Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 01 svi 2024, 22:26.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 49 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Nekim drzavama je ocito stalo 
Autor/ica Poruka
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 385
Post Re: Nekim drzavama je ocito stalo
Za vrijeme covida smo vidjeli sta drzava moze. Totalitarna drzava moze sve sto hoce, jbg tako je.

Pitanje koje si ljudi ne postavljaju: kako sprijecit i sta je garancija da drzava nikako ne moze postat totalitarna. Spomenut cu samo pojam "monopol nad silom"...


01 ožu 2024, 12:41
Profil
Poručnik
Poručnik

Pridružen/a: 23 tra 2009, 23:48
Postovi: 1040
Post Re: Nekim drzavama je ocito stalo
OVaj rat nije kao ratovi u 30 godina. Imamo dvije supersile koje ratuju preko posrednika. Što slijedi, ne znamo.

Ali sam siguran da će oni čija djeca neće ići dići ruku za to, ako u tome vide interes ili stranačku stegu. Nevjerojatno je kako je uopće slanje vojske preko noći postala tema.


01 ožu 2024, 12:43
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5385
Lokacija: Zagreb
Post Re: Nekim drzavama je ocito stalo
Ariel je napisao/la:
OVaj rat nije kao ratovi u 30 godina. Imamo dvije supersile koje ratuju preko posrednika. Što slijedi, ne znamo.

Ali sam siguran da će oni čija djeca neće ići dići ruku za to, ako u tome vide interes ili stranačku stegu. Nevjerojatno je kako je uopće slanje vojske preko noći postala tema.

To je namjerno lansirano.
Probni balon.


01 ožu 2024, 12:59
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6743
Post Re: Nekim drzavama je ocito stalo
Ariel je napisao/la:
OVaj rat nije kao ratovi u 30 godina. Imamo dvije supersile koje ratuju preko posrednika. Što slijedi, ne znamo.

Po svim inidikacijama, od potpunog zakazivanja medjunarodne diplomacije i do zveckanja nuklearnim oruzjem u pozadini, ovaj rat mene podsjeca na Koreju, i dojma sam da ce zavrisiti hladnim konfliktom, podijeljenom drzavom, kao i taj rat.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


01 ožu 2024, 13:01
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 18 stu 2010, 22:52
Postovi: 705
Post Re: Nekim drzavama je ocito stalo
jolly je napisao/la:
Ono sto Vedrana Rudan zaboravlja. Zivimo u drustvu apatije i bez ideala. I amerikanci, isto ko i mi. Nece niko u vojsku, i brojnost oruzanih snaga pada. (i u Americi takodjer)
https://www.defense.gov/News/News-Stori ... hallenges/

ne postoje ideali u mladjoj generaciji, i siguran sam da mnogi nece ici u rat, nastojat ce izbjeci. Realno govoreci u zadnjih 30 godina sve vojne intervencije zapadnih zemalja su se bazirale na profesionlanoj vojski. Dakle na onima kojima je to bio zivotni poziv.
Da realno dodje do svjetskog rata, onda bi se mobiliziralo gdje se moze. Ali za sad ne vidim da se to desava.

Ne zaboravimo jos k tome i odliv mladih skolovanih i radno sposobnih u strane zemlje.


Za što bi se čovjek u današnje vrijeme borio? 90-ih su se naši borili za nešto, izlazak iz Jugoslavije, slobodno tržište, slobodu govora i mišljenja...neki su se borili, a neki sticali. I ok, kao i svaki rat.

A danas, ne bih rekao da mladi nemaju ideala, ali imaju pameti. Teoretski, da zarati između Hrvatske i Švicarske, mislim da bi se puno Hrvata s razlogom pitalo za koga se boriti.

I da se vratim na temu, nekim državama je stalo, a država to smo mi. Očito je da narodu nije stalo, jer da je stalo, bilo bi drugačije.

_________________
Put your money where your mouth is.


01 ožu 2024, 13:40
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5385
Lokacija: Zagreb
Post Re: Nekim drzavama je ocito stalo
Da li bih danas išao u rat za ovo u čemu živimo...?
Iskreno....ne bih.
Razočarenje....
I to je mišljenje mnogih nas koji smo bili i prošli sve što je trebalo!
Kaže jedan.......mogu što hoću.....
Ma hajde....


01 ožu 2024, 13:51
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5385
Lokacija: Zagreb
Post Re: Nekim drzavama je ocito stalo
timmy75 je napisao/la:
jolly je napisao/la:
Ono sto Vedrana Rudan zaboravlja. Zivimo u drustvu apatije i bez ideala. I amerikanci, isto ko i mi. Nece niko u vojsku, i brojnost oruzanih snaga pada. (i u Americi takodjer)
https://www.defense.gov/News/News-Stori ... hallenges/

ne postoje ideali u mladjoj generaciji, i siguran sam da mnogi nece ici u rat, nastojat ce izbjeci. Realno govoreci u zadnjih 30 godina sve vojne intervencije zapadnih zemalja su se bazirale na profesionlanoj vojski. Dakle na onima kojima je to bio zivotni poziv.
Da realno dodje do svjetskog rata, onda bi se mobiliziralo gdje se moze. Ali za sad ne vidim da se to desava.

Ne zaboravimo jos k tome i odliv mladih skolovanih i radno sposobnih u strane zemlje.


Za što bi se čovjek u današnje vrijeme borio? 90-ih su se naši borili za nešto, izlazak iz Jugoslavije, slobodno tržište, slobodu govora i mišljenja...neki su se borili, a neki sticali. I ok, kao i svaki rat.

A danas, ne bih rekao da mladi nemaju ideala, ali imaju pameti. Teoretski, da zarati između Hrvatske i Švicarske, mislim da bi se puno Hrvata s razlogom pitalo za koga se boriti.

I da se vratim na temu, nekim državama je stalo, a država to smo mi. Očito je da narodu nije stalo, jer da je stalo, bilo bi drugačije.

Da,narod nikako da shvati!


01 ožu 2024, 13:52
Profil
Poručnik
Poručnik

Pridružen/a: 23 tra 2009, 23:48
Postovi: 1040
Post Re: Nekim drzavama je ocito stalo
90-ih je i izlaznost na izbore i referendume bila nevjerojatna. Ljudi su znali što hoće. Danas vlast profitira od neizlaska i nezainteresiranosti, čak se i ulazak u NATO nekako progurao iako se odazvalo jako malo građana. Ljudi vide što se radi i kakav primjer nam daju "izabrani".


01 ožu 2024, 14:07
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 20 ruj 2023, 11:08
Postovi: 63
Post Re: Nekim drzavama je ocito stalo
Ako si profesionalni vojnik onda ideš gdje ti se naredi. Takav ti je posao.

Ako te mobiliziraju onda to mora biti isključivo za obranu Hrvatske države. Ostalo ne dolazi u obzir.

Ali da, kada vidiš količinu korupcije ljudi koji su u vrhu vlasti prođe te volja za bilo čime. 90tih se borilo za novu državu u nadi da će biti bolje ali eto...

Ne mora nas nitko ni napasti, malo po malo sve nas je manje.


01 ožu 2024, 15:16
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 49 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot] i 13 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan