Page 76 of 103
Re: CHAT
Posted: 29 Jul 2024, 12:40
by andrej
Prva medalja za Hrvatsku na olimpijadi i to baš u streljaštvu

Re: CHAT
Posted: 30 Jul 2024, 11:09
by Ariel
https://www.index.hr/vijesti/clanak/nov ... 86568.aspx
Nešto više detalja. Nakon pucanja bacio je pištolj iz auta. Jasno da nije legalan. Vrijeme je da Milanović opet zatražit postroženje propisa o oružju

.
Taj isti Milanović je imao obraza čestitati našem brončanom olimpijcu koji nema gdje trenirati MK oružjem, već odlazi van Hrvatske. A samo par objava niže zalaže se za postroženje propisa o oružju.
Re: CHAT
Posted: 30 Jul 2024, 12:30
by Marin223
Te discipline sa MK oružjem su isto bezveze devastirane, ne vidim nikakav razlog da se takve puške ne mogu koristiti kao i zračno oružje, bilo gdje gdje je sigurno, pa bar ne proizvode gotovo nikakvu buku.
Re: CHAT
Posted: 01 Aug 2024, 09:49
by Marin223
Stav, hvat, snaga, okidanje, disanje, ciljanje...
Mislim da vid bas i nije presudan kod streljastva, a i dosta odlicnih strijelaca nosi naocale.
Netko ko je bio na vise IPSC natjecanja, zanima me dal ima kakve korelacije rang liste i cijene pistolja, tipa HS9 vs Shadow ?
Re: CHAT
Posted: 01 Aug 2024, 10:07
by jolly
Marin223 wrote:Stav, hvat, snaga, okidanje, disanje, ciljanje...
Mislim da vid bas i nije presudan kod streljastva, a i dosta odlicnih strijelaca nosi naocale.
Tocno. Ima vise takvih primjera.
Re: CHAT
Posted: 01 Aug 2024, 14:26
by Mirok
Vid mora biti dobar.
Bilo sa pomagalima ili bez njih.
Re: CHAT
Posted: 01 Aug 2024, 15:16
by timmy75
Marin223 wrote:
Netko ko je bio na vise IPSC natjecanja, zanima me dal ima kakve korelacije rang liste i cijene pistolja, tipa HS9 vs Shadow ?
Dobro pitanje.
Iz onog što sam ja vidio, ima i nema.
10 od 10 ljudi koji nisu pucali nikada, dođu probati, bolje pucaju sa skupljim pištoljima.
S druge strane čovjek koji je ispucao 100 tisuća metaka s XDM-om, pojest će nekoga tko je ispucao 10 tisuća iz npr: Shadowa.
Ako imaš dvojicu koji su ispucali sličan broj metaka iz različith pištolja, presudit će fizička sprema i još više glava.
Ako bi baš imao jednojajčane blizance s istim treningom, vjerojatno bi bilo malo lakše onom sa Shadowom.
Moje mišljenje je da će početni skok biti velik s kupnjom "boljeg" pištolja, ali dugoročno odlučujue kvaliteta i broj treninga, glava, iskustvo i sl., a pištolj ima sve manji utjecaj. Softver > hardver.
Re: CHAT
Posted: 31 Aug 2024, 20:53
by andrej
ne znam gdje ovo staviti pa eto ovdje :
https://hss-csf.hr/Public/Vijest.aspx?id=4089
Meni je zanimljiva stavka 5.2.12 - 100 m serijska poluatomatska puška
I unutar toga dva članka :
Dopuštena je upotreba samo mehaničkih nišana koji su serijski ugrađeni na
pušku. Optički ciljnici, laserski nišani i crvene točke nisu dozvoljeni.
Nije dozvoljena uporaba oružja upisanog u oružni list za držanje i nošenje
oružja u svrhu lova.
Ne znam šta reći, taman se uzbudio da ću se moći natjecati sa mojim AR 15 ali eto, ništa od toga, nemam serijski nišan
Napisao sam im mail u vezi toga. Ne očekujem ništa no možda je dobro da dobiju neki pametni prijedlog
Re: CHAT
Posted: 31 Aug 2024, 21:58
by Marin223
Možda je poruka između redova: nemojte nam dolazit na natjecanja s tim američkim poluautomatima, pogotovo ako ste napravili takvo svetogrđe pa su registrirani za lov.
Re: CHAT
Posted: 31 Aug 2024, 22:01
by andrej
Mogli su jednostavno napisati da je to natjecanje za VHS-2

Re: CHAT
Posted: 01 Sep 2024, 06:02
by jolly
andrej wrote:
Ne znam šta reći, taman se uzbudio da ću se moći natjecati sa mojim AR 15 ali eto, ništa od toga, nemam serijski nišan
Napisao sam im mail u vezi toga. Ne očekujem ništa no možda je dobro da dobiju neki pametni prijedlog
Kad smo pisali preporuke za slicne stvari, nikad ni jednu nisu uvrstili nigdje i nije mi poznato da su nekome makar odgvorili.
Ali drago mi je vidjeti da jos postoji entuzijazam kod mladjih clanova.
S druge strane, mislim da ces imati priliku natjecati se sa svojom ar15.

Re: CHAT
Posted: 01 Sep 2024, 15:51
by Ariel
Rekao bih da ne poznaju dovoljno taj tip oružja, jer ih ne zanima. Osim toga, kako će dokazati da neki AR nije kupljen s preklopnim mehaničkim ciljnicima?
Re: CHAT
Posted: 02 Sep 2024, 11:44
by andrej
Dobio sam odgovor, mogu se koristiti mehanički nišani neovisno o načinu na koji su pričvršćeni na pušku
Sad su me bacili u trošak, moram kupiti mehaničke ciljnike a taman stavio optiku

Re: CHAT
Posted: 03 Sep 2024, 21:02
by MatijaX
Za praktično streljaštvo ćeza je zakon, a drugim dijelom 1911 modeli.
Praktički je sve do strijelca. Stari deda sa tanđarom na 100 metara radi istu grupu pogodaka, kao lik sa skupom puškom i optikom.
Re: CHAT
Posted: 04 Sep 2024, 05:58
by jolly
MatijaX wrote:Za praktično streljaštvo ćeza je zakon, a drugim dijelom 1911 modeli.
Praktički je sve do strijelca. Stari deda sa tanđarom na 100 metara radi istu grupu pogodaka, kao lik sa skupom puškom i optikom.
Ceza i 1911, razlicite divizije.
Tandzara ne radi ni blizu grupu, kao bench rest ili f class puska.
Re: CHAT
Posted: 04 Sep 2024, 12:37
by Mario_Zg
Sta li ce se sve tu procitati...

Re: CHAT
Posted: 04 Sep 2024, 12:56
by Mirok
Čudi me da vas ovako nešto navuče......

Re: CHAT
Posted: 04 Sep 2024, 13:12
by jolly
Mirok wrote:Čudi me da vas ovako nešto navuče......

Mea culpa, mea maxima culpa!

Re: CHAT
Posted: 04 Sep 2024, 17:46
by MatijaX
Odgovoram sam kolegi forumašu. Da, svaki gun ima svoju diviziju, a tanđaru sam spominjao u kontekstu da nije preciznost, do oružja, nego do strijelca.
Re: CHAT
Posted: 05 Sep 2024, 11:16
by Marin223
https://dnevnik.hr/vijesti/svijet/uceni ... A8NexbEuKw
Bas me zanima kak je doso do oruzja.
2 zastitara po skoli tamo vec postaju nuznost.