XDM 4.5, habanje na cijevi - Molim za pomoc

Vatreno oružje, rubnog ili centralnog paljenja.
romanson
Pozornik
Pozornik
Posts: 20
Joined: 24 May 2020, 21:18
Location: Usa
Contact:

Re: Molim za pomoc

Post by romanson » 26 May 2020, 10:23

Hvala Bogu da se neko sjetio da posalje sliku svog pistolja.


ako mozes jos neku gdje se bolje to sve vidi bio bih ti jako zahvalan

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: Molim za pomoc

Post by Mike_Torello » 26 May 2020, 12:56

romanson wrote:Hvala Bogu da se neko sjetio da posalje sliku svog pistolja.
to je danas jako tesko, jer prosjecna velicina slike na mobitelu prelazi dozvoljenu velicinu slike na forumu za 10 do 20 puta... ja osobno moram staviti sliku na komp, editirati ju i tek onda staviti na forum... to je glavni razlog zasto bas nema slika.
Attachments
IMG_20200525_105443.jpg
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

Mraz
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 122
Joined: 13 Sep 2018, 06:20

Re: Molim za pomoc

Post by Mraz » 26 May 2020, 14:24

Nisam blizu pistolja da poslikam no to je skroz normalno. Na jednome je nakon cca.3000 ispucanih komada streljiva taj dio gotovo bez oksida a na ovom novom, Hellcatu, sa kojih 500-600 komada do sada linija je isto izlizana kao na predhodnim slikama.

To je najnormalnija pojava i nista sto bi se trebalo reklamirati. A i funkcionalno je nebitno, pistolj je alat i normalno da se s koristenjem vide tragovi. Dok ti stisnes okidac a zrno ode gdje treba sve je s njim u redu. Taj se dio moze ispolirati, Ameri to cesto rade jer vole taj "bling" no meni je to izrazito seljacki. Svakom svoje.

I dobro su kolege gore napisali, prst na okidacu nije bezazlena stvar i treba raditi na tome da nikada tako ne primis pistolj.

romanson
Pozornik
Pozornik
Posts: 20
Joined: 24 May 2020, 21:18
Location: Usa
Contact:

Re: Molim za pomoc

Post by romanson » 26 May 2020, 14:49

Da ali ja sam iz mog xdm - a , ispalio isto 500 i ima mnogo vise vidne ove linije i sve ovo....

romanson
Pozornik
Pozornik
Posts: 20
Joined: 24 May 2020, 21:18
Location: Usa
Contact:

Re: Molim za pomoc

Post by romanson » 26 May 2020, 14:49

sto se poliranja tice , cuo sam da se to ne smije raditi jer je onda cijev podlozna rdji....

User avatar
samoborac
Skupnik
Skupnik
Posts: 276
Joined: 09 Mar 2018, 00:24

Re: Molim za pomoc

Post by samoborac » 26 May 2020, 15:16

Ne poliraj ništa. Melonite zaštita prodire nekoliko mikrona u čelik i ona je prava zaštita. Kako je ta zaštita sive boje i nije atraktivna, na nju se stavlja sloj crnog oksida da bi pištolj bio crne boje. Na mjestima kontakta čelik čelik ili čelik futrola uslijed trenja dolazi do skidanja oksida. To je neizbježno i nema nikakvog utjecaja na funkcionalnost pištolja. Tako kako ti izgleda sada izgledati će i nakon 2000 metaka.

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: Molim za pomoc

Post by Mirok » 26 May 2020, 15:23

Ja ću još jednom,ništa to nije!
Što ti to smeta?
Kakve veze ima što ta površina više nije toliko tamna?
Ja ne bi ništa dirao,nego raspali dalje i opusti se!

johnnyboyy1711
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 539
Joined: 05 Mar 2019, 18:16

Re: Molim za pomoc

Post by johnnyboyy1711 » 26 May 2020, 15:37

Mraz wrote:To je najnormalnija pojava i nista sto bi se trebalo reklamirati. A i funkcionalno je nebitno, pistolj je alat i normalno da se s koristenjem vide tragovi. Dok ti stisnes okidac a zrno ode gdje treba sve je s njim u redu. Taj se dio moze ispolirati, Ameri to cesto rade jer vole taj "bling" no meni je to izrazito seljacki. Svakom svoje.
Oh da... definitivno da.

Oružje je alat. To je poanta svega. Mogu apsolutno razumjeti ljude koji imaju jedan ili više komada oružja koje mu je drago i ne želi da izraubat, ali nešto poput XDM-a...ili AK...ili neš slično... ništa nije više seksi nego kad dobi crtice, kad se skine malo finiša i kad se drvo zatamni... uh :oops:
"Things that are complex are not useful, things that are useful are simple." - Mikhail T. Kalashnikov
"This is the AK-47 assault rifle, the preferred weapon of your enemy, and it makes a very distinctive sound when fired at you, so remember it." - Tom Highway

Mraz
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 122
Joined: 13 Sep 2018, 06:20

Re: Molim za pomoc

Post by Mraz » 26 May 2020, 16:46

romanson wrote:sto se poliranja tice , cuo sam da se to ne smije raditi jer je onda cijev podlozna rdji....
Podložnije nego zaštićena cijev - svakako. Pusti ti to kako je, napravljeno je da tako izgleda s korištenjem, to znači da nije za ukras.

dundoivica
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik
Posts: 612
Joined: 05 Apr 2020, 21:16
Location: Pakrac

Re: Molim za pomoc

Post by dundoivica » 07 Sep 2020, 07:43

i na pimpeku se vide tragovi korištenja ako ga čeato koristiš bez obzira na podmazivanje. :D
nebrini ništa ljepo su ljudi rekli to je alat i ništa mu neće biti.

User avatar
Doc77
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 87
Joined: 12 Nov 2011, 11:41

Re: XDM 4.5, habanje na cijevi - Molim za pomoc

Post by Doc77 » 07 Sep 2020, 19:51

Te crte je HS Produkt preuzeo od ClearBlue testera za trudnoču što znači da ako se crte pokažu, dobro si opalio i cevka dobro radi. Šalu na stranu, i moja cevka dobro radi....potvrdio tester sa dvije crte ko i kod svih. Samo praši, sve je ok.

johnnyboyy1711
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 539
Joined: 05 Mar 2019, 18:16

Re: Molim za pomoc

Post by johnnyboyy1711 » 07 Sep 2020, 20:43

dundoivica wrote:i na pimpeku se vide tragovi korištenja ako ga čeato koristiš bez obzira na podmazivanje. :D
nebrini ništa ljepo su ljudi rekli to je alat i ništa mu neće biti.
:A03: :A03: :A03: :A03: :A03: :A03: :A03: :A03:
"Things that are complex are not useful, things that are useful are simple." - Mikhail T. Kalashnikov
"This is the AK-47 assault rifle, the preferred weapon of your enemy, and it makes a very distinctive sound when fired at you, so remember it." - Tom Highway

User avatar
Tihi72
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 170
Joined: 05 Aug 2020, 04:11
Location: Osijek

Re: XDM 4.5, habanje na cijevi - Molim za pomoc

Post by Tihi72 » 08 Sep 2020, 14:44

Najnormalnija pojava, i na mome hs-9 isto se vidi... Na ton dijelu dolazi do trenja prilikom opaljenja buduci da cijev nije fiksna...
Slučajni događaj stvar je nemara...

zminrp
Civil
Civil
Posts: 1
Joined: 01 Jul 2012, 17:00

Re: XDM 4.5, habanje na cijevi - Molim za pomoc

Post by zminrp » 29 Sep 2020, 10:11

Potpuno normalno. XD-9 MOD. 2 4.0 nakon 1500 metaka.
Attachments
20200929_095820 (Copy) (3).jpg

Tomitaho
Civil
Civil
Posts: 4
Joined: 18 Aug 2020, 19:54

Re: XDM 4.5, habanje na cijevi - Molim za pomoc

Post by Tomitaho » 31 Oct 2020, 20:18

Pozdrav evo da stavim moj XDM 5.25. Ispucano oko 2000 i radi ko ruska doxa.... ni jedan zastoj

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 1 guest