Page 1 of 3
10. MEMORIJAL HRVATSKIH SNAJPERISTA - "GROM 2019"
Posted: 12 Sep 2019, 21:56
by Pato
19. listopada 2019. na streljani Pampas u Osijeku s početkom u 8 sati održati će se 10. MEMORIJAL HRVATSKIH SNAJPERISTA - "GROM 2019"
Možete nas pratiti i na Faecebooku na stranici
https://www.facebook.com/grommemorijal/
Za sada samo najava termina i propozicije u privitku, više detalja uskoro ...
Re: 10. MEMORIJAL HRVATSKIH SNAJPERISTA - "GROM 2019"
Posted: 13 Sep 2019, 05:39
by jolly
Hvala na pozivu!
Da li ce biti omogucen trening, dan ranije?
Re: 10. MEMORIJAL HRVATSKIH SNAJPERISTA - "GROM 2019"
Posted: 16 Sep 2019, 15:42
by Pato
Službeni trening je u petak 18.10.2019. od 9:00 do 17:00 sati na streljani Pampas.
Izmjena meta svaki puni sat.
Re: 10. MEMORIJAL HRVATSKIH SNAJPERISTA - "GROM 2019"
Posted: 18 Sep 2019, 08:33
by Vladimir 308W
Vidimo se

Re: 10. MEMORIJAL HRVATSKIH SNAJPERISTA - "GROM 2019"
Posted: 18 Sep 2019, 10:58
by stolttom
Molio bih organizatora za dva pojašnjenja te eventualu reviziju Propozicija tako da se onemogući krivo tumačenje i eventualno nezadovoljstvo natjecatelja/diskvalifikacije na samoj liniji.
Snajperska Puška 300 m:
1. Dozvoljeni kalibri od .243 (6,2 mm) do ....
Jasno naznačiti jesu li dozvoljeni granični kalibri 6BR, 6Dasher, 6PPC i sl. s obzirom da su to kalibri .243 (6mm)-promjer zrna 6,17mm (PPC), a ako nisu
promijeniti Propozicije.
2. Puška mora imati integrirani ili odvojivi spremnik
Jasno naznačiti jeli dozvoljeno punjenje "metak po metak" ili se spremnik MORA koristiti odnosno punjenje obavljati iz spremnika.
Re: 10. MEMORIJAL HRVATSKIH SNAJPERISTA - "GROM 2019"
Posted: 18 Sep 2019, 13:07
by propatria
Re: 10. MEMORIJAL HRVATSKIH SNAJPERISTA - "GROM 2019"
Posted: 18 Sep 2019, 21:41
by Pato
Odgovor na pitanje ;
1. Dozvoljeni kalibri od .243 (6,2 mm) do ....
Jasno naznačiti jesu li dozvoljeni granični kalibri 6BR, 6Dasher, 6PPC i sl. s obzirom da su to kalibri .243 (6mm)-promjer zrna 6,17mm (PPC), a ako nisu
promijeniti Propozicije.
- dozvoljeni kalibri od .243 Win do .338, kalibri 6mm nisu dozvoljeni u disciplini Snajperska puška, ali su naravno dozvoljeni u disciplini Open
2. Puška mora imati integrirani ili odvojivi spremnik
Jasno naznačiti jeli dozvoljeno punjenje "metak po metak" ili se spremnik MORA koristiti odnosno punjenje obavljati iz spremnika.
- u propozicijama nije naznačeno da uvođenje streljiva u cijev MORA biti iz spremnika, znači dozvoljeno je uvođenje "metak po metak", bitno je da puška spada po propozicijama u disciplinu Snajperska puška, dakle mora imati integrirani ili odvojivi spremnik streljiva
Re: 10. MEMORIJAL HRVATSKIH SNAJPERISTA - "GROM 2019"
Posted: 19 Sep 2019, 15:27
by stolttom
Puno hvala na pojašnjenjima.
Znači .243 win je dozvoljen, a sve ostalo (kako god se zvalo) samo u OPEN-u. OK.
Za spremnik takodjer sve jasno.
Pozdrav
Re: 10. MEMORIJAL HRVATSKIH SNAJPERISTA - "GROM 2019"
Posted: 02 Oct 2019, 19:20
by Spinnaker
Ne vidim smisao spremika ako je dozvoljeno ubacivanje metak po metak.
Prosle godine se je u disciplini vojnice puske pucalo sa zecijih usiju, sudci su bili upozoreni,ali nisu reagirali.
Re: 10. MEMORIJAL HRVATSKIH SNAJPERISTA - "GROM 2019"
Posted: 09 Oct 2019, 15:17
by sperac
Re: 10. MEMORIJAL HRVATSKIH SNAJPERISTA - "GROM 2019"
Posted: 09 Oct 2019, 15:18
by sperac
Re: 10. MEMORIJAL HRVATSKIH SNAJPERISTA - "GROM 2019"
Posted: 09 Oct 2019, 15:19
by sperac
Re: 10. MEMORIJAL HRVATSKIH SNAJPERISTA - "GROM 2019"
Posted: 10 Oct 2019, 09:41
by Vladimir 308W
popunjeno sve osim MK na 100m
Re: 10. MEMORIJAL HRVATSKIH SNAJPERISTA - "GROM 2019"
Posted: 11 Oct 2019, 07:24
by Pato
U privitku je raspored nastupa strijelaca po grupama, još jednom podsjetnik za trening u petak 18.10.2019 od 9 do 17 sati na streljani Pampas u Osijeku.
Izmjena meta svaki puni sat, molimo strijelce da se ponašaju kolegijalno i ne zauzimaju mjesta na treningu u predugom periodu.
Pozdrav i vidimo se u Osijeku !
Re: 10. MEMORIJAL HRVATSKIH SNAJPERISTA - "GROM 2019"
Posted: 15 Oct 2019, 07:40
by jolly
Nama su iz kluba dvojica odustala, jer ne mogu dobiti slobodan dan za petak.
Dobronamjerna sugestija bi bila za narednu godinu da natjecanje bude u nedjelju, a trening u subotu!
Lijepi pozdrav, vidimo se!
Re: 10. MEMORIJAL HRVATSKIH SNAJPERISTA - "GROM 2019"
Posted: 15 Oct 2019, 08:58
by lex-lutor
jolly wrote:..... da natjecanje bude u nedjelju, a trening u subotu!
Nemoj zaboraviti da se memorijal zavrsava kasno u noc svecanom vecerom i druzenjem koji potraje recimo do...ponoci... vecina nas koji vozimo 500 km ili vise do Osijeka zeli ostati prespavati i Nedjeljom krenuti kuci odmorni i naspavani. A organizator ima sugurno cijelu Nedjelju sto raditi...
Re: 10. MEMORIJAL HRVATSKIH SNAJPERISTA - "GROM 2019"
Posted: 15 Oct 2019, 09:49
by jolly
lex-lutor wrote:jolly wrote:..... da natjecanje bude u nedjelju, a trening u subotu!
Nemoj zaboraviti da se memorijal zavrsava kasno u noc svecanom vecerom i druzenjem koji potraje recimo do...ponoci... vecina nas koji vozimo 500 km ili vise do Osijeka zeli ostati prespavati i Nedjeljom krenuti kuci odmorni i naspavani. A organizator ima sugurno cijelu Nedjelju sto raditi...
To stoji, ali ja ostajem spavati nakon natjecanja, a tek drugi dan odmoran, veseo i cio idem laganini prema doma.
Imali smo iskustva i na nasim otvorenim turnirima u Rijeci, da ljudi jednostavno ne mogu doci zbog posla, cak ni subotom.
Moderna, vremena, sta ces!
Najbolje po meni uglaviti utkamicu za vikend, ako se planira trenazni dan.
Ovaj put mi je dvoje iz kluba odustalo zbog ovog.
Re: 10. MEMORIJAL HRVATSKIH SNAJPERISTA - "GROM 2019"
Posted: 15 Oct 2019, 10:14
by lex-lutor
SUBOTA je radni dan !
Znam da je to malo tesko shvatiti kod nas, u Sloveniji se takodjer moze na strelista samo Subotom i to do 14-15-16h kako gdje. Nedjeljom su stelista dostupna samo za neka iznima dogadjanja.
Re: 10. MEMORIJAL HRVATSKIH SNAJPERISTA - "GROM 2019"
Posted: 15 Oct 2019, 10:35
by jolly
No, dobro....
Re: 10. MEMORIJAL HRVATSKIH SNAJPERISTA - "GROM 2019"
Posted: 15 Oct 2019, 17:51
by lex-lutor
Znam tocno sto hoces reci, na zalost i ja sam ove godine "popusio" neke tekme jer posao NE PITA, i sada sam siguran da 99.9% idem za Osijek ...no ako stigne neki kriticni alarm svasta je moguce.... Uzdajmo se malo i u srecu....hahahhah