Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 18 tra 2024, 02:13.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 61 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
.22 LR streljivo KUPUJEM 
Autor/ica Poruka
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5368
Lokacija: Zagreb
Post Re: .22 LR streljivo KUPUJEM
Da , ali vidiš kako neke stvari vidiš i možeš procijeniti tek kada imaš u rukama i isprobaš.
Današnja poplava ponuda može zavarati čovijeka ako se osloni samo na napisano i isključivo čita karakteristike.


21 pro 2019, 00:05
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Re: .22 LR streljivo KUPUJEM
Mirok je napisao/la:
Da , ali vidiš kako neke stvari vidiš i možeš procijeniti tek kada imaš u rukama i isprobaš.
Današnja poplava ponuda može zavarati čovijeka ako se osloni samo na napisano i isključivo čita karakteristike.
ma iskusio sam to jos sa zracnim puskama, neka radi odlicne rezultate sa jeftinim diabolama a neka treba iskljucivo skuplju varijantu da bi dala maximalne rezultate, upravo poucen tim iskustvom sam pokupovao sve sto bi moglo biti interesantno da isprobam i pronađem ono sto daje najbolje rezultate (ono tipa "pare nisu u pitanju") za natjecanja i ono sto daje najbolje rezultate s obzirom na ulozeno (sto jeftinije sa sto boljim rezultatom) za neobavezna napucavanja i treninge...

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"


21 pro 2019, 11:52
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5368
Lokacija: Zagreb
Post Re: .22 LR streljivo KUPUJEM
Upravo tako Mike.
Ona municija koju sam prije naveo....mislim da si i ti to kupio.Treći red s lijeva,treća odozgo.
To je Federal Suppressor,American Eagle.
Uglavnom ,metak jako solidno izgleda,bakrena košuljica,45 graina,295 m\s,sa premazom.
Kako sam opisao na 50m grupa u 2 kune, sa tim da je razmak lijevo desno samo 5 mm rupa od rupe,a onda oscilira po visini unutar tih 2 kune.
Ta oscilacija po visini,objašnjavam ju kao mikro razliku u količini punjenja.
I samo naglasak- metak je 75 lipa!
Ispucana iz moje Brno 2- bez praska.


21 pro 2019, 12:38
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5368
Lokacija: Zagreb
Post Re: .22 LR streljivo KUPUJEM
Ne znam Ajkola jesi li se snašao za municiju?
Napiši što točno trebaš i neku količinu,možda nešto bude?


07 vel 2020, 20:00
Profil
Razvodnik
Razvodnik
Avatar

Pridružen/a: 02 sij 2019, 12:24
Postovi: 164
Lokacija: Rijeka
Post Re: .22 LR streljivo KUPUJEM
Lapua Midas i Eley Tenex.
Kolicinu ne mogu rec jer bisam samo ja u igri vec i kolege strijelci.
Ja bi sebi za pocetak uzeo po 5 kutijica od obje da isprobam prvo , da vidim jel cehinja voli ista od tog.


07 vel 2020, 22:48
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5368
Lokacija: Zagreb
Post Re: .22 LR streljivo KUPUJEM
Imao si lijepe grupe čini mi se sa SK long range,izgleda da ga puška voli?
Koja mu je cijena , od njega si odustao?
Pitam jer po slikama bolje nemože ?


08 vel 2020, 10:46
Profil
Razvodnik
Razvodnik
Avatar

Pridružen/a: 02 sij 2019, 12:24
Postovi: 164
Lokacija: Rijeka
Post Re: .22 LR streljivo KUPUJEM
SK Long range je ok streljivo. Meni najbolje od SK, ali kao i svaki drugi SK ima dosta flyera. 3 metka dobra pa onda fljus 2 negdje gore.
Za trenirat vrh, ali za natjecanje nije. Od 20 natjecateljskih hitaca, nek 4 odu cha, pusiona si.


08 vel 2020, 18:19
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5368
Lokacija: Zagreb
Post Re: .22 LR streljivo KUPUJEM
Lapua Midas Plus ima,a za Eley Tenex javim u ponedjeljak.


08 vel 2020, 20:06
Profil
Razvodnik
Razvodnik
Avatar

Pridružen/a: 02 sij 2019, 12:24
Postovi: 164
Lokacija: Rijeka
Post Re: .22 LR streljivo KUPUJEM
Odlicno


08 vel 2020, 22:12
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Re: .22 LR streljivo KUPUJEM
Mirok je napisao/la:
Lapua Midas Plus ima,a za Eley Tenex javim u ponedjeljak.

cijene i lokacija?

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"


12 vel 2020, 11:28
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5368
Lokacija: Zagreb
Post Re: .22 LR streljivo KUPUJEM
Nažalost izjalovila se nabavka,ali je u planu.
Kada bude javim!


12 vel 2020, 16:53
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Re: .22 LR streljivo KUPUJEM
Sta sve ima u ponudi i eventualno cijene po kojima se moze orijentirati? mozes i na PP

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"


13 vel 2020, 11:00
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5368
Lokacija: Zagreb
Post Re: .22 LR streljivo KUPUJEM
Bilo bi dobro da mi vi koji imate iskustva sa streljačkom municijom date neke orijentacione cijene?
Ja znam za lovne vrste pošto sam lovac,ali zanima me i ovo drugo pošto me primilo nešto da pokušavam pogađati samu točku ciljanja.
Sve to radi samoga sebe, tj utvrđivanja dosega vlastitih mogućnosti.
Svakako javim kada bude nešto,ali znate kako je to kada nešto ne ovisi o tebi.


13 vel 2020, 11:18
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Re: .22 LR streljivo KUPUJEM
jbg, kad sam ja uvijek imao neke kemije ili preklapanja tako da nikad prave cijene. Uvijek neke iz usluge, prijateljske ovo ono... osim nekih pojedinacnih sta sam kupovao po trgovinama ali te su ionako vidljive na web shopovima.

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"


13 vel 2020, 12:26
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5368
Lokacija: Zagreb
Post Re: .22 LR streljivo KUPUJEM
Nisam stigao gledati po web stranicama,ono nešto što sam vidio kod amerikanaca to znamo da se nemože računati .
Tako da neki orijentir dobro dođe,pošto kod nas toga nema.


13 vel 2020, 12:37
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Re: .22 LR streljivo KUPUJEM
od onog sto je dobavljivo kod nas trenutno mislim da je RWS Special Match najjaci izbor... ako po nicemu onda po cijeni... no ja skupljam svasta nesto od .22lr pa kad uhvatim priliku probati sve redom da vidim sta puska najvise voli tj s cime su najbolji rezultati a sto je najbolje ulozeno dobiveno za napucavanje ovako...

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"


13 vel 2020, 14:10
Profil
Razvodnik
Razvodnik
Avatar

Pridružen/a: 02 sij 2019, 12:24
Postovi: 164
Lokacija: Rijeka
Post Re: .22 LR streljivo KUPUJEM
Uzeo sam u Ritosi RWS special match za 92 kn.
Isprobao ga na 100m i ne vrijedi k....
Probao sam ga na 50m i tu vec pokazuje dobre rezultate.
Sve pucano sa CZ455.

Ako ne nabavim neku bolju municiju za sljedece natjecanje, brijem da cu pucat sa tim RWSom, ako je 50m natjecanje. Za 100m, jos uvijek SK Long Range najbolji. Barem meni.


13 vel 2020, 15:11
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Re: .22 LR streljivo KUPUJEM
Ajkoola77 je napisao/la:
Uzeo sam u Ritosi RWS special match za 92 kn.
Isprobao ga na 100m i ne vrijedi k....
Probao sam ga na 50m i tu vec pokazuje dobre rezultate.
Sve pucano sa CZ455.

Ako ne nabavim neku bolju municiju za sljedece natjecanje, brijem da cu pucat sa tim RWSom, ako je 50m natjecanje. Za 100m, jos uvijek SK Long Range najbolji. Barem meni.



ja sam ga probao na 50 i 100, također iz 455 Varmint sa najkracom cijevi, tad nisam bas bio zadovoljan, imao je 30-40% bolju grupu od belot standarda... ali mu je i cijena znatno veca... belot standard iz uhodane 452 lux sa dugom cijevi je imao grupu kao taj RWS iz moje potpuno nove kratke cijevi... e sad... tad jos nisam imao sređeno okidanje u 455, dok je ovaj 452 lux imao, ali poanta je sto su grupe bile u istoj poziciji na 100m pa sam tad upucavao sa belotom, kontrolirao sa RWS i s njih pucao na natjecanju...

Sad nakon sređenog okidanja i nakon sto se puska malo zaprljala treba probati opet... uglavnom nedavno sam zamjenio optiku za onu sa jacim povecanjem i tanjom koncanicom pa i to malo utjece sve u svemu na 50m belot standard ne izlazi iz crnog na R10 meti za zracnu pusku... tad 2 od 10 sta je izasao je iskljucivo moja krivica... moram potraziti metu i poslikati

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"


13 vel 2020, 19:20
Profil
Razvodnik
Razvodnik
Avatar

Pridružen/a: 02 sij 2019, 12:24
Postovi: 164
Lokacija: Rijeka
Post Re: .22 LR streljivo KUPUJEM
Da li si mjerio okidanje?
Ja sam nabavio jednu super oprugu u Bauhausu i okidanje mi je vrh. Mjerio sam sa instrumentima iz kucne radinosti i mjera je 180 grama. Jos kad bi se ispolirao sear, bilo bi to jos bolje. Napravio sam bump test i proslo je sve glatko. Nije nikad sama opalila.

Sta se tice streljiva, ja sam tu velika picajzla. Ako na 50 m , metci ne prolaze kroz jednu rupu, nije dobro. To sam uspio jednom sa SK long rangeom i znam da puska i ja to mogu. Samo treba nabavit streljivo.

Citao sam na jednom forum di je covjek uzeo vise vrsta SK streljiva i mjerio sa sublerom i vagao. Mjere za svaki metak su bile drukcije. Kad je uzeo lutiju Lapue Midas, mjere za svaki metak su bile identicne. Vjerujem da je to jedan od najbitnijih faktora zasto sa SK ne mozes konstantno pucat dobre grupe.


14 vel 2020, 10:46
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Re: .22 LR streljivo KUPUJEM
Okidanje sam "radio" tako da sam ugradio YoDave oprugu i shim, nisam nista polirao, nisam vagao, jesam bump test radio, sa najslabijom oprugom je opaljivala pa sam stavljao prvu sljedecu s kojom to nece raditi... puska je do sad ispucala manje od 500 metaka, tako da vjerujem da se puska jos uhodava... nisam uspio jos isprobati nesto razlicitih vrsta streljiva, mozda 3-4 vrste... imam hrpu skupljenog raznog streljiva ali jos bez adekvatne prilike za probu...
Privitak:
IMG_20191207_124807.jpg
IMG_20191207_124807.jpg [ 344.43 KIB | Pogledano 15183 put/a. ]
ceka neke bolje uvjete i mozda jos koju odbavljivu vrstu...

ovo je pucano sa S&B standard, odmah nakon upucavanja druge postavljene optike, šetnja do mete, 5kom, šetnja do mete, 5kom... ona dva flyera su do mene, bilo mi je hladno, pucano je lezeci sa bipoda, bez iceg drugog tipa zecije usi ili sl. prva serija je napravila grupu po visini, druga serija je grupa po horizontali... svaka serija jedan flyer.. moram jos 1-2 klika u lijevo, probao je i kolega, grupa mu je malo veca ali isto malo desno od centra kao i meni... ja sam ljevak, on je desnjak...


u proslom postu sam krivo napisao da je meta R-10, zapravo je R-8, ali sam imao na umu dimenzije papira mete pa me to zaneslo :D isprike
Privitak:
IMG_20200214_113904.jpg
IMG_20200214_113904.jpg [ 145.1 KIB | Pogledano 15183 put/a. ]




P.S. ako je zrnje posteno navoskano i to moze utjecati na ocitanje mjere...

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"


14 vel 2020, 12:52
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 61 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 17 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan