pišu kako ću se samozapaliti, kako zimi neću prolaziti ni 200km i slične gluposti. A iskustvo nikakvo. Eto, vozio sam i po snijegu i hladnoći, nisam se još zapalio, a auto ide vrhunski.

Inače, poticaji se daju i na sunčane elektrane, dizalice topline, pa i za termoizolaciju starih kuća. Je li i to šrot?


28 vel 2024, 16:46
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6741
Post Re: Nekim drzavama je ocito stalo
Kad sam bio u Norveskoj, krenula je tad akcija za EV, za te aute davali su potpune olaksice bez poreza, PDV itd... Ljudi kupovali.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


28 vel 2024, 17:18
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 385
Post Re: Nekim drzavama je ocito stalo
Ariel je napisao/la:
Ne znam iz kojeg iskustva pišeš o EV, ali ja sam vlasnik već pola godine. Kupio sam ga bez poticaja. Porsche Taycan. Nemjerljivo najbolji auto koji sam ikad vozio i koji izvači osmijeh na lice svaki put. Performanse, kvaliteta izrade, nikakvo ulje, filteri, pločice ovo ono, servis jednom u dvije godine reda radi neke sitnice. Prolazio sam po 600km dnevno s njim, a u prva tri tjedna prešao 5000km. Punim ga preko sunčane elektrane, na besplatnim punionicama i vrlo rijetko na javnim. Za dulje vožnje postoji planer koji uzima u obzir potrošnju, brzinu i lokacije punionica, njihovu zauzetost, pa izračuna optimalni plan. Ako idem iiz Varaždina na Murter, hoću na odredištu imati 60% batterije, vozim 150km/h, stat ću u Vukovoj Gorici na 25min i Tromilji 25minuta. Ljudi ine kupuju EV najviše iz neznanja, propagande naftne industrije, zatucanosti, a tek na kraju jer nije za njih. EV svakako nije za one koji svaki dana rade 400-500km+ a nemaju ih gdje puniti preko noći ili na radnom mjestu. Ako jedna Norveška koja sjedi na nafti ima najviše EV po stanovniku, jesu li oni glupi a mi pametni? Pun je internet pikzibnera koji pišu kako ću se samozapaliti, kako zimi neću prolaziti ni 200km i slične gluposti. A iskustvo nikakvo. Eto, vozio sam i po snijegu i hladnoći, nisam se još zapalio, a auto ide vrhunski.

Inače, poticaji se daju i na sunčane elektrane, dizalice topline, pa i za termoizolaciju starih kuća. Je li i to šrot?


Uopče ne sumnjam da je tebi EV supp i da ti odgovara.
Samo mi smeta kad:
1) Kad mi kažu da bi mi EV bio bolji. A realno bi mi bio totalno neupotrebljiv za ono što mi treba.
2) Kad mi kažu da je EV za smanjenje CO2 i zaštitu okoliša, pa onda potiču kupovinu auta od 400+ konja. Kakve veze auto od 2.5 tone i 400 konja motorom ima sa smanjenjem CO2 ja nezz. Dok meni oće zabranit kupovinu usisivača jačih od 2kW jer CO2...
3) Kad moram platit 80% poreza i trošarina na gorivo da bi se time djelili poticaji za EV ljudima koji imaju viška para, dok ostali jadnici voze stare dizelaše u vrijednosti od 1000 eura.
4) Kad mi kažu da ima EVova koji nisu skupi (nek mi pokažu polovni EV od 1000-5000 eura, jer to je prosjek koji ljudi daju za polovne aute)

Ne širim nikakvu mržnju niti laži prema EV, samo eto, nije za mene. Ljudima EV generalno nije bolji, to govori njihovo glasanje novcem. A da EV ima neke prednosti, svakako ima. Ja ću ti prvi priznat da me živcira svake god ić mehaničaru da mi promjeni ulje.


28 vel 2024, 17:42
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5380
Lokacija: Zagreb
Post Re: Nekim drzavama je ocito stalo
jolly je napisao/la:
Kad sam bio u Norveskoj, krenula je tad akcija za EV, za te aute davali su potpune olaksice bez poreza, PDV itd... Ljudi kupovali.

Olakšice su i danas kod njih mnogobrojne.


28 vel 2024, 18:54
Profil
Poručnik
Poručnik

Pridružen/a: 23 tra 2009, 23:48
Postovi: 1039
Post Re: Nekim drzavama je ocito stalo
Vedrana Rudan:

"Užasava me što je Hrvatska već desetljećima duboko u američkoj gu*ici. O tome nitko od vas gadova i gadura da bi riječ rekao. Čučite u američkom probavnom traktu i mislite da je to jedina stolica u kojoj bi se sav 'demokratski svijet' trebao valjati. Da, uskoro ćemo našu djecu morati slati u vojsku. Još se sjećam kako smo mi neki činili sve moguće da potomke spasimo od rata. U njemu su mnogi izgubili svoje mlade živote da bi Hrvatska izgledala poput luksuznog bordela za hadezeovski šljam", dodala je.

"Danas se od nas očekuje da pošaljemo klince u vojsku da bi, nemojmo se zaje*avati, ginuli u Ukrajini. U Ukrajini se vodi rusko-američki rat. Ukrajinaca nema dovoljno. Bogati su pobjegli, neki i k nama, sve im je ovdje plaćeno, siromašni izginuli, ali zato ima svježeg mesa u zemlji koja će Ukrajini poslati 'nevojnu' pomoć. Emmanuel Macron nam je najavio da će Europa, pušačica američkog ku*ca, slati svoju djecu na klanje", napisala je Rudan.

Istaknula je da će američka djeca ostati doma. "Zašto bi ginula kad u Europi ima toliko zemalja koje su izabrale 'pravu' stolicu. Kad je krenuo onaj rat ja sam u zlatu platila da mi sin ne pogine u njemu. Danas zlata nemam, ali imam čekić. Svome ću unuku Kreši njime polomiti i ruke i noge. Njegov otac nije bio 'heroj', moj unuk neće biti 'nevojna' pomoć Ukrajini", zaključila je.


01 ožu 2024, 11:24
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6741
Post Re: Nekim drzavama je ocito stalo
Ono sto Vedrana Rudan zaboravlja. Zivimo u drustvu apatije i bez ideala. I amerikanci, isto ko i mi. Nece niko u vojsku, i brojnost oruzanih snaga pada. (i u Americi takodjer)
https://www.defense.gov/News/News-Stori ... hallenges/

ne postoje ideali u mladjoj generaciji, i siguran sam da mnogi nece ici u rat, nastojat ce izbjeci. Realno govoreci u zadnjih 30 godina sve vojne intervencije zapadnih zemalja su se bazirale na profesionlanoj vojski. Dakle na onima kojima je to bio zivotni poziv.
Da realno dodje do svjetskog rata, onda bi se mobiliziralo gdje se moze. Ali za sad ne vidim da se to desava.

Ne zaboravimo jos k tome i odliv mladih skolovanih i radno sposobnih u strane zemlje.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


01 ožu 2024, 11:35
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5380
Lokacija: Zagreb
Post Re: Nekim drzavama je ocito stalo
Vedrana se kritički osvrće na probleme u društvu,na sebi svojstven način.
U pravu je i onaj tko želi ,taj shvati poruku.


01 ožu 2024, 12:32
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6741
Post Re: Nekim drzavama je ocito stalo
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatsk ... i-15434037

Ako dođe trenutak kad treba štititi hrvatske granice, činite to. I nemojte slati hrvatskog sina, hrvatskog čovjeka, u rat u Ukrajinu, ako to nije u skladu s propisima NATO-a, rekao je Sačić.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


01 ožu 2024, 12:34
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 49 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan