Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 27 tra 2024, 19:30.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 285 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeća
Povjerenje i Sigurnost 
Autor/ica Poruka
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6741
Post Re: Povjerenje i Sigurnost
Marin223 je napisao/la:
Istina, ali pitanje je kolko puška može bit pouzdana u situaciji: nemaš puno vremena, blizina, repetirka, fulaš hitac...
Poluautomatsko oružje je druga stvar (pištolj), bez obzira što je dosta slabiji od karabina. Također ako je i karabin PA, možeš u njemu imat svega 2, 3 metka.

Pogledaj malo situacije koje su stavljali na YT, pogotovu Mark Sullivan. Dvojcijevka, kakav poluautomat.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


22 ožu 2024, 14:44
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 20 ruj 2023, 11:08
Postovi: 62
Post Re: Povjerenje i Sigurnost
Tko uopće može biti priseban da repetira, nanišani i smireno puca kada se ranjena životinja zaleti prema tebi?


22 ožu 2024, 15:13
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5380
Lokacija: Zagreb
Post Re: Povjerenje i Sigurnost
andrej je napisao/la:
Tko uopće može biti priseban da repetira, nanišani i smireno puca kada se ranjena životinja zaleti prema tebi?

Sve je teško u takvome trenutku,ali karabin ima zaustavnu moć da stvarno zaustavi napad.
Kratko oružje je zadnja mjera.
A i prije nje preporučujem ..........najbliže drvo.... ;)


22 ožu 2024, 15:27
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6741
Post Re: Povjerenje i Sigurnost
andrej je napisao/la:
Tko uopće može biti priseban da repetira, nanišani i smireno puca kada se ranjena životinja zaleti prema tebi?


Istrenirani ljudi.
Neki istrenirani u praksi, neki ja streljani.

Ako govorimo o neistreniranim ljudima, zamisli tek pistolj, i 15 do 20 metkica u spremniku, za koje je pitanje moze li se sve uopce ispaliti u kratkom vremeno po smanjenoj preciznosti (panika, adrenalin, neistreniranost) . Govorimo o 1 do 3 sekunde napada.
Zato je najcjenjenija expresica, sa dva metka, a iza tog karabin. 2 hica maksimano. Nakon tog situacija je uglavnom rjesena na ovaj ili onaj nacin.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


22 ožu 2024, 16:12
Profil
Poručnik
Poručnik

Pridružen/a: 23 tra 2009, 23:48
Postovi: 1039
Post Re: Povjerenje i Sigurnost
Iako postoji nekoliko tema koje imaju veze s ovim događajem, baš da ne spamam tamo. Ovo što se dogodilo u Moskvi. Bilo je nekoliko tisuća ljudi u toj dvorani. Zar nije bilo nikakvog oružanog odgovora? Policija, zaštitari, kojekakve službe, pa sve do naoružanih civila? Sve više mi kroz misli prolazi nošenje oružja na javnim mjestima koja su potencijalne mekane mete. Po tko zna koji put viđamo civile kako se od vatrenog oružja brane sklupčavanjem i pokrivanjem rukama jer im je oduzeto svako drugo pravo na obranu.


23 ožu 2024, 15:56
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5380
Lokacija: Zagreb
Post Re: Povjerenje i Sigurnost
Ariel je napisao/la:
Iako postoji nekoliko tema koje imaju veze s ovim događajem, baš da ne spamam tamo. Ovo što se dogodilo u Moskvi. Bilo je nekoliko tisuća ljudi u toj dvorani. Zar nije bilo nikakvog oružanog odgovora? Policija, zaštitari, kojekakve službe, pa sve do naoružanih civila? Sve više mi kroz misli prolazi nošenje oružja na javnim mjestima koja su potencijalne mekane mete. Po tko zna koji put viđamo civile kako se od vatrenog oružja brane sklupčavanjem i pokrivanjem rukama jer im je oduzeto svako drugo pravo na obranu.

:A25:
Još su im i Ameri dojavili o mogućem napadu.


23 ožu 2024, 15:59
Profil
Poručnik
Poručnik

Pridružen/a: 23 tra 2009, 23:48
Postovi: 1039
Post Re: Povjerenje i Sigurnost
Nisam ciljao na to, već osobnu sigurnost nas u Hrvatskoj kad vidimo ovakve stvari.


23 ožu 2024, 16:03
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5380
Lokacija: Zagreb
Post Re: Povjerenje i Sigurnost
Ariel je napisao/la:
Nisam ciljao na to, već osobnu sigurnost nas u Hrvatskoj kad vidimo ovakve stvari.

Kužim.
Ovo sa Amerima je još dodatno.
A pitam se i kako to da ruske snage sigurnosti nisu bile prisutne ?


23 ožu 2024, 16:16
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 12 sij 2023, 23:43
Postovi: 778
Post Re: Povjerenje i Sigurnost
Ariel je napisao/la:
Iako postoji nekoliko tema koje imaju veze s ovim događajem, baš da ne spamam tamo. Ovo što se dogodilo u Moskvi. Bilo je nekoliko tisuća ljudi u toj dvorani. Zar nije bilo nikakvog oružanog odgovora? Policija, zaštitari, kojekakve službe, pa sve do naoružanih civila? Sve više mi kroz misli prolazi nošenje oružja na javnim mjestima koja su potencijalne mekane mete. Po tko zna koji put viđamo civile kako se od vatrenog oružja brane sklupčavanjem i pokrivanjem rukama jer im je oduzeto svako drugo pravo na obranu.


U Rusiji je notorno tesko dobiti oruzje legalno, cak i za sport.

Tipa moras 5 godina imati sacmaricu/karabin da bi uopce mogao razmisljati o poluautomatskoj pusci, i koliko znam proces je jako kompliciran i ograniceno je koliko oruzja mos imat.


23 ožu 2024, 17:03
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6741
Post Re: Povjerenje i Sigurnost
Dva zanimljiva dokumentarca, o civilnom oruzju u Rusiji.
Prvi je o oruzju u Sovjetskom savezu:
https://www.youtube.com/watch?v=zkPdbCzmDdk

Druga video reportaza je u modernoj Rusiji.
https://www.youtube.com/watch?v=qH-8fD-Cunc

Isti autor.
Snimao je Rus, i informacija nije "istrazivacko novinarstvo" stranog novinara gdje neko istrazuje pa trazi informacije. nego je reportaza od Rusa, unutar rusije.

Trend je liberalizacija i popustanje zakona s vremenom.
Jos uvijek, u odnosu na HR restriktivnije. medjutim ima u EU i restriktivnijih drzava.

Zanimljvo je da je u sovjetskom savezu svako pucao, kroz klubove i kroz proces skolovanja (od zracnice do ak47) i bilo je dovoljno streljana. Dostupnost oruzja svakome, ali privatno vlasnistvo oruzja restriktivno, i dostuopnost vrlo cesto kroz pravne osobe.
Danas imaju manje streljana, obuka iz skola izbacena, i manje je klubova. Manje dostupno za praksu svima, ali dostupnije u privatnom vlasnistvu.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


23 ožu 2024, 17:10
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 12 sij 2023, 23:43
Postovi: 778
Post Re: Povjerenje i Sigurnost
jolly je napisao/la:
Dva zanimljiva dokumentarca, o civilnom oruzju u Rusiji.
Prvi je o oruzju u Sovjetskom savezu:
https://www.youtube.com/watch?v=zkPdbCzmDdk

Druga video reportaza je u modernoj Rusiji.
https://www.youtube.com/watch?v=qH-8fD-Cunc

Isti autor.
Snimao je Rus, i informacija nije "istrazivacko novinarstvo" stranog novinara gdje neko istrazuje pa trazi informacije. nego je reportaza od Rusa, unutar rusije.

Trend je liberalizacija i popustanje zakona s vremenom.
Jos uvijek, u odnosu na HR restriktivnije. medjutim ima u EU i restriktivnijih drzava.

Zanimljvo je da je u sovjetskom savezu svako pucao, kroz klubove i kroz proces skolovanja (od zracnice do ak47) i bilo je dovoljno streljana. Dostupnost oruzja svakome, ali privatno vlasnistvo oruzja restriktivno, i dostuopnost vrlo cesto kroz pravne osobe.
Danas imaju manje streljana, obuka iz skola izbacena, i manje je klubova. Manje dostupno za praksu svima, ali dostupnije u privatnom vlasnistvu.


I dalje imaju obuku u skolama, cak se rat i vojnici velicaju, pogotovo u manjim sredinama.

https://www.youtube.com/watch?v=AyOAb7wxl3c&t


23 ožu 2024, 17:24
Profil
Poručnik
Poručnik

Pridružen/a: 23 tra 2009, 23:48
Postovi: 1039
Post Re: Povjerenje i Sigurnost
Forumu fali neki moderator. U temi o Ukrajini se piše o sigurnosti u Hrvatskoj, a u temi sigurnosti u Hrvatskoj o ruskom veličanju oružja u školama :).


26 ožu 2024, 08:48
Profil
Poručnik
Poručnik

Pridružen/a: 23 tra 2009, 23:48
Postovi: 1039
Post Re: Povjerenje i Sigurnost
Mislim da je u Hrvatskoj ovo najveća opasnost. Gotovo da nema dana bez da sretnem nekog vlasnika koji ne može kontrolirati svog psa.

https://www.youtube.com/watch?v=PSo5WwONnP0

Ovaj pas s linka je ubio 10-godišnjaka, a vlasnici su dobili samo par godina zatvora.

Imam dvoje djece i s njima sam imao niz situacija gdje se pas van kontrole zaletio, a vlasnik ponavlja uobičajenu mantru "samo se igra". A to što se dijete prepalo je valjda naš problem. Bilo je i bezobraznih s izjavama "moj pas je pametniji od ljudi", "vi mrzite životinje". Par puta sam krenuo zvati policiju i na to su se ekspresno pokupili, svaki put.


26 ožu 2024, 08:55
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6741
Post Re: Povjerenje i Sigurnost
Ariel je napisao/la:
Forumu fali neki moderator. U temi o Ukrajini se piše o sigurnosti u Hrvatskoj, a u temi sigurnosti u Hrvatskoj o ruskom veličanju oružja u školama :).

Ahhhh
Koliko sam ja tema na ovom forumu otvorio, pa su na kraju skrenule u krivu stranu.
Naviknut ces se.
I ja sam se navikao.

Dececi se malo zanesu.
Ono sto moramo reci, moderatori za sad uspjevaju eliminirati trollove, spammere, botove i slicna internetska bica.
Tu ih treba pohvaliti!
:D :D :D

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


26 ožu 2024, 08:57
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6741
Post Re: Povjerenje i Sigurnost
Ariel je napisao/la:
Mislim da je u Hrvatskoj ovo najveća opasnost. Gotovo da nema dana bez da sretnem nekog vlasnika koji ne može kontrolirati svog psa.

https://www.youtube.com/watch?v=PSo5WwONnP0

Ovaj pas s linka je ubio 10-godišnjaka, a vlasnici su dobili samo par godina zatvora.

Imam dvoje djece i s njima sam imao niz situacija gdje se pas van kontrole zaletio, a vlasnik ponavlja uobičajenu mantru "samo se igra". A to što se dijete prepalo je valjda naš problem. Bilo je i bezobraznih s izjavama "moj pas je pametniji od ljudi", "vi mrzite životinje". Par puta sam krenuo zvati policiju i na to su se ekspresno pokupili, svaki put.


Napad psa, zaista je velika opasnost u Hrvatskoj i cesto se desava.
A psi lutalice, ili napusteni psi posebna kategorija opasnosti.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


26 ožu 2024, 09:00
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 385
Post Re: Povjerenje i Sigurnost
https://www.index.hr/vijesti/clanak/pro ... sti_prva_d

- prije 21 god izbo čovjeka nožem
- posjedovao ilegalno oružje
- jučer napravio dva nova invalida u pokušaju ubojstva
- za par god kad ga puste dobit će priliku za opet

Što je ovaj put više dominiralo, povjerenje ili sigurnost ili oboje ?


02 tra 2024, 11:20
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6741
Post Re: Povjerenje i Sigurnost
A kako bi ti to prevenirao?
Za prethodni prekrsaj da mu se odmah dodijeli dozivotna robija?

To ti je ono sta sam ja vise puta ponavljajo.
Izbjegavati opasne situacije, odnosno, primjeniti pasivnu preventivnu zastita ako govorimo o vlastitom domu, to je najbolja zastita.
Iako na ovom forumu se cesto potencira DiN, kao osnovno sredstvo zastite.

Na ovom forumu, nedavno se spomenuo napad u moskvi.

A u Hrvatskim medijima, uglavnom nije prikazan najuspjesniji dio ovog dogadjaja (tema se kod nas odmah izpolitizirala):
https://balkans.aljazeera.net/news/worl ... a-u-moskvi
Uglavnom, klinac je spasio 100 tinjak ljudi, provukavsi ih kroz izlaz za nuzdu.

E, sad se pitam, u ovim temama, pa i u realnom zivotu, kako to da nikad niko ne spominje preventivnu zastitu, na primjer kad si na gusto posjecenom javnom mjestu da se obavezno potrazi izlaze za nuzdu i da se zna "contingency plan" u slucaju bilo koje ugroze. U ovom slucaju klinac je bio uspjesniji od sve druge prevencije i sustava. Pravilnim izborom postupka. Da ne govorim jos o drugim stvarima, recimo o pruzanju prve pomoci, u slucaju kad se ovako nesto desi.

naknadni edit.
Iz linka koji si stavio izdvajam:
"Prema neslužbenim informacijama, do napada je došlo zbog svađe oko parkinga."

Ja u prometu vozim defanzivno, a ne guram se u parkingu.
Ne svadjam se oko parkinga.

Isto tako po birtijama ne zalazim redovno, i ne svadjam se sa pijancima.
Sa osoboma koje ne poznam, pa i mladjima, u dnevnoj komunikaciji obracam se ljubazno i sa "vi".

Na taj nacin jednostavno u vecini slucajeva ne ulazim u potencijalno opasne ili konfliktne situacije.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


02 tra 2024, 11:48
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 385
Post Re: Povjerenje i Sigurnost
jolly je napisao/la:
To ti je ono sta sam ja vise puta ponavljajo.
Izbjegavati opasne situacije, odnosno, primjeniti pasivnu preventivnu zastita ako govorimo o vlastitom domu, to je najbolja zastita.

...

Iz linka koji si stavio izdvajam:
"Prema neslužbenim informacijama, do napada je došlo zbog svađe oko parkinga."

Ja u prometu vozim defanzivno, a ne guram se u parkingu.
Ne svadjam se oko parkinga.

Isto tako po birtijama ne zalazim redovno, i ne svadjam se sa pijancima.
Sa osoboma koje ne poznam, pa i mladjima, u dnevnoj komunikaciji obracam se ljubazno i sa "vi".

Na taj nacin jednostavno u vecini slucajeva ne ulazim u potencijalno opasne situacije.


E upravo to, to bi vjv bilo i rješenje za izbjeć ovo što se desilo, ali eto, izgleda da je pokazivanje ega presudilo.
Ja samo upućujem na licemjerje institucija koje nisu sposobne stat iza svojih riječi.
Moto ide "sigurnost i povjerenje", neka mi netko dokaže kako provode prvo i objasni zašto da radim drugo.
A ima i onaj drugi "manje oružja, manje tragedija", kažu ljudi koji nose oružje, a tebi ga ne daju.


02 tra 2024, 12:07
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6741
Post Re: Povjerenje i Sigurnost
U ovom slucaju hladno i vatreno oruzje u rukama kriminalne osobe je prouzrocilo tragediju.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


02 tra 2024, 12:27
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 385
Post Re: Povjerenje i Sigurnost
Prvi dio se mogao i trebao izbjeć principima izbjegavanja/deeskalacije.
Drugi dio, pomažeš čovjeku kojem hitno treba zaustavit krvarenje, a dolazi ti frajer sa sjekirom čime ugrožava tvoj život, ali dodatno i ovom na podu jer ti onemogućava da mu pomažeš, to je dio gdje već oružje riješava stvar, ili ne riješava ako ga nemaš.


02 tra 2024, 13:22
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 285 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan