Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 28 ožu 2024, 10:22.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Ulazak u EU i kupnja oružja vani 
Autor/ica Poruka
Pozornik
Pozornik

Pridružen/a: 26 ožu 2011, 23:47
Postovi: 57
Post Re: Ulazak u EU i kupnja oružja vani
Ok, Jasno u pravu si treba taj eu obrazac i moram imati točno sve podatke od dučana u kojem kupujem i naziv oružja ser.broj i svašta nešto i sa time otiči u pu da ti ga djelatnik tamo ispuni i izda još jedan list koji izgleda kao nabavna a zove se odobrenje za nabavu oružja i još ta prethodna suglasnost za unos oružja ili streljiva u republiku hrvatsku i onda ponovno sa tim papirima u dučan u njemačku.Normalno dođem tamo i kao papiri svi štimaju ali njima treba dan dva da ispune njemačke papire i onda me tetka još pita kada vozim pušku doma ja joj velim kad idem doma i onda mi veli da je najbolje da dođem po nju dan prije nego idem doma jer mopraju udariti datum kada ide van i kao nesmijem je držati tu u stanu.Koje gluposti i problemi.Javim još detalje kad ju dopelam doma ako uopče uspijem...


10 stu 2017, 22:13
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik

Pridružen/a: 14 kol 2009, 13:53
Postovi: 673
Post Re: Ulazak u EU i kupnja oružja vani
Ništa ti ne ispunjavaš taj obrazac.. samo teta u MUPu i teta u dućanu... no kažem koliko je meni poznato iz DE možeš iznjeti oružje samo putem špediterske tvrtke koja se time bavi i to košta 120€ naviše


14 stu 2017, 10:19
Profil
Pozornik
Pozornik

Pridružen/a: 26 ožu 2011, 23:47
Postovi: 57
Post Re: Ulazak u EU i kupnja oružja vani
Da za papire nije problem imam sada sva tri kao što sam napisao našu nabavnu,zatim prethodnu suglasnost za unos oružja ili streljiva u rh(to su mi ispunili u mupu sa nazivom dučana gdje gupujem serijskim brojem modelom itd.) i odobrenje za nabavu oružja(izgleda slično ko nabavna dozvola.Zašto bih trebao špeditera da mi uveze pušku, napominjem i da je rabljena stavim je u auto i vozim doma i naravno na slovensko-hrvatskoj hranici prijavim i pokažem da ulazi u hrv da mi ovjere neke papire.Odakle tebi ideja da bih je trebao uvesti preko špedicije?Gledao sam osobno dojdu mađari i čeki sa njihovim papirima i kupe oružje i nose ga sami do auta i voze doma.Pitao sam jedino dali mogu kupiti streljivo i rekli su mi da bih od naše policije trebao zatražitiopet obrazac prethodna suglasnost i da mi tamo ispune koji kalibar i koliko komada i onda sa time doči u dučan i kupiti streljivo..Joj koje procedure. :A28:


14 stu 2017, 21:21
Profil
Pozornik
Pozornik

Pridružen/a: 26 ožu 2011, 23:47
Postovi: 57
Post Re: Ulazak u EU i kupnja oružja vani
Evo prošlo je sve u redu znači sve kao što sam opisao stime da sam u dučanu morao platiti oružje i još 40e za nekakve papire pošto oružje ide u izvoz onda na našoj granici poništio nabavnu i papire i otišao u Pu upisati u oružni list.Bravo konačno nešto.


02 pro 2017, 16:33
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 27 kol 2020, 22:15
Postovi: 398
Post Re: Ulazak u EU i kupnja oružja vani
Kakvi su ovo spameri ?
Ma sve stoji samo kad to sve zbrojiš dozvola ,papiri ,gorivo ,vrijeme isplati se za neki skup komad oružja 2000+ eura
već za 4500-5000kn imaš novu pušku u dućanu kod nas ako izdrži 5 sezona isplatila se.
Amerikanci takve puške imaju sezonu dvije i bace u smeće a par sto dolara je jeftinija.
Za nešto specifično se isplati ali za neku običnu pušku baš i nema matematike.


07 pro 2021, 00:02
Profil
Civil
Civil

Pridružen/a: 18 ruj 2023, 10:00
Postovi: 3
Post Re: Ulazak u EU i kupnja oružja vani
Pozdrav, da osvježim temu. Htio bi kupiti lovačku pušku u Austriji. Zanima me kakva je procedura i je li se nešto promijenilo otkad smo ušli u Schengen?


18 ruj 2023, 10:33
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6678
Post Re: Ulazak u EU i kupnja oružja vani
Slivije je napisao/la:
Zanima me kakva je procedura i je li se nešto promijenilo otkad smo ušli u Schengen?

Nakon ulaska u Schengen, kupovao sam pusku u Sloveniji.
Upitao sam trgovca identicno pitanje.
Odgovor je bio, ulaskom u Schengen za kupovinu oruzja NISTA SE NIJE PROMIJENILO.
Uvezao sam pusku i registrirao po staroj proceduri.

Najbolje sta mozes napraviti - posalji upit svom trgovcu u Austriji.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


18 ruj 2023, 11:23
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 18 stu 2010, 22:52
Postovi: 703
Post Re: Ulazak u EU i kupnja oružja vani
Slivije je napisao/la:
Pozdrav, da osvježim temu. Htio bi kupiti lovačku pušku u Austriji. Zanima me kakva je procedura i je li se nešto promijenilo otkad smo ušli u Schengen?


Za Austriju ako trgovac nije voljan/sposoban odraditi papirologiju, teško ćeš naći izvoznika.
Promijenilo se to što nema više zaustavljanja na Bregani nego odmah prijavljuješ u svoju nadležnu PU.

_________________
Put your money where your mouth is.


18 ruj 2023, 15:34
Profil
Civil
Civil

Pridružen/a: 10 sij 2024, 23:05
Postovi: 2
Post Re: Ulazak u EU i kupnja oružja vani
Pozdrav svima. Nisam do sada kupovao oruzje. Nasao sam u Njemackoj jednu lovacku pusku koju vec dugo vremena trazim i htio bi je kupit, nema je nigdje blize.

Dal moram nabavnu dozvolu prevodit na njemacki? Ako sam dobro razumio prodavatelj mi mora popuniti i postambiljati nabavnu prije nego nosim pusku na MUP za registraciju. Kako da to rijesim a da ne moram ici u Njemacku?

U prilicno sturom mailu prodavatelj mi je samo napisao da je puska dostupna i da oni moraju nabaviti "exportlicence", a ja moram nabaviti "importlicence". Al ne znam hoce li zaj*bavati sto je nabavna dozvola na hrvatskom, i hoce li je nas MUP prihvatiti ako je skenirana, ako ne odem fizicki u ducan po potpis i stambilj.

Ako netko ima strpljenja odgovorit bio bi zahvalan.


10 sij 2024, 23:48
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 29 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan