Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 28 ožu 2024, 10:19.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 1415 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 71  Sljedeća
CHAT 
Autor/ica Poruka
Skupnik
Skupnik

Pridružen/a: 22 pro 2011, 08:35
Postovi: 271
Post Re: CHAT
Ja pak gospodo mislim da je u najmanju ruku preseravanje reći da je nešto što ne razumijemo bezvezarija i preseravanje.
U isto vrijeme na drugom topicu raspravljate o Savage-u 10 i pucanju na 1000y i milji, a strašno bi me zanimalo, kako bi to
na 1000y pucali bez dobrog resta? Iz ruke? Stojeći? Sa štapa?
Dok god su cilj i pravila nekog natjecanja jasna i jednaka za sve i natjecanje je zanimljivo, pa bilo ono i praćkom.
Ono što mi nažalost još godinama nećemo dostići to su uvjeti da se natječemo u srodnim disciplinama, gdje su bitni i tehnologija
i znanje i vještina da se teorija (kojom se obilato nabacujemo na ovom forumu) pokaže i u praksi, pa da se za svaku cijev i svaku
razumnu daljinu (pa i graničnu za određeni kalibar) kreira sustav i opetovano priprema streljivo koje može raditi grupe koje u
ovako kratkom vremenu i pri ovakvim uvjetima (vjetru) ovi ljudi rade.
Inače i "ultra uber super restovi", tj. koaksialni, su nastali po idejama i u radionama ljudi koji pucaju BR i F-klasu npr. Sebastian
Lambang's (NEO Coaxial i JOYpod), a konstrukcijom, izborom materijala, kvalitetom izrade i cijenom nadilaze SAVAGE 10,
Remington 700 i slične serijske puške kojima niti na 100m ne bi grupirali sub MOA bez nekakvog resta (pa makar i vreće s pijeskom
ili ruksaka).
Suma sumarum, pucanje je, drugačije je, možda ga dobro ne razumijem, možda nikada neću imati prilike probati, ali SUPER JE...


17 vel 2015, 08:45
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: CHAT
Ja skidam kapu preciznosti i izradi ovih pusaka,streljiva itd ali sto se strijelaca tice mi je dosadno, jer ovu preciznost u praksi iz BR puske moze ostvariti samo sa takvog resta.Neka ode u lov i pogodi muflona na 1000 jardi oslonjen na bipod ili drvo kad mu ovakav rest ne bude dostupan i onda mu skidam kapu do poda.Moje misljenje,nemam nista protiv da to nekog zanima.Meni osobno djeluje dosadno i besmisleno takvo natjecanje ,iako su te puske zaista vrijedne divljenja..

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


17 vel 2015, 11:51
Profil Web stranica
Cinker - bojna
Cinker - bojna

Pridružen/a: 26 lip 2010, 16:51
Postovi: 964
Lokacija: Sesvete
Post Re: CHAT
sve to stoji kolega stolttom

kod nas je malo više čimbenika zašto je to tako kod nas, odnosno ne sviđa nam se (nismo naučili na takvo šta)

inače je malo zaljubljenika u streljaštvo, a pogotovo ovakve vrste....
to su sve puške od 10000€ pa naviše, municija je sve ručno motana (što je kod nas zabranjeno), strelišta su nam ograničena na 100m, osim kada je natjecanje pa možeš puknuti na 200,300,600 metara....

ekipa u nas nema za kutiju PPU pa da ispuca jednom tjedno/mjesečno na streljani...a vidi ovaga kako troši 300WM, odo 200-300kn za manje od minute,a trenira bar jednom do dva puta tjedno, i ko zna koliko takvih serija napravi na treningu


17 vel 2015, 11:52
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: CHAT
Otvaramo Pandorinu kutiju bez potrebe, glupo je raspraljati o necemu sto nemas mogucnosti probati ili prakticirati, zivimo gdje zivimo i to sto mislimo da je svijet ravna ploca je samo nas problem.

OPCENITO o zadovoljstvima se NE RASPRAVLJA! Iako sam siguran da bi svatko sa ovog foruma rado probao sve sto postoji na ovom svijetu i da puca, 100-500-1000 pa i 5000 metara ako postoji mogucnost.

Zakon nam je sjeban, politicari jos i vise, raja je bez love i sve pada u neki drugi plan, no siguran sam da je sasvim POGRESNO traziti za bilo koje podrucje " GUSTA " kako se to popularno kaze PRAKTICNU PRIMJENU u zivotu, nema je, nece je nikada ni biti niti je to cilj !

- U Ferariju ne mogu voziti lopatu i 4 vrece cementa a u Fitau 1300 / DE LUHE / stane sve to i jos 3 sljakera za baustelu.
- Sa 6-BR mogu pogadjati kovanice od 5-kuna na 1000m a ne smijem u lov na obicnu divlju svinju
- 50-BMG je sasvim pristojan kalibar za rusenje lakih aviona a mogu ga registrirati kao lovacki kalibar

Ima li smisla dalje ?????

_________________
Nemoguće je Nemoguće


17 vel 2015, 12:43
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 26 pro 2012, 12:35
Postovi: 834
Post Re: CHAT
Misliš da je 50 BMG preslab za lov?! :A00:


17 vel 2015, 15:24
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: CHAT
dejandlesk je napisao/la:
Misliš da je 50 BMG preslab za lov?! :A00:


Ma kakvi, taman je samo nedostaju Dinosari i Mamuti pa da opet bude zanimljivo... :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Nemoguće je Nemoguće


17 vel 2015, 18:55
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik

Pridružen/a: 14 kol 2009, 13:53
Postovi: 673
Post Re: CHAT
zanimljiva iskustva s kalibrima policajca koji je sudjelovao u 14 oružanih sukoba https://www.youtube.com/watch?v=Yd3v_fssabI


18 vel 2015, 22:39
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2013, 14:08
Postovi: 677
Lokacija: Petrofsko
Post Re: CHAT
Što mislite, koja je sačmarica bolja TOZ 12/70 bokerica ili crvena zastava položara CZ LP m75 12/70 ?


24 vel 2015, 18:40
Profil YIM Web stranica
Cinker - bojna
Cinker - bojna

Pridružen/a: 26 lip 2010, 16:51
Postovi: 964
Lokacija: Sesvete
Post Re: CHAT
Toz bolja, zastava ljepsa..al to je samo moje misljenje


24 vel 2015, 19:09
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: CHAT
TOZ je bolja za pucanje... zato što je TOZ i zato što je Bokerica...
Položara... možda onako za malo gledanje...

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.


24 vel 2015, 20:25
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 18 ožu 2011, 12:42
Postovi: 848
Post Re: CHAT
Zavisi kakva je Zastava, M75 nisu nešto,pogotovo sa engleskim kundakom kao veslo. Okidanje grozno, teška kao vrag. Ne može se usporediti sa TOZ 34, imam obe pa znam. Jedino što Zastava ima super dobre cijevi koje su duge 74 cm i može potegnuti dobro daleko.


24 vel 2015, 20:32
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2013, 14:08
Postovi: 677
Lokacija: Petrofsko
Post Re: CHAT
hvala na odgovorima, kakve su kvalitete materijali i završna obrada, ako mi netko može reći? Je li TOZ i tu prednjači?


24 vel 2015, 20:33
Profil YIM Web stranica
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: CHAT
CZ LP m75 polozaru 12 ku imam i dobra je i dosta lijepa puska sa engleskim kundakom od oraha,ja volim engleske kundake pa je to stvar ukusa,tvrdo kromirane,hladno kovane cijevi ,posip sacme odlican,dakle cijevi su vrh ali o kvaliteti mehanizma ne mogu jos jer moja je doslovno nova, ali svi tvrde da Zastava bokerice su puno losije od polozara i polozare su dobre a bok izbjegavati .Samo ne okidaj na prazno i pucaj normalne laboracije ,ali sto je je ,stare sovjetske TOZ puske su nesto izuzetno kvalitetno u odnosu na cijenu.Ako je stara Tozovka sto se tice kvalitete tvoja unucad ce pucati iz djedove puske cijeli zivot vjerovatno

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


24 vel 2015, 20:48
Profil Web stranica
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 18 ožu 2011, 12:42
Postovi: 848
Post Re: CHAT
Zastava zna biti dobra, posebno one prije modela M75, poznate kao "belgijanke". Mehanizam je kopija Suhl-a, ali nešto lošija, bravljenje je dobro. Engleski kundak je stvar ukusa ali neke su stvarno žalosne. Vidio sam jednu s kundakom od oraha i bijelom glavom,ta već liči na nešto. Zastavina bokerica smeće totalno, bravljenje i cijevi extra ali ostalo katastrofa. Okidanje,kundak,ležanje...žalost. Prijatelj ima jednu, promijenio je kundak i napravio po mjeri,dotjerao podkundak. Sad može proći nekako, ali teška. Toz 34 imam dvije, radni konji. Suvišno je trošiti riječi. Lagana i dobro balansirana, posip extra dobar iz obe. Čak više vole patrone sa filcanim čepom ili s košaricom ali laganije punjenje. Mana su im opruge koje znaju puknuti ali su vrlo jeftine i lako je promijeniti. Te dvije puške nisu za usporedbu uopće, imam i m75 kal. 16. ali sam je malo dotjerao po sebi. Prilagodio dužinu i kut kundaka, sredio okidanje i skratio cijevi na 63 cm. Za prepelice i šljuke savršena. E, Zastava je jedina položara koja jako dobro nosi kugle. Sve ostale koje sam probao puno više križaju po pravcu i nisu za dalje od 30-40m kuglom. Zastava pogađa i na 60m bez problema, pa i dalje. Što se tiče kugle, Toz 34 sve ostale bokerice šije nemilo. Bar je takvo moje iskustvo.


24 vel 2015, 22:36
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: CHAT
Zastavine stare belgijanke,M56 polozare je radio FN Herstal a samo su sastavljene u Zastavi i ko nadje te u dobru stanju za njih se ljudi tuku medjusobno ,ali i M70 i M75 polozare su dobre sve osim ove nove M90 polozare.A bokerica Zastava je smece totalno.Kvare se svako malo.Kod bokerice je Zastava koristila neki svoj izmisljeni mehanizam a nije kopirala provjerene stvari i nekvaliteta bokerica je uzas.
Iggy reci mi jesi li ikad imao ikakvih kvarova na m75 mehanizmu ,ako je nosis na sljuke pa kontam mozda je tvoja ispucala dosta?Zanima me jer imam istu ali sa jako malom kilometrazom.Probao je samo a vlasnik prije mene ni to ja mislim, i nosi usko,iz ljeve cijevi sacmu zbije kao da kuglu pucas do 20m a i sa devetakom je slicno iz desne a sve u musicu.Strasno dobre cijevi.

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


24 vel 2015, 22:46
Profil Web stranica
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 18 ožu 2011, 12:42
Postovi: 848
Post Re: CHAT
Ja sam dobio rabljenu prije nekoliko godina,lovim njome skoro sve i najviše je koristim. Ispucala jednog Tamića patrona do sada,jedino bih mogao opruge promijeniti ako nađem nove. Kvarova nikakvih,samo ne škljocati na prazno i ne ostavljati napetu zbog opruga . Nema klasične igle već kokoti udaraju izravno u kapislu. Iako jedan moj poznanik svoju uvijek drži napetu ima 20 godina i ništa joj nije.


25 vel 2015, 21:21
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2013, 14:08
Postovi: 677
Lokacija: Petrofsko
Post Re: CHAT
IggY, o M75 govoriš?


25 vel 2015, 23:11
Profil YIM Web stranica
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: CHAT
Iggy je napisao/la:
Ja sam dobio rabljenu prije nekoliko godina,lovim njome skoro sve i najviše je koristim. Ispucala jednog Tamića patrona do sada,jedino bih mogao opruge promijeniti ako nađem nove. Kvarova nikakvih,samo ne škljocati na prazno i ne ostavljati napetu zbog opruga . Nema klasične igle već kokoti udaraju izravno u kapislu. Iako jedan moj poznanik svoju uvijek drži napetu ima 20 godina i ništa joj nije.


Odlicno,moja je ispucala tek 10 ak patrona,samo stajala nauljena u ormaru zadnjih 20 i kusur godina dok je se ja nisam docepao,tako da se nadam bar dva fapa patrona da cu ispaliti iz nje u svom preostalom dugom lovackom zivotu ako bog da :mrgreen:

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


26 vel 2015, 02:41
Profil Web stranica
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: CHAT
Darko11 je napisao/la:
...tako da se nadam bar dva fapa patrona ispaliti iz nje...

i ja ti to želin... ali moraćeš naći novo prevozno sredstvo za patrone... nema više fapova...:D

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.


26 vel 2015, 07:55
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: CHAT
Hawk, danas u doba ovih modernih ceketala sve ti se mjeri na ove megabajte i tako to ,nema vise fapa ,tamica i dajca kao stare dobre mjere :D

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


26 vel 2015, 09:36
Profil Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 1415 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 71  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan