Page 8 of 8

Re: prigušivači

Posted: 20 Jan 2023, 14:07
by Stargazer
Barut wrote:Nisam čuo ništa novo, ali izmjene zakona o oružju su na rasporedu za drugo tromjesečje ove godine:
https://www.zastita.info/hr/novosti/reg ... 32471.html
Sada smo u sredini drugog tromjesečja, dakle to bi moralo biti objavljeno do kraja sljedećeg mjeseca, makar me ne bi uopće iznenadilo da budu kasnili s tim. Potrebno je izmijeniti ogroman broj zakona. Doslovno svaki u kojem su propisane novčane kazne, zato što su iste izražene u kunama.
Koliko znam, ovaj zakon za prigusivace je nevezan za zakon o oruzju. To je poseban zakon.
Mislim da su ga nazvali "Zakon o moderatorima zvuka".

Re: prigušivači

Posted: 20 Jan 2023, 15:03
by Barut
Stargazer wrote:
Barut wrote:Nisam čuo ništa novo, ali izmjene zakona o oružju su na rasporedu za drugo tromjesečje ove godine:
https://www.zastita.info/hr/novosti/reg ... 32471.html
Sada smo u sredini drugog tromjesečja, dakle to bi moralo biti objavljeno do kraja sljedećeg mjeseca, makar me ne bi uopće iznenadilo da budu kasnili s tim. Potrebno je izmijeniti ogroman broj zakona. Doslovno svaki u kojem su propisane novčane kazne, zato što su iste izražene u kunama.
Koliko znam, ovaj zakon za prigusivace je nevezan za zakon o oruzju. To je poseban zakon.
Mislim da su ga nazvali "Zakon o moderatorima zvuka".
Ne znam gdje si to čuo, ali tako nešto (nažalost) ne postoji. :P

BTW, nisam znao da je nekoj ženi (zamalo) uspjelo pobijediti državu i dobiti svoje oduzeto oružje i prigušivač natrag. :A02:
https://www.glas-slavonije.hr/475300/8/ ... lno-oruzje

Re: prigušivači

Posted: 20 Jan 2023, 15:39
by Mirok
Stargazer wrote:
Barut wrote:Nisam čuo ništa novo, ali izmjene zakona o oružju su na rasporedu za drugo tromjesečje ove godine:
https://www.zastita.info/hr/novosti/reg ... 32471.html
Sada smo u sredini drugog tromjesečja, dakle to bi moralo biti objavljeno do kraja sljedećeg mjeseca, makar me ne bi uopće iznenadilo da budu kasnili s tim. Potrebno je izmijeniti ogroman broj zakona. Doslovno svaki u kojem su propisane novčane kazne, zato što su iste izražene u kunama.
Koliko znam, ovaj zakon za prigusivace je nevezan za zakon o oruzju. To je poseban zakon.
Mislim da su ga nazvali "Zakon o moderatorima zvuka".
Ne može biti nevezano sa Zakonom o oružju, jer upravo on govori da se prigušivače ne smije posjedovati.

Re: prigušivači

Posted: 20 Jan 2023, 18:19
by jolly
Stargazer wrote:
Koliko znam, ovaj zakon za prigusivace je nevezan za zakon o oruzju. To je poseban zakon.
Mislim da su ga nazvali "Zakon o moderatorima zvuka".
Zakon o oruzju ne postoji.
Postoji zakon o Nabavi i posjedovanju oruzja gradjana.
To kad otvoris, pogledaj u prvim clancima definicije oruzja A, B, C, D kategorije. Prigusivac je A kategorrija. Zabranjen za posjedovanje gradjanima.

Forum jest edukativne naravi, ali za kvalitetno sudjelovanje na ovom nivou rasprave, procitaj barem taj zakon. To bi bilo barem kurtoazno.

Inace, kad se vec bavimo streljastvom i/ili lovom, trebas biti svjestan da te aktivnosti pokriva barem 15 razlicitih zakona ili pravilnika, i pokriva barem nekoliko minstarstava. Zakon o nabavi i posjedovanju oruzja nije jedini izvor prava. Ima tog jos... probaj se malo informirati kompletnije.

Re: prigušivači

Posted: 20 Jan 2023, 18:29
by Mirok
Znamo o čemu govorimo....
Do 2018. to je bio Zakon o oružju,njegov nasljednik je sada Zakon o nabavi i posjedovanju oružja građana.
A i u jednom i drugom o problemu piše isto.

Re: prigušivači

Posted: 17 Jun 2025, 06:27
by jolly

Re: prigušivači

Posted: 17 Jun 2025, 10:37
by lex-lutor
jolly wrote:........... te aktivnosti pokriva barem 15 razlicitih zakona ili pravilnika, i pokriva barem nekoliko minstarstava. Zakon o nabavi i posjedovanju oruzja...............
Siguran sam da je to samo jedan od uzoraka kaosa naseg zakonodavstva koji je prisutan u svim podrucjima, nekoliko zakona i pravilnika se preklapa za istu materiju a NAJVECI problem je otvorena mogucnost TUMACENJA ! Usudio bih se reci da je to namjerno tako kreirano od strane ekipe koja pise sve te zakone kako bi i za najmanju sitnicu morao angazirati odvjetnike ..a onda godinama cekati na pravomocne presude.