Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 28 ožu 2024, 10:40.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 
Priziv savjesti 
Autor/ica Poruka
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 26 pro 2012, 12:35
Postovi: 834
Post Priziv savjesti
Svako malo čujem, ili čitam, ili gledam.... Liječnici odbili izvršiti "nešto" zbog priziva savjesti. Budući da je vrijeme Uskrsa, najvećeg kršćanskog blagdana, potaknut događajima oko sebe depresivno razmišljam jesam li ja manje vrijedan, ili nemam savjesti. Ispada da je to istina. Imaju li na "priziv savjesti" pravo, policajci, suci, vatrogasci kad treba spasiti neki šljam, pa čak i ja kad moram zbog neplaćenih računa obustaviti isporuku električne energije nekoj sirotinji. Izgleda da na priziv savjesti imaju pravo samo neki. Budući da smo multikulturalna i multisekularna država, može li nekom savjest braniti bilo kakav rad, ili podmirenje obaveza prema drugima? Vjerojatno na ovom forumu ima dosta ljudi koji će se prepoznati u ovom postu,.Neki će to priznati javno, neki nikad neće....
Pozdrav svima te sretan i blagoslovljen Uskrs svima koji imaju savjest, a isto tako i svima poput mene koji je nemaju ili je silom prilika ne mogu imati.


20 tra 2019, 09:50
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6678
Post Re: Priziv savjesti
Sretan i blagoslovljen uskrs, kolege!

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


20 tra 2019, 16:10
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Priziv savjesti
Sto se mene tice po pitanju IZDRKAVANJA u medicinskoj bransi u zadnje vrijeme imam tu jasan i glasan stav. Svim tim supcima bih prvo oduzeo licence i to TRAJNO tako vise nigdje na planeti ne mogu raditi kao ljecnici, drustvo ih je skolovalo, ulozilo u njih, dobro su znali obaveze posla kojeg se prihvacaju a sada prodaju pamet zajedno sa manijesima sa Kaptola i umobolnim udurgama. Zapravo krivi smo i mi svi zajedno sto to dozvoljavamo, umjesto da smo zene i kceri poslali van na ulice i trgove te da smo im se produzili i jebali majku ovim zalupanim i retardiranim kretenima mi samo sutimo... Zanimljivo je kako nije nitko prije 90-h godina imao prizive savijesti, znali su dobro di bi nakon toga umjesto u pic*e mogli gledati samo u supke na Golom otoku dok im se savijest ponovo ne ocisti....Na kraju krajeva tog priziva savijesti nema u Rijeci, Puli i Varazdinu ako se ne varam...sve je receno..ti djelovi ljepe nase se nisu vratili u doba inkvizicije i zalupanosti !!!

_________________
Nemoguće je Nemoguće


20 tra 2019, 16:23
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 15 ožu 2016, 13:54
Postovi: 111
Lokacija: Rijeka
Post Re: Priziv savjesti
Lex, svaka ti je na mestu ! :A25:
Sretan Uskrs svima koji ga slave !

_________________
Ploviti je potrebno, živjeti nije !


20 tra 2019, 22:49
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 27 sij 2018, 17:41
Postovi: 140
Lokacija: Antunovac
Post Re: Priziv savjesti
Sretan i blagoslovljen Uskrs svima,potpisujem sve ovo Lexovo,ali da si predsjednik ubili bi te ko Kenedija :D ,teško ćemo ove naše zastupnike dotjerati u red,kao i cijelu državu,nikad više onake savjesti kao što je bila devedesetih,nažalost...


21 tra 2019, 07:39
Profil
Narednik
Narednik
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2016, 22:47
Postovi: 403
Lokacija: Sesvete
Post Re: Priziv savjesti
dejandlesk je napisao/la:
Svako malo čujem, ili čitam, ili gledam.... Liječnici odbili izvršiti "nešto" zbog priziva savjesti. Budući da je vrijeme Uskrsa, najvećeg kršćanskog blagdana, potaknut događajima oko sebe depresivno razmišljam jesam li ja manje vrijedan, ili nemam savjesti. Ispada da je to istina. Imaju li na "priziv savjesti" pravo, policajci, suci, vatrogasci kad treba spasiti neki šljam, pa čak i ja kad moram zbog neplaćenih računa obustaviti isporuku električne energije nekoj sirotinji. Izgleda da na priziv savjesti imaju pravo samo neki. Budući da smo multikulturalna i multisekularna država, može li nekom savjest braniti bilo kakav rad, ili podmirenje obaveza prema drugima? Vjerojatno na ovom forumu ima dosta ljudi koji će se prepoznati u ovom postu,.Neki će to priznati javno, neki nikad neće....
Pozdrav svima te sretan i blagoslovljen Uskrs svima koji imaju savjest, a isto tako i svima poput mene koji je nemaju ili je silom prilika ne mogu imati.


A ti si isto položio Hipokratovu zakletvu u elektri ili....?

"Isto tako neću dati ženi sredstvo za pometnuće ploda."


21 tra 2019, 07:45
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 26 pro 2012, 12:35
Postovi: 834
Post Re: Priziv savjesti
Pozdrav svima i SRETAN USKRS!
Nisam položio Hipokratovu, no ako se pozovem na savjest.... eto novog člana na forumu "Tražim posao", a ipak bih radije ostao član ovog foruma.


21 tra 2019, 20:30
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: Priziv savjesti
Lex odlican komentar kao i uvjek.Sretan Uskrs svima.

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


22 tra 2019, 00:08
Profil Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 8 post(ov)a ] 

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 15 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan