Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 16 pro 2018, 13:41.

ADS

Pravila foruma

Pravila foruma

Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 
Održavanje odvojivih spremnika za streljivo 
Autor/ica Poruka
Pozornik
Pozornik

Post Održavanje odvojivih spremnika za streljivo
"Olabavljenim" i demokratskijim zakonom smo dobili širi spektar toga što možemo posjedovati. Uz to se povukla, barem za mene bitna tema, održavanje odvojivih spremnika. Imam određeni broj novih, nekorištenih spremnika za koje me zanima način održavanja, posebice oko podmazivanja opruge koja bi prema riječima proizvođača biti samopodmaziva što je po meni marketinški trik. Spremnike za sada nisam koristio, samo sam ih pootvarao i ostavio da preko noći opruge odstoje u nespiganom stanju kako bi smanjio opterećenje i produžio životni vijek istih.

Zanima me čime bi opruge bilo dobro podmazati?

28 stu 2018, 09:13
Narednik
Narednik

Post Re: Održavanje odvojivih spremnika za streljivo
ničime... ne diraj ništa, po potrebi rastaviš i obrišeš ako ti uđe pijesak, zemlja.. a ako budeš podmazivao samo će ti se više prljavštine lijepiti.. inače opruga ne gubi svojstva kad je pod opterećenjem.. ima dobrih videa na tu temu na youtube..

jesi to naručivao iz zib militaria.. i sam bi pa pitam.. možeš i na pm, hvala

29 stu 2018, 22:10
Pozornik
Pozornik

Hvala na savjetu što se tiče podmazivanja. S time da sam zaboravio napisati u prvome postu da opruge tvornički već dolaze ''podmazane''. Ne znam da li je riječ o tekućem ili sredstvu u obliku gela, ima ga veoma mali sloj no ostanu poprilično zmazane ruke nakon rukovanja i ne ide baš dolje toplom vodom i sapunom xD čistio sam ruke ''naftom''.

05 pro 2018, 13:12
Razvodnik
Razvodnik

Ja ti preporučam silikonsko ulje. Ono ostavlja suhu a sklisku površinu i neće privlačiti prljavštinu. Najbolje da očistiš to mazivo kojim su originalno podmazani, nekim "degreaserom" ili nečim sličnim, osušiš i naneseš silikonsko ulje. Ulje se zatim obriše i ostaje suha i podmazana površina. Ne moraš se ograničiti samo na oprugu, možeš podmazati i cijeli spremnik ako je metalni kao i utor na oružju, primjetićeš da lakše ulazi/izlazi.
Privitak:
Opaska: Ja koristim ovaj proizvod.
olie-abbey-silicone-gun-oil-35-150-ml_1.jpg
olie-abbey-silicone-gun-oil-35-150-ml_1.jpg [ 28.12 KIB | Pogledano 34 put/a. ]

14 pro 2018, 14:11
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 4 post(ov)a ] 

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.