Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 29 ožu 2024, 08:04.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Fotkanje sa Airsoft puskom 
Autor/ica Poruka
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Fotkanje sa Airsoft puskom
Citam ovaj tekst pa mi se ucinio zanimljiv radi tumacenja ??

https://www.vecernji.hr/vijesti/splitsk ... ma-1469537

Po zakonu Airsoft ne spada u oruzje za koje je potrebna prijava niti bilo kakva dozvola, teoretski to i nije oruzje ali........

_________________
Nemoguće je Nemoguće


16 vel 2021, 22:42
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 11 sij 2021, 00:38
Postovi: 126
Post Re: Fotkanje sa Airsoft puskom
Airsoft spada u ORUŽJE D kategorije i kao takvo podliježe zakonu o nabavi i posjedovanju oružja i onda dolazi čl.29 (5) i evo ti kazne.


16 vel 2021, 23:00
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6679
Post Re: Fotkanje sa Airsoft puskom
Osobno mislim, da ovakve egzibije na facebooku, slikanje sa oruzjem, pravim ili air soft, slikanje i sl, su barem neozbiljne.
(A za novinare, milina, bas im se fino namjestis)

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


17 vel 2021, 03:18
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 18 stu 2010, 22:52
Postovi: 703
Post Re: Fotkanje sa Airsoft puskom
nije baš da podržavam malog...ali koja je razlika nas sportaša, kad se osvoji medalja često zna pasti slika s medaljom omotanom oko cijevi...ili ovi koji se bave airsoftom, svako malo stavljaju video klipove u kojima pucaju jedni na druge. Nikad nitko za to nije odgovarao, niti mislim da bi trebao.

_________________
Put your money where your mouth is.


17 vel 2021, 07:50
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6679
Post Re: Fotkanje sa Airsoft puskom
Razlika je u percepciji javnosti.

Sa modernim internetom zivimo u dobu PR.
Kad stavis sliku u javnost, htio ne htio, postao si javna licnost i na sudu si javnosti.

Sport je jedno i opce prihvaceno, a slikanja s oruzjem u urbanoj sredini u javnosti je nesto drugo.

Danas jos uvjek, vecina ljudi u hrvatskoj to ne shvaca, a nekima se odbije u glavu. Kao u ovom primjeru.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


17 vel 2021, 09:13
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Fotkanje sa Airsoft puskom
jolly je napisao/la:
...Sa modernim internetom zivimo u dobu PR.
Kad stavis sliku u javnost, htio ne htio, postao si javna licnost i na sudu si javnosti.


Stavio sam sliku za sebe i radi sebe, nitko nema obaveze da je komentira i gleda, pogotovu ako se osobno ne poznajemo ? Sa druge strane takva fotografija se NE moze koristiti za bilo kakav dokaz , da sada ne ulazimo u detalje ali sustav je tu vrlo jasan, ako imam fotografiju ili snimak lopova u steti sud je ne priznaje kao dokaz ako prije toga nije zadovoljeno X-nebuloza od naljepnica upozorenja za snimanje prostora pa na kraju to dokaza da je opremu postavila strucna osoba. Jer ocito je sve drugo bitnije od samog kriminalca ??


Citat:
...Sport je jedno i opce prihvaceno, a slikanja s oruzjem u urbanoj sredini u javnosti je nesto drugo..


Kako se u tu pricu uklapaju tisuce clipova na Yubitu i osobnim stranicama ljudi koji se bave oruzjem, pucaju IPSC, IDPA itd ??? ( Svi su u prekrsaju )

Timmy je dobro primjetio, ako ovaj slucaj prodje onda se moze bilo koja fotka iz lova, iz trgovine oruzjem, sa takmicenja upakirati kao postupak pri kojem je oruzije ucinjeno vidljivim za druge osobe, gradjanje ??

Na ovakav clanka bi trebale odmah reagirati sve streljacke udruge, HLS i HSS !!

_________________
Nemoguće je Nemoguće


17 vel 2021, 10:00
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6679
Post Re: Fotkanje sa Airsoft puskom
Lex ja prosurfao internet, tvoje slike s oruzjem nisam nasao. Kako to? Ili samo teoretiziras?
A i moju ces tesko naci.

Slike lovaca i divljaci su sve veci problem, koji kod Nas jos nije kulminirao.
Ali ako pogledas sta se zbiva u svijetu, trenutno je kampanja da se zabrani uvoz trofeja u UK. Sve take akcije su pokrenuli zelene u druge, na osnovu slika koje lovci daju na internet, kao i slike sa reklamnih web stranica Agencija i out fittera.
Slika na internetu lako se odbije u glavu. Cinjenica. Novo Doba.

Slike sa oruzjem u urbanoj sredini kao iz ovog primjeru nisu normalne, percepcija javnosti nece biti pozitivna.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


17 vel 2021, 10:33
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5310
Lokacija: Zagreb
Post Re: Fotkanje sa Airsoft puskom
Jedna i jedina stvar što im se može prišiti je to ako su se slikali sa navedenim oružjem,a da su tamo bili neki ljudi koji su se eventualno"mogli uznemiriti zbog toga".I što je to na javnome mjestu,gdje su se te replike pokazale.
Samo fotografiranje nije nezakonito,kao ni dijeljenje takvoga sadržaja.
Da je drugačije ,onda npr ni mi lovci se ne možemo slikati sa oružjem,još gore i sa lovinom i to negdje objaviti.
I te naše objave bi mogle nekoga"uznemiriti"


17 vel 2021, 10:49
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6679
Post Re: Fotkanje sa Airsoft puskom
Bio je nedavno jedan video na YouTube, nakon elitnog pogonskog lova, u hrvatskoj. To je bilo mislim bas pred pojavu covid pandemije.

Video napravljen profi, promotivno.
Bila scena snimljena iz Drona sa strehom divljaci.
Neko izbrojao na slici 89 svinja, i docepao se izvjestaja lova, di je pisalo 88.
Prijavio
Pukla bruka u hr portalima.
Skandal.
Ko je tamo lovio?
Ko je organizirano?
Markice?
Drugi dan promo video lovista nesto sa YouTube.
Da li je bila lovna inspekcija kasnije ili nije, nema povratnu info.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


17 vel 2021, 11:27
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5310
Lokacija: Zagreb
Post Re: Fotkanje sa Airsoft puskom
Ispod Lexova članka je objavljeno da je Lana Jurčević pozirala u grudnjaku i lateks minici.....i mene je ta slika uznemirila više od ove sa oružjem......ali.... :mrgreen:


17 vel 2021, 12:34
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Fotkanje sa Airsoft puskom
jolly je napisao/la:
....Lex ja prosurfao internet, tvoje slike s oruzjem nisam nasao. Kako to? Ili samo teoretiziras?
A i moju ces tesko naci. .....


Ne patim ti ja od samopromocija pogotovu ne na tu temu gdje je zakonski okvir podlozan tumacenju ovisno o polozaju Sunca i Mjeseca, imamo nesto poslovno u planu a tada ce nas biti vise na netu nego HS-a .. :-)

_________________
Nemoguće je Nemoguće


17 vel 2021, 13:07
Profil
Poručnik
Poručnik

Pridružen/a: 23 tra 2009, 23:48
Postovi: 1035
Post Re: Fotkanje sa Airsoft puskom
Zakon kaže da je zabranjeno oružje:

Oružje kategorije A, kao i hladno oružje kojem je osnovna namjena napad ili nanošenje ozljeda i predmeti pogodni za nanošenje ozljeda, kada se nose na javnom mjestu, a način ili okolnosti njihovog nošenja ukazuju da se nose kako bi bili uporabljeni za napad ili nanošenje ozljeda te oružje kategorije C i D kada se koristi za uznemiravanje, napad i nanošenje ozljeda, spadaju u zabranjeno oružje.


Foto i video sadržaju s airsoft događanja ne spadaju u to jer imaju kontekst. Također i slični materijali kolekcije i sl., ako je s fotografije jasno o kakvom se oružju radi. A često je jasno ako se prouči tko objavljuje ili što je napisao ispod fotografije.


17 vel 2021, 16:26
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Fotkanje sa Airsoft puskom
Ariel je napisao/la:
........okolnosti njihovog nošenja ukazuju da se nose kako bi bili uporabljeni za napad ili nanošenje ozljeda te oružje kategorije.....


Vidis ja na ovakve formulacije dobijem napadaj iz razloga sto se NAMJERNO ne PRECIZIRAJU bitni detalji, u samom startu imas problem da se prilikom rutinske kontrole cekic u bunkeru moze iskoristiti za pokretanje prekrsajnog postupka i krene 101 problem, naravno da dobar odvjetnik to sve baci u WC skoljku ali prodje godina, dvije tri dok se sve vrati na staro, nitko ne odgovaraa u bilo kojem obliku i kao to je normalno ???

_________________
Nemoguće je Nemoguće


17 vel 2021, 17:08
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 14 lip 2018, 18:34
Postovi: 1365
Lokacija: Karlovac
Post Re: Fotkanje sa Airsoft puskom
Svi ozbiljni koji se bave airsoftom se ponašaju kao svi drugi odgovorni vlasnici oružja. Prenose ga u torbama/koferima. Barataju s njim tamo gdje se održava trening ili susret. Ovo pokakavanje po društvenim mrežama je za debele kaznu bez rasprave. Deseci klubova/timova/udruga ima more slika...sve sa susreta, javnih predstavljanja, promotivnih sadržaja...


18 vel 2021, 13:44
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6679
Post Re: Fotkanje sa Airsoft puskom
AR15 fan je napisao/la:
Svi ozbiljni koji se bave airsoftom se ponašaju kao svi drugi odgovorni vlasnici oružja. Prenose ga u torbama/koferima. Barataju s njim tamo gdje se održava trening ili susret. Ovo pokakavanje po društvenim mrežama je za debele kaznu bez rasprave. Deseci klubova/timova/udruga ima more slika...sve sa susreta, javnih predstavljanja, promotivnih sadržaja...


Slazem se.
Slikat se sa necim sto vjerno nalikuje na ak47 na ulici, pogotovu nakon nedavnih dogadjanja o kojima pise crna kronika, ne moze biti normalno ponasanje.
Da se neko slika pored mog auta tako i to objavi ili mi posalje na email shvatio bih kao prijetnju.

Svaka slika sa oruzjem bilo iz sporta ili lova, mora biti eticka, i u duhu opceprihacenog ponasanja.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


18 vel 2021, 14:54
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5310
Lokacija: Zagreb
Post Re: Fotkanje sa Airsoft puskom
Ajde neka napiše tko zna,što je objavljeno uz tu sliku na mrežama?
Je li nekome izrečena prijetnja,je li vlasnik auta znao za slikanje......ili što već?


18 vel 2021, 15:35
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6679
Post Re: Fotkanje sa Airsoft puskom
Mirok, objasni ti po cemu mislis da to nije egzibicionizam?
Sportska streljacka zajednica ne bi trebala to podrzavati niti ici u debatu sta je on to lose napravio, ili da nije mislio nista lose.
To se ne radi.

Vecina dnevnih javnih medijskih akcija anti gun i anti lovackih grupa, obicno pocinje sa slikama koje se obajvljuju na internetu, i cak kad su potpuno eticke i legalne. A kamoli ovakve.
Nama, kao zajednici legalnih i odgovornih vlasnika oruzja, ovo ne treba.

Evo primjer zlouporabe slike, a koje su cak sasvim OK, uredne, eticke i legalne.

https://www.thesun.co.uk/news/10026952/ ... -facebook/
https://metro.co.uk/2021/02/14/british- ... -14080489/

Svi britanski portali (ali svi) puni ovakih napisa (mirror, the sun, guardian, metro....). Jer je u tijeku medijska hajka da se zabrani uvoz trofeja u englesku. Slobodno malo prosurfaj po internetu o ovoj temi

Ovo nam ne treba.
Moje je osobno misljenje da krovne organizacije, sportske i lovacke trebaju donijeti eticki kodex i neka pravila o stavljanju slika na internet. Neke strane lovacke organizacije su vec donijele neke restriktivne mjere u svoje kodexe ponasanja, kod nas to slabo dolazi.
Ali, odbice se o glavu.
Nekima se kod nas vec odbilo. Znao sam biti u lovovima gdje organizator zabranjuje slikanje streke. Jednostavno ne zele da imaju neugodnosti u medijima, na osnovu iskustva.
Znam za lovca koji je izbacen iz drustva, zbog neetickih snimki iz lova, nakon medijskog pritiska iz nekog drustva za zastitu zivotinja....
Ima primjera vec i kod nas.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


18 vel 2021, 17:41
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Fotkanje sa Airsoft puskom
jolly je napisao/la:
...Slikat se sa necim sto vjerno nalikuje na ak47 na ulici, pogotovu nakon nedavnih dogadjanja o kojima pise crna kronika, ne moze biti normalno ponasanje.
Da se neko slika pored mog auta tako i to objavi ili mi posalje na email shvatio bih kao prijetnju. ...Svaka slika sa oruzjem bilo iz sporta ili lova, mora biti eticka, i u duhu opceprihacenog ponasanja.


Znas kako bi ti na ovo odgovorila moja zena : "Ser*es a dobri smo si " ? NHF Razmisli zasto sam to napisao na takav nacin ?

_________________
Nemoguće je Nemoguće


18 vel 2021, 19:32
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5310
Lokacija: Zagreb
Post Re: Fotkanje sa Airsoft puskom
Uopće ne poznam te mlade ljude.
Pokušavam doći do informacija,ali osim same slike informacija nemam.
Dajte još točnih informacija,jer ovako to je još jedna slika gdje se netko slikao sa oružjem za airsoft.
Znate li nešto od pitanja koje sam postavio ranije?


18 vel 2021, 20:02
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6679
Post Re: Fotkanje sa Airsoft puskom
Mirok je napisao/la:
Uopće ne poznam te mlade ljude.

https://www.srednja.hr/novosti/kad-neko ... fluencera/

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


19 vel 2021, 03:53
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 42 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 27 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan