Page 2 of 2
Re: Streljane za zračnu pušku, klubovi i rekreativci
Posted: 12 May 2020, 20:20
by zdebat
jolly wrote:Zdebat
Ako je streljana Doboj, 50 metara, moze li se trenirati malokalibarska puska, 22lr?
Doboj je negdje drugdje. Ovo je Oboj.
Trenirati se može .22LR uz iste regule. Moraš biti član streljačkog kluba i pravilno rukovati oružjem.
Uz najavu voditelju streljane sa kojim se dogovaraš o terminu.
Re: Streljane za zračnu pušku, klubovi i rekreativci
Posted: 12 May 2020, 20:25
by zdebat
jungleboy wrote:Mirok wrote:jungleboy wrote:Dobro, znači nakon učlanjenja u neki klub može se vježbati gađanje u Oboju. Gledam sada Streljačko društvo Savica i piše da ima gađanje na 50 metara MK kod njih.
Da bi bio u potpunosti siguran,otiđi u Savicu i sve pitaj.
Da, otići ću tamo i provjeriti. Mislio sam da je možda netko bio tamo pa zna...
Niti jedan klub u Zagrebu nema vlastitu 50 metarsku streljanu. Savica se koristi sa Obojem kao i ostali klubovi.
Njih ti ne bih preporučio.
Re: Streljane za zračnu pušku, klubovi i rekreativci
Posted: 12 May 2020, 21:02
by jungleboy
Niti jedan klub u Zagrebu nema vlastitu 50 metarsku streljanu. Savica se koristi sa Obojem kao i ostali klubovi.
Njih ti ne bih preporučio.[/quote]
Aha, ok. Jel imaš neki klub za preporučiti? Savicu sam spomenuo jer su mi blizu

.
Re: Streljane za zračnu pušku, klubovi i rekreativci
Posted: 13 May 2020, 05:17
by jolly
Re: Streljane za zračnu pušku, klubovi i rekreativci
Posted: 13 May 2020, 11:28
by zdebat
SK Medveščak na Krešimirovom trgu 3, u dvorištu. I nije tako daleko od Savice.
Re: Streljane za zračnu pušku, klubovi i rekreativci
Posted: 13 May 2020, 11:48
by jungleboy
zdebat wrote:SK Medveščak na Krešimirovom trgu 3, u dvorištu. I nije tako daleko od Savice.
Ok, thanks.
Re: Streljane za zračnu pušku, klubovi i rekreativci
Posted: 13 May 2020, 11:58
by Mirok
Nekako sam dojma da je kolegi potreban klub više onako da može koristiti potrebnu infrastrukturu.
Po tome bih ja izabrao najbliži zbog jednostavnosti.
Ako su planovi drugačiji i trażi se nešto više,može se gledati i dalje.
Re: Streljane za zračnu pušku, klubovi i rekreativci
Posted: 13 May 2020, 13:07
by IB43
Jednom kada dođe do infrastrukture shvatiti će da osim infrastrukture treba imati i neki cilj. Limenke brzo dosade.
Natjecanja su jako dobar cilj i motivacija.
Za zračnicu, osim ISSF 10m u RH danas nema ničeg drugog. Field target je na samrti. A ovo drugo (benchrest) se nikada nije zapravo ni razvilo.
Može se povezati onine sa raznoraznim entuzijastima i takmičiti u raznoraznim pothvatima ili na metama, ali to nije to. Uvijek ostaje opaska da su svi gađali pod drugim uvjetima. Entuzijasti u pravilu neće varati, nije im u cilju, ali tko zna.
Samo ti jungleboy kreni. Vidim ja po stvarima koje te zanimaju da bi tu moglo svašta biti.
Kod nas u RH, f-class 300m i 600m je usponu, sniper kupovi su jako posjećeni. isplati se baciti oko. Ima i prateća MK disciplina.
Samo polako, dio po dio. Istinu je napisao Mirok na drugoj temi. Ja sam se ovim bavio odavno. Već godinama se podsjećam i učim novo. Samo polako, sve će to sjesti na svoje mjesto.
Re: Streljane za zračnu pušku, klubovi i rekreativci
Posted: 13 May 2020, 13:39
by jolly
IB43 wrote:
Natjecanja su jako dobar cilj i motivacija.
U ovom tekstu je puno istine - i ne samo za long range, nego za bilo sta:
https://www.fieldandstream.com/want-to- ... competing/
Ovo je velika istina. bez natjecanja, slaba korist.
S tim da je u ovom slucaju, problem nedostatak atraktivnih disciplina za zracnu pusku.
Preporuka je naci neki klub koji se bavi Field target disciplinama, zracnom puskom.
malo sam prosurfao, nasao ovo:
https://www.facebook.com/sk.zagreb/
SK Zagreb, specijalizacija Field target discipline.
Da li su aktivni, ne znam ali treba nazvati i pitati koje su mogucnosti.
Re: Streljane za zračnu pušku, klubovi i rekreativci
Posted: 13 May 2020, 13:57
by jungleboy
Mirok wrote:Nekako sam dojma da je kolegi potreban klub više onako da može koristiti potrebnu infrastrukturu.
Po tome bih ja izabrao najbliži zbog jednostavnosti.
Ako su planovi drugačiji i trażi se nešto više,može se gledati i dalje.
Pa u principu si u pravu. Učlanio bi se u klub zbog infrastrukture i da onda mogu vježbati gađanje na streljani. To je prvotni plan ali ko zna, ako me ponese možda bude i nešto više od toga

.
Ja sam u Novom Zagrebu. Jel znaš koji klub bi bio najbliži? Vidio sam da ima nešto u Sopotu...
Re: Streljane za zračnu pušku, klubovi i rekreativci
Posted: 13 May 2020, 14:11
by jungleboy
Dupli post, nisam našao mogućnost brisanja posta

.
Re: Streljane za zračnu pušku, klubovi i rekreativci
Posted: 13 May 2020, 14:16
by jungleboy
jolly wrote:IB43 wrote:
Natjecanja su jako dobar cilj i motivacija.
U ovom tekstu je puno istine - i ne samo za long range, nego za bilo sta:
https://www.fieldandstream.com/want-to- ... competing/
Ovo je velika istina. bez natjecanja, slaba korist.
S tim da je u ovom slucaju, problem nedostatak atraktivnih disciplina za zracnu pusku.
Preporuka je naci neki klub koji se bavi Field target disciplinama, zracnom puskom.
malo sam prosurfao, nasao ovo:
https://www.facebook.com/sk.zagreb/
SK Zagreb, specijalizacija Field target discipline.
Da li su aktivni, ne znam ali treba nazvati i pitati koje su mogucnosti.
Thanks za linkove. Koliko sam gledao baš i je problem nedostatak disciplina za zračnu pušku. Ovo na 10 metara mi nije atraktivno.
Taj Field target mi izgleda zanimljivo. Morat ću to malo proučiti i vidjeti da li su aktivni

Re: Streljane za zračnu pušku, klubovi i rekreativci
Posted: 13 May 2020, 14:18
by jungleboy
jungleboy wrote:IB43 wrote:Jednom kada dođe do infrastrukture shvatiti će da osim infrastrukture treba imati i neki cilj. Limenke brzo dosade.
Natjecanja su jako dobar cilj i motivacija.
Za zračnicu, osim ISSF 10m u RH danas nema ničeg drugog. Field target je na samrti. A ovo drugo (benchrest) se nikada nije zapravo ni razvilo.
Može se povezati onine sa raznoraznim entuzijastima i takmičiti u raznoraznim pothvatima ili na metama, ali to nije to. Uvijek ostaje opaska da su svi gađali pod drugim uvjetima. Entuzijasti u pravilu neće varati, nije im u cilju, ali tko zna.
Samo ti jungleboy kreni. Vidim ja po stvarima koje te zanimaju da bi tu moglo svašta biti.
Kod nas u RH, f-class 300m i 600m je usponu, sniper kupovi su jako posjećeni. isplati se baciti oko. Ima i prateća MK disciplina.
Samo polako, dio po dio. Istinu je napisao Mirok na drugoj temi. Ja sam se ovim bavio odavno. Već godinama se podsjećam i učim novo. Samo polako, sve će to sjesti na svoje mjesto.
Slažem se sa tobom. Limenke će možda jednom i dosaditi pa ću htjeti više.
Prvi cilj je da svladam preciznost da mogu pogoditi konzervu na 50, 100 ili 120 metara. Zbog toga sam pitao za streljane na kojma se može gađati na 50 metara.
Natjecanja su dobra i dobra je motivacija ali napisao si da za zračnicu nema ništa drugo osim ISSF na 10 metara. A to mi se stvarno ne da. Ko klinci u 7. ili 8. osnovne smo imali gađanje zračnicama na 10 metara i taj dio sam prošao. Treba mi veći izazov, nešto što je teže za pogoditi.
A daljine su me uvijek privlačile. Zato sam i kupio Canon Power Shot SX 60. Ima dobar zum, optičko uvećanje je 65x a hibridno 130x. S njim na 4 km vidim ljude kako sjede ispred kuće

.
A kad krenem vidjet ćemo šta će biti, do kuda ću dogurati

. Korak po korak

.