Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 29 ožu 2024, 10:14.

ADS

Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Kratko o Proarmis-u 
Autor/ica Poruka
Pozornik
Pozornik
Avatar

Pridružen/a: 09 lip 2019, 18:12
Postovi: 17
Lokacija: Maribor, Slovenija
Post Kratko o Proarmis-u
:A37:
Poduzeće Proarmis d.o.o. iz Maribora, ustanovljeno krajem godine 2014, sa radom počelo 22.5.2015. Osnovna namjena poduzeća je trgovina za lov, streljaštvo i slobodno vrijeme povezano sa streljačkim sportom. U sklopu poduzeća imamo puškarstvo, koje smo od 2017 godine nadogradili sa izradom vlastihih pištolja pod vlastitim brandom. U osnovi naši pištolji baziraju na poznatom sistemu STI/SVI 2011, nadograđeni su nekim od naših posebnih značakji. Podupiremo kalibre 9mm Luger, .40S&W i .45ACP. Više informacija o našem oružju možete pronači na našoj internetnoj stranici -> http://www.proarmis.si/orozje/kratkocev ... attr_0=218 razvoj našeg oružje se tu ne zaustavlja, jer u planu imamo i nove tipove pištolja i ostalih vrsta oružja (u međuvremenu smo napravili i vlastitu verziju poluautomatsku pušku AR-15 u kalibru .223Rem). Kao i proteklih godina, od osnutka do danas, prodaja raste, povećali smo i broj zaposlenih (danas smo četvero zaposleni u tvrtki) i ponudu.
Osobito je velik naglasak stavljen na punjenje streljiva, gdje smo trenutno jedan od najvećih ponudnika komponenti i opreme za tzv. reloading u Sloveniji, jer nudimo barut različitih proizvođaća Lovex, Swiss Reload, Vihtavuori, Hodgdon i IMR po evropsko vrlo konkurentim cijenama. Od primera nudimo brandove Sellier & Bellot, Magtech, Federal, CCI, Fiocchi in RWS. Crni barut od Explosia in Wano. Zrn za punjenje od Sierra Bullets, Nosler, LOS, H&N Sport, Sellier & Bellot, Magtech i Lapua. To je također bogat izbor reloading opreme, jer nudimo proizvode svjetski poznatih tvrtki u ovom području, kao što su Lee Precision, RCBS, Redding in Dillon.
Ponuda streljiva uključuje poznate marke kao što su Sellier & Bellot, Magtech, CCI, Eley, Federal, Geco, Lapua, Prvi Partizan, RWS, SK Ammunition, STV (smo zastupnik za Sloveniju), Topshot Competition,…
Ponuda na području oružja također je vrlo široka, jer obuhvaća takve marke kao AKAH, Arex, Bul Armory, Češka Zbrojovka, Frankonia Jagd, Glock, HS Produkt, Ruger, Smith & Wesson, STP by Prommersberger, Tanfoglio, Walther, Crvena Zastava, Alfa Proj, Sabatti, Mossberg, … Izravno od proizvođača uvozimo i Manurhin revolvere, koji se predstavljaju kao vrhunski revolveri za precizno gađanje, kao i puške Voere, Hera Arms i Husan Arms od poluautomatskih sačmarica.
Među opremom želim istaknuti i zastupstvo za MSA Sordin - program zaštite sluha i vida - kao jednog od vodećih pružatelja ove vrste opreme, koji je također uvjerio američke, slovenske i druge vojne snage, kao i brand Strauss Metal, koji nudi razne ormare za skladištenje oružja i Sportsmatch proizvodjača visokokvalitetne optičke montaže, koji uvjeravaju i englesku vojsku. Naravno, nudimo i cjelokupni optički program, koji je dostupan u Sloveniji, neki su na zalihi, a ostalo je po narudžbi. Ovdje ćete naći brendove kao što su AKAH, Bushnell, Delta Optical, Leica, Meopta, Minox, Nightforce, Nikon, Sightron, Sun Optics, Vanguard, Walther, Kahles, Carl Zeiss, Swarovski itd.
Osim vatrenog oružja nudimo zračno oružje i airsoft, za koje nudimo streljivo, mete, itd.

U našoj tvrtki nastojimo da vam nudimo prodajne usluge i usluge puškarstva, koje će vam pomoći popraviti ili nadograditi vaše oružje, a prije svega, da čete ga moči sigurno koristiti.
U sklopu trgovine imamo i društvo koje vam omogućava, da se pridružite streljačkom društvu Proarmis, gdje također možete trenirati streljaštvo i sudjelovati u natjecanjima. Također vam nudimo stručnu podršku u pravilnom rukovanju oružjem, bilo za IPSC, IDPA, IASC discipline, precizno streljaštvo, itd.

U ovom kratkom opisu naše aktivnosti nemoguće je predstaviti cijelu ponudu, stoga preporučujem da posjetite našu web stranicu -> http://www.proarmis.si , gdje ćete dobiti mnogo informacija o tome što nudimo. Možete nas kontaktirati na načine preko Facebooka, emaila ili telefona.

PROARMIS d.o.o.
Ptujska cesta 97
2000 Maribor

Tel: +386 83 868 940
+386 51 456 301
+386 51 456 303
E-mail: info@proarmis.si
Radno vrijeme:
Ponedjeljak - Petak: 09:00 - 17:00
Subota: 09:00 - 12:00


Privitak/ci:
proarmis_200x75.png
proarmis_200x75.png [ 8.53 KIB | Pogledano 23092 put/a. ]

_________________
PROARMIS d.o.o.
Ptujska cesta 97
2000 Maribor

Tel: +386 83 868 940 | +386 51 456 301 | +386 51 456 303
www.proarmis.si | info@proarmis.si
Radno vrijeme: Ponedjeljak - Petak: 09:00 - 17:00
19 lip 2019, 14:55
Profil Web stranica
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6679
Post Re: Kratko o Proarmis-u
Dobro dosli na forum!!! :A28:

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


19 lip 2019, 23:34
Profil
Civil
Civil
Avatar

Pridružen/a: 03 stu 2019, 21:51
Postovi: 1
Post Re: Kratko o Proarmis-u
Mogu potvrditi da su stvarno susretljivi.

Do sada sam kod njih kupio Ruger GP-100 i BUL 1911 .45 ACP target 6'' :A28:
I naravno nešto od opreme...


:A31:


05 sij 2021, 23:57
Profil
Pozornik
Pozornik

Pridružen/a: 23 kol 2022, 22:52
Postovi: 10
Post Re: Kratko o Proarmis-u
hvala na info, budem pogledao
thx


27 kol 2022, 20:56
Profil Web stranica
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 27 sij 2018, 17:41
Postovi: 140
Lokacija: Antunovac
Post Re: Kratko o Proarmis-u
Zanima me kako će biti od nove godine i što će trebati od papira kad odemo u trgovinu u Italiju,njemačku,Sloveniju ili Austriju.???


09 pro 2022, 07:54
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5310
Lokacija: Zagreb
Post Re: Kratko o Proarmis-u
Dobro pitanje.
Budući da smo od nove godine dio jedinstvenog prostora,možda se nešto mijenja po pitanju nabave oružja i streljiva ?


09 pro 2022, 09:22
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 04 lip 2019, 13:48
Postovi: 311
Post Re: Kratko o Proarmis-u
Mirok je napisao/la:
Dobro pitanje.
Budući da smo od nove godine dio jedinstvenog prostora,možda se nešto mijenja po pitanju nabave oružja i streljiva ?

to pitanje je vjerovatno za vaš Sabor.


09 pro 2022, 10:46
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5310
Lokacija: Zagreb
Post Re: Kratko o Proarmis-u
Marko2Marko je napisao/la:
Mirok je napisao/la:
Dobro pitanje.
Budući da smo od nove godine dio jedinstvenog prostora,možda se nešto mijenja po pitanju nabave oružja i streljiva ?

to pitanje je vjerovatno za vaš Sabor.

Sabor je donio što je donio.
Pitanje je što je zapravo donešeno(ako je) po tome pitanju.
Moguće je da su se tu dogodile promjene.


09 pro 2022, 10:56
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6679
Post Re: Kratko o Proarmis-u
Marko2Marko je napisao/la:
Mirok je napisao/la:
Dobro pitanje.
Budući da smo od nove godine dio jedinstvenog prostora,možda se nešto mijenja po pitanju nabave oružja i streljiva ?

to pitanje je vjerovatno za vaš Sabor.


Marko2Marko
Posto je Slovenija odavno u Schengenu, mozes li reci sto treba Slovencima od dozvola kad kupuju oruzje po EU, na primjer iz Njemacke, Austrije, Francuske, ili Italije?

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


09 pro 2022, 17:03
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 04 lip 2019, 13:48
Postovi: 311
Post Re: Kratko o Proarmis-u
jolly je napisao/la:
Marko2Marko je napisao/la:
Mirok je napisao/la:
Dobro pitanje.
Budući da smo od nove godine dio jedinstvenog prostora,možda se nešto mijenja po pitanju nabave oružja i streljiva ?

to pitanje je vjerovatno za vaš Sabor.


Marko2Marko
Posto je Slovenija odavno u Schengenu, mozes li reci sto treba Slovencima od dozvola kad kupuju oruzje po EU, na primjer iz Njemacke, Austrije, Francuske, ili Italije?

prilično jednako kao kupnje iz slovenije. na upravnoj enoti trebaš reči od kut ti oružje; ili iz slovenije, ili UK, ili njemačke, ili italije. i to je to.

ali kako ti oružje šalju u sloveniju druga je priča. u nekim zemaljama moraš da prijaviš da je oružje u paketu, ali u nekima hvataju krivine. meni je nc rado slao puško u 2 paketa; u jednome kundak, i u drugome akcija sa cijevjom. rekao je da u njihovim zakonima to nije oružje i da se tako normalno šalje. naša pošta ništa nije pitala... :lol: ali čini mi se da je sada drugčije.
u biti oružje se šalje poštom. neki to zavede da je oružje i tako je skuplije i samo neke firme to šalje, a neki ovo ne zavedi u možda šalju navadnim paketom.
u biti je ovde prilično blakanski. možda če biti sada drugčije, kod nove europske direktive.

kad sam dobio puško iz UK, oni so ju slali iz UK preko poljskog zrakoplova na brnik, i ja sam išao na aerodrom po pušku.

a drugo je kad neseš u austriju na CIP. oni imaju vrlo komplicirane zakone, i niko ih ne poštuje. koliko mi je znano, ako ideš sa novom puško u austriju na CIP, morao bi dobiti dozvulu od njihovih unutranih organa za ulaz puške. ali to niko ne radi, i svi na crnu voze puške na CIP u ferlach.


09 pro 2022, 17:58
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6679
Post Re: Kratko o Proarmis-u
Znaci za kupit pusku u EU, unutar Schengena, na pr iz Italije ili Austrije, vama samo treba nabavna dozvola? (Iz upravnih enota?) Nikakvi drugi papiri?

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


09 pro 2022, 22:16
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 27 sij 2018, 17:41
Postovi: 140
Lokacija: Antunovac
Post Re: Kratko o Proarmis-u
Ako i mi budemo tako mogli,odmah poslije nove godine palim pilu i za Italiju.samo se bojim da nećemo imati koga pitati što nam treba i kakav je postupak kod kupovine oružja i streljiva,pa odeš i ako ti trgovac proda,doneseš kući a onda problemi...


10 pro 2022, 09:02
Profil
Skupnik
Skupnik

Pridružen/a: 22 pro 2011, 08:35
Postovi: 271
Post Re: Kratko o Proarmis-u
Za kupovinu pušaka u Italiji meni su trebale nabavne dozvole, kao i u HR.
Osim toga, trebao mi je i predračun ili račun iz kojeg su vidljivi podatci o oružju.
S predračunom/računom i nabavnom sam na MUP-u tražio da mi izdaju "Prethodnu suglasnost za uvoz oružja ili streljiva u RH" (Obrazac 3).
Ta dva dokumenta sam preveo na talijanski te skupa s izvornicima poslao poštom trgovcu da ishoduje izvoznu dozvolu
iz Italije. U zadnje vrijeme (cca zadnjih godinu, dvije dana), potrebno je s trgovcem dogovoriti točan datum izvoza/uvoza jer to
traže talijanske vlasti. Napominjem da sam ja po oružje išao i ubuduće ću ići osobno.
Procedura je prilično jasna, jednostavna i relativno brza kada već imaš nabavnu.
Prijevod sam samo prvi puta radio kod ovlaštenog sudskog tumača, ali napominjem da nije potrebno plaćati ovjerene prijevode (koji su dosta skupi).
Bitno je da su prevedeni kako treba. Naime Obrazac 3 je univerzalan EU format, pa se i samom usporedbom tiskanica može ustanoviti o čemu se radi bio on
izdan na hrvatskom ili na talijanskom jeziku.
Mislim da je praksa traženja prijevoda čisti bulling, ali što je, tu je.
Nakon kupovine i preuzimanja oružja od trgovca, na ulasku u RH prijavio sam uvoz, ovjerena mi je nabavna od strane naše policije i s oružjem i papirima sam
zatim otišao na MUP izvršiti registraciju.
Napomena: Dobro je oružje osobno pogledati te ustanoviti da je propisno označeno, u suprotnom može se naići na stotinu i jedan problem pri pokušaju
registracije. Naime, ako oružje nije propisno označeno (cipirano npr.), a ušlo je u RH ono se neće moći registrirati, a samim time niti iznijeti iz zemlje radi cipiranja
u npr. Sloveniji ili Austriji.
Budite oprezni!
Imam primjer u vlastitoj okolini, gdje je čovjek uvezao oružje iz SAD-a preko trgovca u Nizozemskoj.
Trgovac mu je poštom poslao oružje koje nije cipirano jer NL, kao uostalom niti RH nisu u sustavu CIP-a i on nije imao obavezu tormentirati oružje pri stavljanju u promet.
Momak je na carini u ZG preuzeo oružje, ali ga nemože registrirati. Ovo se povlači već duže vrijeme. Oružje je u sefu, ali nesmije iz njega van, odnosno kupac ga ne smije koristiti
sve dok se ne obavi cipiranje i registracija.
Taj posao sada mogu obaviti samo ovlašteni trgovci u RH (jedan od njih će to i učiniti, ali po dosta visokoj cijeni) i to na način da otkupe oružje, privremeno ga izvezu u zemlju
gdje je cipiranje moguće, te ga ponovno uvezu i "prodaju" prvotnom kupcu. Složen i skup proces.


10 pro 2022, 12:50
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6679
Post Re: Kratko o Proarmis-u
Da, tako je bilo prije ulaska u Schengen.
Sad je pitanje, da li je ulaskom Hrvatske u Schengen procedura pojednostavljena?

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


10 pro 2022, 14:31
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5310
Lokacija: Zagreb
Post Re: Kratko o Proarmis-u
Čini mi se da će još neko vrijeme ovo biti neka siva zona....


10 pro 2022, 15:29
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6679
Post Re: Kratko o Proarmis-u
Za fizicke osobe ne znam, ali mislim da ce za trgovce ovo olaksati stvar uvoza, i smanjiti davanja.
Mozda ariel da nam da svoje vidjenje.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


10 pro 2022, 16:06
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5310
Lokacija: Zagreb
Post Re: Kratko o Proarmis-u
To i bi trebalo relaksirati i regulirati tu tematiku.
Ali kada se sjetimndavsam za Juge samo otišao u Austriju i kupio oružje......bez problema,samo sa nabavnom.....


10 pro 2022, 19:29
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 18 stu 2010, 22:52
Postovi: 703
Post Re: Kratko o Proarmis-u
stolttom je napisao/la:
...skupa s izvornicima poslao poštom trgovcu da ishoduje izvoznu dozvolu...

kakva su vaša iskustva s ovim? koliko dugo se čeka i o čemu ovisi? njihov mup provjerava mene kao kupca? u suradnji s našim ili što?
naime, imao sam iskustva sa slovenijom i austrijom, papir dodje drugi dan. sada u jednoj drugoj državi čekam tu izvoznu dozvolu već 15 dana.

_________________
Put your money where your mouth is.


11 pro 2022, 08:37
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 04 lip 2019, 13:48
Postovi: 311
Post Re: Kratko o Proarmis-u
jolly je napisao/la:
Znaci za kupit pusku u EU, unutar Schengena, na pr iz Italije ili Austrije, vama samo treba nabavna dozvola? (Iz upravnih enota?) Nikakvi drugi papiri?

Referentovi na upravnim enotama ne pitaju kako je puška došla do mene.
Ali različite zemalje imaju različite zakone kako možeju slati oružje u drugo zemaljo. Tako da ovde ni jednog pravila.
I ne vjerujem da bude.


11 pro 2022, 11:50
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6679
Post Re: Kratko o Proarmis-u
Poslao sam upit jednom trgovcu u Sloveniji.
Odgovor: Ulaskom HR u Schnengen, za uvoz oruzja iz Slovenije, procedura ostaje ista, ne mijenja se nista, trazi se ista dokumentacija.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


12 pro 2022, 09:41
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 21 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan