Page 56 of 103

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 08 Apr 2023, 01:23
by IB43
To si u pravu. Baš je bio drugačiji.

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 08 Apr 2023, 09:10
by Mirok
MatijaX wrote:Za rat je kao i za ljubav, potrebno dvoje.
Jel' može da se sjevernokorejske rakete postave na Kubu, kao ruske 1962.godine??

Kao i za nedavni tzv. domovinski rat, bilo je potrebno da sudjeluju dvije strane.
Da, hrvatske separističke snage nisu počele napadati garizone JNA-a, ne b ni došlo do rata. Barem ne tih razmjera.
Međutim, ljudi jednostavno robuju jednoj navici, da su indoktrinirani nevjerojatnom progagandom, te vole vjerovati u mitove.
Daj pročitaj što si napisao....
Ali sa razumijevanjem.

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 11 May 2023, 22:01
by Mirok
Interesantno što se dogodilo u Bahmutu jučer.
Ukrajinci su izveli jak art-raketni napad na jedan sektor, gdje su rusi koncentrirali snage.
Misleći da je počela ofanziva Ukrajine,nakon velikih gubitaka(barem 500 mrtvih)prvi su pobjegli wagnerovci,a za njima rusi.
Pobjegli su i ostavili 3 km2 praznoga prostora i ostavili svu tehniku i zalihe što su imali.
Najinteresantnije je da je pobjegla cijela 72.brigada ruske vojske.
Ukrajinci su tako povratili dio sektora,a wagnerovci i rusi se sada međusobno optužuju tko je prvi bježao :A13:

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 12 May 2023, 19:34
by Mirok
Storm Shadow projektili su stigli u Ukrajinu i operativni su ,kao i avioni za njihovo lansiranje.
Sada je svaki pedalj Ukrajine u dometu Ukrajinske vojske.
Sa ovim orużjem mislim da je i Krimski most bivši.
Ako sam dobro informiran i mi dobivamo ova četiri projektila(francusku verziju) u paketu sa Rafalima,uz 32 Mice i još.....

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 20 May 2023, 10:39
by Mirok
Ameri su prelomili....
Odluka je da se Ukrajini isporuče avioni.
Počinje obuka pilota na F16.

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 20 May 2023, 20:20
by Hawk
Mirok wrote: ...Ukrajinci su tako povratili dio sektora,a wagnerovci i rusi se sada međusobno optužuju tko je prvi bježao :A13:
Ako zbrojimo sve ove puste Ukrajinske uspiehe u napadima, svi Rusi i Wagnerovci bi tribali biti na Kamčatki :lol:
A bija san reka da na ovu temu više ništa neću pisat, pa me jope vrag potenta, nemogu se suzdržat. Ovo postaje sve veći cirkus, a sve manje je smišno.

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 20 May 2023, 21:25
by Ariel
Prigožin održao govor povodom osvajanja Bahmuta. Poručio Zelenskom da stisne ruku Sirskom i Zalužnom i čestitao Ukrajincima na otporu. Popljuvao poimence Šojgua i Gerasimova.

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 20 May 2023, 22:30
by Mirok
Ariel wrote:Prigožin održao govor povodom osvajanja Bahmuta. Poručio Zelenskom da stisne ruku Sirskom i Zalužnom i čestitao Ukrajincima na otporu. Popljuvao poimence Šojgua i Gerasimova.
A ni tu više ne znaš ko koga......,ni sa kim ,ni dokle.....

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 20 May 2023, 22:36
by Mirok
Hawk wrote:
Mirok wrote: ...Ukrajinci su tako povratili dio sektora,a wagnerovci i rusi se sada međusobno optužuju tko je prvi bježao :A13:
Ako zbrojimo sve ove puste Ukrajinske uspiehe u napadima, svi Rusi i Wagnerovci bi tribali biti na Kamčatki :lol:
A bija san reka da na ovu temu više ništa neću pisat, pa me jope vrag potenta, nemogu se suzdržat. Ovo postaje sve veći cirkus, a sve manje je smišno.
E moj Hawk,a rusi kao velesila,rekli za sebe da su za tri dana u Parizu,a jedva do Bahmuta.
Grada omanjega za koji nismo ni čuli do sada.

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 21 May 2023, 11:13
by Hawk
Mirok wrote: ... E moj Hawk, a rusi kao velesila,rekli za sebe da su za tri dana u Parizu,a jedva do Bahmuta.
Grada omanjega za koji nismo ni čuli do sada.
A što bi rusi u Parizu? Originalni plan je bio samo Dombas, a onda su se malo zaletili za Azowašima :lol:
Glavno da su im Ukrajinci porušili Kinđžale, sve je slikano i dokazano, a i Britanski obavještajci potvrdili :lol:

"Dokaz" da su Ukrajinci doista srušili Kinžal. Sve je vidljivo, ali jedna caka kvari cilu priču. Kličkova visina po ovome je bar 5 m."

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 21 May 2023, 12:13
by Mirok
Rusi su sami za sebe izjavili da su takva sila da mogu u trindana doći do Pariza.
I bi oni........da mogu :A13:
Ovo što prikazuješ su dijelovi projektila,kužiš i ti to,znam :mrgreen:
Vidi se sada da se ruska tehnologija ne može mjeriti sa zapadnom.
Čak su i Amerikanci iznenađeni učinkovitošću svojih projektila protiv Kinžala.
Kako god, za NATO i Amerikance više nema tajni na ruskoj strani.
Rusi su od sebe sami napravili poligon za probe svega što zapad posjeduje.Ipak,još nisu ni vidjeli ,ni probali što sve zapad ima....
Ali ima vremena....

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 21 May 2023, 14:11
by Hawk
Mirok wrote:Rusi su sami za sebe izjavili da su takva sila da mogu u trindana doći do Pariza...
Ako su tako rekli, onda lako da i mogu, ali ja u to ne ulazim, to su špekulacije.
Mirok wrote:Rusi su od sebe sami napravili poligon za probe svega što zapad posjeduje.
Kako od sebe ??? Je li taj poligon u Rusiji ili u Ukrajini ???

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 21 May 2023, 14:20
by Mirok
Ali praši se zapadnim sredstvima po rusima !
I biti će toga još...

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 21 May 2023, 17:44
by Stargazer
Mirok wrote:Rusi su sami za sebe izjavili da su takva sila da mogu u trindana doći do Pariza.
I bi oni........da mogu :A13:
Ovo što prikazuješ su dijelovi projektila,kužiš i ti to,znam :mrgreen:
Vidi se sada da se ruska tehnologija ne može mjeriti sa zapadnom.
Čak su i Amerikanci iznenađeni učinkovitošću svojih projektila protiv Kinžala.
Kako god, za NATO i Amerikance više nema tajni na ruskoj strani.
Rusi su od sebe sami napravili poligon za probe svega što zapad posjeduje.Ipak,još nisu ni vidjeli ,ni probali što sve zapad ima....
Ali ima vremena....
Moje misljenje je da poanta rata nikad nije bilo osvajanje rusije nego ekonomski rat.

Dok ekipa vice "HAHA RUSI SU GLUPI HAHAHAHAHA NE MOGU NI UKRAJINU OSVOJIT HAHAHAHAHAHA" cijene energenata su u nekim zemljama skocile po 10x puta, doslo je do problema sa supply linovima u europu, i dalje kupujemo ruski plin samo od indije umjesto rusije. Rusija je ojacala odnose s indijom i kinom itd.

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 21 May 2023, 17:49
by Mirok
Nema poante ovoga rata u opisanome smislu.
Rusi su napadači i okupatori ,i žele uništiti jednu zemlju(međunarodno priznatu),a i njen narod.
Ukratko, oni su predatori u najgorem smislu,zlotvori.

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 21 May 2023, 19:40
by Hawk
Mirok wrote:Nema poante ovoga rata u opisanome smislu.
Rusi su napadači i okupatori ,i žele uništiti jednu zemlju(međunarodno priznatu),a i njen narod.
Ukratko, oni su predatori u najgorem smislu,zlotvori.
Evo, ukratko objasni meni neinformiramom zašto bi Rusi želili uništiti jednu plodno zemlju i srodni narod s kojim su do nedavno živili u jednoj državi???
A ja ću onda tebi objasniti jake razloge i onog klauna Zelenskog i EU i senilnog Bidena i Amerike i NATO da se rat u Ukrajini nastavi.

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 21 May 2023, 20:36
by Mirok
Ok,rusi im pružaju bratsku pomoć....
Tako je i Staljin nakon '48. htio Jugi pružiti "bratsku internacionalistićku pomoć".
Sva sreća,nije nam "pomogao".
Djelomično zahvaljujuće zapadu.

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 21 May 2023, 20:40
by Mirok
Hawk wrote:
Mirok wrote:Nema poante ovoga rata u opisanome smislu.
Rusi su napadači i okupatori ,i žele uništiti jednu zemlju(međunarodno priznatu),a i njen narod.
Ukratko, oni su predatori u najgorem smislu,zlotvori.
Evo, ukratko objasni meni neinformiramom zašto bi Rusi želili uništiti jednu plodno zemlju i srodni narod s kojim su do nedavno živili u jednoj državi???
A ja ću onda tebi objasniti jake razloge i onog klauna Zelenskog i EU i senilnog Bidena i Amerike i NATO da se rat u Ukrajini nastavi.
Analogija bi bila....
Srbija nije napala Hrvatsku....
Zašto bi nas Srbija napala,nas susjedni narod sa kojim je do nedavno živjela u istoj državi?
Ali napala nas je,ako se ne varam.... :A00:
Slobodno me ispravi.

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 21 May 2023, 21:02
by Hawk
Mirok wrote: Analogija bi bila....
Srbija nije napala Hrvatsku....
Zašto bi nas Srbija napala,nas susjedni narod sa kojim je do nedavno živjela u istoj državi?
Ali napala nas je,ako se ne varam.... :A00:
Slobodno me ispravi.
Nikakve analogije tu nema. Koliko je naoružanja i pomoći Evropa i Amerika dala Hrvatskoj za obranu ???
Ostavi Srbiju, ja san ti postavija jednostavno pitanje, a odgovora nemaš. Zašto ???

Re: Invazija Ukrajine

Posted: 21 May 2023, 21:27
by Mirok
Pitanje možeš postaviti jedino rusima.