Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 27 tra 2024, 10:27.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
IPSC oprema 
Autor/ica Poruka
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 385
Post IPSC oprema
Evo da pokrenem i ovo, započeo bi sa dva pitanja:

1) Gdje nabavljate holstere za IPSC i po kojoj cijeni ? Da li se može u HR nabavit holster za HS9, za oko 40 eura a da ispunjava IPSC standarde ili jednostavno moram gledat nešto skuplje ?

2) HS9 G2 vs HS SF19. Dakle drugi ima za 0.5 dulju cijev, dal to značajnije utječe na preciznost ?


11 ožu 2024, 13:52
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6741
Post Re: IPSC oprema
u mome slucaju
1. Cesar shop, slovenia
2. HS9 vs SF19. (ex XDM). SVi HS9 koje sam isprobao bili su manje precizni od SF19/XDM koje sam usporedio. Ali to ne bih atribuirao duzini cijevi. Govorim o uzorku 10tak komada jednih ili drugih. Nije da sam dosao na streljanu pa isporabo jedan i usporedio s drugim. Nego jednostavno nisam mogao dobiti bolje rezultate sa HS9 usporedjujuci sa SF19/XDM. KAd bi se pojavilaprilika, jednostavno bih isporbao. Slijedeca prilika mozda za 2 mjeseca. Pa neki kolega kupi novi pistolj, pa isporbamo, itd.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


11 ožu 2024, 14:11
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 12 sij 2023, 23:43
Postovi: 778
Post Re: IPSC oprema
Marin223 je napisao/la:
Evo da pokrenem i ovo, započeo bi sa dva pitanja:

1) Gdje nabavljate holstere za IPSC i po kojoj cijeni ? Da li se može u HR nabavit holster za HS9, za oko 40 eura a da ispunjava IPSC standarde ili jednostavno moram gledat nešto skuplje ?

2) HS9 G2 vs HS SF19. Dakle drugi ima za 0.5 dulju cijev, dal to značajnije utječe na preciznost ?


Niko kod nas to nema.

Cesar shop, imaju i svoj brand RC.


11 ožu 2024, 14:14
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 385
Post Re: IPSC oprema
Ja imam ovaj: https://spar-tac.shop/product/cytac-hol ... d/?lang=en
Al taj holster samo zbog te tipke za otpuštanje ne odgovara propisima.
Inače ne znam koji je točno razlog iza toga... potpuno razumijem zašto su zabranjeni holsteri na nozi, ispod ruke, al zašto ova tipka smeta nezz. Ne vidim to kao sigurnosni rizik, osim što može za nijensu usporit vađenje.

Za pištolj se još dvoumim dal ostat neko vrijeme na HS9 ili uzimat SF19 pa čak i Echelon, koji mi se čini da će zasjenit SF19.


11 ožu 2024, 14:34
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 18 stu 2010, 22:52
Postovi: 705
Post Re: IPSC oprema
Marin223 je napisao/la:
Evo da pokrenem i ovo, započeo bi sa dva pitanja:

1) Gdje nabavljate holstere za IPSC i po kojoj cijeni ? Da li se može u HR nabavit holster za HS9, za oko 40 eura a da ispunjava IPSC standarde ili jednostavno moram gledat nešto skuplje ?

2) HS9 G2 vs HS SF19. Dakle drugi ima za 0.5 dulju cijev, dal to značajnije utječe na preciznost ?


1) Cesar shop, Xray parts, DAA. Ako ozbiljnije planiraš pucati uzmi bolji holster. HS G2 serija iz mog iskustva zeznuta stvar za holstere, nije baš neka ponuda sportskih, pogotovo u RH.

2) Ako pitaš za IPSC, nije tako lako odgovoriti. Iz škripca na IPSC daljinama vjerojatno i neće biti neke razlike. Ali zbog različite nišanske linije, mase, okidanja, balansa i pitaj Boga čega sve ne, vrlo je vjerojatno da je lakše pucati s 4,5" cijevi. YMMV

_________________
Put your money where your mouth is.


11 ožu 2024, 14:41
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 18 stu 2010, 22:52
Postovi: 705
Post Re: IPSC oprema
Marin223 je napisao/la:
Ja imam ovaj: https://spar-tac.shop/product/cytac-hol ... d/?lang=en
Al taj holster samo zbog te tipke za otpuštanje ne odgovara propisima.
Inače ne znam koji je točno razlog iza toga... potpuno razumijem zašto su zabranjeni holsteri na nozi, ispod ruke, al zašto ova tipka smeta nezz. Ne vidim to kao sigurnosni rizik, osim što može za nijensu usporit vađenje.


jer ljudi imaju običaj krivo koristiti te SERPA holstere. Pritisnu mehanizam savijenim prstom i jagodicom, pa kad pištolj izađe van, gurnu prst u štitnik okidača.

_________________
Put your money where your mouth is.


12 ožu 2024, 15:57
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 385
Post Re: IPSC oprema
To čak i ima smisla, ali reko bi da ovisi od holstera do holstera... baš sam sad išo to provjerit, gumb je pozicioniran dost visoko tako da kako god da to stisnem, uvijek mi prst završi tamo gdje treba, iznad okidača. Ali na lošijim holsterima vjv može bit sigurnosni rizik.


12 ožu 2024, 20:35
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 385
Post Re: IPSC oprema
U IPSC dokumentu za pištolj production diviziju piše da max duljina cijevi može bit 127 mm.
Na HS stranici piše da HS-9 G2 5.0 ima cijev: 127.5 mm +- 0.3 mm.
Mene zanima dal bi taj pištolj upao u production diviziju ?


26 ožu 2024, 16:20
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 18 stu 2010, 22:52
Postovi: 705
Post Re: IPSC oprema
Marin223 je napisao/la:
U IPSC dokumentu za pištolj production diviziju piše da max duljina cijevi može bit 127 mm.
Na HS stranici piše da HS-9 G2 5.0 ima cijev: 127.5 mm +- 0.3 mm.
Mene zanima dal bi taj pištolj upao u production diviziju ?


U pravilima ti stoji da pištolj mora biti na listi pištolja odobrenih za produkciju.
Taj pištolj je na listi, možeš s njim pucati.

https://www.ipsc.org/production-division-list/

_________________
Put your money where your mouth is.


26 ožu 2024, 22:01
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 9 post(ov)a ] 

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan