Page 1 of 1

Stari revolver iz 19 stoljeca, M. Drucker, Zagreb

Posted: 16 Dec 2012, 17:20
by CroMatej
Poštovani,
zanima me koliko otprilike vrijedi stari džepni revolver iz 19 stoljeća, proizvođač: M. Drucker, Zagreb – Agram, kalibar: 9x25, s dvostrukim hodom, bubanj za 5 metaka, bubanj se ne može izbaciti u stranu, budući da nije na pomičnom kranu. Punjenje i pražnjenje vrši se kroz vratašca za punjenje na poleđini bubnja, revolver je dobro očuvan.

Re: Stari revolver iz 19 stoljeca, M. Drucker, Zagreb

Posted: 16 Dec 2012, 17:30
by CroMatej

Re: Stari revolver iz 19 stoljeca, M. Drucker, Zagreb

Posted: 16 Dec 2012, 17:40
by Papilon
Pa kaj se iz toga puca,....??

Re: Stari revolver iz 19 stoljeca, M. Drucker, Zagreb

Posted: 16 Dec 2012, 17:49
by BOXI
Ak je na prodaju ...javi se na pp.

Re: Stari revolver iz 19 stoljeca, M. Drucker, Zagreb

Posted: 16 Dec 2012, 18:53
by oštrostrijelac
ima zanimljiv oroz :A25:

Re: Stari revolver iz 19 stoljeca, M. Drucker, Zagreb

Posted: 16 Dec 2012, 19:04
by CroMatej
BOXI wrote:Ak je na prodaju ...javi se na pp.
revolver je uspomena na djeda i nije za prodaju, bar ne zasad.
Samo me zanima koliko vrijedi posto je rucni rad jedinstvenog oblika, a kako zivim u malom gradu nema mi tko procijeniti njegovu vrijednost.

Re: Stari revolver iz 19 stoljeca, M. Drucker, Zagreb

Posted: 17 Dec 2012, 18:21
by Papilon
Donesi do Boxija i tam uz par škropeca udmah utanačiš vrijednost!!!
Obzirom da se radi o nekoj posebnoj seriji, teško je reći njegovu pravu vrijednost, ovako napamet!!

Re: Stari revolver iz 19 stoljeca, M. Drucker, Zagreb

Posted: 17 Dec 2012, 19:26
by BOXI
pa svi iz tog vremena su ručni rad jer su rađeni u manfakturnim radionicama.Velika većina iz tog vremena su kopije veldoga ili buldoga. O cijeni raspravljati ne želim da nebi nekoga pdcijenio ili uvredio budući da sam se izjasnio kao zainteresirani kupac, tako da nebi ispalo da navodim "vodu na svoj mlin"

Re: Stari revolver iz 19 stoljeca, M. Drucker, Zagreb

Posted: 17 Dec 2012, 19:43
by oštrostrijelac
Pošteno :A25:

Ja bih svoju kolekciju eventualno popunio sa pištoljem konkurentnim za natjecanja
u domaćem programu HSS-a, ali preduvjet za to je višak novčića...
Drugo je rješenje donacija :mrgreen:
Treče, još manje vjerojatno rješenje je da se država u moju korist, bez naknade, odrekne takvog komada željeza ili da mi ga proda
po cijeni koju se dobiva za tu količinu starog željeza :idea:

Re: Stari revolver iz 19 stoljeca, M. Drucker, Zagreb

Posted: 17 Dec 2012, 20:37
by Mario_Zg
Kod BOXI-ja se uz njegovo vino jako brzo nadje zajednicki jezik... Samo se koji put tesko pogodi put kuci ...

Nisam vec dugo bio a navodno je vino u medalji ove godine.

Re: Stari revolver iz 19 stoljeca, M. Drucker, Zagreb

Posted: 18 Dec 2012, 14:45
by BOXI
U pravu si Mario, duuuuuuuuuuugo te nije bilo, kak ni Dok-a (jedanput sam malo prilegao jer me prevaril škropec i on se nafuril kaj mu nisam odbor za doček organiziral).
Vinčeko je ove godine daleko u zlatu, tak bar kažeju svi koji su ga probali.
Navrati pa probaj, ...poziv vredi naravno za sve.

Re: Stari revolver iz 19 stoljeca, M. Drucker, Zagreb

Posted: 19 Dec 2012, 21:03
by Papilon
:A18: :mrgreen: