Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 22 svi 2024, 03:42.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 83 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Lynx brutality 
Autor/ica Poruka
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 12 sij 2023, 23:43
Postovi: 807
Post Lynx brutality
Kako nam se blizi Lynx Brutality, mislite li da bi takvo natjecanje moglo biti organizirano u Hrvatskoj?

Mislite li da bi imalo potporu saveza i trgovina?

I zakonodavaca generalno?

https://www.youtube.com/watch?v=e28yeUNgUJY



Koja su vasa misljenja? Smatrate li da su ovakva natjecanja dobra i bi li ih osobno podrzali?


14 svi 2024, 11:22
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6790
Post Re: Lynx brutality
Provokativno pitanje, generalne postavke.

Medjutim, prvo definiraj slijedece:
1. gdje bi se to moglo organizirati i na kojem strelistu?
2. Koji klub ima pristup tom strelistu da organizira najtjecanje?
3. Koji savez po svom programu bi bio zainteresiran to organizirati? (postoje tri saveza u HR, plus lovacki, dakle 4 saveza)

Ako se ostvari takvo natjecanje, naravno trgovine bi to mogle (skromno) sponzorirati. A ako se se stvar popularizira i postane tradicionalna, onda ce i sponzorstvo porasti. Takvih primjera ima.

Zbog prve tri tocke, ja sumnjam. Ali, eto poceo si temu, pa komentiraj.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


14 svi 2024, 13:21
Profil
Narednik
Narednik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 402
Post Re: Lynx brutality
Mislim da kod nas trenutno zakonodavstvo uopće ne predviđa mogućnost takvih aktivnosti, jer je sve (zakon, pravilnici, birokracija, infrastruktura) podređeno isključivo klasičnom streljaštvu, što pokazuje zaostalost. Pravila su tolko stroga da jedva možeš IPSC igrat na prosječnom civilnom strelištu... tek na par mjesta se može održat natjecanje u IPSC/IDPA kod nas.
Sjetimo se e-savjetovanja, ujedno i kako birokracija zamišlja streljaštvo: streljaštvo je plemenit sport preciznosti.
U sklopu HSS-a možda da, izvan toga dolaze i komponente: brzina i snaga.

Čak i kad bi nekako mogli postić odvijanje ovakvih aktivnosti, teško da bi netko htio kupovat dodatnih 5-10 spremnika za pušku kako bi udovoljio besmislenom hrvatskom zakonu...
Od saveza, možda bi savez akcionog mogao podržat tako nešto, ostali bi bili u najboljem slučaju pasivni (moje mišljenje).
Zakonodavca vjv nije briga u kojem smjeru se sport razvija, ali onih par glavonja u civilnoj kao da radi na tome da se takve stvari nikad ne razviju: mi ćemo pokazat EU koliko strogo se može ići kad se hoće (tako nekako je išla izjava nekog od njih... i oni to smatraju pozitivnim).


14 svi 2024, 13:55
Profil
Poručnik
Poručnik
Avatar

Pridružen/a: 24 srp 2008, 17:53
Postovi: 1060
Lokacija: Zagreb
Post Re: Lynx brutality
Kakvog smisla to organizirati, za koga?
Tko bi realno mogao nastupiti od naših?


Zadnja izmjena: zdebat; 14 svi 2024, 14:33; ukupno mijenjano 1 put/a.



14 svi 2024, 14:24
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 12 sij 2023, 23:43
Postovi: 807
Post Re: Lynx brutality
zdebat je napisao/la:
Kakvog smisla to organizirati, za koga?
Tko bi realno mogao nastupiti od naših?


Prosle godine je Hrvat iz Osijeka osvojio trece mjesto na Lynxu. Ima ljudi koji su zainteresirani za to i natjecu se.


14 svi 2024, 14:32
Profil
Poručnik
Poručnik
Avatar

Pridružen/a: 24 srp 2008, 17:53
Postovi: 1060
Lokacija: Zagreb
Post Re: Lynx brutality
A koliko to njih?
Ovo me asocira na skijanje po Sljemenu i Snježnu kraljicu.


14 svi 2024, 14:34
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 12 sij 2023, 23:43
Postovi: 807
Post Re: Lynx brutality
jolly je napisao/la:
Provokativno pitanje, generalne postavke.

Medjutim, prvo definiraj slijedece:
1. gdje bi se to moglo organizirati i na kojem strelistu?
2. Koji klub ima pristup tom strelistu da organizira najtjecanje?
3. Koji savez po svom programu bi bio zainteresiran to organizirati? (postoje tri saveza u HR, plus lovacki, dakle 4 saveza)

Ako se ostvari takvo natjecanje, naravno trgovine bi to mogle (skromno) sponzorirati. A ako se se stvar popularizira i postane tradicionalna, onda ce i sponzorstvo porasti. Takvih primjera ima.

Zbog prve tri tocke, ja sumnjam. Ali, eto poceo si temu, pa komentiraj.


Kompletan offtopic.

Mene zanimaju misljenja ljudi o takom natjecanju, ne kako bi se i gdje organiziralo.

Mi trenutno nemamo niti jednu javnu streljanu, niti zakonske mogucnosti, niti logisticke mogucnosti (sponzori, trgovine) da ovako sto organiziramo.

Ali da odgovorim po tockama, makar je offtopic.

1. Vojna/policijska streljana, nekad se daju na koristenje klubovima, primjer je Vrbovec.
2. Klubovi znamo kako je stanje kod nas, zato sam i pitao misljenje.
3. Zasto bi to morao organizirati savez, a ne klub, zasto bi natjecanje moralo biti dio olimpijskog programa da bi se ljudi natjecali i zabavljali?


14 svi 2024, 14:35
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 12 sij 2023, 23:43
Postovi: 807
Post Re: Lynx brutality
zdebat je napisao/la:
A koliko to njih?
Ovo me asocira na skijanje po Sljemenu i Snježnu kraljicu.


Mislim da je bilo vise od 5 hrvata, od 100 ukupnih natjecatelja. Bilo bi i vise, nazalost ljudi zbog losih zakona i manjka streljana za vjezbanje ne zele platiti 200-300 eura za kotizaciju ako misle da se ne mogu dobro plasirati.

Na kraju dana nije Slovenija na drugom kraju svijeta, ako to natjecanje kod njih ostvari toliku popularnost koliku ostvari (da dolaze natjecatelji iz cijeloga svijeta) da ce ove godine biti i sajam oruzja i trgovina uz samo natjecanje, ocito nesta rade kako spada, i to mozda pola sata udaljeno autom od Karlovca.

Tako da vam odgovorim na oba pitanja.

Interesa ima poprilicno, jer uz same hrvatske natjecatelje, znam preko 50 ljudi koji ce ici gledati natjecanje i ici na sam sajam. Vjerovatno je broj puno veci, ovo pricam o ljudima iz mojih krugova.

A kao sto sam vec naveo, hrvatskih natjecatelja ima, i jako su dobro plasirani za uvijete u kojima treniraju.



Zato me i zanimaju misljenja o ovome, jer su ovakva natjecanja popularna u podosta zemalja u Europi, isto tako bi mogla biti i kod nas.


14 svi 2024, 14:39
Profil
Narednik
Narednik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 402
Post Re: Lynx brutality
zdebat je napisao/la:
Kakvog smisla to organizirati, za koga?
Tko bi realno mogao nastupiti od naših?


To se isto moglo reć i za IPSC u početcima, kao i za airsoft.
Kada bi se moglo organizirat, s vremenom bi se ljudi zainteresirali, a broj natjecatelja bi rastao.


14 svi 2024, 14:43
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 12 sij 2023, 23:43
Postovi: 807
Post Re: Lynx brutality
Marin223 je napisao/la:
zdebat je napisao/la:
Kakvog smisla to organizirati, za koga?
Tko bi realno mogao nastupiti od naših?


To se isto moglo reć i za IPSC u početcima, kao i za airsoft.
Kada bi se moglo organizirat, s vremenom bi se ljudi zainteresirali, a broj natjecatelja bi rastao.


S tim da ovo spada pod 2-gun, 3-gun, tako da odredjenu popularnost vec ima, samo ne kod nas.


14 svi 2024, 14:45
Profil
Poručnik
Poručnik

Pridružen/a: 23 tra 2009, 23:48
Postovi: 1051
Post Re: Lynx brutality
Interes postoji i sigurno bi se našlo par desetaka natjecatelja iz Hrvatske, kao i još višestruko više od toga iz inozemstva.

Mjesta za trening nema puno, ali ih ima čak i sad. Još ako bi se dobila podrška struktura, ne bi bio nikakav problem.

Najveći problem u ovom trenutku je zakonodavac koji ne dopušta spremnike većeg kapaciteta, kao i animozitet "klasičara", koji povremeno prerasta i u sabotažu. Nikad ni u jednoj aktivnosti nisam doživio toliko zlobe kao u bavljenju ovim aktivnostima. Ego nekih ljudi je tolik da ne može podnijeti da je netko drugačiji, bolji i sl.


14 svi 2024, 16:40
Profil
Poručnik
Poručnik

Pridružen/a: 23 tra 2009, 23:48
Postovi: 1051
Post Re: Lynx brutality
Kad smo prošle godine na sličan način trenirali na jednom strelištu, našao se dušebrižnik. Koristio je očekivane i uobičajene izraze:

- opremljeni kao za rat, što oni glume
- što ne idu u Ukrajinu ako im se toliko puca
- naoružani kao manja brigada
- gdje su bili '91 kad sam ja ratovao i oslobađao
- auto tablice iz raznih dijelova države, sigurno su bogati kad su došli izdaleka na naše skromno strelište (ne znam što je time htio poručiti)

Valjda mu se učinilo kao nedovoljno, pa je optužbe garnirao nepoštivanjem sigurnosti, iako ta ekipa izrazito i vrlo striktno pazi na sigurnost. Bio je tobože zabrinut za nas i samo strelište ako se nešto dogodi.

Ukratko, ima kompleksaša koji bi vrlo rado sabotirali, ovaj je sročio dopis i u njega nadrobio ovo gore.

Sve u svemu, primitivci i lokalni baje su jedan od glavnih razloga zašto sam se maknuo od ovih aktivnosti. Gotovo da ne možeš nekog sresti a da ne bude među njima i takav i jednostavno mi se ne da više.


14 svi 2024, 17:01
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5411
Lokacija: Zagreb
Post Re: Lynx brutality
Ariel je napisao/la:
Kad smo prošle godine na sličan način trenirali na jednom strelištu, našao se dušebrižnik. Koristio je očekivane i uobičajene izraze:

- opremljeni kao za rat, što oni glume
- što ne idu u Ukrajinu ako im se toliko puca
- naoružani kao manja brigada
- gdje su bili '91 kad sam ja ratovao i oslobađao
- auto tablice iz raznih dijelova države, sigurno su bogati kad su došli izdaleka na naše skromno strelište (ne znam što je time htio poručiti)

Valjda mu se učinilo kao nedovoljno, pa je optužbe garnirao nepoštivanjem sigurnosti, iako ta ekipa izrazito i vrlo striktno pazi na sigurnost. Bio je tobože zabrinut za nas i samo strelište ako se nešto dogodi.

Ukratko, ima kompleksaša koji bi vrlo rado sabotirali, ovaj je sročio dopis i u njega nadrobio ovo gore.

Sve u svemu, primitivci i lokalni baje su jedan od glavnih razloga zašto sam se maknuo od ovih aktivnosti. Gotovo da ne možeš nekog sresti a da ne bude među njima i takav i jednostavno mi se ne da više.

Bedak,neznalica i kompleksaš.


14 svi 2024, 17:03
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 12 sij 2023, 23:43
Postovi: 807
Post Re: Lynx brutality
Ariel je napisao/la:
Kad smo prošle godine na sličan način trenirali na jednom strelištu, našao se dušebrižnik. Koristio je očekivane i uobičajene izraze:

- opremljeni kao za rat, što oni glume
- što ne idu u Ukrajinu ako im se toliko puca
- naoružani kao manja brigada
- gdje su bili '91 kad sam ja ratovao i oslobađao
- auto tablice iz raznih dijelova države, sigurno su bogati kad su došli izdaleka na naše skromno strelište (ne znam što je time htio poručiti)

Valjda mu se učinilo kao nedovoljno, pa je optužbe garnirao nepoštivanjem sigurnosti, iako ta ekipa izrazito i vrlo striktno pazi na sigurnost. Bio je tobože zabrinut za nas i samo strelište ako se nešto dogodi.

Ukratko, ima kompleksaša koji bi vrlo rado sabotirali, ovaj je sročio dopis i u njega nadrobio ovo gore.

Sve u svemu, primitivci i lokalni baje su jedan od glavnih razloga zašto sam se maknuo od ovih aktivnosti. Gotovo da ne možeš nekog sresti a da ne bude među njima i takav i jednostavno mi se ne da više.


I tu sam ja skoro najebao kad sam vas branio, jer sam pitao navedenog covijeka koji je lovac zasto se ne buni kad lovci dodju sa par litara rakije na to isto streliste? Pa je doslo do toga da sam skoro dobio opomenu u svom klubu na drugom kraju hrvatske jer sam "govorio neistine o savezu".


14 svi 2024, 17:04
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6790
Post Re: Lynx brutality
zdebat je napisao/la:
A koliko to njih?
Ovo me asocira na skijanje po Sljemenu i Snježnu kraljicu.

Nove stvari sporo idu.
Ali ja ne bih stajao na putu.
Renomirani sportovi imaju svoja pravila, ISSF, IDPA, IPSC.
A ovo su poceci neceg novog o cemu vecina nas nema pojma.

Nek sastave ili prevedu pravila sigurnosti, i nek se objave.
Nakon tog bi trebalo formirati klub ili vise klubova koji se time bave.
Nakon tog nek nadju streljanu ili formiraju svoje streliste, i nek se krene.

Osnovno pitanje je je li prvo bila kokos ili jaje?
Formirati adekvatno streliste, pa onda formirati klub na tom strelistu.
Ili prvo formirati klub, pa onda formirati adekvatno streliste.

Najveci problem je realno nedostatak adekvatnih poligona (strelista).

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


14 svi 2024, 22:07
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6790
Post Re: Lynx brutality
Ariel je napisao/la:
Kad smo prošle godine na sličan način trenirali na jednom strelištu, našao se dušebrižnik. Koristio je očekivane i uobičajene izraze:

- opremljeni kao za rat, što oni glume
- što ne idu u Ukrajinu ako im se toliko puca
- naoružani kao manja brigada
- gdje su bili '91 kad sam ja ratovao i oslobađao
- auto tablice iz raznih dijelova države, sigurno su bogati kad su došli izdaleka na naše skromno strelište (ne znam što je time htio poručiti)

Valjda mu se učinilo kao nedovoljno, pa je optužbe garnirao nepoštivanjem sigurnosti, iako ta ekipa izrazito i vrlo striktno pazi na sigurnost. Bio je tobože zabrinut za nas i samo strelište ako se nešto dogodi.

Ukratko, ima kompleksaša koji bi vrlo rado sabotirali, ovaj je sročio dopis i u njega nadrobio ovo gore.

Sve u svemu, primitivci i lokalni baje su jedan od glavnih razloga zašto sam se maknuo od ovih aktivnosti. Gotovo da ne možeš nekog sresti a da ne bude među njima i takav i jednostavno mi se ne da više.


Vecina nas nema pojma o ovom sportu.
Da bi donijeli neki zakljucak, napisi vise detalja.
Koja oprema se koristi (apropos opremljenosti za rat), koja su pravila sigurnosti, jel postoji neki sustav bodovanja, i kakav je? Postoji li neka medjunarodna organizacija koja ovo regulira?

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


14 svi 2024, 22:10
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6790
Post Re: Lynx brutality
Stargazer je napisao/la:

Ali da odgovorim po tockama, makar je offtopic.

1. Vojna/policijska streljana, nekad se daju na koristenje klubovima, primjer je Vrbovec.
2. Klubovi znamo kako je stanje kod nas, zato sam i pitao misljenje? Daj malo vise detalja.
3. Zasto bi to morao organizirati savez, a ne klub, zasto bi natjecanje moralo biti dio olimpijskog programa da bi se ljudi natjecali i zabavljali?


1. ok
2. kakvo je stanje kod nas, ne znam na sto mislis konkretno?
3. Ne mora biti dio olimpijskog programa. Zasto bi morao? imas domaci program u HSS, gdje je m48, to nije nikakaav olimpisjki program. Ili u HLS imas lovno streljastvo, nikakav olimpijski program. Za natjecanje bi trebalo definirati pravila natjecanja i sigurnosti, a pozeljno je da postoji i neka medjunarodna organizacija koja to regulira, pa i to objaviti. Ovako, sa videoklipovima sa YT, nema nekog realnog zakljcka.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


14 svi 2024, 22:18
Profil
Poručnik
Poručnik
Avatar

Pridružen/a: 24 srp 2008, 17:53
Postovi: 1060
Lokacija: Zagreb
Post Re: Lynx brutality
Okej, idemo redom.
Stargazer, pitao si da li bi se takvo natjecanje moglo organizirati u RH. - Moglo bi se ali realno su male šanse.
Potpora saveza i trgovina? - Za saveze gotovo sigurno da ne, trgovine čisto sumnjam, pogotovo ako je nešto konkretno u pitanju (milion isprika kako se ništa ne isplati, kako je sve za qurac isl.)
Zakonodavac gura glavu u pijesak dok ne dođe do nekog konkretnog sranja, a kada dođe do njega, mjeri sve i svašta i svakog istim metrom i sve zabranjuje.

I onda ti je jolly postavio 3 realna pitanja (za koja si rekao da je offtopic) koja bih ti i ja postavio ali je jolly bio brži. Ta pitanja nemoj shvatiti kao provokaciju, realna su sa gledišta nekog tko bi se stvarno upustio u tu priču.

Što se tiče nekog od naših koji je bio 3 na takvom natjecanju, sjetimo se biatlonca Jakova Faka i svog sranja oko njega nakon njegovog uspjeha. Puno se pričalo a napravilo se nije ništa. A nije da je on jedini biatlonac u našoj zemlji.

I da se razumijemo, nisam protiv organizacije ovakvih natjecanja, dapače. No realno gledajući, noge su nam u govnima a mi gledamo u nebo. Drugim riječima, nismo počistili situaciju na nižim, bitnijim razinama a maštamo o nekim stvarima koje su vani normalne. I sve će se opet svesti na puno priče i žalopojki a neće se desiti ništa konkretno.
Razuvjerite me organizacijom takvog natjecanja.


15 svi 2024, 07:14
Profil
Poručnik
Poručnik

Pridružen/a: 23 tra 2009, 23:48
Postovi: 1051
Post Re: Lynx brutality
Nema se tu puno za izmišljati. U SLoveniji će već treću godinu biti to natjecanje. U drugim zemljama postoji i puno dulje. Ili smo opet mi najpametniji a svi oni u zabludi?


15 svi 2024, 12:31
Profil
Poručnik
Poručnik
Avatar

Pridružen/a: 24 srp 2008, 17:53
Postovi: 1060
Lokacija: Zagreb
Post Re: Lynx brutality
Ariel je napisao/la:
Nema se tu puno za izmišljati. U SLoveniji će već treću godinu biti to natjecanje. U drugim zemljama postoji i puno dulje. Ili smo opet mi najpametniji a svi oni u zabludi?

Pa što se čeka onda?


15 svi 2024, 13:50
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 83 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan