Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 29 ožu 2024, 06:55.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 49 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Koji je ovo metak?? 
Autor/ica Poruka
Pozornik
Pozornik

Pridružen/a: 15 kol 2013, 15:12
Postovi: 15
Post Koji je ovo metak??
Možda netko može pomoć i reći kakvi je ovo metak na slici? Izgleda mi kao nešto za signal tj SOS ili što već.
Ugrubo promjer je 12mm a visina 30 i koji milimetar.


Gdje se to može zbrinit? Je li opasno? Izgleda u lošem stanju..ruzina okolo..


slika

Hvala


15 kol 2013, 17:21
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Re: Koji je ovo metak??
.45 ACP (11,43 x 23) metak za Colt 1911, Thompsona, itd....

opasno je ako ga lupas i bacis u vatru recimo, zbrinut ga mozes kod nekoga tko ima registrirano oruzje u tom kalibru ili predati u policuju.

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"


15 kol 2013, 17:45
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Koji je ovo metak??
0.45ACP

Sav je oksidiran, opasan je ako dodje u djecje ruke, ti valjda neces lupati cekicem po njemu ???

_________________
Nemoguće je Nemoguće


15 kol 2013, 17:46
Profil
Pozornik
Pozornik

Pridružen/a: 15 kol 2013, 15:12
Postovi: 15
Post Re: Koji je ovo metak??
A ja mislio da je bezopasno i da samo svitli...

Eh, definitivno ide na zbrinjavanje..malo glupo mi ići na policiju zbog jednog metka ali još gluplje bi ga bilo bacit negdi pa da se što desi.

Hvala na odgovoru


EDIT

Zaboga nisam mislio lupat po njemu čekičem (haha) već sam se zabrinuo jel ga opasno držat doma s obzirom na loše stanje, porjeklo mu je nepoznato, pronađen je prije 20ak godina

EDIT2

Sad sam tek skužia šta znači onaj broj 45 straga (haha), imaju još i slova E C S , koliko vidim na googlu nekakva oznaka proizvođača..


15 kol 2013, 17:48
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 25 srp 2009, 21:22
Postovi: 988
Lokacija: Zagreb
Post Re: Koji je ovo metak??
E, pa nije :D . broj 45 ti je oznaka godine proizvodnje a ne kalibar, a slova ECS su proizvođač Evansville Chrysler, Sunbeam Ordnance Plant, Evansville, Indiana.
USA


16 kol 2013, 12:57
Profil
Pozornik
Pozornik

Pridružen/a: 15 kol 2013, 15:12
Postovi: 15
Post Re: Koji je ovo metak??
Ma jesi ti siguran u to?? Nevjerujem da bi se baš trefilo 45 i 45...a još manje mi zvuči vjerovatno da je proizveden 45...ni otac mi se tad nije rodia :A03:


16 kol 2013, 19:27
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 25 srp 2009, 21:22
Postovi: 988
Lokacija: Zagreb
Post Re: Koji je ovo metak??
Jesam, siguran sam.
To je municija koja je došla u sklopu američkih donacija 50-tih godina i koristila se i u Domovinskom ratu, tako da ne vidim zašto povezuješ rođenje svog oca sa godinom proizvodnje metka. :)

PS
evo ti slika sa neta
proizvođač označen sa EC i ECS je isti, a brojevi su godine proizvodnje


Privitak/ci:
EC-ECS-1.jpg
EC-ECS-1.jpg [ 68.94 KIB | Pogledano 29390 put/a. ]


Zadnja izmjena: Tomy; 16 kol 2013, 22:27; ukupno mijenjano 1 put/a.

16 kol 2013, 22:08
Profil
Narednik
Narednik
Avatar

Pridružen/a: 21 stu 2009, 09:11
Postovi: 496
Lokacija: Zagreb
Post Re: Koji je ovo metak??
Mbbest je napisao/la:
Ma jesi ti siguran u to?? Nevjerujem da bi se baš trefilo 45 i 45...a još manje mi zvuči vjerovatno da je proizveden 45...ni otac mi se tad nije rodia :A03:


Prvo nisi bio ni siguran što imaš a sada kad ti je covjek odgovorio najtočnije što ti netko na to pitanje može odgovorit, sad pametuješ .


16 kol 2013, 22:25
Profil
Pozornik
Pozornik

Pridružen/a: 15 kol 2013, 15:12
Postovi: 15
Post Re: Koji je ovo metak??
Berto je napisao/la:
Mbbest je napisao/la:
Ma jesi ti siguran u to?? Nevjerujem da bi se baš trefilo 45 i 45...a još manje mi zvuči vjerovatno da je proizveden 45...ni otac mi se tad nije rodia :A03:


Prvo nisi bio ni siguran što imaš a sada kad ti je covjek odgovorio najtočnije što ti netko na to pitanje može odgovorit, sad pametuješ .


Ovako...

U ciloj temi samo jedan pametuje i to si ti, ako nisi ima šta pametnog napisat bilo je bolje da nisi ništa, btw takve kao ti englezi zove trools ili thread derailers

Pitam čovjeka je li siguran jer se to što on tvrdi kosi s teoretskom mogučnosću dolaska tog metka u moju kuću, ali čovjek je potvrdno odgovorio i ja mu vjerujem, sad neću uništit metak dok neskužim kako je uopće mogao završiti kod mene :|

Međutim to nije priča za ovu temu, neka admin/mod ili tko je već nadležan zaključa/izbriše temu. Zahvaljujem (skoro) svima na pomoći.


17 kol 2013, 01:19
Profil
Narednik
Narednik
Avatar

Pridružen/a: 21 stu 2009, 09:11
Postovi: 496
Lokacija: Zagreb
Post Re: Koji je ovo metak??
Zakonski ne smiješ posjedovati taj metak bez oružnog lista u tom kalibru , a takav metak možeš naci i dan danas, ja ih koristim uredno i imam par kutija iz 43 (posjedujem oruzni list u tom kalibru) ništa neobično niti rijetko , od 1945(ovisno kad je kuca izgrađena) pa do dana današnjeg je mogao zalutati u tvoju kuću na bilo koji način i bilo kada , ne znam zašto misliš da je teoretski nemoguce.

Mislim da ti nisam spamao temu , postavio si pitanje na koje ti je covjek odgovorio do detalja , nije napisao mislim ili možda nego dao konkretan odgovor, a malo je glupo da nakon takvog odgovora ides proturijecit i pisat gluposti tipa "45...ni otac mi se tad nije rodia i ne vjerujem" ( to je za mene trolanje), a radi se o stvari kojoj nisi imao pojma i tražio si odgovore, vecina na ovom forumu bez razmišljanja zna o cemu je rijec (mozda ne proizvođača i oznake) ali da je riječ o metku kalibra .45 ratne proizvodnje.


17 kol 2013, 07:58
Profil
Pozornik
Pozornik

Pridružen/a: 15 kol 2013, 15:12
Postovi: 15
Post Re: Koji je ovo metak??
Berto je napisao/la:
Zakonski ne smiješ posjedovati taj metak bez oružnog lista u tom kalibru , a takav metak možeš naci i dan danas, ja ih koristim uredno i imam par kutija iz 43 (posjedujem oruzni list u tom kalibru) ništa neobično niti rijetko , od 1945(ovisno kad je kuca izgrađena) pa do dana današnjeg je mogao zalutati u tvoju kuću na bilo koji način i bilo kada , ne znam zašto misliš da je teoretski nemoguce.

Mislim da ti nisam spamao temu , postavio si pitanje na koje ti je covjek odgovorio do detalja , nije napisao mislim ili možda nego dao konkretan odgovor, a malo je glupo da nakon takvog odgovora ides proturijecit i pisat gluposti tipa "45...ni otac mi se tad nije rodia i ne vjerujem" ( to je za mene trolanje), a radi se o stvari kojoj nisi imao pojma i tražio si odgovore, vecina na ovom forumu bez razmišljanja zna o cemu je rijec (mozda ne proizvođača i oznake) ali da je riječ o metku kalibra .45 ratne proizvodnje.


Gle, isto toliko koliko se razumiš u oružje nerazumiš se u situaciju i razloge zbog kojih ja mislim da je "nemoguće teoretski" i kako je to povezano s mojim ocem, pa koliko god glupo da ja preispitivam nečiju stručnost ovdje toliko je glupo da ti preispitivaš moje razloge o kojima ništa ne znaš niti sam ih iz određenih razloga spominjao.

Mene su učili da kad mi se nešto nepoklapa da provjerim dva puta :A18:

A članu Tomy kojeg sam pitao "je li siguran", nadam se da nije krivo shvatia i uvridija se tim pitanjem, jer nije bilo namjere već samo obični double check.

Eh..vidiš u kojem je smjeru krenula tema otkad si se ti uključia?? :A13:

Metak će ići na zbrinjavanje po zakonu....nakon šta provjerim neke stvari..

Ponovno zahvaljujem svima koji su pomogli


17 kol 2013, 08:44
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: Koji je ovo metak??
Mbbest... a jesi pomalo nezgodan...
sumnjam da će i tebi više netko odgovoriti na pitanje... :roll:

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.


17 kol 2013, 09:01
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: Koji je ovo metak??
Mbbest je napisao/la:
Možda netko može pomoć i reći kakvi je ovo metak na slici?
Izgleda mi kao nešto za signal tj SOS ili što već.

ma ne mogu virovat...
umisto kakvog pozdrava forumašima, ili predstavljanja ti u svom prvom postu postaviš pitanje...
a u njemu već sugeriraš nesuvisli odgovor...
pa kako nešto sa FMJ zrnom more biti "za signal tj SOS ili što već"...???
ili "A ja mislio da je bezopasno i da samo svitli..." a zrno FMJ...???

Mbbest je napisao/la:
Ma jesi ti siguran u to?? Nevjerujem da bi se baš trefilo 45 i 45...a još manje mi zvuči vjerovatno da je proizveden 45...
ni otac mi se tad nije rodia...

A onda u trećem postu, kad ti ljudi koji znaju odgovore, ti Tomy-u odgovoriš ovako...
Pa što tvoj otac ima s time...???... Osim ako on nije dizajnira ovaj kalibar...

Daj, prolistaj malo po forumu prije nego što se ovako izletiš...

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.


17 kol 2013, 10:01
Profil
Pozornik
Pozornik

Pridružen/a: 15 kol 2013, 15:12
Postovi: 15
Post Re: Koji je ovo metak??
Ajme meni svaki forum ima dežurne....da negovorim šta...

Ja sam se registrirao, postavio pitanje u skladu s pravilima, na članovima foruma je da odluče žele li pomoć ili ne, ja niti imam oružje niti pucam iz njega niti planiram (niti podržavam..jer se uvijek provuču nekako i ovi frustrirani preko veza pa sad zamislite takve s oružjem..) i jedini razlog za registraciju ovdje (zahvaljujući googlu) je bio saznati je li opasno imat onaj metak u kući i što je ono uopće.

Sasvim korektan, jasan i kratak odgovor sam dobio od prvih par članova i hvala im na tome, a ove dežurne..frustrirane..stvari šta se jave naknadno bez ikakvog razloga nema smisla puno komentirat, činjenica je da se Hawk pita kako ja neznam da to nemože bit signalni metak kad ima fmj zrno.. nemisleći glavom da kad bi znao što je fmj zrno da mi vjerovatno nebi trebala pomoć ovdje :A24: Valjda je čovjek htio ispast pametan.

-----------------------------

Uglavnom očistio sam malo metak i sad se onaj 5 pretvorio u 3 , tj 43.

Nadam se da neće više bit potreba za odgovaranjem ovdje. Ove šta dežuraju molim da zaobiđu temu.


17 kol 2013, 13:09
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Re: Koji je ovo metak??
Mbbest je napisao/la:
Uglavnom očistio sam malo metak i sad se onaj 5 pretvorio u 3 , tj 43.
Ma jesi ti siguran u to?? Nevjerujem da bi se baš trefilo 43 i 45...a još manje mi zvuči vjerovatno da je proizveden 43... cak se ni moj otac nije tad rodio...


sorry, morao sam =) :A19:

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"


17 kol 2013, 18:13
Profil
Pozornik
Pozornik

Pridružen/a: 15 kol 2013, 15:12
Postovi: 15
Post Re: Koji je ovo metak??
Hahah :A03:

Ma dok je za smijeh ja nikome ne zamjeram ništa ali pametovanje..

Napao sam oca radi ovog metka...i on zbunjeno gleda u njega i nije mu jasno odakle ni kako :A05:


18 kol 2013, 10:36
Profil
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 27 srp 2013, 04:29
Postovi: 1378
Post Re: Koji je ovo metak??
Trebo si ga jace pritisnit (oca)! Stisci dok ne prizna! Tko zna sto ti se jos krije u kuci!
Mene bi to kopkalo...

_________________
Head in the City. Hearth in the Field.


20 kol 2013, 03:41
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6679
Post Re: Koji je ovo metak??
Ja sam na tavanu nasao pred dvije godine 2 talijanska metka 6.5 mm iz WW2.
Cijeli sam tavan i podrum posle izvrnuo trazeci i pripadajuce oruzje, ali badave. :mrgreen:

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


20 kol 2013, 04:37
Profil
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 27 srp 2013, 04:29
Postovi: 1378
Post Re: Koji je ovo metak??
Hmm,mislis da bi gospodin mogao biti bolje srece!?
Jebote mozda ,iskopa, nekog raritetnog Colta 1911!?
Ne bi ti bio u kozi tada stari moj! Na kakva ces tek tada
pitanja odgovarati! Sreca da si potkovan...

_________________
Head in the City. Hearth in the Field.


20 kol 2013, 06:04
Profil
Skupnik
Skupnik

Pridružen/a: 19 ožu 2011, 19:58
Postovi: 268
Lokacija: Split/Zagreb
Post Re: Koji je ovo metak??
Berto je napisao/la:
Zakonski ne smiješ posjedovati taj metak bez oružnog lista u tom kalibru , a takav metak možeš naci i dan danas, ja ih koristim uredno i imam par kutija iz 43 (posjedujem oruzni list u tom kalibru) ništa neobično niti rijetko , od 1945(ovisno kad je kuca izgrađena) pa do dana današnjeg je mogao zalutati u tvoju kuću na bilo koji način i bilo kada , ne znam zašto misliš da je teoretski nemoguce.

Mislim da ti nisam spamao temu , postavio si pitanje na koje ti je covjek odgovorio do detalja , nije napisao mislim ili možda nego dao konkretan odgovor, a malo je glupo da nakon takvog odgovora ides proturijecit i pisat gluposti tipa "45...ni otac mi se tad nije rodia i ne vjerujem" ( to je za mene trolanje), a radi se o stvari kojoj nisi imao pojma i tražio si odgovore, vecina na ovom forumu bez razmišljanja zna o cemu je rijec (mozda ne proizvođača i oznake) ali da je riječ o metku kalibra .45 ratne proizvodnje.

kako mozes imat par kutija metaka iz 43. kad ti se otac nije rodija tada ??? :D


20 kol 2013, 09:22
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 49 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan