Page 1 of 1

Molim pomoc

Posted: 24 Feb 2015, 08:07
by antest93
received_m_mid_1424716890227_617400d330f4c75c55_2.jpeg
received_m_mid_1424716890227_617400d330f4c75c55_1.jpeg
received_m_mid_1424716890227_617400d330f4c75c55_0.jpeg
Pozdrav,

Može li mi netko reći o kojem pištolju se radi?

hvala unaprijed :)

Re: Molim pomoc

Posted: 26 Feb 2015, 11:04
by sin
Radi se o pištolju zvanom ''revolver'' :A13:

Re: Molim pomoc

Posted: 26 Feb 2015, 11:27
by Hawk
zar i ti sine...??? :D :D

Re: Molim pomoc

Posted: 26 Feb 2015, 14:04
by jolly
Slike ne pokazuju dovoljno, i trebalo bi vise podataka.
Medjutim, prema zarezima na bubnju na prvoj slici gore, daje mi dojam da je to jedan od modela tzv. "pin fire revolvera", gdje inicijalne igle izviruju dijametralno, prema vani iz bubnja.

Pa bih rekao da je to Francuski Lefaucheuh revolver, pin fire, kojeg je bilo u vise kalibara, 10 mm, 7 mm, itd.

Najslicniji njemu, na slici koju sam nasao na internetu, je u prilogu, osim sta ovaj na slici ima kocnicu, dok ovaj iz upita to mu nedostaje (izgleda po rupama sa strane da je skinuta), a takodjer ovaj o mom prilogu ima zastitu okidaca, dok ovaj iz upita nema.

\Takodjer, ova verzija u mom prilogu ima polugu za izbacivanje cahuram dok ovaj iz upita nema. (Lux verzija... :mrgreen: )

Sve u svemu, rekao bih neka od verzija ovog francuskog revolvera.

Re: Molim pomoc

Posted: 26 Feb 2015, 16:06
by istra champion
To ti je Belgijski Constabulary revolver-nekompletan. Ispod korica bi trebao biti još jedan belgijski žig, pa ako ga ima poslikaj i dobiti češ dodatne informacije.
Oznaka na bubnju; ELG=ured za tormentaciju Liege-Belgija, licenca za oružje ureda za ispitivanje, koristila se od 1818-1893.g.
oznaka R=oznaka kontrolora koja se koristila od 1877g.