Page 1 of 1

Puške u pištoljskom & revolverskom kalibru(streljivu)

Posted: 26 Sep 2019, 11:15
by GROUND_ZERO
Jel to kod nas dobavljivo...ustvari koji su to modeli,nisam baš upućen.Dozvola mi je na lovački papir,pa moram kupiti dugocjevno koje se meni ne kupuje.
Odlučio sam se možda za CZ 22MP...ali s obzirom na reloading:)...0.22LR nije baš jeftin.

Jel ima kakvo dugocjevno u 9x19, .357,0.44 mag:)

Sent from my CPN-L09 using Tapatalk

Re: Puške u pištoljskom & revolverskom kalibru(streljivu)

Posted: 26 Sep 2019, 12:48
by jolly
Pogledaj malo ponudu od Marlina.
Imali su pusku poluatomatsku u 9x19, i znala se vidjeti na njuskalu
Onda pogledaj lever actions, vjerojatno ce marlin imati nesto u 357 mag.

Inace, skraceno, PCC - pistol caliber carbine.
malo surfaj, naci ces. Popularno za 3-gun natjecanja.
Sta nema kod nas, naci ces u ducanima u Sloveniji

Re: Puške u pištoljskom & revolverskom kalibru(streljivu)

Posted: 26 Sep 2019, 14:17
by Vladimir 308W
Kako misliš da .22lr nije jeftin? :?:

Re: Puške u pištoljskom & revolverskom kalibru(streljivu)

Posted: 27 Sep 2019, 18:10
by GROUND_ZERO
Vladimir 308W wrote:Kako misliš da .22lr nije jeftin? :?:
0,22LR 70lp-80lp vs reloading 9mm(1kn)

Sent from my CPN-L09 using Tapatalk

Re: Puške u pištoljskom & revolverskom kalibru(streljivu)

Posted: 27 Sep 2019, 19:19
by frulica
Ajmo malo računati za 9 mm Para;
500 kom. najjeftinijeg zrna od 124 graina je 320 kn. (cca 0,64/kom)
0,5 kg nitroceluloznog baruta je 300 kn. Za zrno od 124 graina ide 8,2 graina (0,55 grama) baruta i to ispada 0,30 kn. baruta po metku.
Malopištoljska kapisla 4,4 mm košta 0,25 kn/kom.
Čahura je otprilike 1,30 kapislirana ili 1 kn. bez kapisle. Računaj da ih možeš trimati 5-6 puta nakon toga trebaju nove.
Znači 0,64+0,30+0,25+1=2,19 kn.
Plus treba još dodati prešu, matrice, dekapislatore, dozatore..

Re: Puške u pištoljskom & revolverskom kalibru(streljivu)

Posted: 27 Sep 2019, 19:40
by GROUND_ZERO
Oprema je već u :)za 9mm(dobio na poklon od djeda mraza) 0 kn

Čahure imam 0kn(za sada) oko 1000 komada...inače vidio u slo 300€ za 4000 komada
Zrna armaforce 9mm 145 grain 2800kn/5000komada=56 lp
Smodnik po punjenju 17lp
Kapisle 25lp

56+17+25=98lp....inače ako imaš mogućnost na streljani pokupiti zrna...50lp sve skupa

To što sam sad tek dobio dozvolu...ne znači da nisam dobro informiran...kupovao sam časopise magnum...delta dok su izlazili

Sent from my CPN-L09 using Tapatalk

Re: Puške u pištoljskom & revolverskom kalibru(streljivu)

Posted: 27 Sep 2019, 19:54
by frulica
Ajde ako će to biti tako onda sretno, samo da ne bude da moj golf troši 4 litre :A25:

Re: Puške u pištoljskom & revolverskom kalibru(streljivu)

Posted: 27 Sep 2019, 21:35
by dejandlesk
Prijatelju, a da Djedu Mrazu kažeš koju dobru riječ za mene.....
Mene pohode jedino Krampusi, pa je meni sve skupo.
Držim fige! Puni i poderi cijev!

Re: Puške u pištoljskom & revolverskom kalibru(streljivu)

Posted: 28 Sep 2019, 11:53
by GROUND_ZERO
dejandlesk wrote:Prijatelju, a da Djedu Mrazu kažeš koju dobru riječ za mene.....
Mene pohode jedino Krampusi, pa je meni sve skupo.
Držim fige! Puni i poderi cijev!
Djed mraz je spominjao tebe....ali i on je ograničenih primanja...inače ja sam spreman na suradnju...tako da:)

Sent from my CPN-L09 using Tapatalk

Re: Puške u pištoljskom & revolverskom kalibru(streljivu)

Posted: 30 Sep 2019, 12:38
by Iggy
frulica wrote:Ajmo malo računati za 9 mm Para;
500 kom. najjeftinijeg zrna od 124 graina je 320 kn. (cca 0,64/kom)
0,5 kg nitroceluloznog baruta je 300 kn. Za zrno od 124 graina ide 8,2 graina (0,55 grama) baruta i to ispada 0,30 kn. baruta po metku.
Malopištoljska kapisla 4,4 mm košta 0,25 kn/kom.
Čahura je otprilike 1,30 kapislirana ili 1 kn. bez kapisle. Računaj da ih možeš trimati 5-6 puta nakon toga trebaju nove.
Znači 0,64+0,30+0,25+1=2,19 kn.
Plus treba još dodati prešu, matrice, dekapislatore, dozatore..
Kojeg to baruta uspiješ nagurati 8.2 grs u čahuru 9mm??

Re: Puške u pištoljskom & revolverskom kalibru(streljivu)

Posted: 30 Sep 2019, 15:45
by frulica
Evo recimo Blue Dot-a jer mi je to prvo izbacilo kad sam pisao prethodni tekst....https://www.alliantpowder.com/reloaders ... rtridge=23
Češke Explosio treba nešto manje...ali nebitno za premisu.

Re: Puške u pištoljskom & revolverskom kalibru(streljivu)

Posted: 03 Oct 2019, 19:41
by AR15 fan
Malo da se ubacim nevezano za temu, radi li tko reload za 7,62x39 i da je pouzdan? Malo mi 4 i pol kune za S&B u Bojni i nije primamljiva cijena, a po par sto komada mi se u Sloveniju ne isplati ići.

Re: Puške u pištoljskom & revolverskom kalibru(streljivu)

Posted: 08 Oct 2019, 16:50
by lex-lutor
Iggy wrote:....Kojeg to baruta uspiješ nagurati 8.2 grs u čahuru 9mm??
Moram priznati da ovo i meni zapelo za oko ...