Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 19 svi 2024, 00:06.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 2513 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 126  Sljedeća
COVID19 - opasnost 21. stoljeća 
Autor/ica Poruka
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3593
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
IB43 je napisao/la:
....Ako pogledate statistike, najveći udar je na ekonomiju. .


Pogledaj malo broj porasta MILIJARDERA u EU za vrijeme plandemije Covida ?

E da ga jebem vise, ekonomija pada na staklene noge a broj MILIJARDERA raste ! Rekao je onaj, neko nam jebe nase koke, a to nismo mi !

_________________
Nemoguće je Nemoguće


11 svi 2021, 13:31
Profil
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 18 sij 2019, 16:31
Postovi: 1213
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
lex-lutor je napisao/la:
IB43 je napisao/la:
....Ako pogledate statistike, najveći udar je na ekonomiju. .


Pogledaj malo broj porasta MILIJARDERA u EU za vrijeme plandemije Covida ?

E da ga jebem vise, ekonomija pada na staklene noge a broj MILIJARDERA raste ! Rekao je onaj, neko nam jebe nase koke, a to nismo mi !


Lex. Pa upravo nesrazmjer bogaćenja sa jedne strane i osirimašenja sa druge ti govori da je situacija nezdrava, i ne vodi sretnom kraju.

Po toj logici, diktatorske države bi bile najjače, jer je sve u rukama nekoliko pojedinaca. Zapravo im ekonomije budu u rasulu.

EU već ima razrađen plan i osigurana sredstva. Čeka se procijepljivanje i prestanak pritiska na bolnice.

Nema plandemije. To ne postoji, nikada nije. Rezultat je straha i bijega od stvarnosti.

Razmisli dobro o cijepljenju. Ako se pokažu efikasna i pritisak na bolnice oslabi, nitko te više neće štititi. Biti ćeš okružen ljudima koji te mogu zaraziti, a sami ne mogu teže oboliti. Epidemioloških mjera neće biti jer se kose sa ekonomskim oporavkom. Kao potencijalni korisnik bolničkih resursa i bolovanja, malo ćeš gdje biti dobrodošao.

Izbor je tvoj.


11 svi 2021, 13:53
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik

Pridružen/a: 05 ožu 2019, 18:16
Postovi: 535
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
"Nema plandemije, to ne postoji."

Gotova rasprava dečki, plandemije nema.

_________________
"Things that are complex are not useful, things that are useful are simple." - Mikhail T. Kalashnikov
"This is the AK-47 assault rifle, the preferred weapon of your enemy, and it makes a very distinctive sound when fired at you, so remember it." - Tom Highway


11 svi 2021, 13:55
Profil
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 18 sij 2019, 16:31
Postovi: 1213
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
johnnyboyy1711 je napisao/la:
"Nema plandemije, to ne postoji."

Gotova rasprava dečki, plandemije nema.


Točno. Plod je mašte, straha i ničega drugog. Obični bijeg od stvarnosti.

COVID nitko nije planirao. Dogodio se, i dok je tu treba naći metode kako živjeti sa njim. Jedna metoda je tu, cijepivo. A radi se i dalje.


11 svi 2021, 14:22
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3593
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
IB43 je napisao/la:
...Razmisli dobro o cijepljenju. Ako se pokažu efikasna i pritisak na bolnice oslabi, nitko te više neće štititi. Biti ćeš okružen ljudima koji te mogu zaraziti, a sami ne mogu teže oboliti. Epidemioloških mjera neće biti jer se kose sa ekonomskim oporavkom. Kao potencijalni korisnik bolničkih resursa i bolovanja, malo ćeš gdje biti dobrodošao.
Izbor je tvoj.


Na zalost u pravu si, ako mi posao bude ugrozen morat cu pristati da me bodu bez obzira na sve, dok imam izbor radje cu sacekati razvoj situacije. Razum mi ne dozvoljava prihvacanje da se zdrave ljude proglasava neprijateljima sistema i da im se ogranicava sloboda. Jednako tako ne mogu prihvatiti da je GRIPA NESTALA a bila je prisutna 1000 god. medju ljudima..

" Masama je vrlo lako manipulirati kada im se utjera strah u kosti , ucinit ce sve sto im se kaze za spasenje od nepoznatog " By: J.G. doticni je to potvrdio u praksi a milioni su bili zaludjeni iako ih to vodilo u smrt! Danas se to naziva PR, sablona je ista i provjerena, od zdravih i drugacijih stvoris neprijatelje vecine a da se nitko ne zapita da li je stvarno tako ?

_________________
Nemoguće je Nemoguće


11 svi 2021, 19:33
Profil
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 18 sij 2019, 16:31
Postovi: 1213
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Lex. Ne boj se za slobode. Vidiš da i ja pišem o izboru.
Trenutno su u prvom planu ljudi koji predstavljaju demokraciju i slobodno tržište i oni sve vode (Ovo je za EU). Nitko ti neće dirati slobode i posao.

Problem je da je situacija takva da su želje i ideali jedno, a stanje na terenu nešto skroz drugo. I u takvoj situaciji si slobodan, barem teoretski.

Za manipulaciju si skroz u pravu. Ali je tražiš na krivom mjestu. Nije u vlasti. Nego u tabloidima i društvenim mrežama.

Kako je Jolly napisao. Pametnije nam se baviti onim što ovaj forum jest (zato ga i pratimo). A ovu temu zaboraviti. Nitko od nas nije stručnjak na ovome polju i samo jedni druge dezinformiramo i bez razloga se prepiremo.


11 svi 2021, 19:51
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6770
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
lex, vidis ti, sta nam IB43 pise?!
Kad cemo mi na neko natjecanje?

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


11 svi 2021, 20:15
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik

Pridružen/a: 05 ožu 2019, 18:16
Postovi: 535
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
"Lex, ne boj se za slobodu"

Nakon godine dana zatvaranja svega, uništavanja ekonomije, zabrane kretanja zdravim ljudima (NISI MOGAO U DRUGU OPĆINU), tretiranja neistomišljenika kao protivnike sistema, cenzure sveg što nije bilo u direktnu korist agendi, ostavljanja ono malo što je protiv tek tolko da ne ispadne da praktički živimo u Kini i da mi može netko na forumu reć da postoji "određena količina članaka koji su protiv", zbog nepoštivanja mjera i pisanja ičeg protiv ovih gluposti interventna vani ljudima ulazi u kuću, pumpanja u mozak 24 h dnevno... I sve to zbog varijante virusa koji je ništa drugo nego varijanta nečeg čime smo okruženi od pamtivijeka, a u odnosu na druge viruse a i uzroke smrti relativno bezopasno...

Definitivno... Ali definitivno se ne moramo bojat za slobodu.

_________________
"Things that are complex are not useful, things that are useful are simple." - Mikhail T. Kalashnikov
"This is the AK-47 assault rifle, the preferred weapon of your enemy, and it makes a very distinctive sound when fired at you, so remember it." - Tom Highway


11 svi 2021, 20:24
Profil
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 18 sij 2019, 16:31
Postovi: 1213
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Da živiš u Kini. Niti bi čitao glupisti koje jesi. A osobito ti ne bi palo na pamet iči ih pisati.

Epidemiološke mjere nisu kršenje sloboda. Kao što nisu ni prometni prekršaji kada voziš krivom stranom.


11 svi 2021, 20:36
Profil
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 18 sij 2019, 16:31
Postovi: 1213
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Ma što vi mislili o Kini. Diktatura je riješila COVID. Kao nekada i YU velike boginje. Nije bilo izbora ni rasprava.

Covid je pokazao da su krizne situacije slaba točka demokracije.
Jednaku slobodu imaju i prijatelji i neprijatelji. Rezultat je juriš na američki kapitol (legalnu vlast) i odbijanje jedinog raspoloživig riješenja = cijepiva.

Nije teško zaključiti tko je prijatelj, a tko neprijatelj. Odnosno koje akcije vode ka riješenju, a koje ne riješavaju ništa i unose dodatni strah, kaos, razdor i nepovjerenje.

Uklanjanje laži i manipulacija iz medijskog prostora nije cenzura. U pitanju je objektivno izvještavanje i nepoštivanje istog.


11 svi 2021, 21:16
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6770
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
IB43 je napisao/la:
Ma što vi mislili o Kini. Diktatura je riješila COVID. Kao nekada i YU velike boginje. Nije bilo izbora ni rasprava.

Covid je pokazao da su krizne situacije slaba točka demokracije.
Jednaku slobodu imaju i prijatelji i neprijatelji. Rezultat je juriš na američki kapitol (legalnu vlast) i odbijanje jedinog raspoloživig riješenja = cijepiva.

Nije teško zaključiti tko je prijatelj, a tko neprijatelj. Odnosno koje akcije vode ka riješenju, a koje ne riješavaju ništa i unose dodatni strah, kaos, razdor i nepovjerenje.

Uklanjanje laži i manipulacija iz medijskog prostora nije cenzura. U pitanju je objektivno izvještavanje i nepoštivanje istog.


Glas razuma.
Bravo.
:A25:

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


11 svi 2021, 21:22
Profil
Poručnik
Poručnik

Pridružen/a: 23 tra 2009, 23:48
Postovi: 1049
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Ponavlja se priča iz mnogih segmenata, ljudi su svjesni svojih novih prava (u odnosu na ne tako davna vremena), ali zaboravljaju da s novim pravima dolaze i nove odgovornosti. Ovo viđam u mnogim segmentima.

Moje je pravo da se ne cijepim, mnogi kažu. Ali ako se potegne pitanje odgovornosti što je zbog vašeg necijepljenja netko umro, što onda?

Baš razmišljam, može li obitelj umrlog tužiti nekog što se nije cijepio i time prenio zarazu?


11 svi 2021, 21:58
Profil
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 18 sij 2019, 16:31
Postovi: 1213
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Ne može se tužiti za takve stvari. Ne, u demokratskim sistemima, gdje imaš pravo na izbor.

Možeš jedino ukoliko te netko namjerno i svjesno zarazi. Ukoliko nije znao, pa takve su bolesti.

Nije spomeneto do sada. A što sa ljudima koji se ne mogu cijepiti iz medicinskih razloga. Ne sumnjam da će se naći riješenje i za njih, to je mali broj, lako se zbrine i osigura.

Problem je visoki postotak koji odbija cijepivo na temelju laži koje su gledali po youtubu, društvenim mrežama, tabloidima...
Što sa njima? Prisila bi srušila sva načela iza kojih Evropa stoji, kao i ograničenje sloboda. To se neće raditi. Previše se toga u prošlosti izdogađalo da bi bili ovo što smo danas. Neće se to tek tako odbaciti.
Ali isto tako se neće ni dozvoliti da taj postotak uruši sve. Mislim da će ih se na kraju prepustiti sudbini. Uz nadu da će dobar dio doći pameti, kada shvate što su odabrali.


11 svi 2021, 22:22
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5404
Lokacija: Zagreb
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Ovo ide sve ljepše :mrgreen:


11 svi 2021, 22:25
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik

Pridružen/a: 05 ožu 2019, 18:16
Postovi: 535
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
IB43 je napisao/la:
Problem je visoki postotak koji odbija cijepivo na temelju laži koje su gledali po youtubu, društvenim mrežama, tabloidima...


Znate kako se kaže... "Sila ne pita".

Da je mene ili bilo kog od nas "nevjernika" iz moje obitelji ili Hrvatske ili svijeta strah ovog virusa, ne bi pisali "gluposti koje su pročitali na internetu" nego bi se cijepili, kao što smo se cijepili kao mali i kao što ću ja cijepiti svoju djecu protiv svega protiv čega sam i ja cijepljen - protiv ozbiljnih stvari. Neću naprčit tur čim mi netko nešto servira kao što nam se servira ovaj igrokaz koji traje već preko godinu dana i koji je totalno napuhan van svih proporcija, do mjere kada ljudi misle da je ovo najveće zlo koje nas je ikada snašlo.

_________________
"Things that are complex are not useful, things that are useful are simple." - Mikhail T. Kalashnikov
"This is the AK-47 assault rifle, the preferred weapon of your enemy, and it makes a very distinctive sound when fired at you, so remember it." - Tom Highway


12 svi 2021, 00:44
Profil
Poručnik
Poručnik

Pridružen/a: 23 tra 2009, 23:48
Postovi: 1049
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Možda griješim, no na nekoliko izvora sam naišao podatak da je u Hrvatskoj (i Srbiji) vrlo visok postotak protivnika cijepljenja u odnosu na razvijene zemlje. Mi smo usporedivi s afričkim i drugim siromašnim zemljama, iako cjepiva kod nas sad već ima (za razliku od njih).

E sad, jesmo li mi pametniji ili gluplji od njih? Informiraniji ili zatucaniji? Ili se možda radi samo o tome da smo navikli ne vjerovati vlasti i autoritetu, poučeni ekipom koja nas posljednjih desetljeća vara?

Ako smo samo pametniji od jedne Britanije, SAD, Izraela, Islanda i sl., kako to da nam ta pamet nije pomogla u prošlosti pa da prestignemo te zemlje s glupom populacijom?

Jesmo li pametni kao Indijci, Srbi, afričke države, jer imamo sličnu procijepljenost? Doduše, možda bi nas i neka Tanzanija pretekla da imaju čime cijepiti, pa bi se ipak trebalo uspoređivati sa zemljama koje imaju pristup cjepivu, a (ne) cijepe dovoljno.


12 svi 2021, 07:33
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6770
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Ariel je napisao/la:
Možda griješim, no na nekoliko izvora sam naišao podatak da je u Hrvatskoj (i Srbiji) vrlo visok postotak protivnika cijepljenja u odnosu na razvijene zemlje. Mi smo usporedivi s afričkim i drugim siromašnim zemljama, iako cjepiva kod nas sad već ima (za razliku od njih).

E sad, jesmo li mi pametniji ili gluplji od njih? Informiraniji ili zatucaniji?


Ovo ti je za BiH, a nedavno sam citao i za HR, kao i za SRB.

Pad visokobrazovanih je evidentan.
BH:
https://balkans.aljazeera.net/teme/2016 ... brazovanih

SRB
https://www.danas.rs/drustvo/sve-manje- ... razovanih/

HR:
https://repozitorij.efst.unist.hr/islan ... m/PDF/view
CITAT
U Hrvatskoj se nalazi samo 7,82 posto fakultetski obrazovanog stanovništva (uključujući tu i
magistre i doktore znanosti), 4,08 posto građana s višom školom, 40 posto građana samo sa
završenom osnovnom, nezavršenom osnovnom ili bez ikakve škole. Od 47 posto građana sa
srednjom školom čak je tri petine završilo trogodišnju strukovnu školu koja ne osposobljava
za daljnji nastavak školovanja u višim i visokim učilištima. 3


U takvoj klimi, sa internet influencerima bez skolskog pokrica, i senzacionalistickim portalima, i sve manje obrazovanim narodom, sve vise ce prevladavati retorika vraceva, shamanske teorije o stetnosti cjepiva, i kojekakvim teorijama zavjere. :A24:

ja sam cekam da nam neko u Hrvatsku dovede svjetske trendove iz drugih "razvijenih" zemalja, za borbu protiv covida - u nastavku, ovo je isto, javno glasilo, koje stvara javno mnijenje, a ne zaboravimo puno je lakse citati dnevne neovine, nego zavrsiti neki fakultet. Medjutim, sami biramo sta cemo citati, i cemu cemo vjerovati.
https://indianexpress.com/article/india ... d-7307827/

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


12 svi 2021, 07:50
Profil
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 18 sij 2019, 16:31
Postovi: 1213
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Ima i inteligentnih i obrazovanih ljudi među protivnicima cijepljenja. :-/

Ne radi se o obrazovanju, nego o reakciji na nepoznatu opasnost.

Određeni broj ljudi nepoznatu opasnost će nastojati umanjiti i relativizirati. Znate ono: Ma nije to ništa, sitnica...

Dok sa drige strane, određeni broj ljudi će je preuveličati. Sve će nas pobiti, spašavaj se tko može...

Broj ljudi koji u stresnoj situaciji ostanu smireni i racionalni je malen. A onih koji još pri tome nalaze riješenje je još manji.

Nikakva edukacija i inteligencija ne mogu promijeniti ovakvo ponašanje. Prirodno je.

Sve što se može učiniti je pokušati umiriti ljude i objasniti o čemu se radi.
Ali ne gubiti previše vremena. Ako ne ide, eliminirati opasnost samostalno i sve je riješeno.

Sa ovim, samostalno, malo tko će se složiti jer je preopasno. Mene je iskustvo naučilo da brzo dovede stvari u red. Odgađanje samo napravi situaciju težom i otvorenijom za raznorazna objašnjenja (teorije svega i svačega).


12 svi 2021, 09:08
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik

Pridružen/a: 05 ožu 2019, 18:16
Postovi: 535
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
Siguran sam da među protivnicima cijepljenja ovim cijepivom (ne drugim cijepivima), postoji i znatna količina obrazovanih ljudi. Osobno sam magistar inženjer strojarstva (cum laude na preddiplomskom i magna cum laude na magistarskom, dakle nisam baš potpuni dibidus), a poznam brojne ljude visokoobrazovane ljude koji su čak i u medicini/farmaciji i svejedno su veliki skeptici prema ovome sada.

S obzirom da su apsolutno svi mediji u RH, a i vani, rasprodane duše, s obzirom da ne postoji apsolutno nikakav pouzdani izvor informacija, s obzirom da se danas manipulira više nego ikada prije, normalna je ljudska reakcija skepticizam.

Spreman bih bio sada potpisati da me cijepe za 10 godina, ali da ovo što su sada "sklepali" razvijaju 10 godina, koliko je prosjek za sva druga cijepiva. Može me netko uvjeravati da je sada bila izvanredna situacija i da se je to "moglo", ali uzalud. Ne zanima me. I da se i cijelim tim cijepivom koje bi se razvijalo 10 godina i dalje ću misliti da je ovo sve prenapuhano van svih proporcija.

Svi su sada jako pametni, ali ja sam jedan od onih "pračovjeka" koji nije morao skočit, da bi shvatio da će ga skok s visine ubit.

Pričekajmo 5-10 godina, pa vidimo čime će ovo cijepivo rezultirati. Daj bože da sve ove teorije, da će ovo cijepivo izazvati autoimune bolesti kod određenog dijela stanovništva, s obzirom na mehanizam rada cjepiva, da se sve to ne dogodi. Daj bože da su ljudi poput mene u krivu.

_________________
"Things that are complex are not useful, things that are useful are simple." - Mikhail T. Kalashnikov
"This is the AK-47 assault rifle, the preferred weapon of your enemy, and it makes a very distinctive sound when fired at you, so remember it." - Tom Highway


12 svi 2021, 09:26
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3593
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: COVID19 - opasnost 21. stoljeća
johnnyboyy1711 je napisao/la:
....S obzirom da su apsolutno svi mediji u RH, a i vani, rasprodane duše, s obzirom da ne postoji apsolutno nikakav pouzdani izvor informacija, s obzirom da se danas manipulira više nego ikada prije, normalna je ljudska reakcija skepticizam. ..........


Previse je cenzure i pritiska na sve one koji misle drugacije, a nitko se nije potrudio da dokaze bilo sto od teorija koje se prenose samo copy-paste od Frau Merkel.

Ne bih isao dalje od sljedeceg:

Cim nekome dozvolis da radi a drugome branis isto bez logicnog objasnjenja znaci da MULJAS ! Pocetak i kraj svih teorija zdravlja, cjepljenja, bolestina. Ako u crkvi moze biti 100 ljudi moze i u svakom kaficu iste kvadrature, Amen !

_________________
Nemoguće je Nemoguće


12 svi 2021, 09:53
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 2513 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 126  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan