Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 29 ožu 2024, 12:36.

ADS

Odgovori  [ 49 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Nabavka baruta, kapisla i streljiva 
Autor/ica Poruka
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6679
Post Re: Nabavka baruta, kapisla i streljiva
Dobro, i koja je sad legalna procedura nabavke streljiva u Sloveniji?
Sto traze?
Oruzni list, putovnicu, evropsku oruznu putovnicu, vlastitu izvoznu dozvolu?
Sto, dakle traze?

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


15 ruj 2013, 12:52
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 24 lip 2011, 13:22
Postovi: 65
Post Re: Nabavka baruta, kapisla i streljiva
"Nema" je :A26:- Potrebna "ti" je nabavna dozvola za streljivo koju "zasada" mi netrebamo-znači "ništa od str.iz Slo.Ali m.u.p.Slo. nam " ipak ide na ruku" :mrgreen: )na način da nam u našem m.u.p.u izdaju potvrdu-normalno- ovjerenu pečatom M.U.P.a da mi u Rh. netrebamo nabavnu za streljivo.Ali,ALI Naš M.U.P. ne izdaje pisane potvrde(a još manje sa pečatom m.u.p.a.) za nešto zašto ti netreba niti napisana dozvola i još k tome ovjerena pečatomk m.u.p.a.--(ja se nadam da se nisam gore u svemu ovome "zgubil")

"Ha," kužiš stari moj" :lol: :lol: :lol: A ovo gore je trebalo sastaviti i zato mi "JOLY" reci hvala a.t.j. "RODA" :A28:


15 ruj 2013, 16:16
Profil
Desetnik
Desetnik
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2008, 19:23
Postovi: 382
Lokacija:
Post Re: Nabavka baruta, kapisla i streljiva
Otkad vrijede ti "propisi"? Kolega je bio prije 2 tjedna u Slo i kupio streljivo bez brige...


15 ruj 2013, 16:18
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 24 lip 2011, 13:22
Postovi: 65
Post Re: Nabavka baruta, kapisla i streljiva
Neznam! Bio sam 12.09 znači u čet. zbog r.a.r.r2 i tako mi je rečeno u firmi "artek"-Rimske toplice da im je javljeno(neznam "dopisom,usmeno-nisam to pital" gledaj, znaš i sam da je čovjeku u interesu raditi "posel" pa valjda nije to "iz prsta issisal".
Kaj se tiče oružja sve ide "tip-top" kak i prije. :A26:


15 ruj 2013, 16:29
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 24 lip 2011, 13:22
Postovi: 65
Post Re: Nabavka baruta, kapisla i streljiva
Aguila je napisao/la:
Otkad vrijede ti "propisi"? Kolega je bio prije 2 tjedna u Slo i kupio streljivo bez brige...

Neznam za sačmeno- nisam pital, razgovarali smo samo za užlj.Ali nije problem ni to prek maila :A10:


15 ruj 2013, 16:41
Profil
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 27 srp 2013, 04:29
Postovi: 1378
Post Re: Nabavka baruta, kapisla i streljiva
Dakle Roda,ak sam te dobro razmel oruzje smijes kupiti bez ogranicenja a streljivo
ne smijes!? A ipak se reklamiraju u HR!? Apeliram na gosp. Urosa iz ARTEKA da nam
objasni u cemu je stvar. Ispada da smo svi mutavi i da nitko ne zna sto se smije a sto ne!

_________________
Head in the City. Hearth in the Field.


15 ruj 2013, 19:24
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 24 lip 2011, 13:22
Postovi: 65
Post Re: Nabavka baruta, kapisla i streljiva
Gledaj u Slo. je dozvoljeno lovcu po godini 200 kom. kar. streljiva u jednom kal. u Ital. isto itd.itd kod nas je bez limita "za sada" a gospoda iz arteka i drugi reklamiraju svoj asortiman kao i naši trgovci npr."reloding-ZABRANJEN"a zrna se mogu kupiti KAO I KOMPL. PRIBOR ZA RELO.,/LOV DIVLJAČI LAMPAMA ZABRANJEN a pune su ih market. str.naših pisanih i el. media I TO sa nosačima za puš.-dalje lov opt.ciljnicima-ic,-termoviz.(OSIM ZA OSMATRANJE znači-BEZ KONČANICA)i inima ZABRANJEN -PROTUZAKONITO"ZAPRIJEČENA KAZNA OD TOLIKO DO TOLIKO"-"OSIM UZ PISANU I OVJERENU DOZVOLU MINISTAR.POLJOP" USVRHU "NEZNAM ČEGA"(valjda TKO JE ŠTO i tko :twisted: je kome što ili tko bi mogao kome što).
I SVE SE REKLAMIRA I PROOODAJE što i od naših trgovaca raznih ebay-eva: :evil:

" ZEMLJA VJERA NAROD PRODAJE SE SVE, NEKAD ČOVJEK BJEŠE SAMO LOVAC DANAS BLIŽNJEG PR.I ON ZA NOVAC" :A28: JA


15 ruj 2013, 20:06
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 26 pro 2012, 12:35
Postovi: 834
Post Re: Nabavka baruta, kapisla i streljiva
Možda sam pogrešno shvatio, ali ispada da slovenski lovac, ne može svojom puškom pucati na papir. Odnosno, može, ali samo 200 hitaca godišnje. Tu nastaje problem, jer čovjek onda vjerojatno mora registrirati dvije cijevi istog kalibra, jednu za lov, drugu za sport. Postoji li ograničenje za nabavu sportskog streljiva? Pošto su slovenci praktičniji od nas, vjerojatno ne. Nadalje, je li moguće isti komad oružja registrirati za lov i streljaštvo? Šteta je istresti lovu,(a nije baš mala lova) za pušku, optiku, opremu... i onda sve to ne moći koristiti i za lov i streljaštvo. Oružje registrirano za streljaštvo, nema što raditi u lovištu. Obrnuta je situacija moguća, ali je problem streljivo. Što više mozgam manje shvaćam. Oprostite ako nekog davim, ali što mogu kad sam davež.
Pozdrav svima!


15 ruj 2013, 21:03
Profil
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 27 srp 2013, 04:29
Postovi: 1378
Post Re: Nabavka baruta, kapisla i streljiva
Smijem kupovati opremu i komponente za punjenje a ne smijem puniti!?
Jos uvijek sam uvjeren da je nas zakon donio skup lokalnih,korumpiranih politicara
A la' Cro Monty Payton! Takva nelogicnost i nebuloza prolazi samo u Rvatistanu!
Jos uvjek ne mogu vjerovati da su tako nesto izglasali kao visokoobrazovani ljudi za
dobrobit gradjana RH.

_________________
Head in the City. Hearth in the Field.


15 ruj 2013, 21:13
Profil
Skupnik
Skupnik

Pridružen/a: 22 pro 2011, 08:35
Postovi: 271
Post Re: Nabavka baruta, kapisla i streljiva
Posljednja novost iz prve ruke jest da je jedna naša trgovina dobila pismo od MUP-a da je prodaja alata, opreme i materijala za punjenje zabranjena svima koji nisu registrirani za tu djelatnost. Gospodo, ako se ništa ne promjeni do NG, ostaje nam "samo" da se registriramo...
Pred 20 i nešto g. rekao bih da žgadiji na vlasti treba silom pokazati gdje joj je mjesto... no danas, kad smo svoji na svome, bojim se da konačno budem emigriral... pa nije ni ta Slovenija preko sveta... Goospodi koja se s slovenščinom ne snalazi najbolje, možda je krajnje vrijeme da počne učiti (čini mi se da je g. Marijan i više nego dobar učitelj) :)


15 ruj 2013, 22:08
Profil
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 27 srp 2013, 04:29
Postovi: 1378
Post Re: Nabavka baruta, kapisla i streljiva
Vec sam jedanput napisao da svaka cast ljudima i prijateljima iz Slo. Da njima netko tako
nesto ,servira, vjerojatno bi ga zatukli.

_________________
Head in the City. Hearth in the Field.


15 ruj 2013, 23:14
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 24 lip 2011, 13:22
Postovi: 65
Post Re: Nabavka baruta, kapisla i streljiva
stolttom je napisao/la:
Posljednja novost iz prve ruke jest da je jedna naša trgovina dobila pismo od MUP-a da je prodaja alata, opreme i materijala za punjenje zabranjena svima koji nisu registrirani za tu djelatnost. Gospodo, ako se ništa ne promjeni do NG, ostaje nam "samo" da se registriramo...
Pred 20 i nešto g. rekao bih da žgadiji na vlasti treba silom pokazati gdje joj je mjesto... no danas, kad smo svoji na svome, bojim se da konačno budem emigriral... pa nije ni ta Slovenija preko sveta... Goospodi koja se s slovenščinom ne snalazi najbolje, možda je krajnje vrijeme da počne učiti (čini mi se da je g. Marijan i više nego dobar učitelj) :)


Ma nije sve "tak črno, lakše se onda navčiti lepi zagorski KAJKAVSKI"gledajte kolege strijelci-lovci da vam pojasnim "mi "zagorci" češemo po svojem kolegi slovenci po svojem i razmemo se ko da šprehamo istu šprehu".

Znate li kaj je dobro ulaskom u EU za nas zagorce,varaždince,podravce-zapravo za sve zhrv.lovce???????

"ČITAJTE SAD MOJU KOLUMNU"
PAJDAŠI MOJI I MOJA LOVAČKA BRATJO(posebno Varaždinski kraj) sjetite se onih dana i onih nedjelja,subota itd.kad smo hrlili u goste i na trap dečkima PAJDAŠIMA v SLoveniju,Varaždinci, Podravci,Međimurci,Zagorci i ini(nek se ne ljute oni koje sam preskočil pa se nek sami dodaju) se zmislite kak nam je lepo bilo i v Veliki Nedeli kraj Ormoža i pokraj Ptuja i v Murskom Središču i v Zavrču iiiiiii a dečkima iz tih mjesta kod nas.E sad nam se opet pružila šansa da ta druženja obnovimo i na trap strelištima i u lovovima i u "13im-tribovima-pogonima (dobro ovo zadnje baš više nebremo kak negda jer je jako malo mladih dečki s tablicama STOP med nama LOFCIMA i nekad DOBRIM STRELCIMA. A i "ŠENGEN" nas bu još lagano j......l!!!!!


A ovo gore kaj si navel kolega "Stolttom" sve stoji pa si onda mislim "PO DEČINSKI" (danas ionako svaki balavac več ima prek 50 let)" ŠTO BI BILO KAD BI HRVATSKI I SLOVENSKI LOVCI OSNOVALI JEDNU STRANKU-BEZ NACIONALNOG PREDZNAKA"-
recimo pa bi se jedno leto zvala LOVSKO-STRELSKA a drugo LOVAČKO-STRIJELJAČKA (s tim da se za prvi put zvlači z lovačkog ŠEŠIRA ILI KLOBUKA)- PA BILO BI NAS barem ili valjda za pola njihovog i našeg sabora.....(GOTOVA KOLUMNA I PREPRIČAVANJE MITHAUZENOVE BASNE)

ps.nemam tipkovnicu sa dvije točke na u "krepala je"

:A29: :lol: :P


15 ruj 2013, 23:25
Profil
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 27 srp 2013, 04:29
Postovi: 1378
Post Re: Nabavka baruta, kapisla i streljiva
Svaka ti cast Roda. Ja sam nedavno napisao nesto slicno ali su mi izbrisali post!
Nesto slicno su napravili lovci i strijelci u Australiji,sad imaju svoje ljude u parlamentu
i nitko se vise ne moze zajebavati s njima. Najveca USA streljacka organizacija koja
broji preko dva miliona clanova predsjednik Georg Bush bivsi predsjednik. Obama im
je nedavno nesto htio zabraniti ali mu je Ustavni sud rekao fuck off uz obrazlozenje da
je to zadiranje u Ustavna prava pojedinaca!!! Njemacka koja (uz Italiju) ima najrigorozniji
zakon (sto se oruzja tice) nema ni blizu takve pizdarije kao mi. U Svicarskoj ljudi unazad
vise od tristo godina tradicionalno idu na glasanje sa svojim oruzjem,smije cak imati i jedan
metak sa sobom(ako ima vise placa kaznu)! Ali oni nemaju problem sa korumpiranim politicarima,
kod njih politicari nisu VLAST (kako mi se gadi ova rije ) , vec Drzavni sluzbenici koji na najbolji
moguci nacin sprovode u dijelo volju gradjana. U biti i trebaju nas jebat kad im dozvolimo.

_________________
Head in the City. Hearth in the Field.


15 ruj 2013, 23:54
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 24 lip 2011, 13:22
Postovi: 65
Post Re: Nabavka baruta, kapisla i streljiva
Woolf Blaser je napisao/la:
Svaka ti cast Roda. Ja sam nedavno napisao nesto slicno ali su mi izbrisali post!
Nesto slicno su napravili lovci i strijelci u Australiji,sad imaju svoje ljude u parlamentu
i nitko se vise ne moze zajebavati s njima. Najveca USA streljacka organizacija koja
broji preko dva miliona clanova predsjednik Georg Bush bivsi predsjednik. Obama im
je nedavno nesto htio zabraniti ali mu je Ustavni sud rekao fuck off uz obrazlozenje da
je to zadiranje u Ustavna prava pojedinaca!!! Njemacka koja (uz Italiju) ima najrigorozniji
zakon (sto se oruzja tice) nema ni blizu takve pizdarije kao mi. U Svicarskoj ljudi unazad
vise od tristo godina tradicionalno idu na glasanje sa svojim oruzjem,smije cak imati i jedan
metak sa sobom(ako ima vise placa kaznu)! Ali oni nemaju problem sa korumpiranim politicarima,
kod njih politicari nisu VLAST (kako mi se gadi ova rije ) , vec Drzavni sluzbenici koji na najbolji
moguci nacin sprovode u dijelo volju gradjana. U biti i trebaju nas jebat kad im dozvolimo.



Hvala wolf.Ah malo me "oprala sjeta,malo tuga a malo više :A10:"


16 ruj 2013, 00:09
Profil
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 27 srp 2013, 04:29
Postovi: 1378
Post Re: Nabavka baruta, kapisla i streljiva
Razmem te potpuno. Mene nekad opere sjeta za lovove u Srbiji a ratovali smo z njima.
Zvali su me nakon rata u lovove na zeceve i srnjake ali jebo ja to. Slovenija je ipak nesto
drugo. Imam krasnih prijatelja tamo,jako ih cijenim kao lovce,vrlo visoka kultura ponasanja
i profesionalnost u lovu,a bome imam jako dobrih pajdasa u tvojem kraju.

_________________
Head in the City. Hearth in the Field.


16 ruj 2013, 00:35
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 24 lip 2011, 13:22
Postovi: 65
Post Re: Nabavka baruta, kapisla i streljiva
Pa dobro, ako te put nanese slučajno u ovaj kraj npr.SAJAM LOVA I RIBOLOVA VŽ. moj broj imaš?Pa da popijemo koju "kavu" i popričamo malo bit če mi izuzetno drago a vrlo moguće da imamo i zajed. prijatelje ili poznanike tu kod mene??!!


16 ruj 2013, 02:19
Profil
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 27 srp 2013, 04:29
Postovi: 1378
Post Re: Nabavka baruta, kapisla i streljiva
Nekako neposredno prije prvog sajma u VZ sam prodao Mausera 66 7-66 SE v. Hoffe
dosao u VZ da kupim pusku koja je tad tek dosla u HR,ali je bila samo jedna i nisam je
kupio zbog toga sto je bila u kalibru 8-68 S. Nakon nekog vremena je svejedno dosla u
kolekciju u zeljenom kalibru. Kavu preskacemo,samo mi razjebe zeludac prije gemista.
Inace mi je gosp. Cmrecnjak omiljen po tom pitanju.

_________________
Head in the City. Hearth in the Field.


16 ruj 2013, 02:35
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 24 lip 2011, 13:22
Postovi: 65
Post Re: Nabavka baruta, kapisla i streljiva
He,He,He


16 ruj 2013, 03:05
Profil
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 27 srp 2013, 04:29
Postovi: 1378
Post Re: Nabavka baruta, kapisla i streljiva
A jesmo ga stukli,joooj! Dan danas se posramim kad se sjetim nekih dogodovstina...
naravno,usko vezanih uz lov!

_________________
Head in the City. Hearth in the Field.


16 ruj 2013, 03:17
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Nabavka baruta, kapisla i streljiva
stolttom je napisao/la:
Posljednja novost iz prve ruke jest da je jedna naša trgovina dobila pismo od MUP-a da je prodaja alata, opreme i materijala za punjenje zabranjena svima koji nisu registrirani za tu djelatnost.....


To sam i ja cuo, ali mislim da su to prazne price ili pokusaj neke lokalne PP da glumi nesto iznad zakona, ustvari mogao bih se kladiti da je to stvar pojedinca koji misli da je veliki serif. Da je gazda te trgovine pametan i da ima muda fino bi taj dopis poslao u nekoliko dnevnih listova koji jos uvijek imaju muda objaviti ono sto se ne svidja podobnima i vrlo brzo bi se znalo tko glumi vlast iznad zakona....

Od sutnje i lupetanja po forumima nema nista bez obzira sto udbasi prate svaki redak i biljeze propuste koje su napravili da bi neki drugi zakon bio jos gori.....

_________________
Nemoguće je Nemoguće


16 ruj 2013, 09:14
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 49 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan