F-KLASA
Moderator: Original_G
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7775
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: F-KLASA
Novi zakon o eksplozivnim tvarima.
Lex, popustio si mi nesto u gradivu u zadnje vrijeme. Ne znam sta se to desava?
Lex, popustio si mi nesto u gradivu u zadnje vrijeme. Ne znam sta se to desava?
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Re: F-KLASA
Probaj ponovo !jolly wrote:Novi zakon o eksplozivnim tvarima.
Lex, popustio si mi nesto u gradivu u zadnje vrijeme. Ne znam sta se to desava?
Znas da mi to pratimo detaljno, pokazi mi clan u zakonu koji NEDVOSMISLENO definira sljedece: " sportskim strijelcima i lovcima dozvoljeno je punjenje streljiva za vlastite potrebe te posjedovanje i koristenje svih komponenti potrebnih za navedeno "
Nemoguće je Nemoguće
Re: F-KLASA
Ono što nije zabranjeno, dozvoljeno je.
Punjenje streljiva za vlastite potrebe ne smatra se proizvodnjom i stoga
nisu potrebne posebne dozvole.
Punjenje streljiva za vlastite potrebe ne smatra se proizvodnjom i stoga
nisu potrebne posebne dozvole.
Re: F-KLASA
stolttom wrote:Ono što nije zabranjeno, dozvoljeno je.
Punjenje streljiva za vlastite potrebe ne smatra se proizvodnjom i stoga
nisu potrebne posebne dozvole.
Ako se ne varam to bi vec trebalo biti na snazi, tj. po objavi u NN Zak.o.expl.tvarima ??
Nemoguće je Nemoguće
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7775
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: F-KLASA
Da, to je objavljeno. O tome pricam.
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluz ... _1657.html
Clanak 20, stavak 8
(8) Pod proizvodnjom eksplozivnih tvari ne smatra se punjenje streljiva za vlastite potrebe.
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluz ... _1657.html
Clanak 20, stavak 8
(8) Pod proizvodnjom eksplozivnih tvari ne smatra se punjenje streljiva za vlastite potrebe.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Re: F-KLASA
Zaspamali smo temu da je to milina, mojom krivicom ocito...kao i obicno.....sorry... ! Admin prebacuj nas u ZOO !!!
Jolly,
Ne pricam je stvari napamet, to sto volim sve gurnuti na zajebanciju sada ne igra... REALNI PROBLEM koji je jos uvijek prisutan je u tome sto je nekoliko zakona preklopljeno oko "istih stvari" i sto se mogu tumaciti , u normalnim drzavama tumacenja uvijek idu u korist optuzenog dok je kod nas obrnuto.
1. Krivicni zakon, nazovimo ga sada tako, se dotice oruzja, djelova oruzja, expl.tvari, jednako kao i ZOO i zakon o exp.tvarima.
2. Po jednom zakonu ti kao lovac-strijelac smijes posjedovati bojevo streljivo
3. Po drugom zakonu NE SMIJES posjevati komponente oruzja u koje takodjer spada sterljivo
4. NIGDJE u zakonima nije precizirano da su bitni djelovi oruzja zapravo samo oni sa serijskim brojem sto je jedino logicno i ispravno.
5. U ZOO nigdje ne pise da NE SMIJES doci u trgovinu i kupiti 10.000 komada streljiva npr. 308W i svaki trgovac ce ti ih prodati i dporemiti doma drage volje za tu lovu koju ce ti uzeti.
6. No zato negdje u nekom jebenom clanku i podclanku Z.O.EXPL.T. stoji da je neka jebena ukupna masa baruta koju mozes posjedovati 5 ili 6 ili 7 kg racunajuci i barut u streljivu.
Shvacas li gdje je problem? Da ovo je crno, ali moze biti i svijetlo crno, moze biti sivo, a moze biti i bijelo ..nema kraja jebanju u mozak. Cemu to ?
Moram se vratiti na zajebanciju sa bazenima, u doba mraka nisi mogao dobiti dozvolu za privatni bazen oko kuce, jer to naravno NIJE BILO LOGICNO za balvana kojem su skinuli petokraku sa kape i opanke te ga zaposlili kao opceg sekretara za urbanizam, u zivotu se okupao dva puta i to na kisi, a plivanje je nesto valjda za jelo
Danas ljudi kopaju bazene sve u 16, rade sa otrovnim kemikalijama od Klora, luzina, soli, ozona itd. bez ikakve naobrazbe i to je sasvim COOL. To sto mogu iz dosade malo pomjesati nesto hidroksida i kiseline pa osloboditi elementarni Klor i potrovati pola sela ...a jebi ga ..to je za turizam to nije opasno ?!?!?!?!?!?
STRUKA ..i strucni ljudi gdje ste ?
Jolly,
Ne pricam je stvari napamet, to sto volim sve gurnuti na zajebanciju sada ne igra... REALNI PROBLEM koji je jos uvijek prisutan je u tome sto je nekoliko zakona preklopljeno oko "istih stvari" i sto se mogu tumaciti , u normalnim drzavama tumacenja uvijek idu u korist optuzenog dok je kod nas obrnuto.
1. Krivicni zakon, nazovimo ga sada tako, se dotice oruzja, djelova oruzja, expl.tvari, jednako kao i ZOO i zakon o exp.tvarima.
2. Po jednom zakonu ti kao lovac-strijelac smijes posjedovati bojevo streljivo
3. Po drugom zakonu NE SMIJES posjevati komponente oruzja u koje takodjer spada sterljivo
4. NIGDJE u zakonima nije precizirano da su bitni djelovi oruzja zapravo samo oni sa serijskim brojem sto je jedino logicno i ispravno.
5. U ZOO nigdje ne pise da NE SMIJES doci u trgovinu i kupiti 10.000 komada streljiva npr. 308W i svaki trgovac ce ti ih prodati i dporemiti doma drage volje za tu lovu koju ce ti uzeti.
6. No zato negdje u nekom jebenom clanku i podclanku Z.O.EXPL.T. stoji da je neka jebena ukupna masa baruta koju mozes posjedovati 5 ili 6 ili 7 kg racunajuci i barut u streljivu.
Shvacas li gdje je problem? Da ovo je crno, ali moze biti i svijetlo crno, moze biti sivo, a moze biti i bijelo ..nema kraja jebanju u mozak. Cemu to ?
Moram se vratiti na zajebanciju sa bazenima, u doba mraka nisi mogao dobiti dozvolu za privatni bazen oko kuce, jer to naravno NIJE BILO LOGICNO za balvana kojem su skinuli petokraku sa kape i opanke te ga zaposlili kao opceg sekretara za urbanizam, u zivotu se okupao dva puta i to na kisi, a plivanje je nesto valjda za jelo
Danas ljudi kopaju bazene sve u 16, rade sa otrovnim kemikalijama od Klora, luzina, soli, ozona itd. bez ikakve naobrazbe i to je sasvim COOL. To sto mogu iz dosade malo pomjesati nesto hidroksida i kiseline pa osloboditi elementarni Klor i potrovati pola sela ...a jebi ga ..to je za turizam to nije opasno ?!?!?!?!?!?
STRUKA ..i strucni ljudi gdje ste ?
Nemoguće je Nemoguće
Re: F-KLASA
Hahahhah, znam ubio te " bazen" u pojam..priznaj....priznaj...ma priznaj kada ti se lepo kaze!jolly wrote:
Admine prebaci sve ovo van F-klase u NESTO prigodno, TRSAH-can je dobra opcija ! jeb.ga..povuklo me..ljeto ..sunce..oblaci..tlak.....cice..guz...
A ti Jolly uzmi malo vremena pa probaj pronaci sve stavke od 1-6 da vidis kako nista nije sala! " Podrazumijeva se " termin koji ćeš poželjeti često puta upotrijebiti ja zabranjen..hahahha pa mi gurni odgovor na PM da ne davimo narod bez potrebe.
Nemoguće je Nemoguće
-
dejandlesk
- Časnički Namjesnik

- Posts: 839
- Joined: 26 Dec 2012, 12:35
Re: F-KLASA
Ovo mi se ne čini sasvim korektno prema drugim članovima foruma!
Ako se počnete dopisivati preko privatnih kanala, šta će ostati za forum
Ionako nam se forum prilično umrtvio, još ga jedino politika malo reanimira, a vi ovako!
Nemojte kuditi politiku, ona ionako nikad nije donijela ništa dobro, pa nema razloga da ovaj put bude drugačije.
Pozdrav svima!
Ako se počnete dopisivati preko privatnih kanala, šta će ostati za forum
Ionako nam se forum prilično umrtvio, još ga jedino politika malo reanimira, a vi ovako!
Nemojte kuditi politiku, ona ionako nikad nije donijela ništa dobro, pa nema razloga da ovaj put bude drugačije.
Pozdrav svima!
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7775
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: F-KLASA
Ja mogu samo predloziti slijedece:
Vidim da bazeni postaju tema na forumu.
Zato predlazem da se pozovemo svi za jedan weekend kod Lexa na njegov novi bazen, na Bazen Party, rostilj i cugu.
Ako bude prevelika guzva, ja se necu zaliti nego se bacim u yakuzi.
Uz uvjet da nam on obeca da u svoj novi veliki olimpijski bazen nece trpati previse klora, luzina, soli i ozona, da ne dobijemo plikove!

Vidim da bazeni postaju tema na forumu.
Zato predlazem da se pozovemo svi za jedan weekend kod Lexa na njegov novi bazen, na Bazen Party, rostilj i cugu.
Ako bude prevelika guzva, ja se necu zaliti nego se bacim u yakuzi.
Uz uvjet da nam on obeca da u svoj novi veliki olimpijski bazen nece trpati previse klora, luzina, soli i ozona, da ne dobijemo plikove!
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Re: F-KLASA
Eh da bar,,,,,,jolly wrote:....se pozovemo svi za jedan weekend kod Lexa na njegov novi bazen, na Bazen Party, rostilj i cugu.....
Ja ti ipak pripadam onima koji bi tu lovu radje utukli u 25m privatnu streljanu sa par staza pa tada moze party i sve nabrojeno, a naslo bi se valjda i za par sponzorusa !!!
Nemoguće je Nemoguće
Re: F-KLASA
Slazem se s ovime ipak je ovo tema koja nas svih zanima ako predjete na PM neke stvari nikad necu saznati, pokusavao sam ja kopati citati i traziti ali nekako ne nalazim relevantne clanke u zakonima ili stalno nalijecem na stare zakone i pravilnike kad nesto googlam.dejandlesk wrote:Ovo mi se ne čini sasvim korektno prema drugim članovima foruma!
Ako se počnete dopisivati preko privatnih kanala, šta će ostati za forum![]()
Ionako nam se forum prilično umrtvio, još ga jedino politika malo reanimira, a vi ovako!
Nemojte kuditi politiku, ona ionako nikad nije donijela ništa dobro, pa nema razloga da ovaj put bude drugačije.
Pozdrav svima!
trebalo bi prebaciti pod drugu temu ali molim vas nemojte na PM dosta toga sam cuo i naucio od vas dvojice i bilo bi mi krivo da izgubim takve prilike.
LP i samo naprijed.
PS Lex i jolly ubacite negdje neke linkove na te zakone ako imate.
Hvala
“Having is not so pleasing a thing as wanting, it may not be logical but it is often true.”
“The bureaucratic mentality is the only constant in the universe.”
"If there's nothing wrong with me... maybe there's something wrong with the universe!"
“The bureaucratic mentality is the only constant in the universe.”
"If there's nothing wrong with me... maybe there's something wrong with the universe!"
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7775
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: F-KLASA
Za reloading sam stavio link na cijeli zakon, i izvukao spomuti clanak.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Re: F-KLASA
Nema nikakvih specijalnih linkova osim onih standardnih na NN ili ako ti netko da PASS za pristup tkz. prociscenim zakonima pa si skines one koje te zanimaju i tada krenes sa pretragom i uspoređivanjem. Zapravo sve je to u redu i neprimjetno dok se igrom slučaja ne nađeš u nekom "Kafka" procesu, a tada i čahure koje možeš kupiti na kilo kao sekundarnu sirovinu predstavljaju problem...od tuda ono " podrazumijeva se "Ozgy wrote:...PS Lex i jolly ubacite negdje neke linkove na te zakone ako imate....
Prijedlog ZOO iz Nov-2016 je u dosta stavki pozitivan za nas strijelce-lovce, ali nikako da stigne do objave u NN, moramo valjda počekati da ekipa u Briselu uvrsti Kamione i kombije pod neki podzakonski akt. Članak 33 otklanja nama veliki problem nastao izmjenama 05-2012 ali NE MOGU vjerovati da nitko nije primjetio sljedeće:
*U cijelom ZOO NIGDJE nisu precizirane komponente streljiva a "podrazumijeva se" da su to:
1-Čahura
2-Kapisla
3-Zrno
4-Barut
-----------
Prvo troje se slobodno prodaje skoro na svakom kiosku u 90% zemalja EU - bez ikakvih papira, dok za barut treba dati OL na uvid što je po meni sasvim u redu.
E sada gdje nastaje problem ?
Na: Čl-73 stavak... " 20. ako nabavlja komponente streljiva bez važećeg oružnog lista za oružje registrirano u svrhu lova ili sporta (članak 33. stavak 4) "
Može li Pero Perić i dalje raditi privjeske za ključeve od pravih čahura i pravog zrna kao njegov frend Hans u Njemačkoj ili mu prijeti kazna od 3000-15000 Kn? Sve što mu treba od komponenti i alata naručio preko Ebaja i došlo poštom na kućnu adresu bez ikakvog problema. Pero je naravno bravar, sigurno neće čitati ni ZOO, ni KZ, ni Z.O.EXP.T jer da tu ima nečeg lošeg ne bi se moglo kupiti samo tako ???
Sada će netko reći ovaj Lex je totalna paranoja, no moja iskustva su takva da problemi nastaju najviše sa onim što nigdje NE piše, jer, pa valjda je svima jasno " podrazumijeva se " ?
Šteta što puno ljudi pasivno prati forum i ne sudjeluje, a znanjem i iskustvom su na samom vrhu u tom cijelom području, možda im je zabavnije valjati se od smijeha kada provalim/provalimo neku glupost a ja mislim da sam napisao nešto jako pametno...
A da možda krenem na pisanje " pornića"
Nemoguće je Nemoguće
- jolly
- Cinker - bojna

- Posts: 7775
- Joined: 26 Feb 2012, 13:10
- Has thanked: 9 times
- Been thanked: 17 times
Re: F-KLASA
Lex,
Ti za neke stvari pretjerujes. Ili se bavis bazenima, ili opet pricas o proizvodnji privjesaka!
Odovorno tvrdim kad bi svi lovci i strijlci sad svecano potpisali da nece praviti privjeske od cahura - lovstvo i strelljastvo ne bi patilo ni to osjetilo.
Ako se dobro sijecam, novi je prijedlog zakona predstavlja i olaksano izdavanje nove nabavne dozvole za posjednika OL, bez nove terenske provjere. Slobodno me nadopuni prema broju clanka i stavka, jer pisem po grubom sijecanju.
PA puske koje nalikuju na automatsko, prebaceno iz A kategorije u B kategoriju.
Lovacke PA puske ostaju limitirane na 3 metka.
Sportske PA puske imaju limit do 30 metaka u spremniku.
Reloading dozvoljen, limitirano na 2 kg baruta kod kuce.
Cuvanje - drzanje oruzja u kuci, kao i do sad u sefu, ali i specificarano je da se moze drzati na zidu, vitrini, ili slicno, uz uvjet da prostorija ima protuprovalna vrata, zastitu prozora, ili nesto slicno,
Nije sve tako crno,
Uglavnom, to je sazetak, novog zoo.
Ti za neke stvari pretjerujes. Ili se bavis bazenima, ili opet pricas o proizvodnji privjesaka!
Odovorno tvrdim kad bi svi lovci i strijlci sad svecano potpisali da nece praviti privjeske od cahura - lovstvo i strelljastvo ne bi patilo ni to osjetilo.
Ako se dobro sijecam, novi je prijedlog zakona predstavlja i olaksano izdavanje nove nabavne dozvole za posjednika OL, bez nove terenske provjere. Slobodno me nadopuni prema broju clanka i stavka, jer pisem po grubom sijecanju.
PA puske koje nalikuju na automatsko, prebaceno iz A kategorije u B kategoriju.
Lovacke PA puske ostaju limitirane na 3 metka.
Sportske PA puske imaju limit do 30 metaka u spremniku.
Reloading dozvoljen, limitirano na 2 kg baruta kod kuce.
Cuvanje - drzanje oruzja u kuci, kao i do sad u sefu, ali i specificarano je da se moze drzati na zidu, vitrini, ili slicno, uz uvjet da prostorija ima protuprovalna vrata, zastitu prozora, ili nesto slicno,
Nije sve tako crno,
Uglavnom, to je sazetak, novog zoo.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
Re: F-KLASA
Ma sve +5 ja prvi pozdravljam pozitivne promjene i kud li sreće da ih bude više.
Želim samo ukazati na nedorečenost i nepreciznost nekih članaka jer smatram da nema potrebe u današnje vrijeme ostaviti mjesta predpostavkama i tumačenjima pošto živimo u sistemu kojem se najčešće takve stvari lome preko leđa zadnjem u nizu. Ne boriš se svaki dan sa hrpom uljeba i birokrata pa ti je gotovo nemoguće shvatiti " moju zajebanciju na takve teme"
Držimo fige za novi ZOO
Želim samo ukazati na nedorečenost i nepreciznost nekih članaka jer smatram da nema potrebe u današnje vrijeme ostaviti mjesta predpostavkama i tumačenjima pošto živimo u sistemu kojem se najčešće takve stvari lome preko leđa zadnjem u nizu. Ne boriš se svaki dan sa hrpom uljeba i birokrata pa ti je gotovo nemoguće shvatiti " moju zajebanciju na takve teme"
Držimo fige za novi ZOO
Nemoguće je Nemoguće
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 2 guests



