Huntercro wrote:šta će ti malokalibarka za držanje i to još sa optikom'?
Nemoj se ljutiti što ću ti dati odgovor, koj bih inaće nekada dao tetama na šalteru...
...zašto što volim oružje, bavim se s njime, strijelac sam i želim imati MK sa optikom, i što tu tebe ima smetati...
Oružje po svojoj prirodi nije ni dobro ni loše, već je neutralno.
Oružje će se ponašati kao sluga svom vlasniku, koj je dobar ili loš.
Ja iz iskustva znam, da bi prije od športskih strijelaca ili posjednika MK oružja (s optikom ili bez nje), trebalo pitati svakog lovca, koliko je puta u životu bio u krivolovu, a da odgovori iskreno.
Znam neke koj ne bi mogli ni nabrojati, a znam neke koj su i lovočuvari pa rade mimo struke.
Makar da samo kažu broj lovaca, za koje znaju da idu u krivolov, ja mislim da bi se imali čemu čuditi.
Koliko sam uspio pratiti, slučajevi krivolova se prijavljuju u većini slučajeva kada je krivolovac osoba, koja nije s područja lovišta, gatera ili okolnog sela, već je došao krivoloviti u lovište nekog drugug LD...
A takvi koji idu loviti u lovište drugug LD, uglavnom si nisu dobri sa suseljanima i članovima svog LD, pa bi ga i tamo prijavili.
Okej je ako lokalni krivolove koj put, jer treba dat' srnjaka susjedu za svadbu, ali baš neće beštija iz petog sela dalje.
Znam iz iskustva također, da krivolovci često koriste manje terence u krivolovu, iz kojih pucaju na divljač, te mogu brzo napustiti mjesto s vozilom.
Po toj logici, trebalo bi mnogo ljudi pitati što će im puške za lov, bez obzira jesu li lovci ili nisu.
Također, neću ni govoriti o ovim idijotima;
LOVCI UBILI MEDVJEDA, TE GA VOZILI NA KROVU AUTA
Ovim primjerima krnjih budala i idijota, ispod razine špiljskog čovjeka, osim zatvorske kazne, treba za sve vijeke vijekova zabraniti pravo na posjedovanje oružja, i lov.
Ali kakvo je hrvatsko sudstvo, vjerovatno će dobiti tek prijavu za kakav manji prekršaj, gdje će nakon 3 godine imati pravo tražiti svoje oružje i lovačke licence natrag.
Ako uopće dobiju ikakvu prijavu.
A takvih šupaka i seljačina ima u svakom lovištu i LD.
Osobno smatram, da bi o krivolovu trebalo prvo porazgovarati sa lovcima.
Jedni pokrivaju druge, i gotovo svi se prave da neznaju što se događa, a divljač nestaje iz lovišta.
Naravno, kazne za krivolov su po mojem mišljenju daleko pre blage, i mogu samo služiti kao poticaj na taj čin.
Nemoj me krivo shvatiti, ovaj post nije bio upućen protiv tebe, nego kad si načeo temu, osijetio sam se pozvanim, da i nastavim o njoj...
Ja osobno nisam pristaša zabrane lova, jer je lov ljudska instinktivna i primalna aktivnost, te je prerastao u plemenitu vještinu, no ovo što se danas događa u hrvatskoj, sve je samo nije plemenito.
Da i ne pričam o Talijanima, i "turističkom lovu" s fonofilima, gdje nije pravi lov ako se ne pobije preko stotinjak i više komada pernate divljači.
Reagirao sam najviše na to, jer sam tvoje pitanje gore "što će nekome" shvatio, kao prebacivanje krivnje za nestanak divljači i krivolov, na športske strijelce, ili ostale posjednike oružja.
Većina ljudi i dobar dio športskih strijelaca niti ne barata praktičnim znanjem iz lovstva, kako slijediti ili gdje pronaći divljač, i još k tome ostati nezapažen.
lijep pozdrav