Page 4 of 5

Re: Upozorenje za korištenje suzavca

Posted: 27 Sep 2020, 23:41
by Mirok
Onome kome trebaju seanse sa psihijatrom,za njega sigurno nije oružje.
Znanje i obuka su bitni i edukacija i o oružju i Zakonu o oružju i dr.
Otišli smo sa teme,ali samo kao primjer ,imao sam raspravu sa tipom.
Uglavnom,uvjerava me kako on kod sebe u dvorištu redovito puca......u metu.
Ja mu kažem....ne možeš ,protuzakonito,opasno,susjedi su tu.......
Skoro skočio na mene.....ko neki na forumu.
Kaže on,KO će meni reći da ja ne smijem pucati u SVOME dvorištu,iz SVOGA legalnog oružja,sa SVOJOM municijom i još pucam u metu.....!!!!
Pokušavao sam čovijeku objasniti Zakon,ali ne ide,a kako će ići kad za Zakon nije ni čuo,a ni ne želi znati!
Završilo je to skoro svađom,ja sam odustao od budale,a on i dan danas ima oružje,doduše na držanje,ali ni to ne zaslužuje.
Pita on mene ,gdje u Zakonu piše da on na svojoj zemlji ne smije pucati.......???!!!
I kada mu TO pokažem,to bi mu bio dokaz. :A17:

Re: Upozorenje za korištenje suzavca

Posted: 27 Sep 2020, 23:44
by damirdj75
Mozda da je prije izdavanja dozvole imao seansu sa doktorom za glavu ,ne bi imao iz cega pucati :mrgreen:

Re: Upozorenje za korištenje suzavca

Posted: 27 Sep 2020, 23:45
by dundoivica
a sudeči po tome kuda kao zemlja i nacijaa mi politički ekonomski a i moralno idemo nečemo zadugo ostat sigurna zemlja
školstvo nam u rasulu, ekonomija , industrija da nenabrajam.
a znamo da di nema kvalitetnog obrazovanja ekonomije i posla da tamo korupcija i kriminal cvate.
jel u tome se vidi jedini izlaz .

Re: Upozorenje za korištenje suzavca

Posted: 27 Sep 2020, 23:55
by dundoivica
Mirok wrote:Onome kome trebaju seanse sa psihijatrom,za njega sigurno nije oružje.
Znanje i obuka su bitni i edukacija i o oružju i Zakonu o oružju i dr.
Otišli smo sa teme,ali samo kao primjer ,imao sam raspravu sa tipom.
Uglavnom,uvjerava me kako on kod sebe u dvorištu redovito puca......u metu.
Ja mu kažem....ne možeš ,protuzakonito,opasno,susjedi su tu.......
Skoro skočio na mene.....ko neki na forumu.
Kaže on,KO će meni reći da ja ne smijem pucati u SVOME dvorištu,iz SVOGA legalnog oružja,sa SVOJOM municijom i još pucam u metu.....!!!!
Pokušavao sam čovijeku objasniti Zakon,ali ne ide,a kako će ići kad za Zakon nije ni čuo,a ni ne želi znati!
Završilo je to skoro svađom,ja sam odustao od budale,a on i dan danas ima oružje,doduše na držanje,ali ni to ne zaslužuje.
Pita on mene ,gdje u Zakonu piše da on na svojoj zemlji ne smije pucati.......???!!!
I kada mu TO pokažem,to bi mu bio dokaz. :A17:
neznam jel bi mu čestitao na kvocjentu inteligencije manjem od točke smrzavanja ili ga klepio tupim predmetom po glavi da ga jebeš kod njega nemože nagore sam nabolje. :D

Re: Upozorenje za korištenje suzavca

Posted: 27 Sep 2020, 23:59
by Tihi72
dundoivica wrote:crobran je prva hrvatska borilačka vještina koju je osmislio čovjek sa nekoliko crnih pojasa u istočnjačkim vještinama. ukratko zapitao se šta oni imaju a mi ne i počeo iztraživati povjest hrvatskih ratnika kroz stolječa i na temelju zapisa i istraživanja je razvio veštinu koja je ne samo vještina već i način življenja naravno ko hoče može izučit samo vještinu.
Domaci bushido?
Zvuci zanimljivo

Re: Upozorenje za korištenje suzavca

Posted: 28 Sep 2020, 00:06
by Mirok
Ali kakva je to nadmena budala...pa onda ismijava svaki pokušaj kada mu objašnjavaš Zakon i propise......
I sve opet svodi na svoje...każe, pokaži ti meni u kome zakonu piše da ja u svome dvorištu ne smijem pucati sa svojim oružjem.......
:A17:

Re: Upozorenje za korištenje suzavca

Posted: 28 Sep 2020, 00:08
by dundoivica
vjerojatno da ima uzora u istočnjačkim vještinama.
men je fora jel ima izreku u životu pošten u borbi nikad.
tak i je sve se gleda da što prije onesposobiš neprijatelja minimalan napor maksimalna dobit.

Re: Upozorenje za korištenje suzavca

Posted: 28 Sep 2020, 00:11
by damirdj75
dundoivica wrote:a sudeči po tome kuda kao zemlja i nacijaa mi politički ekonomski a i moralno idemo nečemo zadugo ostat sigurna zemlja
školstvo nam u rasulu, ekonomija , industrija da nenabrajam.
a znamo da di nema kvalitetnog obrazovanja ekonomije i posla da tamo korupcija i kriminal cvate.
jel u tome se vidi jedini izlaz .
Mislim da situacija nije strašna i da se vide samo crne stvari. Sigurnost je po meni iz godine u godinu bolja . Kako je bilo za vrijeme rata i odmah nakon ,sada je odlično.
Treba raditi na sudstvu ,ojačati (i platiti) policiju,onda smo na konju.
Ekonomija nam zavisi od svjetske pa kako drugima tako i nama .
Moralno...dobrodošli u kapitalizam,pa to smo htjeli :D

Re: Upozorenje za korištenje suzavca

Posted: 28 Sep 2020, 00:17
by Mirok
Računali smo da idemo u kapitalizam zapadnoevropskih,skandinavskih zemalja.
Ali mi smo otišli u kapitalizam 19. stoljeća.
Kako nam ide,neće skoro bolje.

Re: Upozorenje za korištenje suzavca

Posted: 28 Sep 2020, 00:20
by Tihi72
Ajde da gurnem jos malo temu u offtopic, nadajuci se da necu ban neki pokupit... Ugl ovako, ja smatram da bi drzavni službenici, vojska policija MORALI zaduziti compact verziju oruzja i nositi je 24/7...možda bi u ovu teoriju stavio zastitare s nekim produljenim treningom rukovanja oruzjem i poznavanjem osnova zakona o oruzju i srodnih zakona upotrebe istoga...

Iako smatram da je sigurnost kod nas na zaista visokoj razini, zamislite razmisljanje đankija koji ide nozem pljackati trgovinu, a ima velike izglede da je unutra netko bolje naoruzan... Nekako mislim da bi oh dosta odustalo.... S druge strane povecan rizik zbog broja osoba loke nose oruzje... Nekako mi sve na vagi...

Re: Upozorenje za korištenje suzavca

Posted: 28 Sep 2020, 00:31
by damirdj75
Tihi72 wrote:Ajde da gurnem jos malo temu u offtopic, nadajuci se da necu ban neki pokupit... Ugl ovako, ja smatram da bi drzavni službenici, vojska policija MORALI zaduziti compact verziju oruzja i nositi je 24/7...možda bi u ovu teoriju stavio zastitare s nekim produljenim treningom rukovanja oruzjem i poznavanjem osnova zakona o oruzju i srodnih zakona upotrebe istoga...

Iako smatram da je sigurnost kod nas na zaista visokoj razini, zamislite razmisljanje đankija koji ide nozem pljackati trgovinu, a ima velike izglede da je unutra netko bolje naoruzan... Nekako mislim da bi oh dosta odustalo.... S druge strane povecan rizik zbog broja osoba loke nose oruzje... Nekako mi sve na vagi...
Sreća je da je samo mali broj zastitara radi sa oruzjem :D :D
Neki dan je policajac propucao kolegu tako da i njima treba obuka ...ali sve to košta

Re: Upozorenje za korištenje suzavca

Posted: 28 Sep 2020, 00:37
by Tihi72
damirdj75 wrote:
Tihi72 wrote:Ajde da gurnem jos malo temu u offtopic, nadajuci se da necu ban neki pokupit... Ugl ovako, ja smatram da bi drzavni službenici, vojska policija MORALI zaduziti compact verziju oruzja i nositi je 24/7...možda bi u ovu teoriju stavio zastitare s nekim produljenim treningom rukovanja oruzjem i poznavanjem osnova zakona o oruzju i srodnih zakona upotrebe istoga...

Iako smatram da je sigurnost kod nas na zaista visokoj razini, zamislite razmisljanje đankija koji ide nozem pljackati trgovinu, a ima velike izglede da je unutra netko bolje naoruzan... Nekako mislim da bi oh dosta odustalo.... S druge strane povecan rizik zbog broja osoba loke nose oruzje... Nekako mi sve na vagi...
Sreća je da je samo mali broj zastitara radi sa oruzjem :D :D
Neki dan je policajac propucao kolegu tako da i njima treba obuka ...ali sve to košta
Sve ima plus i minus...

Re: Upozorenje za korištenje suzavca

Posted: 28 Sep 2020, 07:11
by dundoivica
Tihi72 wrote:Ajde da gurnem jos malo temu u offtopic, nadajuci se da necu ban neki pokupit... Ugl ovako, ja smatram da bi drzavni službenici, vojska policija MORALI zaduziti compact verziju oruzja i nositi je 24/7...možda bi u ovu teoriju stavio zastitare s nekim produljenim treningom rukovanja oruzjem i poznavanjem osnova zakona o oruzju i srodnih zakona upotrebe istoga...

Iako smatram da je sigurnost kod nas na zaista visokoj razini, zamislite razmisljanje đankija koji ide nozem pljackati trgovinu, a ima velike izglede da je unutra netko bolje naoruzan... Nekako mislim da bi oh dosta odustalo.... S druge strane povecan rizik zbog broja osoba loke nose oruzje... Nekako mi sve na vagi...

vojska pilicija i zaštitari i sada imaju pravo za držanje i nošenje. jesam za bolju obuku baratanja
zaštitari imaju dosta dobru teoretsku obuku tipa predmeti kriminalistike i da ne nabrajam dalje al praktični dio samo obrane i rukovanja oružijem je smješan.i slažem se sa tobom svako ko hoče kuršlus napravit bi razmislio sta ga čeka tamo.
nemam nista protiv kapitalizma vec korupcije pod time sam mislio i pod drugim stvarima moralno.
a sad evo primjer ovaj dečko koji je išao pomoć pa nadrapao na kraju može svaki legalan građanin u hr imat oružje al šta nam to vrijedi kad kodnas kriminalac ima veća prava nego žrtva i nesmiješ se braniti jer njegujemo kulturu ovčarstva di se ubjeđuje ljude da smo ovce i imamo se tako pinašat.
znam za slučajeve u hr di su ljudi istukli lopove koji su provalili u kuču ljudima i na kraju je lopov prošao bolje nego žrtva. to je po meni sramotno treba mjenjat zakone. i ohrabrit ljude kad obrane svoje, sebe i druge.
i jesam za to da se svim sigurnisnim službama digne plača. i kod zaštitara nećemo vidjet profesionalizam dok god radimo za minimalac ili druga krajnost 300 h za neku normalnu cifru i dobivamo pancirke sa isteklim rokom trajanja i di sami moraju kupovat uniforme i bar di sam ja radio u firmama se oružije nije održavalo ja sam sam nosio na posao balistol pa u wc iso bar malo nauljit i prebrisat pištolj a da nepričam da municija stoji u oružju odkatd ikad a preporuka je svakih 6 mjeseci mjenjat municiju u oružju koje se svakodnevno nosi.

Re: Upozorenje za korištenje suzavca

Posted: 28 Sep 2020, 13:12
by Mike_Torello
Tihi72 wrote:Ajde da gurnem jos malo temu u offtopic, nadajuci se da necu ban neki pokupit...
a vidit cemo sto se moze :D
Ugl ovako, ja smatram da bi drzavni službenici, vojska policija MORALI zaduziti compact verziju oruzja i nositi je 24/7...
ni slucajno... ima puno sposobnijih civila za rukovanje oruzjem nego sto su neke (vecina drzavnih sluzbenika) sluzbene osobe... cak bi i nekim policajcima oduzeo oruzje i dao samo pendrek... a ima ih koji i ne zele oruzje a po sili duznosti ga moraju imati i nositi, takvi su najopasniji i nicim ne pridonose sigurnosti, a sad zamisli da ama bas svi moraju imati... daktilografkinja iz sabora je isto drzavni sluzbenik... domar u banskim dvorima je isto drzavni sluzbenik :D malo se zezam, znam na sto si ciljao ali ovo sto sam napisao prethodno i dalje stoji. Radije bih dao dozvole svim civilima koji su zatrazili a udovoljavaju uvjete i koji su prosli sve potrebne provjere nego da ides naoruzavati bas sve sluzbene osobe po sluzbenoj duznosti. to sto je netko policajac ne znaci nuzno da je pouzdan za rukovanje oruzjem, istina, prosao je obuku i sve to... ali neki su prosli i srednju skolu sa 2 iz hrvatskog i matematike, ali su ju prosli... po pitanju sigurnog rukovanja oruzjem vise vrijedi jedan entuzijasticni civil nego osrednji policajac koji u "zivotu nije izvukao pistolj iz futrole"...

https://www.nacional.hr/dossier-hrvati- ... -i-obrane/
Šime Lučin, bivši ministar unutarnjih poslova, spada u skupinu ljudi koji preziru oružje. Zbog toga je, kaže, cijeli svoj policijski mandat izbjegavao u ruku uzeti pištolj, a kamoli njime zapucati. No kad je odlazio iz Ministarstva, nije mogao izbjeći da postane vlasnik pištolja koji mu je uručen kao oproštajni dar.
“Oružje ne volim. Asocira me na nasilje, a meni je svaka vrsta nasilja strana. Kad oružje mora nešto kazati i dokazati, to je strašno. Često su me iz policije zvali da dođem u streljanu, ali nikad nisam bio i zapravo ne bih je znao ni naći”, priča bivši ministar policije koji je, sukladno takvim stavovima, pobornik restriktivnijeg zakona o oružju.

Re: Upozorenje za korištenje suzavca

Posted: 28 Sep 2020, 14:57
by dundoivica
slažem se sa napisanim :D :A25: istina da ima vuše civila koji su kompetentniji nego službenici a da o nekim kolegama zaštitarima nepričam tu u pakracu je lumen u poslovnici fine prčkao po pištolju pa propucao radijator a da stvar bude gora prije rata je lik bio milicajac pa posljrata ošo u zaštitare. :D sramota za struku.

Re: Upozorenje za korištenje suzavca

Posted: 28 Sep 2020, 15:40
by Mirok
Pogledajte koliko policajac godišnje ispuca na streljani i biti će vam jasno!

Re: Upozorenje za korištenje suzavca

Posted: 28 Sep 2020, 16:10
by Tihi72
Mirok wrote:Pogledajte koliko policajac godišnje ispuca na streljani i biti će vam jasno!
Malo stari, znam.
Slazem se, promasaj je nekoga forsati po sili duznosti.

Re: Upozorenje za korištenje suzavca

Posted: 28 Sep 2020, 17:01
by dundoivica
meni osobno ko tak sta izvali momentalni otkaz ili premještaju u urede i administrativne poslove jer nemas sta radit u tim strukama ako nevoliš oružije. ti to je koda radiš kao građevinar a kažeš da nevoliš radit sa lopatom ili ko šumski radnik a nevoliš radit sa motorkom i sjekirom.
slažem se da i policija malo puca i vježba i zalosno je da oni koji i žele biti spremni moraju vježbat privatno i o svom trošku.

Re: Upozorenje za korištenje suzavca

Posted: 28 Sep 2020, 17:04
by dundoivica
aj zamisli kirurga koji izvali da nevoli koristiti skalpel

Re: Upozorenje za korištenje suzavca

Posted: 28 Sep 2020, 17:18
by Mirok
I ne samo to,to jedno gađanje godišnje gdje ispale do 10 metaka je obaveza.
I gotovo,kako si pucao pucao,kakogod pogodio ili ne.
I to je gađanje iz sl pištolja ,iz dugoga oružja .....ništa.
Nisu policajci krivi što se štedi,odlazak na streljanu bi morao biti redoviti dio obuke i života policajaca.
Nažalost o fizičkoj spremi bolje je ne govoriti,o tome se još manje vodi briga.