Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 28 ožu 2024, 10:40.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Kupujem m-76 PASP 
Autor/ica Poruka
Pozornik
Pozornik
Avatar

Pridružen/a: 25 kol 2015, 10:47
Postovi: 23
Post Kupujem m-76 PASP
Kupujem m-76 PASP, pa ukoliko ima netko nekog poznanika ili sam prodaje navedenu pusku molio bih da se javi. Nabavna je za koji dan tu :)


21 srp 2017, 14:36
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 16 vel 2015, 14:13
Postovi: 703
Post Re: Kupujem m-76 PASP
Do koliko novaca?

_________________
BUM BUM...


21 srp 2017, 22:00
Profil
Pozornik
Pozornik
Avatar

Pridružen/a: 25 kol 2015, 10:47
Postovi: 23
Post Re: Kupujem m-76 PASP
Ako je u dobrom i izvornom stanju dajem dobre novce. Treba mi ponuda neznam kolika im je cijena trenutno. Idem do max 7000-8000kn


21 srp 2017, 23:23
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6678
Post Re: Kupujem m-76 PASP
A koja ce biti funkcija te puske? Lov ili streljastvo? Ili kolekcija?

Inace, za te novce bis trebao traziti pusku prakticki u savrsenom stanju.

Trzisna vrijednost m76 kod nas je oko 3-4000 kn, i to kad te navuku, a realno je manje. To je realno puska nit za lov, nit za ozbiljno streljastvo, eventualno je za kolekciju, ili rekreatvino plinkanje na streljani.

Pazi: za lov obicna polovna zastava karabin u dobrom stanju vrijedi 2-3000 kn polovna, a m 76 za lov nije cijenjen jer je vojnog dizajna i tezak je za nosenje po sumi 4.6 kg.

Za streljastvo nije cijenjen - jer nema trazenu preciznost za sportsku pusku.

Tako da obzirom na ovo dvoje, 7-8000 je pre napuhana cijena. (po meni) To je cijena u ducanu nove sportske puske nize srednje klase, i veca cijena od novog zastavinog karabina.

A za te planirane novce, ako si bas odlucio imas ih u trgovini kod rebeca u Slo. Pogledaj mu ponudu na njegovim stranicama.
S tim, ako ih ima vise, zamoli ga da pogleda sta ima na lageru i nek ti izabere onu s najboljom cijevi. Ujedno ga pitaj koja je procedura nabavke u SLo sa nasom nabavnom dozvolom.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


22 srp 2017, 05:56
Profil
Pozornik
Pozornik
Avatar

Pridružen/a: 25 kol 2015, 10:47
Postovi: 23
Post Re: Kupujem m-76 PASP
Prvo bih se zahvalio na objasnjenju i izdvojenom vremenu!
Pusku sam mislio registrirat kao Sportsko oruzje, ali ne u svrhu natjecanja nego pucakanja po meti, i ujedno kao moja kolekcija...

Ali sad kad ste me pojasnili njenu stvarnu vrijednost i koliko ljudi traze za nju cak i po 8000, mislim da ce ipak past Bergara b14 u kalibru .308


22 srp 2017, 10:45
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6678
Post Re: Kupujem m-76 PASP
Mislim da ces s bergarom biti i konkurentan na natjecanju ako se ikad odlucis...

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


22 srp 2017, 12:41
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik

Pridružen/a: 14 kol 2009, 13:53
Postovi: 673
Post Re: Kupujem m-76 PASP
8000 za pasp? za tu lovu možeš kupit pušku


22 srp 2017, 22:27
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: Kupujem m-76 PASP
I za cijenu Lugera P08 prastare gvozdjurije mozes kupiti novi XDM i da ti jos ostane love ,ali........PASP u dobrom i izvornom stanju ne da nece naci jeftino, nego tu kombinaciju nece naci nikakako.I ono malo so ih ima zasrani su lovackim i streljackim kundacima i drugim optikama.Ako covjek samo trazi bilo kakvu pusku za lov ili streljastvo koja zadovoljava tehnicki onda PASP i nije neki izbor.Ali ako zeli za svoju dusu i gust imati to sada vec legendarno oruzje domovinskog rata, u izvornom i dobrom stanju....nece proci jeftino.

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


22 srp 2017, 22:42
Profil Web stranica
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6678
Post Re: Kupujem m-76 PASP
Ovdje govorimo sad o necem drugom, a to je kolekcionarska cijena. Premda je moje misljenje da pasp m76 jos nije dosao na nivo vrijednosti p08, c96 i slicnih 100 godisnjaka. S tim da je za p08 i za c96 cuo cijeli svijet i znaju ga svi kolekcionari, za pasp m76 van Balkana malo se zna.

Mislim da je velik broj dovucen iz rata kao trofejno oruzje i kasnije (praktciki badave) legaliziran, i jos uvijek stoji po kucama. prije ili poslije zavrsit ce na njuskalu i treba biti strpljiv i pratiti.

Prakticno za lov, pasp m76 je kompromis lovcima koji ne mogu priustiti expresicu ili dobar lovacki poluatomat na nivou benelli arga ili browning Bar-a.
Pa se onda moze i usporediti cijena polovnog Arga i Bar-a na njuskalu kao neka referenca gdje m 76 mora biti podosta jeftiniji, mozda i duplo jeftiniji.

Plus kao lovna puska prilicno je nezgrapan, predvidjen za fmj zrna - trazi puskarsku prilagodbu rampe za tupa lovacka zrna, zatim tezina 4.6 kg (u usporedbi sa oko 3.5 kila modernog PA), plus specifican bocni nosac optike (nit je shul, nit je swenk, nit je piccaitny) i niej tradicionalan lovacki izgled.
Uglavnom ima jako puno tog sto mu u lovackom miljeu spusta vrijednost na onih jakih 3-4000 kn koje sam prije rekao.
To napominjem jer u ovom slucaju lovacki milje odredjuje trzisnu cijenu jer ga vecinom oni prodaju, a ne kolekcionarski.

Lovac koji ima 1000 eur budget za polovnu lovacku PA pusku, nece gledati na njuskalu m 76, nego argo, bar, h&k i slicno.

Za usporedbu, m48 nije nista manje lokalno povjesno legendarna pa se cijene vrte izmedju 1 do 3000 kn od slucaja do slucaja i ovisnosti o stanju i hitnoci prodavca.

Zato ce njemu - m76 - cijena lebdjeti tu negjde gdje sam je stavio jos jako dugo vremena. (dok lovci rasprodaju a kolkeckionari pokupuju)

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


23 srp 2017, 07:42
Profil
Pozornik
Pozornik
Avatar

Pridružen/a: 25 kol 2015, 10:47
Postovi: 23
Post Re: Kupujem m-76 PASP
Kao sto sam naveo gore puska nebi sluzila za lov, nego vise kao moja kolekcija i tu i tamo pucanje po meti. Znam da je puno novaca 8000kn za nesto sto ne vrijedi toliko, ali kad nesto zelite u svojoj kolekciji onda to nije puno. Vezan sam za tu pusku i volim starije puske poluautomate pogotovo izgleda kao sto je m-76.


23 srp 2017, 11:52
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: Kupujem m-76 PASP
jolly je napisao/la:
Ovdje govorimo sad o necem drugom, a to je kolekcionarska cijena. Premda je moje misljenje da pasp m76 jos nije dosao na nivo vrijednosti p08, c96 i slicnih 100 godisnjaka.





joc2062 je napisao/la:
Znam da je puno novaca 8000kn za nesto sto ne vrijedi toliko, ali kad nesto zelite u svojoj kolekciji onda to nije
puno.


.Pitanje i odgovor.Stvar vrijedi onoliko koliko je neko spreman dati novca za nju.U zadnje vrijeme ovdje u lokalu a i na netu primjecujem sve vise ljudi kupuje i zeli PASP M76....cak vise nego c96 i p08.......Jednostavno ga zele a tih pucaljki je sve manje :twisted:
Nitko ne zeli M48 ali PASP je druga stvar.Zela ge.Ako se ovako nastavi zakon ponude i potraznje ce uciniti svoje i cijena mu ide gore.

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


23 srp 2017, 12:40
Profil Web stranica
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 16 vel 2015, 14:13
Postovi: 703
Post Re: Kupujem m-76 PASP
Slazem se sa svim napisanim! Svaka stvar ima svoga kupca i kad tad ce se prodati! Cijena zavisi o puno faktora, a u ovom slucaju dominaciju preuzima kolekcionarska vrijednost! Sijecan se davne 2000., par godina poslije nego sam postao lovac, nadjem u nekom oglasniku M76 i nazovem! Nije tu bilo ni slike ni nicega nego jednostavno odlucim kupiti pusku na rijec, a cisto samo "da ga imam" i za malo pucati na streljani. Za lov je nikad nisam dozivljavao, jer za lov "ne slici nikako".
Uglavnom, puska je kostala 5000 kuna i bila je "iz sanduka" glanc nova! Gospodin koji mi je je prodavao predlozi da ce mi pusku dovesti iz Cepina u Zadar s tim da platim polovicu troska!
Njemu je bilo dosadno, voli se voziti i malo proputovati, a ja nisam imao vremena.... I tako je i bilo!
Dovezao mi je za 5500 kuna potpuno novi M76 sa optikom na kojoj su se brojevi podudarali sa puskom! Ali nije to bila sama puska! Uz nju sam dobio 6 okvira i oko 1500 komada streljiva!
Sa puskom sam ispucao nekih 2000 metaka i prije 5 godina ju prodam u Varazdin!
Gospodin koji ju je kupio je bio kupac kao sto sada pricamo, "da je ima" i malo za streljanu!
Prodam pusku za 5500 kuna, sa 1000 metaka i 12 okvira!
Mislim da je realno jer municija i okviri koji su nabavljeni gratis su samo pomogli u prodaji, nekom su dodro dosli, ali da su se isli naplacivati po cijeni koliko otprilike kostaju, puska se nikad ne bi prodala!
Sada u ormaru od prije 2 godine imam drugi M76 jer obozavam oruzje i skupljam komade koje "ja zelim". Imam ga jer sam ga dobio igrom slucaja od gospodina koji nije mogao napravitri lijecnicki pa je u biti kod mene na cuvanju! Moj je, a nije moj! Ni sam ne znam je li na prodaju ili ne! Puska je u super stanju izvana, na cijevi se iznutra vidi malo patine, brojevi na optici ne odgovaraju brojevima na pusci! Iskreno, po mom gustu nije jer ja kada uzimam iako polovno, to mora biti potpuno novo! I da ga sada kupujem, da ga bas zelim imati, ne bih pitao za cijenu(ako mi novac nije problem), ali opet u nekim normalnim okvirima. Bas da je nov iz sanduka, da su brojevi isti, da je cijev staklo, pa i da nema municije uz nju ni viska okvira, vrijedi do 1000 eura! I mislim da takvih jos uvijek ima po sefovima....

_________________
BUM BUM...


23 srp 2017, 17:54
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: Kupujem m-76 PASP
Mora vrijedit jer tog vise nema.Na njuskalu ima jadan sa naglaseno potrosenom cijevi i ne lici na PASP a na pik.ba ima jedan dobar ali nista orginal na njemu nije od drveta,optike......sjeb.n. Uz to par oglasa za kupnju.Niko nije stavio oglas da kupuje M48.
Pitanje je mozes li vise uopce naci orginalan PASP ,da je u solidnom stanju, o mint stanju kao novo i sve orginal da ne govorim.Ko ce ti to prodat i ako ima budimo realni.

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


23 srp 2017, 18:17
Profil Web stranica
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 16 vel 2015, 14:13
Postovi: 703
Post Re: Kupujem m-76 PASP
Tako je.... Al kako svaka stvar ima svog kupca, tako i svaka stvar kad tad krene u prodaju. zato triba biti u toku i stalno njuskati, pitati pa kad uleti biti spreman!

_________________
BUM BUM...


23 srp 2017, 19:54
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post M-76 originalna knjiga PRAVILO - IMA LI TKO
OVdje svi imaju svega i svacega pa da vidimo...

Ima li tko original knjigu od Zastave M76 u pdf-u ili u papiru ?

_________________
Nemoguće je Nemoguće


05 lis 2017, 17:39
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6678
Post Re: Kupujem m-76 PASP
Ja nemam!

Medjutim, ako nekog zanima u muzeju vojne povjesti u Pivki, prodavali su se svojevremno u njihovoj suvenirnici razni takvi prirucnici od bivse JNA.

A imas i ovo:
https://www.scribd.com/doc/59080018/Pra ... -9-Mm-m76#

Ali, Lex, mislim... sta ce ti...? :A00:

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


05 lis 2017, 18:19
Profil
Cinker - bojna
Cinker - bojna

Pridružen/a: 15 stu 2008, 22:38
Postovi: 712
Lokacija: Zagreb- Sveta Nedelja
Post Re: Kupujem m-76 PASP
Imam ja knjigu.


05 lis 2017, 23:10
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Kupujem m-76 PASP
jolly je napisao/la:
...Ali, Lex, mislim... sta ce ti...? :A00:


Nisam izdrzao, nabavio sam jednog malo osakacenog da mogu drobiti i da me ne bude previse briga za odrzavanje. To je ipak kramp koji trpi svasta i nema 101 oprugu i polugu u sastavnim djelovima kao one USA igracke u cal. 223... A mozda se malo i zaigram pa stavim na kraj plinsku kocnicu, neki Leopolod CQ/T, Tapco kuciste itd... :A02:

_________________
Nemoguće je Nemoguće


06 lis 2017, 10:37
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Kupujem m-76 PASP
Mario_Zg je napisao/la:
Imam ja knjigu.


A bas fino.,,,, jos da ti se da napraviti dobar *.PDF file i eto cevapa i pive !!!

_________________
Nemoguće je Nemoguće


06 lis 2017, 10:40
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6678
Post Re: Kupujem m-76 PASP
Citajuci forum na dnevnoj bazi dolazim do zakljucka da su cevapi pokretacka osnova streljastva! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


06 lis 2017, 10:52
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 23 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 28 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan