Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 19 tra 2024, 05:13.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 45 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Najnovija događanja-oružani obračuni 
Autor/ica Poruka
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 14 lip 2018, 18:34
Postovi: 1365
Lokacija: Karlovac
Post Re: Najnovija događanja-oružani obračuni
Trapavi je napisao/la:
AR15 fan je napisao/la:
I što to mjenja? Apsolutno ništa jer smo tulav, inertar i zatupljen narod.[/quote
Izbori ljudi moji ,mjenjajte. Ašto mislite jer to jako prolazi ispod radara da je u lokalnim vlastima situacija bolja . Nije nego ista ili negdje i gora i to provjereno bez obzira koja je politička opcija na vlasti .
Ustvari sad je raj za lokalne vlasti jer se glupi mediji uvjek drže centralne vlasti kao predmeta interesa a o njima niko ni rječi . Stiče se utisak da tu cvatu ruže a samo udi u neke urede gradske vlasti ili županije pa će ti sve bit jasno . Samo što ne nose oko vrata stranačke iskaznice.


Slažem se s navedenim


02 vel 2021, 15:41
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5373
Lokacija: Zagreb
Post Re: Najnovija događanja-oružani obračuni
Najnoviji primjer je hapšenje sudca trgovačkoga suda i njegove klike i članova obitelji ,za malverzacije u stečajevima.
Za takve malverzacije se i ranije znalo i na njih je upozoravao sudac Kolakušić na sva zvona,ali nikome u Hrvatskoj to nije bilo dovoljno.
Upravo zbog takvoga kriminala je i Koloper pobio one ljude,koji su njemu to isto učinili.
Čovijeka su upropastili,imovinu jeftino prodavali(u 10%cijene),a tu istu imovinu su kupovali i oni koji su njemu bili dužni,ali mu dugove nisu htjeli vratiti.
I onda nažalost čovijek odluči uzeti pravdu u svoje ruke.....jer pravna država nije djelovala,a onaj dio koji je trebao provesti postupak ga je opljačkao i ponizio.
Kruna svega je nadalje, da je uhapšeni sudac imao informaciju da će ga spremiti u prdekanu,jer je koji dan prije tražio razrješenje iz razloga da bi bio lakše pušten da se brani sa slobode.
Kao sudac,ne bi imao šanse izići na slobodu,zbog mogućeg uticaja na svjedoke i ponavljanja djela.
Uopće nemam dvojbe hoće li se ustanoviti odakle su opet iscurile informacije.


21 vel 2021, 12:42
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: Najnovija događanja-oružani obračuni
lex-lutor je napisao/la:
-Ako je u tkz. Komunizmu bilo lose kako je moguce da u "regionu" 80% stanovnistva ima cca 90% nekretnina u privatnom vlasnistvu ??? Na Zapadu kojeg toliko hvalimo 20% stanovnistva posjeduje 100% nekretnina ...
Ovo je već kompleksno pitanje (odlično postavljeno btw), a evo ja ću to pokušat objasnit na način kako ja to vidin, jer i ja imam koju godinicu v ritu:
Na zapadu su ljudi prihvaćali sistem ka svoj, vjerovali su u vlast, nisu se brinuli za svoje sutra i za opstanak svojih potomaka, pa su htjeli živiti ugodnije za lovu koju zarade, znači nisu lovu vezivali u nekretnine ni pokretnine, živili su u kućama i stanovima pod hipotekom i planirano ih otplačivali tako da ih otplate do mirovine, kako bi ih tada mogli prodati i s tim novcem se smjestiti u starački dom. Vozili su dobre aute kojih nikada nisu bili vlasnici, nego su i njih imali na otplatu, leasing ili neka druga forma, nebitno. Tako su izbjegavali visoke poreze na nekretnine, a lovu su trošili na putovanja, ljetovanja, turizam, jer su se osjećali ajmo reći sigurno.

U komunizmu je sve bilo baš obrnuto, niko nije ima vjere u vlast i niko nije zna što ga čeka sutra, pa su svi šparali koliko su mogli, najprije radili grobnice, onda zidali kuće, kupovali stanove i aute, često u gotovini, ali i na kredit, najviše zbog inflacije, jer je mjesečna rata kredita znala doći na cijenu kutije cigareta. Sav ostatak love ljudi nisu trošili na putovanja i druge užitke, nego su brižno ulagali u nekretnine. Osim toga, ljudi su iz komunizma išli raditi na zapad, ali s namjerom da se vrate, pa su i gladovali na zapadu da bi uložili doma u nekretnine u koje će se jednog dana vratiti.

Tako da veliki postotak vlasništva nekretnina ne more se baš pripisati ka neki plus komunizmu, iako to na prvi pogled tako izgleda.

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.


22 vel 2021, 08:12
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Najnovija događanja-oružani obračuni
Hawk je napisao/la:
.....Ovo je već kompleksno pitanje (odlično postavljeno btw)....


Dobrim djelom si odgovorio iako bi se o tome moglo napisati jos 10-ke stranica da se te stvari razjasne do kraja novim generacijama koje ne kuze....!

Trebalo bi dodati :

- nemogucnost trgovanja dionicama
- nemogucnost ulaganja u fondove
- zlato je bilo opterecno porezom na luksuz
- ljudi su imali mogucnost samogradnje, danas ja ti tebi sutra ti meni i tako cjelo selo sa rodbinom
- inflacija je posebni dio price

Cinjenica je da nas Zapad MRZI radi toga ali se o tome ne smije pisati jer smo prosjecno bogatiji od vecine Zapadnjaka !!

_________________
Nemoguće je Nemoguće


22 vel 2021, 11:48
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: Najnovija događanja-oružani obračuni
lex-lutor je napisao/la:
...Dobrim djelom si odgovorio iako bi se o tome moglo napisati jos 10-ke stranica da se te stvari razjasne do kraja novim generacijama koje ne kuze....!

Trebalo bi dodati :
- nemogucnost trgovanja dionicama
- nemogucnost ulaganja u fondove
- zlato je bilo opterecno porezom na luksuz
- ljudi su imali mogucnost samogradnje, danas ja ti tebi sutra ti meni i tako cjelo selo sa rodbinom
- inflacija je posebni dio price
Cinjenica je da nas Zapad MRZI radi toga ali se o tome ne smije pisati jer smo prosjecno bogatiji od vecine Zapadnjaka !!
Apsolutno, knjige bi se mogle napisati o tome, ali ko na forumu voli čitati duge postove?
Znan da nisan napisa sve, ali tija san bar malo usmjeriti diskusiju za ove mlađe, kojima je to teško shvatiti.

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.


22 vel 2021, 12:43
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 45 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan