Upozorenje za korištenje suzavca
Re: Upozorenje za korištenje suzavca
Onome kome trebaju seanse sa psihijatrom,za njega sigurno nije oružje.
Znanje i obuka su bitni i edukacija i o oružju i Zakonu o oružju i dr.
Otišli smo sa teme,ali samo kao primjer ,imao sam raspravu sa tipom.
Uglavnom,uvjerava me kako on kod sebe u dvorištu redovito puca......u metu.
Ja mu kažem....ne možeš ,protuzakonito,opasno,susjedi su tu.......
Skoro skočio na mene.....ko neki na forumu.
Kaže on,KO će meni reći da ja ne smijem pucati u SVOME dvorištu,iz SVOGA legalnog oružja,sa SVOJOM municijom i još pucam u metu.....!!!!
Pokušavao sam čovijeku objasniti Zakon,ali ne ide,a kako će ići kad za Zakon nije ni čuo,a ni ne želi znati!
Završilo je to skoro svađom,ja sam odustao od budale,a on i dan danas ima oružje,doduše na držanje,ali ni to ne zaslužuje.
Pita on mene ,gdje u Zakonu piše da on na svojoj zemlji ne smije pucati.......???!!!
I kada mu TO pokažem,to bi mu bio dokaz.
Znanje i obuka su bitni i edukacija i o oružju i Zakonu o oružju i dr.
Otišli smo sa teme,ali samo kao primjer ,imao sam raspravu sa tipom.
Uglavnom,uvjerava me kako on kod sebe u dvorištu redovito puca......u metu.
Ja mu kažem....ne možeš ,protuzakonito,opasno,susjedi su tu.......
Skoro skočio na mene.....ko neki na forumu.
Kaže on,KO će meni reći da ja ne smijem pucati u SVOME dvorištu,iz SVOGA legalnog oružja,sa SVOJOM municijom i još pucam u metu.....!!!!
Pokušavao sam čovijeku objasniti Zakon,ali ne ide,a kako će ići kad za Zakon nije ni čuo,a ni ne želi znati!
Završilo je to skoro svađom,ja sam odustao od budale,a on i dan danas ima oružje,doduše na držanje,ali ni to ne zaslužuje.
Pita on mene ,gdje u Zakonu piše da on na svojoj zemlji ne smije pucati.......???!!!
I kada mu TO pokažem,to bi mu bio dokaz.
Re: Upozorenje za korištenje suzavca
Mozda da je prije izdavanja dozvole imao seansu sa doktorom za glavu ,ne bi imao iz cega pucati 
-
dundoivica
- Stožerni Narednik

- Posts: 612
- Joined: 05 Apr 2020, 21:16
- Location: Pakrac
Re: Upozorenje za korištenje suzavca
a sudeči po tome kuda kao zemlja i nacijaa mi politički ekonomski a i moralno idemo nečemo zadugo ostat sigurna zemlja
školstvo nam u rasulu, ekonomija , industrija da nenabrajam.
a znamo da di nema kvalitetnog obrazovanja ekonomije i posla da tamo korupcija i kriminal cvate.
jel u tome se vidi jedini izlaz .
školstvo nam u rasulu, ekonomija , industrija da nenabrajam.
a znamo da di nema kvalitetnog obrazovanja ekonomije i posla da tamo korupcija i kriminal cvate.
jel u tome se vidi jedini izlaz .
-
dundoivica
- Stožerni Narednik

- Posts: 612
- Joined: 05 Apr 2020, 21:16
- Location: Pakrac
Re: Upozorenje za korištenje suzavca
neznam jel bi mu čestitao na kvocjentu inteligencije manjem od točke smrzavanja ili ga klepio tupim predmetom po glavi da ga jebeš kod njega nemože nagore sam nabolje.Mirok wrote:Onome kome trebaju seanse sa psihijatrom,za njega sigurno nije oružje.
Znanje i obuka su bitni i edukacija i o oružju i Zakonu o oružju i dr.
Otišli smo sa teme,ali samo kao primjer ,imao sam raspravu sa tipom.
Uglavnom,uvjerava me kako on kod sebe u dvorištu redovito puca......u metu.
Ja mu kažem....ne možeš ,protuzakonito,opasno,susjedi su tu.......
Skoro skočio na mene.....ko neki na forumu.
Kaže on,KO će meni reći da ja ne smijem pucati u SVOME dvorištu,iz SVOGA legalnog oružja,sa SVOJOM municijom i još pucam u metu.....!!!!
Pokušavao sam čovijeku objasniti Zakon,ali ne ide,a kako će ići kad za Zakon nije ni čuo,a ni ne želi znati!
Završilo je to skoro svađom,ja sam odustao od budale,a on i dan danas ima oružje,doduše na držanje,ali ni to ne zaslužuje.
Pita on mene ,gdje u Zakonu piše da on na svojoj zemlji ne smije pucati.......???!!!
I kada mu TO pokažem,to bi mu bio dokaz.
Re: Upozorenje za korištenje suzavca
Domaci bushido?dundoivica wrote:crobran je prva hrvatska borilačka vještina koju je osmislio čovjek sa nekoliko crnih pojasa u istočnjačkim vještinama. ukratko zapitao se šta oni imaju a mi ne i počeo iztraživati povjest hrvatskih ratnika kroz stolječa i na temelju zapisa i istraživanja je razvio veštinu koja je ne samo vještina već i način življenja naravno ko hoče može izučit samo vještinu.
Zvuci zanimljivo
Slučajni događaj stvar je nemara...
Re: Upozorenje za korištenje suzavca
Ali kakva je to nadmena budala...pa onda ismijava svaki pokušaj kada mu objašnjavaš Zakon i propise......
I sve opet svodi na svoje...każe, pokaži ti meni u kome zakonu piše da ja u svome dvorištu ne smijem pucati sa svojim oružjem.......

I sve opet svodi na svoje...każe, pokaži ti meni u kome zakonu piše da ja u svome dvorištu ne smijem pucati sa svojim oružjem.......
-
dundoivica
- Stožerni Narednik

- Posts: 612
- Joined: 05 Apr 2020, 21:16
- Location: Pakrac
Re: Upozorenje za korištenje suzavca
vjerojatno da ima uzora u istočnjačkim vještinama.
men je fora jel ima izreku u životu pošten u borbi nikad.
tak i je sve se gleda da što prije onesposobiš neprijatelja minimalan napor maksimalna dobit.
men je fora jel ima izreku u životu pošten u borbi nikad.
tak i je sve se gleda da što prije onesposobiš neprijatelja minimalan napor maksimalna dobit.
Re: Upozorenje za korištenje suzavca
Mislim da situacija nije strašna i da se vide samo crne stvari. Sigurnost je po meni iz godine u godinu bolja . Kako je bilo za vrijeme rata i odmah nakon ,sada je odlično.dundoivica wrote:a sudeči po tome kuda kao zemlja i nacijaa mi politički ekonomski a i moralno idemo nečemo zadugo ostat sigurna zemlja
školstvo nam u rasulu, ekonomija , industrija da nenabrajam.
a znamo da di nema kvalitetnog obrazovanja ekonomije i posla da tamo korupcija i kriminal cvate.
jel u tome se vidi jedini izlaz .
Treba raditi na sudstvu ,ojačati (i platiti) policiju,onda smo na konju.
Ekonomija nam zavisi od svjetske pa kako drugima tako i nama .
Moralno...dobrodošli u kapitalizam,pa to smo htjeli
Re: Upozorenje za korištenje suzavca
Računali smo da idemo u kapitalizam zapadnoevropskih,skandinavskih zemalja.
Ali mi smo otišli u kapitalizam 19. stoljeća.
Kako nam ide,neće skoro bolje.
Ali mi smo otišli u kapitalizam 19. stoljeća.
Kako nam ide,neće skoro bolje.
Re: Upozorenje za korištenje suzavca
Ajde da gurnem jos malo temu u offtopic, nadajuci se da necu ban neki pokupit... Ugl ovako, ja smatram da bi drzavni službenici, vojska policija MORALI zaduziti compact verziju oruzja i nositi je 24/7...možda bi u ovu teoriju stavio zastitare s nekim produljenim treningom rukovanja oruzjem i poznavanjem osnova zakona o oruzju i srodnih zakona upotrebe istoga...
Iako smatram da je sigurnost kod nas na zaista visokoj razini, zamislite razmisljanje đankija koji ide nozem pljackati trgovinu, a ima velike izglede da je unutra netko bolje naoruzan... Nekako mislim da bi oh dosta odustalo.... S druge strane povecan rizik zbog broja osoba loke nose oruzje... Nekako mi sve na vagi...
Iako smatram da je sigurnost kod nas na zaista visokoj razini, zamislite razmisljanje đankija koji ide nozem pljackati trgovinu, a ima velike izglede da je unutra netko bolje naoruzan... Nekako mislim da bi oh dosta odustalo.... S druge strane povecan rizik zbog broja osoba loke nose oruzje... Nekako mi sve na vagi...
Slučajni događaj stvar je nemara...
Re: Upozorenje za korištenje suzavca
Sreća je da je samo mali broj zastitara radi sa oruzjemTihi72 wrote:Ajde da gurnem jos malo temu u offtopic, nadajuci se da necu ban neki pokupit... Ugl ovako, ja smatram da bi drzavni službenici, vojska policija MORALI zaduziti compact verziju oruzja i nositi je 24/7...možda bi u ovu teoriju stavio zastitare s nekim produljenim treningom rukovanja oruzjem i poznavanjem osnova zakona o oruzju i srodnih zakona upotrebe istoga...
Iako smatram da je sigurnost kod nas na zaista visokoj razini, zamislite razmisljanje đankija koji ide nozem pljackati trgovinu, a ima velike izglede da je unutra netko bolje naoruzan... Nekako mislim da bi oh dosta odustalo.... S druge strane povecan rizik zbog broja osoba loke nose oruzje... Nekako mi sve na vagi...
Neki dan je policajac propucao kolegu tako da i njima treba obuka ...ali sve to košta
Re: Upozorenje za korištenje suzavca
Sve ima plus i minus...damirdj75 wrote:Sreća je da je samo mali broj zastitara radi sa oruzjemTihi72 wrote:Ajde da gurnem jos malo temu u offtopic, nadajuci se da necu ban neki pokupit... Ugl ovako, ja smatram da bi drzavni službenici, vojska policija MORALI zaduziti compact verziju oruzja i nositi je 24/7...možda bi u ovu teoriju stavio zastitare s nekim produljenim treningom rukovanja oruzjem i poznavanjem osnova zakona o oruzju i srodnih zakona upotrebe istoga...
Iako smatram da je sigurnost kod nas na zaista visokoj razini, zamislite razmisljanje đankija koji ide nozem pljackati trgovinu, a ima velike izglede da je unutra netko bolje naoruzan... Nekako mislim da bi oh dosta odustalo.... S druge strane povecan rizik zbog broja osoba loke nose oruzje... Nekako mi sve na vagi...![]()
![]()
Neki dan je policajac propucao kolegu tako da i njima treba obuka ...ali sve to košta
Slučajni događaj stvar je nemara...
-
dundoivica
- Stožerni Narednik

- Posts: 612
- Joined: 05 Apr 2020, 21:16
- Location: Pakrac
Re: Upozorenje za korištenje suzavca
Tihi72 wrote:Ajde da gurnem jos malo temu u offtopic, nadajuci se da necu ban neki pokupit... Ugl ovako, ja smatram da bi drzavni službenici, vojska policija MORALI zaduziti compact verziju oruzja i nositi je 24/7...možda bi u ovu teoriju stavio zastitare s nekim produljenim treningom rukovanja oruzjem i poznavanjem osnova zakona o oruzju i srodnih zakona upotrebe istoga...
Iako smatram da je sigurnost kod nas na zaista visokoj razini, zamislite razmisljanje đankija koji ide nozem pljackati trgovinu, a ima velike izglede da je unutra netko bolje naoruzan... Nekako mislim da bi oh dosta odustalo.... S druge strane povecan rizik zbog broja osoba loke nose oruzje... Nekako mi sve na vagi...
vojska pilicija i zaštitari i sada imaju pravo za držanje i nošenje. jesam za bolju obuku baratanja
zaštitari imaju dosta dobru teoretsku obuku tipa predmeti kriminalistike i da ne nabrajam dalje al praktični dio samo obrane i rukovanja oružijem je smješan.i slažem se sa tobom svako ko hoče kuršlus napravit bi razmislio sta ga čeka tamo.
nemam nista protiv kapitalizma vec korupcije pod time sam mislio i pod drugim stvarima moralno.
a sad evo primjer ovaj dečko koji je išao pomoć pa nadrapao na kraju može svaki legalan građanin u hr imat oružje al šta nam to vrijedi kad kodnas kriminalac ima veća prava nego žrtva i nesmiješ se braniti jer njegujemo kulturu ovčarstva di se ubjeđuje ljude da smo ovce i imamo se tako pinašat.
znam za slučajeve u hr di su ljudi istukli lopove koji su provalili u kuču ljudima i na kraju je lopov prošao bolje nego žrtva. to je po meni sramotno treba mjenjat zakone. i ohrabrit ljude kad obrane svoje, sebe i druge.
i jesam za to da se svim sigurnisnim službama digne plača. i kod zaštitara nećemo vidjet profesionalizam dok god radimo za minimalac ili druga krajnost 300 h za neku normalnu cifru i dobivamo pancirke sa isteklim rokom trajanja i di sami moraju kupovat uniforme i bar di sam ja radio u firmama se oružije nije održavalo ja sam sam nosio na posao balistol pa u wc iso bar malo nauljit i prebrisat pištolj a da nepričam da municija stoji u oružju odkatd ikad a preporuka je svakih 6 mjeseci mjenjat municiju u oružju koje se svakodnevno nosi.
- Mike_Torello
- Fleet Admiral

- Posts: 6681
- Joined: 30 Mar 2008, 20:55
- Location: Zagreb
Re: Upozorenje za korištenje suzavca
a vidit cemo sto se mozeTihi72 wrote:Ajde da gurnem jos malo temu u offtopic, nadajuci se da necu ban neki pokupit...
ni slucajno... ima puno sposobnijih civila za rukovanje oruzjem nego sto su neke (vecina drzavnih sluzbenika) sluzbene osobe... cak bi i nekim policajcima oduzeo oruzje i dao samo pendrek... a ima ih koji i ne zele oruzje a po sili duznosti ga moraju imati i nositi, takvi su najopasniji i nicim ne pridonose sigurnosti, a sad zamisli da ama bas svi moraju imati... daktilografkinja iz sabora je isto drzavni sluzbenik... domar u banskim dvorima je isto drzavni sluzbenikUgl ovako, ja smatram da bi drzavni službenici, vojska policija MORALI zaduziti compact verziju oruzja i nositi je 24/7...
https://www.nacional.hr/dossier-hrvati- ... -i-obrane/
Šime Lučin, bivši ministar unutarnjih poslova, spada u skupinu ljudi koji preziru oružje. Zbog toga je, kaže, cijeli svoj policijski mandat izbjegavao u ruku uzeti pištolj, a kamoli njime zapucati. No kad je odlazio iz Ministarstva, nije mogao izbjeći da postane vlasnik pištolja koji mu je uručen kao oproštajni dar.
“Oružje ne volim. Asocira me na nasilje, a meni je svaka vrsta nasilja strana. Kad oružje mora nešto kazati i dokazati, to je strašno. Često su me iz policije zvali da dođem u streljanu, ali nikad nisam bio i zapravo ne bih je znao ni naći”, priča bivši ministar policije koji je, sukladno takvim stavovima, pobornik restriktivnijeg zakona o oružju.
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
-
dundoivica
- Stožerni Narednik

- Posts: 612
- Joined: 05 Apr 2020, 21:16
- Location: Pakrac
Re: Upozorenje za korištenje suzavca
slažem se sa napisanim
istina da ima vuše civila koji su kompetentniji nego službenici a da o nekim kolegama zaštitarima nepričam tu u pakracu je lumen u poslovnici fine prčkao po pištolju pa propucao radijator a da stvar bude gora prije rata je lik bio milicajac pa posljrata ošo u zaštitare.
sramota za struku.
Re: Upozorenje za korištenje suzavca
Pogledajte koliko policajac godišnje ispuca na streljani i biti će vam jasno!
Re: Upozorenje za korištenje suzavca
Malo stari, znam.Mirok wrote:Pogledajte koliko policajac godišnje ispuca na streljani i biti će vam jasno!
Slazem se, promasaj je nekoga forsati po sili duznosti.
Slučajni događaj stvar je nemara...
-
dundoivica
- Stožerni Narednik

- Posts: 612
- Joined: 05 Apr 2020, 21:16
- Location: Pakrac
Re: Upozorenje za korištenje suzavca
meni osobno ko tak sta izvali momentalni otkaz ili premještaju u urede i administrativne poslove jer nemas sta radit u tim strukama ako nevoliš oružije. ti to je koda radiš kao građevinar a kažeš da nevoliš radit sa lopatom ili ko šumski radnik a nevoliš radit sa motorkom i sjekirom.
slažem se da i policija malo puca i vježba i zalosno je da oni koji i žele biti spremni moraju vježbat privatno i o svom trošku.
slažem se da i policija malo puca i vježba i zalosno je da oni koji i žele biti spremni moraju vježbat privatno i o svom trošku.
-
dundoivica
- Stožerni Narednik

- Posts: 612
- Joined: 05 Apr 2020, 21:16
- Location: Pakrac
Re: Upozorenje za korištenje suzavca
I ne samo to,to jedno gađanje godišnje gdje ispale do 10 metaka je obaveza.
I gotovo,kako si pucao pucao,kakogod pogodio ili ne.
I to je gađanje iz sl pištolja ,iz dugoga oružja .....ništa.
Nisu policajci krivi što se štedi,odlazak na streljanu bi morao biti redoviti dio obuke i života policajaca.
Nažalost o fizičkoj spremi bolje je ne govoriti,o tome se još manje vodi briga.
I gotovo,kako si pucao pucao,kakogod pogodio ili ne.
I to je gađanje iz sl pištolja ,iz dugoga oružja .....ništa.
Nisu policajci krivi što se štedi,odlazak na streljanu bi morao biti redoviti dio obuke i života policajaca.
Nažalost o fizičkoj spremi bolje je ne govoriti,o tome se još manje vodi briga.
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 2 guests



