Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 29 ožu 2024, 10:13.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 1415 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 71  Sljedeća
CHAT 
Autor/ica Poruka
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: CHAT
jolly je napisao/la:
...Lex, molim te sad ti meni objasni komentar za HLS? :?:


Pa evo ti samo jedan detalj:

Lovci mogu ODREDITI mjesto za trening gađanja u lovistu dugim ili kratkim oruzjem bez ikakvih problema i prakticirati vjezbanje kako se dogovore.

Mi koji pucamo na 300m u 5-kuna moramo imati prostor ogradjen sa 3m armirano betonske ograde min.debljine 16cm i ne mozemo pucati nigdje osim na reg.strelistima...

_________________
Nemoguće je Nemoguće


11 tra 2017, 10:22
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 16 vel 2015, 14:13
Postovi: 703
Post Re: CHAT
jolly je napisao/la:
Streljacki savezi u HR:

prakticno streljastvo:
http://www.sportilus.com/klubovi/hrvats ... treljastvo

akciono streljastvo
http://hoplon.hr/

ISSF:
http://www.hrvatski-streljacki.hr/

Streljastvo za osobe s invaliditetom:
http://hssoinv.hr/



Lovacki savezi u HR:

http://www.hls.com.hr/

Jasno! ali niti jedan od njih ne daje potvrdu za nabavku oruzja, ono sto smo prije pisali u postovima, osim HSS-a?

_________________
BUM BUM...


11 tra 2017, 10:54
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6679
Post Re: CHAT
berbenn je napisao/la:
Jasno! ali niti jedan od njih ne daje potvrdu za nabavku oruzja, ono sto smo prije pisali u postovima, osim HSS-a?


Nisam bas siguran u to, zato sam i pitao kako je u drugim savezima. Mozda nam Lex bude rekao. kako kaze, svi su savezi ravnopravni.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


Zadnja izmjena: jolly; 11 tra 2017, 10:59; ukupno mijenjano 1 put/a.



11 tra 2017, 10:56
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6679
Post Re: CHAT
lex-lutor je napisao/la:
jolly je napisao/la:
...Lex, molim te sad ti meni objasni komentar za HLS? :?:


Pa evo ti samo jedan detalj:

Lovci mogu ODREDITI mjesto za trening gađanja u lovistu dugim ili kratkim oruzjem bez ikakvih problema i prakticirati vjezbanje kako se dogovore.

Mi koji pucamo na 300m u 5-kuna moramo imati prostor ogradjen sa 3m armirano betonske ograde min.debljine 16cm i ne mozemo pucati nigdje osim na reg.strelistima...



Bojim se da to treba pripisati zakonodavcu, koji je propustio da zapravo dio lovista odredjen za vejzbu gadjanja treba zabunkerisati 20 metarskim zidom radi opce sigunrosti.
A ne dobroj volji lov. saveza. (nek me ispravi neko ako grijesim)

Dobro, sala, sala.

Medjutim u ovom slucaju, ako pogledas lovnu kartu hrvatske, sve zelene povrsine su podjeljene u lovista. a sva lovista su pod nekom koncesijom. A to ce reci lovackim drustvim ili lovozakupnicima)

I sad se postavlja pitanje:
Koliko lovackih drustava ima uopce mjesto odredjeno za gadjanje? kao gost u nekoliko lovista, mogu reci da je to jako, jako rijetka pojava.


moje je misljenje da su lovci u drugoj prednosti od strijelaca, a to je dobijanje nabavne dozvole na osnovu iskaznice (opet hvala zakonodavcu), a ne neke specijalne (sestomjesecne - kratkotrajne, i ponovo naplative) potvrde krovne udruge.

Drugo,
posjedovanje lovacke iskaznice nije uvjetovano clanstvom u lovackom drustvu. I to je jedina prednost, lovaca nad strijelcima a na osnovu internog pravilnika lov. saveza. Dovoljno je da si clan HLS i da imas lovacku iskaznicu s markicom. i to treba zahvaliti lovackom savezu

s tim da to u lovackim krugovima otvara vec drugu diskusiju. kako neko moze biti lovac, a ne sudjeluje radom ni clanarinom ni u kakvom lovackom drustvu, ili pak, zasto bih ja bio clan lovackog drustva, kad mogu loviti komercijalno? (onaj ko moze)

Moje je misljenje da i jedno i drugo povlaci pozitivne ucinke, clanstvom se razvija socijalna i drustvena lovna kultura, a komercijalni lov doprinosi razvoju lovnog turizma i pridonosi lokalnoj zajednici (nocenje, hrana, place vodica, dopuna budgeta koncesionaru i sl)

negativni rep tog je da postoji odredjenih broj lovaca koji nisu clanovi nikakvog drustva, slepaju se kao dzabe gosti po skupnim lovovima na poziv, ali obzirom da nisu clanovi udruge pozivom u lov ne mogu uzvratiti. premda je moje misljenje da takvih nema previse, ali kao manja lovacka "subkulturna" zajednica, svakako postoje.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


11 tra 2017, 10:58
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: CHAT
jolly je napisao/la:
......Mozda nam Lex bude rekao. kako kaze, svi su savezi ravnopravni.


SAVEZ...ako je tako registriran i uveden u registar udruga IMA JEDNAKA prava kao i HSS, sto znaci da ima pravo izdavanja potrvda za svoje clanove jednako valjanih kao i potvrda od HSS-a.

No zalostno je ako je svima na prvom mjestu usteda od 200 Kn za potvrdu od svih onih DALEKO vaznijih potreba i interesa radi kojih se savezi osnivaju... svaez koji okuplja strijelce ima iste idejne vodilje ( barem bi trebao imati ) kao i SAVEZ SINDIKATA radnika RH... pa sada usporedimo...koliko tko radi za svoje clanove !!!

_________________
Nemoguće je Nemoguće


11 tra 2017, 12:04
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 26 pro 2012, 12:35
Postovi: 834
Post Re: CHAT
Žalosno je što se savezi, pa čak mogu reći i neke udruge građana osnivaju u cilju osobnih interesa. Toga ima svuda i uvijek će biti. Ne vidim smisao da se natjecati mogu samo članovi nekog saveza. Znači, dolazi mi natjecatelj, uplati kotizaciju i nek čovjek puca. Pobijedit će najbolji i tu je priči kraj. Međutim dovedeš djecu na neko natjecanje, prva kontrola je jesu li uredno registrirani, zatim imaju li važeće liječničke potvrde o sposobnosti za natjecanje, pa tek onda koliko godina imaju i spadaju li u kategoriju za koju se trebaju natjecati. Smisao liječničke potvrde nikako mi nije jasan, osim da treba nekome dati neku lovu. Ukoliko liječnik odbije nekog uz bilo kojih razloga, ovaj ode drugom liječniku, plati neku "pristojbu" i dobije potvrdu, a prvi liječnik gubi "mušteriju" i naravno "pristojbu" slijedeći put. Sve radimo naopačke, pod izlikom da se brinemo za nekog, a jedini je smisao otimačina novaca. Međutim, sve kod nas tako uređeno, pa spomenuta situacija i nije neko iznenađenje.
Ovo što se spomenulo o gostima koji se uvaljuju u lovove na nečiji poziv, osobno sam doživio slučaj da je u više lovova došao gost. Ne mogu reći, čovjek se pristojno ponašao, poštivao lovačku etiku i pravila, međutim nakon par lovova, potegnula se priča, tko ga je pozvao u goste. Muk. Sad postoje dvije mogućnosti: Ili se tip uvalio, ili ga je netko ipak pozvao, pa ko kurva šuti. Kako god bilo, ne doprinosi njegovom ugledu, a nitko mu to neće spomenuti, jer ne želi nekog dovesti u neugodnu situaciju. Međutim, gdje ima pacektine za sve, ima i za još jednoga!
Pozdrav svima!


11 tra 2017, 14:42
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6679
Post Re: CHAT
Da, za natjecanja unutar HSS, mislim da je uvjet lijecnicki ne stariji od 6 mjeseci.
Negdje smo o tome razgovarali, a cini mi se da je neko to objasnio da je uvjetovano zakonom o sportu, koji to trazi.
Nek me ispravi neko ako grijesim. da sad ne trazim po n. novinama.

Medjutim, ako drzava priznaje moj lijecnicki za OL, na 5 godina, u slucaju streljastva ovo bi trebalo biti izuzece.

U konacnici, postoje razliciti sportovi, i nije isto streljastvo za djecu iz zracne puske, ili profesionalni maraton.
Ili bolje reci, nije isto amaterski sport kao slobodna aktivnost, ili pak profesionalni sport, gdje se fizicke granice sportasa istezu do krajnjih mogucnosti, i gdje bi zahtjev za lijecnickim mogao bit razumljiv za sistemaski pregled ne stariji od 6 meseci.

medjutim, kad smo "kao struka" debatirali o prijedlozima za novi zakon o oruzju, ovakva sitnica je prosla nezapazeno, premda bi izmjena dobro dosla, makar da se nepomene u zakonu o oruzju, ako vec nismo spominjali zakon o sportu.

uglavnom, nema razloga da se i ovo ne ugradi u novi zoo, barem po meni, ionako nam se masu zakon preklapa vec sad.

vezano za saveze, novce, i interese, i slicno...
pred vise godina nakon obavljenog tecaja za instrukotra ronjena polagao sam ispit za instruktora ronjenja HRS (Hrvatskog ronilackog saveza).

I evo mog krivog odgovora na jedno od pitanja:
Pitanje;
1) koji je prvi uvjet da bi kandidat pristupio tecaju za ronioca s 1. zvjezdicom?

Moje odgovor:
1) mora znati plivati.

Krivo!

Tocan odgovor:
1) mora imat iskaznicu Hrvatskog ronilackog saveza (koja je tad kostala 100 kn).
Inace, po internom pravilu HRS, lijecnicki za 1. i 2. poctenu zvjezdicu ronioca nije potreban, dovoljna je izjava o preuzimanju odgovornosti kandidata.
(da se olaksa promet i pristup kandidatima, i poveca prodaja iskaznica)

Danas se ne bavim ronjenjem toliko, niti tecajevima, mozda se i nesto promijenilo, ali sumnjam.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


Zadnja izmjena: jolly; 11 tra 2017, 15:26; ukupno mijenjano 1 put/a.



11 tra 2017, 15:07
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 16 vel 2015, 14:13
Postovi: 703
Post Re: CHAT
Jolly, ma jel moguce da ako stalno pucas bilten da moras svakih 6 miseci na lijecnicki. To mi je malo cudno

_________________
BUM BUM...


11 tra 2017, 15:16
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6679
Post Re: CHAT
Evo ti ga zakon o sportu sta kaze, i primjenjuje se za sluzbena najtjecanja HSS. Zupanijska, drzavna.
Ako se zelis natjecati za drzavnog prvaka, ili ici na olimpijadu, nema druge nego kod doktora svako malo.

(natjerao si me da trazim po narodnim novinama, umjesto lijepo da pratis diskusiju, i da ucis osnovne streljastva i vezane problematike :A10: :A10: )
Sala, sala - ne ljuti se! :A25:

ZAKON O SPORTU:

IX. ZDRAVSTVENA ZAŠTITA
Članak 71.
(1) U športskom natjecanju može sudjelovati osoba za koju je u razdoblju od šest mjeseci prije športskog natjecanja utvrđena opća zdravstvena sposobnost, a kada je to propisano pravilnikom koji donosi ministar nadležan za zdravstvo uz suglasnost ministra i posebna zdravstvena sposobnost, ako propisima nacionalnoga športskog saveza nije određeno kraće razdoblje.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


11 tra 2017, 15:53
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 16 vel 2015, 14:13
Postovi: 703
Post Re: CHAT
Ma ne ljutim se ja, a niti se nemoj ljutiti ti. Ja kada nesto zelim doznati, pitam do kraja, a ovo mi je za razliku od vama ne tako poznato! Zato malo zapilam, ha ha ha! Cekaj, ma nije moguce da je to onaj lijecnicki od 600 kuna kao za lovce! Pa svakih 6 mjeseci! Logicno je dok traje oruzni list, a on traje dok vrijedi lijecnicki pregled(5 godina) da mozes i pucati.... Znaci, napravim lijecnicki, dobijem oruzje i uz clanstvo u klubu san miran 5 godina....

_________________
BUM BUM...


11 tra 2017, 17:48
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6679
Post Re: CHAT
ma, ne. to ti je sistematski za sportasa. kaze ti daj sad malu cucni, pa legni. pa duboko disi, pogleda tlak, ti platis i vozi brale...
ovaj petogodisnji je malo ozbiljniji. ali je svejedno svrab. a ja se bojim doktora i zubara. :mrgreen:

evo sad je sve jasno, sad samo da se jos uclanis u streljacki klub, i vidimo se na natjecanjima! jel tako? :A25:

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


11 tra 2017, 17:59
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 16 vel 2015, 14:13
Postovi: 703
Post Re: CHAT
Cekaj, koliko se plati? Ha, ha! Tako je! Ma pucam ja dosta, ali nisan u klubu! E sad cu se uclaniti.... Sad je sve jasno! Kolega, ja se ne sramim pitati sto me zanima, pa kome krivo kome pravo! Zato smo ovdje, jel tako!

_________________
BUM BUM...


11 tra 2017, 19:17
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: CHAT
DECKI odlutali ste u drugi sokak !!

Zdravstvena POTVRDA ,ne starija od 6-mjeseci, ma koliko ona Vam u ovom trenutku izgledala bedasto i nepotrebno IMA SVOJU SVRHU I TO VELIKU.

Morate znati da je doba kolektivne odgovornosti i suosjećanja završeno 90-h godina, pošto smo prvo sa Zapada uvezli i prihvatili sve LOŠE navike tako smo prihvatili i pokretanje sudskih sporova i traženja enormnih odšteta radi slomljenog nokta.

Niti jedan trener, klub, organizator itd..itd.. NE želi snositi odgovornost ukoliko se NEKOME nešto loše dogodi , npr. nekog strefi herc ili moždani ili tko zna kakva nevolja za vrijeme takmičenja treninga i slično, u toj priči su naravno i osiguranja sa svojim pravilima igre, pa su tu roditelji, rođaci, prijatelji ....

Mislim da ne trebam opisivati dalje ...... ta zdravstvena potvrda je samo jedan papir u nizu odricanja od odgovornosti ali kakav tempo i način života danas imamo skupa sa djecom ...definitivno POZITIVNA radnja !!!

_________________
Nemoguće je Nemoguće


11 tra 2017, 22:16
Profil
Pozornik
Pozornik
Avatar

Pridružen/a: 25 ožu 2017, 19:50
Postovi: 52
Lokacija: Rijeka
Post Re: CHAT
Sto se tice potvrda "drugih" saveza a ne HSS-a za izdavanje nabavnih dozvola vidio sam nedavno potvrdu HSAS-a (Hrvatski Savez Akcionog Streljaštva) koja je prihvacena kao valjana za izdavanje nabavne dozvole u MUP-u u Rijeci. Cini mi se negdje u 2 ili 3 mjesecu ove godine.
Dakle prema tome bi svi navedeni streljački savezi mogli izdavati potvrde ukoliko su registrirani kao savezi i te potvrde bi trebale biti priznate na MUP-u.

_________________
“Having is not so pleasing a thing as wanting, it may not be logical but it is often true.”
“The bureaucratic mentality is the only constant in the universe.”
"If there's nothing wrong with me... maybe there's something wrong with the universe!"


12 tra 2017, 00:14
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6679
Post Re: CHAT
lex-lutor je napisao/la:
DECKI odlutali ste u drugi sokak !!

Zdravstvena POTVRDA ,ne starija od 6-mjeseci, ma koliko ona Vam u ovom trenutku izgledala bedasto i nepotrebno IMA SVOJU SVRHU I TO VELIKU.

Morate znati da je doba kolektivne odgovornosti i suosjećanja završeno 90-h godina, pošto smo prvo sa Zapada uvezli i prihvatili sve LOŠE navike tako smo prihvatili i pokretanje sudskih sporova i traženja enormnih odšteta radi slomljenog nokta.

Niti jedan trener, klub, organizator itd..itd.. NE želi snositi odgovornost ukoliko se NEKOME nešto loše dogodi , npr. nekog strefi herc ili moždani ili tko zna kakva nevolja za vrijeme takmičenja treninga i slično, u toj priči su naravno i osiguranja sa svojim pravilima igre, pa su tu roditelji, rođaci, prijatelji ....

Mislim da ne trebam opisivati dalje ...... ta zdravstvena potvrda je samo jedan papir u nizu odricanja od odgovornosti ali kakav tempo i način života danas imamo skupa sa djecom ...definitivno POZITIVNA radnja !!!


Jeste lex, u pravu si. nema argumenta da ja kazem suprotno.

medjutim, postoji nesto sto ja zovem "safety over-kill"
Ako ja u kancelariji imam aparat za gasenje pozara, jedan komad.
Da li sam 10 puta sigurniji aku u kancelariju napunim sa jos 10?
Da! Sigurniji sam barem 10 puta.

U stvari, najbolje da drzim barem 100 komada, ma koliko god ih stane!


Mozda za bolje pokrivanje od eventualne odgovornosti bilo bi dobro napisati, da natjecatelji trebaju kontinuirano raditi lijecnicki jednom tjedno, te kod prijave nositi cijelu dokumentaciju? To bi dovelo do apsolutnog monitoringa zdravlja kompletne natjecateljske populacije u bilo kojem sportu!

Safety over kill se desava, kad birokracija izgubi osjecaj za realnost.

Isti nacin odgovornosti bi bio rijesen, i da u zakou stoji da za tu - i tu - kategoriju sportasa lijecnicki treba cinit svakih 6 mjeseci.
Za onu drugu kategoriju jednom godisnje.
Za trecu kategoriju sportasa jednomu 5 godina i slicno.
opet ponavljam, nije isto profesionalni sportas, ili sportas amater.

Kategorizacija sportasa vec postoji u istom zakonu, znaci dovoljno je "da neko od struke" sudjeluje u izradi dopuna zakona.
Nacelno, slicni problem kao i zoo.

Lijecnicki za vozacku je do 65 godine zivota, za vozaca amatera. A auto je potencijalno daleko veca opasnost. Medjutim profi vozaci kroz pravilnike svoje firme, rade sistematski daleko cesce. Vrlo slican problem, ali rijesen adekvatno.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


12 tra 2017, 05:27
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: CHAT
HAHAHHAHAH...dobra...

Nema smisla turpijati po toj temi, svi sve znamo i isto tako znamo da papir svasta trpi. Netko je tako odlucio, ugradio odluku u zakon i za sada puno UHLJEBA ( nova hrvatska rijes je UKRUSENI, jer ipak mi jedemo kruh a ne hljeb ) ima vise korisiti od takvih odluka nego stete.

_________________
Nemoguće je Nemoguće


12 tra 2017, 09:05
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 16 vel 2015, 14:13
Postovi: 703
Post Re: CHAT
Najlogicnije bi bilo da se oruzje moze koristiti u svrhu lova i streljastva dok god traje vazeci lijecnicki pregled! Dakle, u ovom slucaju 5 godina sto je isto malo(triba vratiti na deset). Jer ako lijecnik opce prakse ima uvid u tvoje zdravstveno stanje i svrha njegove potvrde kao uvertire u "pravi" lijecnicki pregled je upravo ta, onda nema potrebe za nikakvim drugim pregledima jer u slucaju neke promjene u zdravstvenom stanju, a koja utjece na sposobnost drzanja i nosenja oruzja, najprije sazna lijecnik opce prakse kojem se javljas prvom i njegova uloga je poslati potvrdu o nesposonosti mupu, a u svrhu oduzimanja oruzja! Sasvim jednostavno, a funkcionalno! A to sto ce neko nekom pregledat srce zbog pucanja pistoljem, to su gluposti! Eno primjer od neki dan naseg sportasa koji je jedva ostao ziv na treningu od srcanog udara! A sigurno je imao vazeci lijecnicki pregled! Nego to je stvar nameta kako bi UKRUSENI imali od cega papati kruh! Ni ovo smanjenje takse kod nabavnih dozvola mi nije drago....Sve me je strah da ne izmisle nesto novo, dodatno!

_________________
BUM BUM...


12 tra 2017, 09:27
Profil
Civil
Civil

Pridružen/a: 14 tra 2017, 21:05
Postovi: 3
Post Re: CHAT
Pozdrav Svima

Imam malo pitanje posebno za iskusnu ekipu. Kupio sam nedavno novi Sabatti Rover Tactical 308 u jednoj trgovini u HR i prvo udarna igla neznam jel bila kriva il sta al zamjenjena je pred menom od puskara (tijekom montaze optike i pokusaja upucavanja) sad zatvarac tesko ide ponekad i hvatac ne izbaci svaki put cahuru il ju cak okrene unutra. Sad pocelo je neko sr...da se treba malo pobrusit zatvarac itd a puska nova glanc placena 11000 kn sa popustom sve naruceno unaprijed mjesec dana. Na vise strana sam cuo da ne dolazi u obzir brusenje vec mora ic nova puska sa mec cijevi za natjcanje. Moze li kakav savijet sta da radim? Jos cekam da vidi trgovina sad sa puskarom sta je problem.
Hvala


14 tra 2017, 22:51
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6679
Post Re: CHAT
Postavlja se pitanje jel udarna igla originalna nakon zamjene?

Poliranje zatvaraca nije rijetka pojava, radi se to i za jeftinije karabine ala Zastava, cim dodje iz ducana, i po meni nije lose da se napravi. ne moze skoditi, i po meni ne utjece na garanciju, pogotvu ako radis uz suradnju trgovne i ovlastenog puskara.
99% posta da ces rijesiti problem ako zatvarac malo grublje klizi.

medjutim ne izvlacenje cahure, moze lako biti drugi problem:
Preciznost puske ovisi i o tome kako zatvarac nalijeze u akciju, i da li je sve "centrirano"
Ako zatvarac nije u savresnom centru, ni metak se ne ispaljuje iz idealnog polozaja i gubis na preciznost, plus mozda i problemi sa izvlacenjem cahure, koje i navodis

za hrvastki izraz ne znam, ali na engleskom se korigiranje ovog zove blue printing (brusenje?)
Na taj nacin da stave zatvarac u zatvoreni polozaj, i otiskom zatvaraca sa nekakvim sprejem ilit tintom, vide gdje nalijeze vise, a gdje manje u zatvorenom polozaju, pa onda ispolariju (izbruse) tako da zatvarac nalijeze jednako na svim tockama.

Mozda je neko to radio u HR, ali realno nije mi poznato ko moze izvesti takav servis, jer zahtjeva i vrijeme i volju, a ni ne moze se bas puno npaltatit.
Obrtniku gubitak vremena. Plus ako mu pocnes objasnjavati ovo sta sam sad napisao jos ce i vikat na tebe, da mu se mijesas u posao! :A10:

tako da sve u svemu, ako i dalje imas problem najbolje zamijeniti prozivod. nema garancije da i nakon servisa rijese problem.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


15 tra 2017, 08:21
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: CHAT
HrvojeVrh je napisao/la:
...... prvo udarna igla neznam jel bila kriva il sta al zamjenjena je pred menom od puskara (tijekom montaze optike i pokusaja upucavanja) sad zatvarac tesko ide ponekad i hvatac ne izbaci svaki put cahuru il ju cak okrene unutra. Sad pocelo je neko sr...da se treba malo pobrusit zatvarac itd ...


Ili nam nisi ispricao sve detalje ili si prekvise skratio pricu ?

1. Zasto si mjenjao udarnu iglu ?

2. Bilo kakve reklamacije na novom oruzju provo idu kod trgovca, da sam je na mjestu trgovca i da mi dodjes sa novom puskom na kojoj je netko nesto radio a da se prije nismo dogovorili odmah ti skinem garanciju.

3. Ako je prije zatvarac isao glatko a imao si neki problem sa okidanjem radi udarne igle a sada nakon rastavljanja i zamjene igle nesto ide tesko znaci da je puskar PAPAK i da je napravio neko ostecenje na zatvaracu koje se sigurno moze primjetiti detaljnim pregledom

4. Ako si mislio kupovati pusku za natjecanje ne kuzim sto si kupio Sabatti Rover sa tankom cijevi, zna se sto je Match a sto normalna upotreba...

Mozda si se trebao vise ukjuciti ovdje prije odluke o kupovini... :A01:

_________________
Nemoguće je Nemoguće


15 tra 2017, 09:43
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 1415 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 71  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 17 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan