Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 18 svi 2024, 20:30.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 2513 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 126  Sljedeća
COVID19 - opasnost 21. stoljeća 
Autor/ica Poruka
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3593
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Postaje sve zanimljivije i zanimljivije...nema sada nazad..kada sjebes Biliarde radi jace Gripe moras naci opravdanja i za put na Mjesec ako treba..

_________________
Nemoguće je Nemoguće


12 lip 2021, 13:10
Profil
Online
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6770
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
lex-lutor je napisao/la:
.kada sjebes Biliarde radi jace Gripe moras naci opravdanja i za put na Mjesec ako treba..


https://edition.cnn.com/2021/04/29/indi ... index.html

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


12 lip 2021, 15:17
Profil
Narednik
Narednik
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2016, 22:47
Postovi: 404
Lokacija: Sesvete
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Da li ti vjeruješ u ove slike i laži koje plasira CNN (corrupt news network)?


12 lip 2021, 16:31
Profil
Online
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6770
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Sve svjetske novinske kuce javljaju isto.
nadji jednu RENOMIRANU NOVINSKU KUCU kojoj vjerujes, pa vidi sta kazu.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


12 lip 2021, 16:52
Profil
Narednik
Narednik
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2016, 22:47
Postovi: 404
Lokacija: Sesvete
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
I uz sve kako kažeš “renomirane medijske kuće” opet će baciti ili “donirati” 60% kupljenog otrova. Što je tomu razlog, zašto ljudi ne vjeruju vlastima da se radi o “najsmrtonosnijem” virusu ikad? Zašto je potrebna plaćena medijska kampanja za tako opaku bolest. BTW nitko od mojih, kao ni ja se nismo cijepili niti planiramo.


12 lip 2021, 17:18
Profil
Online
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6770
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
to je osobna odluka na koju imas pravo.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


12 lip 2021, 17:25
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3593
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Predpostavljam da si bio u Iniji ili okolici, sto got da si vidio vidio si vise nego dovoljno vezano uz higijenu, prehranu, nacin cuvanja i baratanja hranom itd... Nasi su se vracali iz Indije i bili po 3 mjeseca u bolnici smrsavaili sa 100 ili 120 kg na 50-60, a da nitko nije znao kojim kur...su se zarazili...

Da li je po tebi ovo razmisljanje normalno ?

https://www.telegram.hr/politika-krimin ... h-uvoditi/

Dalje ne bih, jer znas sto bi napisao...

_________________
Nemoguće je Nemoguće


12 lip 2021, 20:09
Profil
Narednik
Narednik
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2016, 22:47
Postovi: 404
Lokacija: Sesvete
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Oni (stožer i klika oko njih) besramno lažu o broju cijepljenih. Da je to uistinu taj broj (milijun i šesto i nešto) cijepljenih pa oni bi se udarali petama u guzicu, a ne bi iskakali iz pašteta svugdje. Tako da, prvo pravilo u ovom igrokazu je... ne vjeruj alatu za prijenos laži, a to su mediji.


12 lip 2021, 20:41
Profil
Online
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6770
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
lex-lutor je napisao/la:
Predpostavljam da si bio u Iniji ili okolici,

Ono sta ja znam, to je da mi je dizalicar iz Indije pred mjesec dana umro od korone. Javili mi njegovi iz indije.
Ovo nisu masovni mediji.

I prijatlej koji mi radi na intenzivnoj, kaze da su mu svi respiratori puni.
Ni to nisu, masovni mediji. To nisu danas javili na cnn.

Kad smo isli u skolu ili vrtic, cjepili smo se protiv svega. niko nas nije pitao. Jel to tad bila zakonska obaveza, pod prijetnjom kazne roditeljima? Ne znam. Mene niko nije pitao, imam one oziljke od inekcije na ramenu.

Danas imas izbor, barem sad. Oces, ili neces. Kako zelis.
Ako uvedu kazne, za necjepljenje, ne znam. Mislim da nece, jer to nije uvela do sad ni jedna zemlja. Mi slijedimo trednove, ne postavlamo ih. Razumijem razloge za uvodjenje kazni, kao sto razumijem razloge za neuvodjenje kazni, i podrzavanje slobode izbora.
Za sad tu ostajem suzdrzan.

Medjutim cijela prica o cjepljenju, ili izboru o necjepljenju podsjeca me na one religijske sekte koj odbijaju da im sa daje transfuzija, da idu na operaciju, i slicno. Kazem, neodoljivo me podsjeca. Ako ima neke razlike, nek mi se objasni. Mozda i tu grijesim.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


12 lip 2021, 21:16
Profil
Poručnik
Poručnik

Pridružen/a: 23 tra 2009, 23:48
Postovi: 1049
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Često budem fasciniran kako mnoge majke, koje svoje dijete ne žele cijepiti, nisu imale nikakvih problema s pušenjem u trudnoći.

Tako i sad, neće oni meni neki otrov ubrizgati, kaže rođo koji dnevno tuče alkohol i kutije cigareta.

Jučer sam primio drugu dozu. Ljudi me sažaljivo gledaju kao da sam osuđenik na smrt, za ne povjerovati. A valjda tako mora biti, kad je znanost već pobijedila mnoge nedaće, tu je ljudska glupost da vrati ravnotežu.


12 lip 2021, 21:36
Profil
Skupnik
Skupnik
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2021, 19:39
Postovi: 282
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Dečki reći ću nešto, ako ovako bude kupite mi odojka:

Sad, ili uskoro će brojke zaraženih početi padati i bit će savršen timing, jer ipak počinje sezona. Kao ljeti je nema, jer je vruće. "Covid-putovnice" će se ukinuti, ili će biti manje bitne, ili se uopće neće uvesti (ne znam kako to trenutno stoji) kada naši sveznajući gospodari vide da će sezona patiti, jer ljudi neće smjeti preko granice. Onda na jesen ponovno šou, kako svi trebaju maske, distancu, ne je×at bez dezinfekcije...


A za cijepljenje, ne znam ako uopće smiju uvesti kazne za necijepljene, "ipak smo u EU", u kojoj se "poštuju ljudska prava" među kojima je pravo na medicinsku skrb i pravo na slobodan odabir. Ja vjerujem, ako dobijem neku bolest, imam pravo tražiti medicinsku skrb, isto kako imam pravo tu bolest trpiti do kraja radeći što volim, a ne gutati lijekove. Znači, imam izbor cijepiti se, ili snositi moguće posljedice ako me pogodi korona, na svoju odgovornost, koliko god se Vili i ekipa pravili da ih je briga i kako je njihova odgovornost ako umre jedan Mauser, jedan Ivo ili jedan Pero Perić iz Siska, je×e se njemu, ima svoje NAŠE novce i svojih 15 minuta na televizoru. Ali ipak, kako nam u zadnje vrijeme ide glede prava, baš nade i nemam da postoji netko razuman u vladi.

Politički im je jako rizično donijet takvu odluku, jer na svim stranama, znači HDZ/SDP/Dom. Pokret i drugi, ima ljudi koji se neće cijepiti. I zamislite si sad da ste u Plenkijevoj koži i dođu kazne za necijepljene. HDZ gubi birače, glasači SDP-a, D.P.-a i svih drugih stranaka se odluče ujediniti protiv vladajućih, jer su ih praktički učinili zločincima (ne da je zločin odabrati se ne cijepiti, ali pogledajte kako su dosad prikzivali ako je netko zaboravio staviti masku dok je stajao u redu pred trgovinom, ili kako su prikazali maturante ove godine...). U svakom slučaju, ako donesu takvu odluku, moraju se pripremiti na politički kaos koji ju slijedi. Ali opet, kako općenito kod nas politika izgleda, male su, ali ipak postoje, šanse da će se nešto dogoditi.


I samo da se razumijemo, ne podržavam ničiju politiku, samo predviđam!

Odojak minimalno 30kg žive vage, molim hvala!

_________________
Volim oružje, volim ga jako,
Da ga nema, jako bih plako,
Osim bullpupova, njih ne volim nikako
Da nestanu bullpupovi ni suze ne bih pustio,


12 lip 2021, 23:02
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3593
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Onaj tko zeli napraviti nesto za opce dobro , transparentno, korisno i ima znanstvene dokaze da je u pravu NEMA razloga za masovnu cenzuru i blokadu svih razmisljanja koja se protive opcem stavu o pandemiji i cjepivu. Trebao bi se ponasati upravo suprotno, omogucit sto je vise JAVNIH rasprava i sukobljavanja strana sa razlicitim misljenjima pa neka svatko stavi svoje argumente na stol a javnost neka odluci zdravim razumom. Ako je sve bas tako kako se pokusava prikazati svi koji misle supronto, teoreticari zavjera, antivakseri NEMAJU NIKAKVE sanse.

Osnovna premisa cjepljenja je STVORITI TRAJNI IMUNITET da organizam ne moze NIKADA VISE oboljeti od te bolesti, barem tako je bilo do sada, ne znam da li je itko ovdje obolio od bolesti protiv kojih smo primili cjepivo u mladosti.

Cjepljenje protiv Covida NE GARANTIRA IMUNOST, dokazano 100%, ljudi su se zarazili bez obzira na to sto su dobili sve doze cjepiva, ima li smisla bilo kakva rasprava dalje? Jedini preostali izgovor koji se ionako ne moze dokazati je da ces u slucaju zaraze imati blaze posljedice !

_________________
Nemoguće je Nemoguće


13 lip 2021, 11:17
Profil
Poručnik
Poručnik

Pridružen/a: 23 tra 2009, 23:48
Postovi: 1049
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Churchillu se pripisuje izjava: "Pet minuta razgovora s prosječnim glasačem je najbolji argument protiv demokracije."

Osobno se svaki dan iznova čudim kakvih sve budala ima. Jedini način je takvima nešto narediti uz prijetnju kaznom. Mislite da ljudi koji se jedva znaju potpisati a u životu su pročitali 2 knjige i 1000 facebook statusa mogu kvalitetno odlučiti o temi cijepljenja? Kamo sreće da su posljedice samo po njih, prepustili bismo sve Darwinu, ali nažalost nije baš tako.

Plus, što antivakseri ne prezaju ni sami od laži, cenzure, etiketiranja i sl.


13 lip 2021, 11:20
Profil
Online
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 18 sij 2019, 16:31
Postovi: 1213
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Još jednom. Javna rasprave i neslaganja postoje. Ali ih nećete naći na youtubu, tabloidima, društvenim mrežama i vijestima na TVu.

Treba pratiti medije poput Nature, ScienceMag i sl. Gdje se rasprave vode argumentiranim radovima i istraživanjima.
Ono što nije objavljeno tu, znači da nije istraženo i argumentirano. Neargumentirane tvrdnje su pseudoznanost ili nadrilječništvo.
Tu nema nikakvih zavjera, čisto filtriranje gluposti iz objavljenog sadržaja.

Evo nešto što vam je bliže. Zamislite da raspravljate o olovnom streljivu i ekologiji. Pa ulete likovi koji tvrde da olovo ne postoji ili da su tragovi zagađenja olovom iz sačme nađeni i u Zemljinoj orbiti. Bez razumnog objašnjenja i dokaza.
Naravno da bi ste takve gluposti eliminirali iz rasprave i ignorirali. Tako je i u znanosti.

I onda ti likovi odu na forum o vrtlarstvu i kukaju kako ih forumi o oružju i ekoligiji cenzuriraju jer govore istinu. A istina je da vrtlarima usjevi budu slabiji jer im sačma iz orbite zaklanja sunce. A o svemu se šuti jer je u interesu da ljudi budu sirimašni i gladni, pa ih je lakše manipulirati.
Ovakvim teorijama, čak i luđim nego što sam napisao, neki od vas vjeruju.


13 lip 2021, 11:51
Profil
Online
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6770
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Pa IB43, procitaj sto veli ariel. Vrlo dobra poanta.
Za ono sto ti velis, u pravu si.

Na strukovnom forumu o streljastvu i lovu, imamo 87 stranica o covidu (pod nickom).

Na javnom esavjetovanju, koje je zavrsilo upravo, javilo se 6 pojedinaca, a tice se svih ovdje jer savjetovanje za pravilnik o strelistima.

Ali na vladin portal kad se registriras, dajes svoje podatke, oib, i nakon tog moras napisati nesto da ima smisla, i iza tog stajati svojim imenom.

Lakse je ovdje, prosjecnom strijelcu i lovcu elaborirati o covidu izgleda da nas urbana teorija o covidu ovdje vise interesira nego problematika strelista. :A13: Nema komentara ni ja forumu bas previse o strelistima, a kamoli na vladinom portalu o tome.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


13 lip 2021, 12:10
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3593
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
IB43 je napisao/la:
..
Ovakvim teorijama, čak i luđim nego što sam napisao, neki od vas vjeruju.


Mogu se sloziti sa tobom , pravi sam koji zastupa znanstveni pristup SVEMU no svi smo svjedoci da LOVA-Biznis ipak imaju prednost i oni odlucuju o tome sto ce biti dobro a sto lose za siroke narodne mase, kada jednom izgubis povjerenje nikada ga vise ne vratis na stari nivo.

Sistem se toliko brine za sve nas da nam je zivot svakim danom sve skuplji i skuplji a proizvodi sve losiji i sa manjim zivotnim vijekom, sa jedne strane mi prodaje price o ekologiji, cuvanju prirode, manjem stupnju zagadjenja i energetskoj ucinkovitosti a sa druge strane mi uvaljuje auto koji se raspadne nakon 100.000Km, masinu za robu koja traje 3g a ciklus pranja joj traje 3 sata, frizider kojem treba 10h vise rada da spusti temperaturu za isti volumen koju je onaj stari odradio u 2 sata, sunjdjericu koja drka 2 sata u odnosu na staru koja je to radila 40 minuta.. I svake godine svi ti proizvodi su sve skuplji , nikako da pojeftine?

Mozda sam sa godinama sve guplji, no matematika mi jako dobro ide !

_________________
Nemoguće je Nemoguće


13 lip 2021, 12:48
Profil
Online
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 18 sij 2019, 16:31
Postovi: 1213
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Slažem se sa tobom. Više puta sam napomeuo da je oprez u ovoj situaciji zdrav. Puno je sukobljenih interesa u igri.

Uostalom i ja sam odbio jedno cijepivo. Da bih prije par tjedana primio prvu dozu drugog cijepiva.
Napravio sam to sa razlogom. Ne bih razlagao, jer nisam ni doktor ni farmaceut ni epidemiolog. Mogu biti u krivu.

Općenito, oko covida su svako malo nova otkrića i vrijedi pratiti.
Stožeri (ne samo naš) rade u interesu zajednice i mogu se sukobiti sa interesom pojedinca. Ne može svakome biti udovoljeno, a da je interes zajednice očuvan.

Možeš ignorirati vlastiti interes. Ignorirati interes zajednice. Ili poput mene, uzeti stvari u svoje ruke i ispoštovati interes zajednice bez da se odričem svojega.
Naravno, uzimanju stvari u svoje ruke prethodi detaljna priprema. Uz konzultacije i drugo, treće... mišljenje, da ne ode u krivom smjeru.


13 lip 2021, 13:03
Profil
Online
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 18 sij 2019, 16:31
Postovi: 1213
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
jolly je napisao/la:
Pa IB43, procitaj sto veli ariel. Vrlo dobra poanta.
Za ono sto ti velis, u pravu si.

Na strukovnom forumu o streljastvu i lovu, imamo 87 stranica o covidu (pod nickom).

Na javnom esavjetovanju, koje je zavrsilo upravo, javilo se 6 pojedinaca, a tice se svih ovdje jer savjetovanje za pravilnik o strelistima.

Ali na vladin portal kad se registriras, dajes svoje podatke, oib, i nakon tog moras napisati nesto da ima smisla, i iza tog stajati svojim imenom.

Lakse je ovdje, prosjecnom strijelcu i lovcu elaborirati o covidu izgleda da nas urbana teorija o covidu ovdje vise interesira nego problematika strelista. :A13: Nema komentara ni ja forumu bas previse o strelistima, a kamoli na vladinom portalu o tome.


Poanta je odlična.

Što se tiče strelišta. Prvi bih komentirao da sam stručniji, ali nisam.
Mislim da je ovo nešto što bi streljački i lovački savezi trebali preuzeti. Kao i klubovi, društva i udruge. Uz kvalitetnu pripremu komentara na raspravi. Mogu i pojedinci, koji su stručni i imaju izvedive ideje.

Sada, što je, tu je. Čekamo novi zakon, pa kako nam bude.Ja sam uvijek optimist.


13 lip 2021, 15:02
Profil
Online
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6770
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
IB43 je napisao/la:
Poanta je odlična.
Što se tiče strelišta. Prvi bih komentirao da sam stručniji, ali nisam.
Mislim da je ovo nešto što bi streljački i lovački savezi trebali preuzeti. Kao i klubovi, društva i udruge. Uz kvalitetnu pripremu komentara na raspravi. Mogu i pojedinci, koji su stručni i imaju izvedive ideje.
Sada, što je, tu je. Čekamo novi zakon, pa kako nam bude.Ja sam uvijek optimist.


Mislim da ce biti bolji pravilnik nego sto je bio. Solidno su rjesili problematiku IPSC poligona, ali trebat ce ispolirati malkice za druge stvari u odnosu na predlozenu verziju.
na forumu, kad ga izglasaju, sacekajmo komentare, kako ne valja nista i kako je restriktivan, od istih "znalaca" koji se nisu ukljucili.

Osobno mislim da je esavjatovanje izvrstan demokratski alat.
Daje svakom pojedincu ili organizaciji, mogucnost da utjece i formulira zakone oko kojih je zainteresiran, uz uvjet da zna artikulirati, argumentirati, i predstaviti, ono sto zeli reci, da zna opisati sto ne valja u postojecem stanju.

(kroz esavjetovanje, dobijamo ovlasti skoro ko saborski zastupnik)

Naravno svaki prijedlog ne prolazi (iako bi mozda trebao, ako je kvalitetno argumentiran), medjutim, ako pogledas povijest esavjetovanja, odredjeni postotak prijedloga esavjetovanja prolazi. (pred par godina, kad tog nije bilo, ovo je bilo nezamislivo)

Ono sto treba naglasiti, iz perspektive nas lovaca i sportskih strijelaca, te legalnih vlasnika oruzja je slijedece:
Pogledajte esavjetovanje kod vec zakljucenih rasprava o zakonu o lovstvu, ili zakonu o eksplozivnim tvarima, sto se nas direktno tice - najglasniji i najbrojniji komentari su bili od strane zelenih i udruga za zastitu zivotinja. I neki od njihovih prijedloga prihvaceni. :A00:

Da li to predstavlja javno misljenje?
Ne.
Ali mi sutimo.
Onda - da.
i imaju jaci utjecaj.
Jel nam se onda isplati da budemo mutavi? :A00:

U ovakvom obliku javne rasprave, kao sto je esavjetovanje, svaka nacionalna krovna organizacija bi morala imati pravni team, da se ukljuci u sva esavjetovanja, za nove zakone koji se direktno ticu njihovog rada. (nije da HSS nema komisiju za zakonodavstvo - eno je njihovim web stranicama, ali usporedi je sa ucinkom njihove komisije za nove discipline, pa su neke stvari jasnije)

Da budemo iskreni HSS i HLS je imao par nastupa na esavjetovanju (zakon o nabavi oruzja gradjana), neki su i usvojeni. :A25:
Ali u ovom slucaju, na esavjetovanju o strelistima, istupa nasih krovnih organiziacja nema.

Ako ce se gledati komentare, i primjedbe koje su postavljene (u prethodnim esavjetovanjima), najkvalitetnije kometare postavljao je team HS produkta, dakle naseg proizvodjaca, i velikog izvoznika oruzja kojeg restirktivne zakonske mjere mogu vrlo sputavati. Neki od njihovih prijedloga su takodjer prihvaceni, neki odbijeni.

Medjutim, imam dojam da su takve komentare pisali, zaista njihovi pravnici.

Da skratim, treba se ukljuciti, i nauciti komunicirati. A na nivou nasih saveza, to treba raditi cim ozbiljnije (profesionalno i imati ljude da to prate)

U nekim komentarima na esavjetovanju, bilo je pojedinaca koji su samo napisali da se slazu s nekim komentarom.
Zasto ne?
Ukljucite se u erasprravu, Izrazite misljenje, definirajte tako javno mnijjenje. Ne morate biti znalac. (ako ne sad, makar slijedeci put)
To je po meni.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


13 lip 2021, 16:24
Profil
Poručnik
Poručnik

Pridružen/a: 23 tra 2009, 23:48
Postovi: 1049
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Ima na FB vijest o cijepljenju 12-godišnjeg djeteta protiv COVID-a.

Reakcije me doslovce užasavaju, nisam vjerovao da živim u tako zatucanoj okolini. Ne mogu to ni sa čime usporediti, tolika količina agresije i osude, kao da je dijete zlostavljano.


13 lip 2021, 20:35
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 2513 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 126  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: IB43 i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan