Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 29 ožu 2024, 06:56.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 12 post(ov)a ] 
M76 u dobrom stanju - KUPUJEM 
Autor/ica Poruka
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post M76 u dobrom stanju - KUPUJEM
Ako netko ima ili zna nekoga da ima u dobrom stanju M76. Treba mi za frenda, zapeo pa ne pusta a obecao sam pomoci. TNX

_________________
Nemoguće je Nemoguće


12 ruj 2019, 22:08
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik

Pridružen/a: 14 kol 2009, 13:53
Postovi: 673
Post Re: M76 u dobrom stanju - KUPUJEM
odgovori ga :mrgreen: :mrgreen:
bolje mu je da si uzme kineskog Dragunova (koji je, neki kažu, boji od ruskog originala)


20 ruj 2019, 11:30
Profil
Cinker - bojna
Cinker - bojna

Pridružen/a: 26 lip 2010, 16:51
Postovi: 964
Lokacija: Sesvete
Post Re: M76 u dobrom stanju - KUPUJEM
sjekira je napisao/la:
odgovori ga :mrgreen: :mrgreen:
bolje mu je da si uzme kineskog Dragunova (koji je, neki kažu, boji od ruskog originala)


Tocno. Jos ako je tvrdo kromirano pa nema bolje.


02 lis 2019, 19:25
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: M76 u dobrom stanju - KUPUJEM
Ma samo Vi nadjite nekog tko ima i ovu kramu, bitno da covjek bude zadovoljan...

_________________
Nemoguće je Nemoguće


08 lis 2019, 16:39
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 18 ožu 2011, 12:42
Postovi: 848
Post Re: M76 u dobrom stanju - KUPUJEM
Lex, nije to baš krama, u rukama majstora i s onom boljom optikom 6x radi sasvim dobro ako imaš streljivo da valja. Ali da se razumijemo, to nije snajperska puška. Obična M70 s drvenim kundakom i novom cijevi+optika imati će jednaku preciznost do određene daljine. S time da je kraća, lakša i zgodnija za uporabu.


12 lis 2019, 12:59
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: M76 u dobrom stanju - KUPUJEM
Ma ja kazem "krama" od milja !

Po meni je to vrlo opak komad oruzja za ono sto je namjenjen, nema potrebe da grupira u 5 Kuna ali do 1000m moze jako puno stete napraviti ....

_________________
Nemoguće je Nemoguće


15 lis 2019, 10:17
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6679
Post Re: M76 u dobrom stanju - KUPUJEM
Ono sta bi trebalo napravii je uvesti disciplinu za m76 sa optikom ili bez, da se popularizira.

Ovako je za sport marginalizirana i ne konkurentna, a za lov nepopularna zbog vojnog izgleda.

Alo za tako sto, vec smo raspravljali o novim disciplinama na forumu, na visim instancama sluha za takve stvari i nove discipline nema.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


15 lis 2019, 10:44
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 14 lip 2018, 18:34
Postovi: 1365
Lokacija: Karlovac
Post Re: M76 u dobrom stanju - KUPUJEM
Rebec Slovenija, ima na lageru i vrlo dobrom stanju.


01 pro 2019, 09:08
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6679
Post Re: M76 u dobrom stanju - KUPUJEM
Imas u ducanu Bojna doo, Rijeka, bez optike, na kundaku nema ogrebotine. Drugo ne znam, zagledao nisam.
Nazovi pa pitaj.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


02 pro 2019, 16:40
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik

Pridružen/a: 05 ožu 2019, 18:16
Postovi: 535
Post Re: M76 u dobrom stanju - KUPUJEM
Vidim da ste napisali da se šalite, ali masa ljudi to zaista misli, klasika za ovu regiju - Balkan. Puške koje se uopće nisu ili su se jako malo čistile, s time da se iz obje većinom puca staro korozivno streljivo koje iza ostavlja kalijev i natrijev klorid - soli koje nastaju iz kalijevog klorata i natrijevog petroklorata (dakle sol, ne živu koja se već preko 100 godina ne koristi u kapislama) koje grizu cijev, a čišćenje ljudi obično obavljaju WD-om te uljima koja nisu niti približno adekvatna za to. Rezultat je nagrižena cijev te urbani mit o nepreciznosti M59/66, M76 i drugog yugo oružja koja su i više nego dosta precizna za svoju namjenu, pod uvjetom da su dobro održavana. Osobno imam poljski kromirani kalašnjikov (poluautomat) od WBP-a (samo zato što ne mogu imati konvertirani Zastavin M70AB2), i ako pucam staro streljivo, ispiram cijev te ostale pokretne dijelove sapunicom ili mješavinom Ballistola i vode, sušenje pa dalje normalno čišćenje. Ako kromirana cijev i neće hrđati, ostali dijelovi u kontaktu sa produktima izgaranja sigurno hoće. Ovo je stvar za koju me čudi niti dosta lovaca i čak i puškara ne zna. Čuo sam da se može i Brunoxom, ali više vjerujem vodi za tu namjenu. Ili jednostavno ne pucaš staro streljivo.

No da ne skrećem sad previše s teme, ja bih osobno išao na onu za 1,500 eura kod Rebeca u Postojni u Sloveniji. Dao bih i 500 eura više, samo da znam da je "nova", a ne neka s oglasa.

_________________
"Things that are complex are not useful, things that are useful are simple." - Mikhail T. Kalashnikov
"This is the AK-47 assault rifle, the preferred weapon of your enemy, and it makes a very distinctive sound when fired at you, so remember it." - Tom Highway


07 pro 2019, 10:50
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5310
Lokacija: Zagreb
Post Re: M76 u dobrom stanju - KUPUJEM
Ma samo da je naći novu!
Znaći da cijev nije nagrižena,neće biti problema ni oko grupiranja,ni bilo što drugo.
I nakon toga samo dobro održavanje i to je to!


08 pro 2019, 22:11
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5310
Lokacija: Zagreb
Post Re: M76 u dobrom stanju - KUPUJEM
Lex,možda da pitaš Sinišu frenda sa portala,on ju je nedavno nabavio.
Možda zna za još koju?


14 pro 2019, 11:22
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 12 post(ov)a ] 

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 36 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan