Molim pomoc

Mijenjaj, kupuj, prodaj... a nabolje poklanjaj :-D
Post Reply
antest93
Civil
Civil
Posts: 1
Joined: 24 Feb 2015, 07:46

Molim pomoc

Post by antest93 » 24 Feb 2015, 08:07

received_m_mid_1424716890227_617400d330f4c75c55_2.jpeg
received_m_mid_1424716890227_617400d330f4c75c55_1.jpeg
received_m_mid_1424716890227_617400d330f4c75c55_0.jpeg
Pozdrav,

Može li mi netko reći o kojem pištolju se radi?

hvala unaprijed :)

User avatar
sin
Skupnik
Skupnik
Posts: 255
Joined: 29 Dec 2010, 11:07
Location: Brodsko-posavska županija

Re: Molim pomoc

Post by sin » 26 Feb 2015, 11:04

Radi se o pištolju zvanom ''revolver'' :A13:
Srce kucaj, puško pucaj...
Guns control means shooting a tight group!

User avatar
Hawk
Satnik
Satnik
Posts: 1888
Joined: 07 Dec 2011, 15:27
Location: Nin

Re: Molim pomoc

Post by Hawk » 26 Feb 2015, 11:27

zar i ti sine...??? :D :D
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.

User avatar
jolly
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 7775
Joined: 26 Feb 2012, 13:10
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: Molim pomoc

Post by jolly » 26 Feb 2015, 14:04

Slike ne pokazuju dovoljno, i trebalo bi vise podataka.
Medjutim, prema zarezima na bubnju na prvoj slici gore, daje mi dojam da je to jedan od modela tzv. "pin fire revolvera", gdje inicijalne igle izviruju dijametralno, prema vani iz bubnja.

Pa bih rekao da je to Francuski Lefaucheuh revolver, pin fire, kojeg je bilo u vise kalibara, 10 mm, 7 mm, itd.

Najslicniji njemu, na slici koju sam nasao na internetu, je u prilogu, osim sta ovaj na slici ima kocnicu, dok ovaj iz upita to mu nedostaje (izgleda po rupama sa strane da je skinuta), a takodjer ovaj o mom prilogu ima zastitu okidaca, dok ovaj iz upita nema.

\Takodjer, ova verzija u mom prilogu ima polugu za izbacivanje cahuram dok ovaj iz upita nema. (Lux verzija... :mrgreen: )

Sve u svemu, rekao bih neka od verzija ovog francuskog revolvera.
Attachments
revolver-lefaucheux.jpg
revolver-lefaucheux.jpg (18.37 KiB) Viewed 9698 times
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”

User avatar
istra champion
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 2161
Joined: 03 Aug 2009, 08:23
Location: južna ISTRA

Re: Molim pomoc

Post by istra champion » 26 Feb 2015, 16:06

To ti je Belgijski Constabulary revolver-nekompletan. Ispod korica bi trebao biti još jedan belgijski žig, pa ako ga ima poslikaj i dobiti češ dodatne informacije.
Oznaka na bubnju; ELG=ured za tormentaciju Liege-Belgija, licenca za oružje ureda za ispitivanje, koristila se od 1818-1893.g.
oznaka R=oznaka kontrolora koja se koristila od 1877g.
SCORE:287 COMPETITION/195MEDAL; 112 GOLD 57 SILVER 26 BRONZE
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 0 guests