Nije stvar u nepismenosti, nego u izrazima koji ne pripadaju ni hrvatskom jeziku niti su jasni. Nešto se pomiče, ako nešto pomjeraš, onda ideš po nekakvoj mjeri.
A za svaku grešku koja mi se potkrade (ne mislim nehotično u brzini, jer nekada započinjem rečenicu malim slovom ili pišem malim nešto što bi trebalo velikim), slobodno me ispravi, tu nema ljutnje. Mislim da bismo ipak svi zajedno trebali paziti na jezik i pravopis i koristiti naše riječi, kada ih već imamo (pri tome ne mislim na vrtolet, samokres i slične umotvorine, nego riječi koje se i dalje, uporno i poslije skoro 20 godina koriste bez ikakve potrebe i razloga, a najčešće su :
POMJERANJE - pomicanje
BEZBJEDNOST - sigurnost
UBJEĐIVANJE - uvjeravanje.
Nisam ispravljao ničiji zarez, malo ili veliko slovo niti bilo što slično, ali bode me u oči uporaba izraza koji nisu nikada bili dio našeg jezika, ali su se forsirali. Opet ponavljam, nemam ništa protiv tih riječi i izraza, ali u njihovom prirodnom okruženju i u zemlji u kojoj su normalni i uobičajeni.
Sjećam se anegdote iz 1991. kada je jedan kolega, jer nije znao kako se pravilno kaže TEKA ili bilježnica, na istoj napisao SVIJESKA
Kako se pretpostavlja da bi ovaj forum trebao biti ozbiljan i mjesto na kojem se može dobiti kvalitetna i provjerena informacija, svakako nije korektno učiti nekoga da nešto "pomjera" niti da "ubjeđuje".
Također, za sve one forumaše koji nisu iz RH, normalno je da ako nešto postaju, pišu na SVOM jeziku i koriste SVOJE izraze i riječi, pa ako koriste ekavicu, to nije razlog da se ja ili bilo tko drugi ljutimo. Razumjemo se a ako nešto ne razumijemo, tražit ćemo objašnjenje i odgovoriti. Ali, ipak treba voljeti i koristiti svoj jezik, a poštivati tuđi, jer jedino tako će i drugi poštivati nas i naš jezik.