K :papovku

Mijenjaj, kupuj, prodaj... a nabolje poklanjaj :-D
Post Reply
damirdj75
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 524
Joined: 14 Aug 2018, 17:22

K :papovku

Post by damirdj75 » 30 Mar 2019, 19:03

Kupio bih papovku u dobrom i orginalnom stanju,pa ako neko posjeduje istu ili poznaje nekoga tko posjeduje... Nabavna je spremna.
Pitanje za poznavaoce materije,postoji li neka prednost zastave naspram ruskog sks a ,za upotrebu na streljani ?

Iggy
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Posts: 849
Joined: 18 Mar 2011, 12:42

Re: K :papovku

Post by Iggy » 31 Mar 2019, 20:10

Ruska ima kromiranu cijev i ne hrđa, tako da Zastava nema nekih prednosti. Obavezno čišćenje nakon pucanja na streljani jer streljivo je obično vojno korozivno. Po meni, ruska je bolja, a i lakša za nadogradnju i kakve ludosti jer dijelova i kundaka imaš gdje hoćeš. Može i na Zastavu Tapco i sl. ali traži malo dorade. Za original SKS ne treba ništa.

damirdj75
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 524
Joined: 14 Aug 2018, 17:22

Re: K :papovku

Post by damirdj75 » 31 Mar 2019, 22:41

Hvala na odgovoru,tako sam nešto i mislio.Nema ih uopće na oglasima u orginalnom stanju a kod jedne koju sam našao ne može se uopće vidjeti kroz cijev. Valjda nije nikad ocišćena.
Ako nema ništa u idućih desetak dana pasti će glanc novi sks :A27:

User avatar
Ruda
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 70
Joined: 24 Sep 2016, 08:32
Location: Croatia

Re: K :papovku

Post by Ruda » 01 Apr 2019, 08:24

Jedna smijesna situacija. Kolega prije nekih mjesec dana kupio SKS iz Bojna.hr i ovi iz PU nisu znali odgonetnut o kojem oruzju je rijec. Slikali i slali na vjestacenje u Zagreb. :D

damirdj75
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 524
Joined: 14 Aug 2018, 17:22

Re: K :papovku

Post by damirdj75 » 01 Apr 2019, 10:14

Da li je registrirao kao lovačko ili sportsko oruzje ?

User avatar
Ruda
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 70
Joined: 24 Sep 2016, 08:32
Location: Croatia

Re: K :papovku

Post by Ruda » 01 Apr 2019, 10:51

Sportsko

damirdj75
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 524
Joined: 14 Aug 2018, 17:22

Re: K :papovku

Post by damirdj75 » 01 Apr 2019, 12:25

Zanima me samo da li je morao ogranicavati spremnik na 5 kom ? :D
Mislim da se ne mora ali bolje iz prve ruke

Iggy
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Posts: 849
Joined: 18 Mar 2011, 12:42

Re: K :papovku

Post by Iggy » 07 Apr 2019, 10:11

Za streljaštvo i dozvolu samo za držanje mislim da ne treba ništa, kad je lovačka onda obavezno 2+1, tj. kod odvojivih spremnika za PA u lovu ne smiješ imati spremnik za više od 2 metka, dok za streljaštvo mislim da ne smije biti više od 11 ukupno.

damirdj75
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 524
Joined: 14 Aug 2018, 17:22

Re: K :papovku

Post by damirdj75 » 08 Apr 2019, 17:47

Hvala na odgovoru. Evo imam neku ograničenu na 5 ali još neisprobanu :D
Može lock

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests