STAR S.A Eibar Eccheveria Super largo B 9mm
Posted: 19 Apr 2013, 01:02
Pozdrav novi sam na forumu
pa malo o svojoj " pljuckici"..... nakon smrti oca i otvaranja sefa pronasao sam ovaj "pistoljcic".... ugl proizveden je u spaniji davne 1931 godine po licenci i veoma je slican browing 1911
uglavnom zelim se pohvaliti da je taj pistolj moj deda dobio od druga Josipa broza 1941 kao poklon.... Pistolj je uredno registrovan ( ali u Bosni i Hercegovini) ima idealni serijski broj Super Largo B 00001 sto ga cini posebnim.
U odlicnom je stanju aman bez packice cak vjerovali ili ne drveni kundaci na njemu su originalni fabrici.
Pistolj je lickan i pickan a eto prodje kroz 2 rata i 2 vojske :S .... posto ne volim pricati o oruziju bas pretjerano malo cu skratiti...
( btw nije na prodaju
)
na zalost u sefu nisam pronasao spremnik( sarzer) za ovaj pistolj :S po internetu sam trazio ali bez uspjeha .( sarzer je isti al u potponosti isti kao u tt33 ili naseg zastavinog tetejca m75 bjese ?! ?! samo nije 7.62 vec 9mm ..
tako da me interesuje sljedece
Da li ko slucajno od forumasa ima ovaj srzer ( odgovara sa bilo koje serije A B ili C )
takodjer bi odgovarali sljedeci sarzeri
Sarzer sa pistolja tt33 9mm ( madjarske proizvodnje ) koji su se isporucivali egiptu
Sarzer sa pistolja CZ 9mm ( ali da je ko u tetejca )
( naravno da mi proda , i kako bi islo preuzimanje jer sam ja u BiH)
hvala
uglavnom zelim se pohvaliti da je taj pistolj moj deda dobio od druga Josipa broza 1941 kao poklon.... Pistolj je uredno registrovan ( ali u Bosni i Hercegovini) ima idealni serijski broj Super Largo B 00001 sto ga cini posebnim.
U odlicnom je stanju aman bez packice cak vjerovali ili ne drveni kundaci na njemu su originalni fabrici.
Pistolj je lickan i pickan a eto prodje kroz 2 rata i 2 vojske :S .... posto ne volim pricati o oruziju bas pretjerano malo cu skratiti...
( btw nije na prodaju
na zalost u sefu nisam pronasao spremnik( sarzer) za ovaj pistolj :S po internetu sam trazio ali bez uspjeha .( sarzer je isti al u potponosti isti kao u tt33 ili naseg zastavinog tetejca m75 bjese ?! ?! samo nije 7.62 vec 9mm ..
tako da me interesuje sljedece
takodjer bi odgovarali sljedeci sarzeri
Sarzer sa pistolja tt33 9mm ( madjarske proizvodnje ) koji su se isporucivali egiptu
Sarzer sa pistolja CZ 9mm ( ali da je ko u tetejca )
( naravno da mi proda , i kako bi islo preuzimanje jer sam ja u BiH)
hvala