Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 19 tra 2024, 21:31.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 51 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Da li su policajci sposobni za oružje...? 
Autor/ica Poruka
Skupnik
Skupnik
Avatar

Pridružen/a: 05 tra 2008, 19:57
Postovi: 287
Lokacija: .::Dalmatia::.
Post Re: Da li su policajci sposobni za oružje...?
k.horvat je napisao/la:

A to sto se oni ranjavaju, gledano "izvana", odgovornost lezi na sustavu koji im
ne osigurava dovoljnu edukaciju, kvalitetno oruzje (sto je najcesci izgovor
nekoga tko pogrijesi) ili ne pruza dovoljan poticaj djelatnicima da uz sve te nedostatke
sami usavrse svoje znanje.

Nije isti odnos prema "alatu" onih koje se tjera da nesto rade s njim i onih koji vole taj posao,
ili im je taj posao hobi.


jako dobar post...
i zakljucak je kao i uvik koliko para toliko i muzike ...

sad tu spominjemo policiju i pistolje jer je tematika srodna sa forumom ... ali to je problem svega u nas ... ako se i sta nabavi niko nece da plati tecaj za koristenje i osposobljavanje ... u splitskoj bolnici postoje odredjeni aparati koji stoje u kutijama vec pola godine jer nema nikoga ko zna rukovat sa njima ...

sve se vrti oko toga da je obuka skupa i da se skoro u svakom poslu to zapostavlja jer to vuce velike izdatke ... i koliko vidim svima je lakse pretrpit sramotu i zrtve i trosak nestrucnog rukovanja kako strojeva tako i pistolja.

_________________
..jebo EU..

Ako napravis pitu od govna - to je opet govno a ne pita!

zene su krive


25 sij 2009, 19:45
Profil
Skupnik
Skupnik
Avatar

Pridružen/a: 05 tra 2008, 19:57
Postovi: 287
Lokacija: .::Dalmatia::.
Post Re: Da li su policajci sposobni za oružje...?
nobile157 je napisao/la:
Citat:
"šime"]Bar je netko stao u obranu policajaca, koliko god to zvučalo čudno.

A zašto bi to zvučalo čudno????

Pa policajci nisu neprijatelj građanima nego kriminalcima. Policajac u pravilu i nema posla s običnim građanima, nego sa kriminalcima, kurvama, narkomanima i ostalim smećem.


to bi trebalo bit tako i ima takvih mozda cak i u vecem broju nego ovih drugih ali negativnost ostavi jaci dojam ...
kad su krenili presretaci prije par godina oni su vatali dicu sa skuterima po gradu ... a djikani u starim bmweima luduju bez tablica kraj njih i nikome nista...


Dok! je napisao/la:
J07@ je napisao/la:
u prosle sam godine imo neka posla sa policijom
zalosno je da inspektor nezna neke osnovne stvari koje su i meni kao laiku poznate
uz to jos nezna kak se popunjavaju neki formulari
a o komunikacijskim sposobnostima sa strankom da i ne pricam
pa eto ak je neko ko ima status inspektora takva neznalica

Statuse inspektora unutar hijerarhije u službi dobivaju samo podobni a ne sposobni, to je pravilo iz jugokomunističkog sustava ali se je nažalost održalo kao pravilo i do danas!!!! :A24:


imho nije problem kad se stavi "podobnog" covika ali zasto nemoze i strucan nego samo podoban ... nekako bi logicno trebalo biti da se gleda strucnost pa podobnost a ne obratno ... il ono najgore i najcesce da se strucnost uopce ne gleda. ...

_________________
..jebo EU..

Ako napravis pitu od govna - to je opet govno a ne pita!

zene su krive


25 sij 2009, 19:50
Profil
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2008, 19:17
Postovi: 1602
Lokacija: Kloštar Ivanić
Post Re: Da li su policajci sposobni za oružje...?
Nazalost, taj problem s obukom je jako cest.
Ja nisam bio u policiji ali sam bio u vojsci (djelatno).
Nakon prelaska iz 2.GBR u MORH, zacudio
sam se koliko je znanje ljudi o oruzju.
Naravno, koliko je malo znanje!

Na svim poslovima, vojska, policija, kuhar...
Ima ljudi koji imaju volju pa i uz nedostatak
skolovanja koje im sustav zakida, sami dogradjuju
svoje znanje i vjestine. A postoje i savrseni
poslovni uvjeti s ljudima koji glume gljive na poslu.


25 sij 2009, 20:19
Profil
Pozornik
Pozornik

Pridružen/a: 16 stu 2008, 03:09
Postovi: 31
Lokacija: Top Secret
Post Re: Da li su policajci sposobni za oružje...?
Ovim putem se ispričavam onim policajcima koji savjesno obavljaju svoj posa,ali nažalost praksa govori da ih je malo tako da većina kvari ugled te poštene,samozatajne,radne manjine...nisam ovim postom tija generalno sve ih trpati u isti koš,mada naslov upućuje na to,nego te taj intelektualni naboj ponese pa zaboraviš da kovanica se sastoji od lica i naličja...

_________________
NASILJE U SAMOOBRANI NIJE NASILJE TO JE INTELIGENCIJA.......MALCOM X
BOLJE JE IMATI A NE TRIBATI,NEGO TRIBATI A NEMATI


25 sij 2009, 21:50
Profil
Skupnik
Skupnik

Pridružen/a: 20 stu 2008, 19:23
Postovi: 289
Post Re: Da li su policajci sposobni za oružje...?
legion.poljak66 je napisao/la:
Evo da vam odgovorim iz prve ruke, .......Tolko o tome.


Legionar nemoj se ljutiti ali Plan i program gađanja za policajce od 2005 godine u potpunosti je napustio sportsko gađanje sistema 5+5. Ne znam kako to instruktor u tvojoj PU ne zna (možda ne želi znati). Od onda se puca malo više metaka (nikad dovoljno) i na način i udaljenostima koje su najčešće u policijskom poslu. O detaljima tog Plana i programa iz razumljivih razloga ne mogu javno....Daj se javi na PM

Dok! je napisao/la:
Čitaj u profilu !!


Pročitao- drago mi je da ima i takvih ljudi na ovome forumu, vjerujem da si se svašta nagledao ali nemaš prave informacije o ranije spominjanom slučaju.....

J07@ je napisao/la:
jel ko zna kolko cesto policajci imaju kondiciranje (pucanje) (mislim na obicnog policajca sa ceste)
kolko se metaka ispali
i jel to klasican redni br.1 za pistolj :?: :?: :?:


Iz prve ruke - policajci ne pucaju klasično sportsko streljlaštvo već neko vrijeme. Ukoliko se to još u nekim PU radi to je nečuveno i osobno ću se pobrinuti da o tome doznaju ljudi koji to trebaju doznati. Prema mojim informacijama toga više nema ali ne škodi proslijediti informaciju.

Učestalost gađanja -jako rijetko. Da nekada je to nažalost jednom godišnje....Sramotno....ali i to treba priznati. Rijetki su oni koji samostalno treniraju....

_________________
D-V-C
M R K I


25 sij 2009, 23:13
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 15 ruj 2008, 14:57
Postovi: 2891
Lokacija: Pula
Post Re: Da li su policajci sposobni za oružje...?
Koja "praksa"?
Tko je to brojio i utvrdio da većina policajaca ne radi svoj posao dobro?
Percepcija policajca je potpuno pogrešna i ljudi to procjenjuju i ocjenjuju iz neke svoje perspektive - npr. pogrešno parkiranje, prebrza vožnja, pa zašto kazna baš njemu a ne i drugima itd. A onda nitko ne valja.
Slučajno sam čekao na šišanje i čuo kako cura koja tamo radi priča da su svi policajci u klincu jer je neki lik koji je nešto napravio drugi dan bio u gradu. Policija ga je privela, a istražni sudac ga je pustio. Ali, POLICIJA je kriva za to, ne pravosuđe. Za male kazne je također kriva policija jer "nije zatvorila takve tipove u zatvor". Kad sam joj rekao da je sud taj koji nekoga stavlja u zatvor a ne policija, odgovor je bio . Pa to je meni sve isto".

A po pojedinim slučajevima ne treba suditi cjelinu. Da to baš toliko ne valja, bilo bi više nesretnih propucavanja. Kada pogledaš broj policajaca (oko 20000) i broj nesretnih slučajeva sa oružjem godišnje, vidiš da se radi o promilima, samo što je to vijest za naslovnicu. I inače je sve što policajci rade i naprave pod mikroskopom. Nikada nisi pročitao u novinama da je tokar ili knjigovođa izazvao prometnu nezgodu. Kada to napravi policajac, piše POLICAJAC nekoga zgazio i slično.

_________________
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata


25 sij 2009, 23:25
Profil
Skupnik
Skupnik

Pridružen/a: 20 stu 2008, 19:23
Postovi: 289
Post Re: Da li su policajci sposobni za oružje...?
A da otvorimo temu sa nazivom "Ovdje možete pljuvati po policajcima" - pa udri, ... :A13: :A27: :A13:

_________________
D-V-C
M R K I


25 sij 2009, 23:30
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 15 ruj 2008, 14:57
Postovi: 2891
Lokacija: Pula
Post Re: Da li su policajci sposobni za oružje...?
Nije potrebno, na koji god forum da odeš, čim se spomene policija, odmah kreću izljevi mržnje i vrijeđanja. Zato više i ne zalazim na ostale forume jer se pljuvačka cijedi sa ekrana. Ovdje moderatori odrađuju svoj posao i nema vrijeđanja. Čak su i prerevni ponekada, pa ispada da se svađamo, a ustvari razmjenjuju se mišljenja, što je dobro.

_________________
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata


25 sij 2009, 23:36
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 tra 2008, 20:06
Postovi: 1504
Lokacija: istocna Hrvatska
Post Re: Da li su policajci sposobni za oružje...?
nobile157 je napisao/la:
Nikada nisi pročitao u novinama da je tokar ili knjigovođa izazvao prometnu nezgodu. Kada to napravi policajac, piše POLICAJAC nekoga zgazio i slično.

Naravno da pise.
Od njih se ocekuje da se pridrzavaju onoga sto predstavljaju - ZAKONA i provode isti, kao sto se NE ocekuje od svecenika da ima 3 ljubavnice i u birtiji odaje ispovjedne tajne.
Malo blesava usporedba ali vjerno opisuje svakodnevnicu.

_________________
Darac Steel Production - http://s912.photobucket.com/albums/ac327/Darac_Steel/Moji%20radovi/

http://www.facebook.com/darac.steel


26 sij 2009, 00:02
Profil
Skupnik
Skupnik

Pridružen/a: 20 stu 2008, 19:23
Postovi: 289
Post Re: Da li su policajci sposobni za oružje...?
I policajac je čovjek i normalno je da ima životne probleme kao i svaki čovjek. Prema tome može doživjeti i prometnu nezgodu, imati ljubavnicu, napiti se, i tome slično. Ono što ti nobile, a i ja, ovom prilikom želimo naglasiti i objasniti da nema potrebe kod takvih svakodnevnih događanja isticati da se radi o policajcu!!!

ili možda ima - jer će to prodati novine i podići nakladu???? :A24: :A24: :A24:

Vrlo rijetko se u bilo kojim medijima osvrće na pozitivne stvari koje policija čini (a vjeruj mi ima ih poprilično) ili na to kad netko zgazi policajca, napadne ga ili sl. - takvi događaji u medijima dobiju vrlo malo prostora a njihovi počinitelji budu priznati u (ne nužno svom) društvu kao tzv. face :A18: :A18: :A18: Ali to je vjerojatno normalno jer policija je tu da ju se napada, blati, pljuje.....samo naprije....to će prodati novine ....... kuda ide ovaj svijet??? :A24: :A24: :A24:

_________________
D-V-C
M R K I


26 sij 2009, 00:14
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 tra 2008, 20:06
Postovi: 1504
Lokacija: istocna Hrvatska
Post Re: Da li su policajci sposobni za oružje...?
mrki 007 je napisao/la:
I policajac je čovjek i normalno je da ima životne probleme kao i svaki čovjek. Prema tome može doživjeti i prometnu nezgodu,

dozivjeti i skriviti prometnu su dvije razlicite stvari.
eto najsvjeziji slucaj kod mene: policajac udario 2 babe (prilikom kojeg je predmetnom otpala registracijska oznaka :twisted: ) na pjesackom i pobjegao sa mjesta nesrece . svi bruje o tome ne zato sto je je netko udario 2 babe nego zato jer je POLICAJAC. jer se od njega ne ocekuje da to napravi i tako reagira.
A sto se tice zivotnih (privatnih) problema, treba znati razdvojiti privatni zivot od poslovnog.

Citat:
Ono što ti nobile, a i ja, ovom prilikom želimo naglasiti i objasniti da nema potrebe kod takvih svakodnevnih događanja isticati da se radi o policajcu!!!

Slazem se s vama. Isto tako nema potrebe naglasavati BRANITELJ se raznio bombom.... ima puno primjera pa da ne nabrajamo ali ustvari to prodaje novine :A23:

_________________
Darac Steel Production - http://s912.photobucket.com/albums/ac327/Darac_Steel/Moji%20radovi/

http://www.facebook.com/darac.steel


26 sij 2009, 00:52
Profil
Razvodnik
Razvodnik
Avatar

Pridružen/a: 09 stu 2008, 15:49
Postovi: 176
Post Re: Da li su policajci sposobni za oružje...?
Ima potrebe naglašavati da se branitelj raznio bombom, ali ne zbog toga da se prodaju novine već da se zna da se raznio zbog problema koje nije mogao riješiti a zadužio je ovu državu i buduće generacije stoga usporedba nije dobra. Ne diže ruku na sebe nitko jer mu je dobro već jer ne vidi izlaz iz trenutne situacije u kojoj mu je netko mogao pomoći pa čisto da se takve stvari ne ponove i da ih se shvati ozbiljnije.


26 sij 2009, 01:03
Profil
Skupnik
Skupnik

Pridružen/a: 20 stu 2008, 19:23
Postovi: 289
Post Re: Da li su policajci sposobni za oružje...?
Naravno. U većini se slažemo....

Siguran sam da nitko pa ni "POLICAJAC" ne želi niti skriviti niti doživjeti nikakvu nesreću pa ni prometnu. Problem i je u tome što u slučaju policajaca oni koji komentiraju "nezgode i nesreće" mješaju privatno i poslovno i ne razlučuju to. Znam i poznato mi je kako se privatno i poslovno kod policajaca često isprepliće.... ali oni koji to najčešće komentiraju i na tome izgrađuju sumnjive karijere to rade namjerno ne mareći da li je to privatno ili vezano uz posao.

Od nikoga se ne očekuje da izazove prometnu nezgodu, ubije osobu, nešto ukrade, nekog napadne...ali se takve stvari svakodnevno događaju....većinom od svih drugih a ne od policajaca...ali kada se dogode od policajaca onda jako odjekuje. :A16: :A16: :A16:

_________________
D-V-C
M R K I


26 sij 2009, 01:06
Profil
Desetnik
Desetnik
Avatar

Pridružen/a: 10 stu 2008, 00:32
Postovi: 372
Lokacija: Zagreb
Post Re: Da li su policajci sposobni za oružje...?
Citat:
Mi zbilja nismo u jednom Bejrutu ili getima Brazila da se hoda okolo sa metkom u cijevi. Ako se već mora hodati sa metkom u cijevi, onda za to treba imati pištolj koji to omogućava bez velikog rizika za korisnik


Cab,
kod nas je policiji zabranjeno nositi metak u cijevi i gotovo nitko to ne radi.
A i oni koji ga nose privatno imaju zadovoljavajuću razinu potrebnog znanja i sposobnosti.
Nošenje metka u cijevi se od strane struke smatra normalnim, potrebnim i poželjnim (ne želim sad tu elaborirati zašto) no kako se kod nas od svega pravi drama tako je i sama "fama" nošenja metka u cijevi premistificirana i upravo radi toga je policajcima internom uredbom zabranjeno.
Svi slučajevi propucavanja nisu se dogodilo zbog nošenja metka u cijevi oružja već upravo radi nestručnog rukovanja vatrenim oružjem a što u pravilu znači "nesvjesnog" ubacivanja metka u cijevi većinom radi obrnutog redoslijeda potrebnih radnji (repetiranja pištolja pa izvlačenja spremnika umjesto obrnuto kod provjera i sl.).
Pištolji s kojima su se policajci propucavali većinom su bili HS9 ili ČZ M75 B, dakle modeli kod kojih se bez ikakvih bojazni metak u cijevi može nositi.
Dakako potrebno je samo paziti da ne povučeš okidač.

Citat:
Ne opravdavam lovce i strijelce. ali mislim da je statisticki vjerovatnije
propucavanje kod nekoga tko redovno puca iz oruzja nego kod nekoga
tko ga samo nosi sa sobom.


k.horvat,
što je statistika već smo rekli.
No, ajmo usporediti nešto kao npr. lovac ispuca cca metaka u sezoni a to bi bilo koliko?, 100,200,300 hmmm... no ajmo reći čak i 1000, pa se redovito svake godine ubijaju i to mislim prosječno po 5 lovaca plati glavom, a broj ranjavanja nećemo niti spominjati.
Dakle kad bi išli tom logikom godišnje bi trebalo poginuti najmanje 50 IPSC strijelaca, a ranjeno bi ih trebalo biti čak preko 1000.
Naime, tijekom sezone u zavisnosti od strijelca ispali se od 10 000 metaka do neki čak 25 000-30 000 a gle čuda nema poginulih niti nema ranjenih!
Teorija o velikoj vjerojatnosti onih koji više pucaju odmah pada u vodu (ovdje nije dobra usporedba s brojem vozila na cesti s onima u garaži).
Ipak se radi o razini sigurnosnih standarda pojedinih djelatnosti više nego o čimbeniku koji bi ubrajao veliki broj ispaljenih metaka.

Što se tiče policajaca najveći problem je neadekvatan pristup sustava toj problematici u svim segmentima.
Kako je upravo taj pristup apsolutno indolentan tako se i ne treba čuditi kada dolazi do incidentnih opaljenja.
Dakako svoj obol daje i ljudska radoznalost koja je uslijed nedovoljnog rukovanja i pucanja oružjem kod mnogih policajaca glavni motivator takvih nesretnih događaja.

Radoznalost,neodgovorno ponašanje+niska razina znanja+nedostano kondiciranje(manjak rutine)+indolentan tj.nepoticajan odnos sustava=nesretan slučaj.

Da se ljudima mislim na policajce omogući češće pucati i da ih se potiče na takvu kulturu takvih slučajeva ne bi bilo ili bi bili prava rijetkost. :A16:


26 sij 2009, 18:56
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Re: Da li su policajci sposobni za oružje...?
usporedba lovaca i IPSC strijelaca je primjerena isto kao i usporedba divlje svinje s kartonskom metom tako da svaka daljna rasprava glede usporedbe nije potrebna. dva sasvim razlicita svijeta... ravno usporedbi vojnika u ratu sa prometnim policajcem, uvjeti zbivanja i radnji uopce nisu za usporedbu osim dodirnih tocaka vezanih za oruzje i sigurnost.

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"


27 sij 2009, 01:14
Profil
Desetnik
Desetnik
Avatar

Pridružen/a: 10 stu 2008, 00:32
Postovi: 372
Lokacija: Zagreb
Post Re: Da li su policajci sposobni za oružje...?
Mike_Torello je napisao/la:
usporedba lovaca i IPSC strijelaca je primjerena isto kao i usporedba divlje svinje s kartonskom metom tako da svaka daljna rasprava glede usporedbe nije potrebna. dva sasvim razlicita svijeta... ravno usporedbi vojnika u ratu sa prometnim policajcem, uvjeti zbivanja i radnji uopce nisu za usporedbu osim dodirnih tocaka vezanih za oruzje i sigurnost.


Neznam jeli se to odnosilo na mene ali ujedno sam i jedno i drugo...
Bio sam u dosta lovova i još više IPSC matcheva pa mislim da mogu argumentirano o tome pričati. Nisam uspoređivao već sam se nadovezao na pokušaj usporedbe pa onako usput i dao svoje mišljenje u kojem upravo kažem kako nema smisla pokušavati povući paralelu te da nema logige zbrajati ispaljeni broj komada metaka...
A zašto sam prestao aktivno loviti?
Upravo da me tamo nekakav "vampir" željan krvi divljači u svoj svojoj sljepoći onako ovlaš i slučajno ne zakači zrnom ispaljenim iz nekakvog lovačkog karabina... Zadnji moj lov jest bio u negdje u Salvoniji oko Požege kada sam čekajući na štandu skoro popio zrno kalibra 30-06 koje je udarilo nepuna 2 m od mene...
Eto toliko o divljim svinjama i kartonskim metama! :A26:


27 sij 2009, 11:28
Profil
Desetnik
Desetnik
Avatar

Pridružen/a: 10 stu 2008, 00:32
Postovi: 372
Lokacija: Zagreb
Post Re: Da li su policajci sposobni za oružje...?
Dok,
u potpunosti podržavam sve što si napisao i apsolutno se slažem s iznesenim tvrdnjama.
Nažalost uloga policajca u današnjem svijetu nije nimalo ugodna i dovoljno je da jedan bedak napravi nešto te da se odmah etiketira cijela policija i ruinira ionako krhki ugled u javnosti! :A01:


27 sij 2009, 11:30
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 tra 2008, 20:06
Postovi: 1504
Lokacija: istocna Hrvatska
Post Re: Da li su policajci sposobni za oružje...?
Evo jednog bisera :A27: :A27:

http://www.24sata.hr/news/clanak/pijani ... =main_page

_________________
Darac Steel Production - http://s912.photobucket.com/albums/ac327/Darac_Steel/Moji%20radovi/

http://www.facebook.com/darac.steel


27 sij 2009, 12:40
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik
Avatar

Pridružen/a: 17 stu 2008, 10:32
Postovi: 501
Lokacija: KC
Post Re: Da li su policajci sposobni za oružje...?
Žalosno.

_________________
KO SE MAČA LAČA; LAKUKARAČA!!!!


27 sij 2009, 17:15
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Re: Da li su policajci sposobni za oružje...?
BojnikPerGall je napisao/la:
Mike_Torello je napisao/la:
usporedba lovaca i IPSC strijelaca je primjerena isto kao i usporedba divlje svinje s kartonskom metom tako da svaka daljna rasprava glede usporedbe nije potrebna. dva sasvim razlicita svijeta... ravno usporedbi vojnika u ratu sa prometnim policajcem, uvjeti zbivanja i radnji uopce nisu za usporedbu osim dodirnih tocaka vezanih za oruzje i sigurnost.

Neznam jeli se to odnosilo na mene ali ujedno sam i jedno i drugo...

da da, tebi sam pisao =)
Citat:
Bio sam u dosta lovova i još više IPSC matcheva pa mislim da mogu argumentirano o tome pričati. Nisam uspoređivao već sam se nadovezao na pokušaj usporedbe pa onako usput i dao svoje mišljenje u kojem upravo kažem kako nema smisla pokušavati povući paralelu te da nema logige zbrajati ispaljeni broj komada metaka...

to sam i ja rekao, da su te dvije aktivnosti toliko razlicite u svim aspektima osim da se u oba koristi oruzje i da se puca.
Citat:
A zašto sam prestao aktivno loviti? Upravo da me tamo nekakav "vampir" željan krvi divljači u svoj svojoj sljepoći onako ovlaš i slučajno ne zakači zrnom ispaljenim iz nekakvog lovačkog karabina... Zadnji moj lov jest bio u negdje u Salvoniji oko Požege kada sam čekajući na štandu skoro popio zrno kalibra 30-06 koje je udarilo nepuna 2 m od mene... Eto toliko o divljim svinjama i kartonskim metama! :A26:

o tome sam ti i pisao, da je lov aktivnost puno PUNO veceg rizka bez obzira na broj ispaljenih metaka u odnosu na IPSC, jer u IPSC-u su strijelci UVIJEK ALI UVIJEK sa jedne strane mete... u lovu nisu... kad bi se u lovu pucalo koliko i u IPSC-u bilo bi puno vise mrtvaca, zato kazem da su to dvije neusporedive stvari, ti si uzimao kao statistiku broj ispaljenih metaka a ja sam rekao da to nemoze biti mjerilo jer se totalno razlikuju...

ono o cemu pricam... (O) = meta/divljač, -X = strijelac/lovac

slucaj A (LOV): ispaljeno 10 metaka

X- X-.................(O)-->.........................-X -x -X
x- X- X-..........(O)--->..........................-X-X-X-X
x-X-..........................(O)-->.................-X -X -x

slucaj B (IPSC): ispaljeno 1000 metaka

x-X-......................................................||
X-X-X-X-X-.......................................(O)||
x- X- X-.................................................||

sad mi reci gdje je veci RIZIK cak i ako se uzme u obzir broj ispaljenih metaka i gdje su vece mogucnosti da netko pogine? O tome ja pricam da su to dvije neusporedive stvari, sto po aspektima sigurnosti sto po kulturi rukovanja oruzjem sto po mnogo cemu, broj ispaljenih metaka skoro da mozemo i zanemariti. Nemoj me krivo shvatiti ali kad usporedis te dvije aktivnosti lov je aktivnost veceg rizika od IPSC-a.

A ono sto si za "vampire" napisao (sada cu otici u off topic), isti slucaj ovdje samo ih mi zovemo "mesarima", osobno sam lovac i sudjelovao sam u vrlo malo lovova, zadnji na otvorenju ova di smo 2h stajli ko budale na kisi... no, i prije nego sam bio lovac sam sa starim obilazio loviste, punio solilice, nosio sijeno, gradio hranilice i lovno gospodarske i lovno tehničke objekte, a drugi razlog zasto ne idem je to sto ne volim (nemogu) raditi s mesom uopce (nista osim jesti=) ) a posto sam lovac vise zbog oruzja i druzenja (sa kvalitetnim ljudima a ne generalne pijanke jer ionako ne konzumiram alkohol) nego zbog lova i lovljena divljaci.

Moj prvi susret s divljaci u lovu sa tatom je bio tako da kad je digao pusku na 2 srne sam mu rekao da ne puca jer zelim vidjeti te zivotinje, bilo mu je malo zao ali kasnije je shvatio da sam ipak ja u pravu jer nije LOV samo ici UBITI (odstrel sasvim drugi smisao i zato kazem ubiti) divljac... nekada treba i uzivati u tome sto uopce imas priliku VIDJETI i uzivati u pogledu na divljac... Da nema lovaca "mesara" ja bi i dalje navecer mogao cuti 300m od kuce kako se dva srnjaka svadjaju oko srna...
Privitak:
srne-kolaz.jpg
srne-kolaz.jpg [ 176.83 KIB | Pogledano 17176 put/a. ]
pogledaj ih samo... navecer i ujutro ih mozes cuti kako se deru... a nekad kad idem na posao znam ih vidjeti u polju uz cestu nekad 1-2 a nekada i 4-5 pogled je velicanstven... za kraj jos jedna slican prizor spomenutom uslikan sa prozora u dnevnom boravku...
Privitak:
srne-u-snijegu.jpg
srne-u-snijegu.jpg [ 271.24 KIB | Pogledano 17177 put/a. ]

obije slike je napravila moja mama.

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"


27 sij 2009, 19:21
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 51 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan