Zasto jednostavno, kad moze komplicirano?
Kakva "dobra dusa"???? Kakva amerika??? kakve kromirane cijevi?
Zastava ima neku opciju prodaje po narudzbi.
Kontakirati tvornicu, i ako se moze narucitiu tvornici, naruci. (srbijanski lovci na lovackom forumu tvrde da se u zastavi moze naruciti)
- Opcija A) U tom slucaju:
Izraditi nabavnu dozvolu, u HR, na osnovu nje izraditi Srbijansku nabavnu u njihovu mup-u, (rutina), i kupiti pusku kad jave da je spremna, prevesti preko granice, prijaviti, registrirati.
Cekanje nakon narudzbe je barem nekoliko mjeseci.
Ako opcija direktne narudzbe u zastavi ne funckionira, onda:
- opcija B) kontaktirati zastupnika zastave u HR, naruciti sto treba, ako je zastupnik voljan pomoci (nasi trgovci, doduse nemaju neku vrlu reputaciju, oko pomoci kod uvoza prema zelji kupca, ali moze se pitati)
- opcija C) kontaktirati trgovca - dealaera zastave u Srbiji, naruciti sto treba, kupiti tamo - sa nasom nabavnom, vec prema prethodnom
- opcija D) Ako sve prethodno nije moguce, odustati (nemoguce je nemoguce)
Moje osobno vidjenje cijele problematike:
Za pusku na nivou M76, M77, PAP, AKXYXYXYX (i kako se vec zovu novokomponovane civilne varijante) i slicno, ja se oko tog maltretirao ne bi, pogotovu ne samo radi kromirane cijevi.
ja bih se prije orijentirao da nadjem dobru ocuvanu m76, ili neki noviji PAP dostupan u trgovini iz novijeg uvoza, u HR i SLO.
Ali ko voli, nek proba. Svak ima svoje zadovoljstvo.
Ovakve piruete oko uvoza rade se samo za vrhunsko sportsko streljacko oruzje konkurentno na natjecanjima, i za rucno radjene lovacke puske u Austriji, Engleskoj, Svicarskoj mozda jos Italiji, Belgiji ili Spanjolskoj (Evropskim centrima vrhunskog oruzarstva).
Poluaomat sa kromiranom cijevi, bit ce samo poluatomat sa kromiranom ciejvi. nista posebno, niti konkuretan za bilo koju disciplinu streljackog saveza (za sad jedino za PAP m59/66 postoji disciplina natjecanja), u lovu ne pretjerano popularan zbog military izgleda.