Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 28 ožu 2024, 10:11.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 
Upit u vezi nabave PAP M59 
Autor/ica Poruka
Civil
Civil

Pridružen/a: 07 vel 2014, 16:29
Postovi: 5
Post Upit u vezi nabave PAP M59
Pozdrav svima, zovem se Petar i imam 20 godina. Živim u malom mjestu u blizini Garešnice. Bavim se airsoftom, aktivno skoro dvije godine te je moj upit vezan za konverziju PAP M59 u airsoft verziju te puške. Airsoft je adrenalinski sport/hobi u kojem se nastoji što vjernije simulirati ratni scenarij. U igri se koriste replike različitog naoružanja koji ispaljuju, pomoću stlačenog zraka (putem opruge ili motorića), kuglice od tvrde plastike koje su 6 mm promjera. Kako ima raznih proizvođača i modela replika primjetio sam da PAP M59 ne proizvodi nitko (vjerojatno zbog koncepta same puške te ne mogućnosti smještanja vitalnih djelova jedne replike u tijelo) te sam odlučio napraviti konverziju prave puške na airsoft repliku. Problem je sljedeći što imam ideju kako to sve napravit, ali me zanima kako doći do tijela legalnim putem pošto nemam dozvolu za nabavu oružja. Zanima me je li moguće legalno kupiti tijelo sa svim djelovima koji se vide na pušci, bez mehanizma za okidanje, ali sa okidačem? Ili sa blindiranom, pohabanom cijevi. jer mi treba cca 7 milimetara prostora kako bih u cijev prave puške stavio cijev airsoft replike? Pokušao bih i sam napravit tijelo, ali mi je problem pristup informacijama o svim dimenzijama jer bi htio odradit taj projekt sa 1:1 mjerilom. Zahvaljujem unapred :A15:


07 vel 2014, 17:07
Profil
Pozornik
Pozornik

Pridružen/a: 01 ruj 2011, 20:26
Postovi: 17
Post Re: Upit u vezi nabave PAP M59
Ustedi si vrijeme, osim ako ga nemas na bacanje


07 vel 2014, 20:29
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 26 pro 2012, 12:35
Postovi: 834
Post Re: Upit u vezi nabave PAP M59
Pozdrav, i dobrodašao nam na forum!
Budući da imaš 20 godina, tako nešto možda uspiješ kroz naše zakonodavstvo i progurati, ali kad to središ, imat ćeš toliko mnogo godina, da te takve stvari uopće neće zanimati. Mislim da je pokušaj uzaludan, no nemoj se dati obeshrabriti, ima tu puno ljudi koji mnogo znaju o svemu i svačemu, pa se možda nađe netko tko bi mogao i pomoći.
Sretno!


07 vel 2014, 22:17
Profil
Razvodnik
Razvodnik
Avatar

Pridružen/a: 26 lip 2009, 15:13
Postovi: 104
Lokacija: dalmacija
Post Re: Upit u vezi nabave PAP M59
Nađi trajno onesposobljenu papovku za nju ti ne treba nikakva dozvola ili nekoga tko prodaje papovku s dozvolom platiš čoviku onesposobljvnje i da je odjavi s dozvole i eto ti najednostavnijeg i najbržeg rješenja.


07 vel 2014, 23:54
Profil
Civil
Civil

Pridružen/a: 07 vel 2014, 16:29
Postovi: 5
Post Re: Upit u vezi nabave PAP M59
Problem je taj što ne bih davao novce na osposobljavanje ispravne puške jer mi je nekako žao bacati novce, a i stvarno je šteta jednu takvu pušku uništiti jer opet ne znam hoće li moj "patent" bit ispravan tako da ne želim novce bacit u vjetar. Tako da mi je kupnja trajno onesposobljene vjerojatno najprihvatljivija pa ovim putem pozivam sve koji imaju navedenu u stanju toliko lošem da se može prodat na otpadu sekundarnim sirovinama ili onesposobljenu neka se javi. Ili ako imate kakvu preporuku gdje potražiti slodobno me savjetujte :A25:
Hvala svima na dobrodošlici :A12:


08 vel 2014, 00:32
Profil
Pozornik
Pozornik

Pridružen/a: 28 pro 2012, 19:49
Postovi: 33
Lokacija: Osijek
Post Re: Upit u vezi nabave PAP M59
peroo13 je napisao/la:
Problem je taj što ne bih davao novce na osposobljavanje ispravne puške jer mi je nekako žao bacati novce, a i stvarno je šteta jednu takvu pušku uništiti jer opet ne znam hoće li moj "patent" bit ispravan tako da ne želim novce bacit u vjetar. Tako da mi je kupnja trajno onesposobljene vjerojatno najprihvatljivija pa ovim putem pozivam sve koji imaju navedenu u stanju toliko lošem da se može prodat na otpadu sekundarnim sirovinama ili onesposobljenu neka se javi. Ili ako imate kakvu preporuku gdje potražiti slodobno me savjetujte :A25:
Hvala svima na dobrodošlici :A12:



Ti bi se je... a da ti ne uđe.


08 vel 2014, 03:18
Profil
Razvodnik
Razvodnik
Avatar

Pridružen/a: 26 lip 2009, 15:13
Postovi: 104
Lokacija: dalmacija
Post Re: Upit u vezi nabave PAP M59
Oružje bilo ono u jadnom stanju ili odličnom jedino se može onesposobit u ovlaštena puškara ili vratit na policiju a nikako kao sirovinu bacat na otpad.


08 vel 2014, 12:38
Profil
Civil
Civil

Pridružen/a: 07 vel 2014, 16:29
Postovi: 5
Post Re: Upit u vezi nabave PAP M59
Malo mi je to problem jer se ne razumijem u trenutne zakone, a nebih radio ništa protiv istih, a opet bi kao i svi drugi želio proći što jeftinije. Znam da to nije sport kojim se baviš ako nemaš neku financijsku pozadinu, ali opet kako nemam kompletiranu opremu gledam da to jeftinije prođem. I ovo za otpad sam karikirao da pokažem kako mi stanje puške ne igra nikakvu ulogu, imam vremena za restauraciju, bitno mi je samo da je vanjština čitava.

Ali pošto su takvi zakoni zanima me koliko onesposobljavanje košta i što se sve podrazumijeva pod 'onesposobljavanje'?


08 vel 2014, 14:32
Profil
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 27 srp 2013, 04:29
Postovi: 1378
Post Re: Upit u vezi nabave PAP M59
Kolega, podrzavam tvoj entuzijazam i od srca ti zelim da uspijes u svojem naumu, a i
bas bi volio vidjeti takav neki uradak i kako to funkcionira... :A25:

Nemoj me pogresno shvatiti, ne zelim te obeshrabriti, ali nemoj da ti u konacnici
ispadne da zelis proci ,jeftinje, ,a da to na kraju ispadne skuplje nego gotov proizvod.
Osim toga, nitko ti ne ,garantira, da ce stvar funkcionirati...ali kao sto napisah...podrzavam
tvoju volju i entuzijazam!
LP

_________________
Head in the City. Hearth in the Field.


08 vel 2014, 23:28
Profil
Razvodnik
Razvodnik
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2008, 22:56
Postovi: 156
Lokacija: Split-Zagreb
Post Re: Upit u vezi nabave PAP M59
Citat:
Zanima me je li moguće legalno kupiti tijelo sa svim djelovima koji se vide na pušci, bez mehanizma za okidanje, ali sa okidačem?


Nije moguće jer je po zakonu i cijev dio oružja kao i zatvarač.

Citat:
Ili sa blindiranom, pohabanom cijevi. jer mi treba cca 7 milimetara prostora kako bih u cijev prave puške stavio cijev airsoft replike?


Opet negativno jer se prepravljanjem i popravljanjem oružja mogu se baviti trgovačka društva i obrti koji prije upisa u sudski registar dobiju odobrenje MUP-a.
U prevodu - i kad bi dobio PAP M59 na kolekcionarsku dozvolu, ne smiješ ga sam popravljati/prepravljati. A kad bi imao PAP sa zapečaćenom cijevi, onda jasno, nema više svrhe jer sa takvom cijevi se ne može ništa, a bilo kakav zahvat na njoj je nezakonit.
Tvoj entuzijazam je pohvalan, ali barem u ovom pitanju jedino rješenje ti je da sačekaš da netko proizvede airsoft verziju PAP M59-ke.
Pozdrav


09 vel 2014, 15:24
Profil
Civil
Civil

Pridružen/a: 07 vel 2014, 16:29
Postovi: 5
Post Re: Upit u vezi nabave PAP M59
Odlučio sam se za papovku iz razloga jer je takvih možda 100 replika na cijelom svijetu i želio bih imat jedan dio tako unikatne opreme. Sistem bi bio sličan kao na pravoj samo što bi se umjesto udarne igle prilikom potezanja okidača oslobađao klip unutar cilindra koji bi davao pritisak i kompresiju koji bi onda idejno izletjela iz puške. najveći problem uz nabavu tijela je ugradnja komore i gumice koja daje kuglici rotaciju unutrag kako bi što duže ostala u ravnoj putanji te bio veći domet. Budem sad koji dan poslikao replike koje imam pa ako nekoga zanima postavim ovdje ili u drugu temu :A25:

Hvala svima na savjetima :A05:


09 vel 2014, 17:06
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 11 post(ov)a ] 

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan