Page 2 of 2

Re: futrole

Posted: 27 May 2010, 22:51
by Mike_Torello
BTW. ja svu svoju koznu obucu tretiram sa "planinskim uljem"...

Re: futrole

Posted: 28 May 2010, 12:32
by requin
"planinskim uljem"...
Pokušavam pronaći to ulje,ali ovdje ga baš i nema,koja je to vrsta(sastav) ulja?Ni taj podatak nisam pronašao. :?:

Re: futrole

Posted: 28 May 2010, 13:33
by valdop
nije planinsko nego planinarsko ulje, evo možda ti ovo pomogne

http://www.google.hr/#hl=hr&source=hp&q ... 8a1d6ff8fd

Re: futrole

Posted: 28 May 2010, 16:56
by Ace33
Gledao sam na mojoj flasi od 1/2 litre, pise iskra zelina proizvodjac, al je staro bar 10god. Sastava nema, samo neki u sesiricu sto se pentra po stijeni:D

Re: futrole

Posted: 28 May 2010, 18:01
by Mike_Torello
e to je to

Re: futrole

Posted: 29 May 2010, 01:39
by shizo
evo slike
thumb.jpg

Re: futrole

Posted: 29 May 2010, 06:54
by Ace33
Moje je u staklenoj flasi. Nisam ni znao da se sad radi u limu. Ne volim ga previse jos od konjickog kluba. Sedla i oglave smo mazali sa njim. Ali ak ti sedlo ne odlezi, odstoji, dobro poslije mazanja, bar 24h ostavlja po koji flek na rajthozama, a i sklize se jace poslije nego balistol. Njega smo koristili samo zbog nabavne cijene za klubska sedla, treba ti bar 2litre mjesecno, a tad je bilo 5x jeftinije od balistola.

Re: futrole

Posted: 31 May 2010, 22:27
by nevermind
još jedno pitanje za requina... Nakon što namočiš futrolu u vodu i u nju staviš nož koliko vremena ti to sve skupa stoji i da li pustiš da se osuši sama od sebe ili?

Re: futrole

Posted: 01 Jun 2010, 07:56
by requin
Nakon što namočiš futrolu u vodu i u nju staviš nož koliko vremena ti to sve skupa stoji i da li pustiš da se osuši sama od sebe ili?
Nož obično ostavim dan-dva,dok se futrola ne osuši sama,a kadkada malo i pomognem s fenom(ako se previše naglo suši,može se previše i stvrdnuti)

Re: futrole

Posted: 01 Jun 2010, 21:37
by nevermind
jedva čekam svoju prvu futrolu budući da sam nabavio kože, ali prvo moram napraviti nož :A02:

Re: futrole

Posted: 05 Jun 2010, 23:27
by requin
jedva čekam svoju prvu futrolu budući da sam nabavio kože, ali prvo moram napraviti nož
Samo naprijed :)

Moja dva zadnja,i odjeća... :D
IMG_8014.JPG
IMG_8028.JPG
IMG_8040.JPG

Re: futrole

Posted: 05 Jun 2010, 23:33
by Ace33
To je sa njima steta rezat, treba ih na zid za ukras. Jako su lijepi:)

Re: futrole

Posted: 05 Jun 2010, 23:51
by requin
Nije šteta s ovima rezat za to su stvoreni .. :D
IMG_8014.JPG
IMG_8018.JPG
IMG_8017.JPG