Page 2 of 3
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Posted: 27 Jun 2014, 16:14
by lex-lutor
jolly wrote:Lex,
Ponekad se pitam oces li ti doci na natjecanje sa preciznom puskom, ili sa pirunom i nozem?
.
Stvarno NEOZBILJNO PITANJE !!!
Pa valjda prvo priun i noz, a onda kada smo siti mozemo nesto i otpucati, mete nece pobjec ali za klopu....tko zna ???
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Posted: 27 Jun 2014, 20:32
by dejandlesk
Pribor za jelo nosim u privatnom i službenom autu. Tko zna kakva te nevolja na terenu može zadesiti? Da ne moram raditi došao bih i bez puške ako su pitanju ražnjići, krmići, vratina, čevapi, grah, buncek, čvarci, špek, pršut, šunka.... uh već me sad hvata muka od same pomisli na takve aktivnosti!
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Posted: 28 Jun 2014, 06:06
by jolly
Decki, novosti su slijedece.
Pod jedan (ponavljam, pod jedan) cevapi naruceni!!
Pod dva, linije na 200 metara su pokosene. Deset linija je cisto. Namjera je postaviti metu na svaku drugu liniju, tako da strijelci imaju mjesta jedan od drugog. Dakle, na 200 m, biti ce 5 meta, i grupe ce biti po 5
strijelaca.
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Posted: 28 Jun 2014, 10:16
by lex-lutor
Nadam se da ce biti guzve to znaci i bolju zabavu, vrijeme je topolo za popiz....tako da pripremis dovoljno hladne pive...
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Posted: 30 Jun 2014, 07:19
by jolly
...
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Posted: 30 Jun 2014, 07:20
by jolly
...
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Posted: 30 Jun 2014, 07:22
by jolly
Bilten.
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Posted: 30 Jun 2014, 15:10
by Spinnaker
pa zar samo osmero natjecatelja?
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Posted: 30 Jun 2014, 16:47
by jolly
Nazalost, neki od prijavljenih nisu dosili, premda je pocetna racunica bila oko 18 natjecatelja.
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Posted: 30 Jun 2014, 17:40
by lex-lutor
Dobro da nas se i toliko skupilo.....
A onda cemo kukati nista se ne radi, nema se gdje pucati, bla..bla..bla...
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Posted: 30 Jun 2014, 19:41
by jolly
Odaziv je bio 5 klubova, vec prema biltenu, sto nije lose, medjutim broj natjecatelja mogao je biti veci.
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Posted: 30 Jun 2014, 21:38
by dejandlesk
Dobro je za prvi put! Nije baš jednostavno postići masovnost kod ovakvih disciplina. Čestitke dečkima što su se uopće odlučili organizirati ovako nešto. Slijedeći će put biti bolje. Sugestija za slijedeći put, bilo bi dobro da se poziv objavi malo ranije, jer i sam da sam uspio organizirati zamjenu na poslu, navratio bi. Možda ne bi ništa pogodio, no što se tiče čevapa, dao bi sve od sebe.
Pozdrav svima!
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Posted: 01 Jul 2014, 17:48
by Spinnaker
meni je upitan i sniper kup na grobniku posto cekam streljivo vec 3-4 mjeseca
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Posted: 04 Jul 2014, 13:47
by Huntercro
svaka čast dečkima koji su došli i čestitam na organizaciji u svakom slučaju,
jer neko je opet povukao i za druge
bravo dečki, taman da vas je došlo 3-je
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Posted: 04 Jul 2014, 14:42
by jolly
U biti, osim po brojnosti odaziva, nije bilo drugih negativnih komentara.
U svakom slucaju, otvoreni smo na sve sugestije za organizaciju slijedece godine, pa da prilagodimo potrebama.
Ovaj put, nismo htjeli ici u previse detaljna pravila da ne bismo eliminirali natjecatelje unaprijed. (ionako nas je malo u long range gadjanju, a cijena municije je visoka) Osobno znam za nekoliko ljudi koji su odustali radi cijene municije.
Za slijedecu godinu cemo eventualno prilaogiditi organizaciju, pa su svi prijedlozi dobrodosli.
Hvala unaprijed.
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Posted: 04 Jul 2014, 20:08
by El Manno
Za pohvalu je i za čestitati na organizaciji i uspješno održanom takmićenju bilo kog oblika športskog streljaštva.
Ako možete, organizirajte još jedno takmićenje prije Osijeka.
Počnite sa najavom što ranije da se može uštediti i pripremiti - posebice streljivo.
Puno sreće!

Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Posted: 04 Jul 2014, 21:40
by jolly
Nazalost mislim da necemo imati prilike organizirati prije Osijeka.
Medjutim, iz ovog iskustva, mozemo reci da ce slijedece natjecanje dogodine biti najvjerojatninije prema pravilima F class open, na 200 m, a za lovacki karabin prema pravilima lovackog streljastva.
Naime, ostavili smo ovaj put Slobodan izbor kalibara (manje-vise, eliminirajuci calibre iznad 0.35) ali glavni kalibar je opet bio 308 win, na 200 m, a na lovackom dijelu 100 m, takodjer nije bilo ekstremnih kalibara.
Dakle obzirom na feed back, napraviti natjecanje prema F class open, izgleda da nije zapreka. A obzirom da klub tradicionalno radi natjecanje iz VK pistolja, vjerojatno budemo spojili obadva.
Sve u svemu, ovo je neko moje razmisljanje, a za drugu godinu nastojat cemo objaviti poziv cim ranije.
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Posted: 08 Jul 2014, 11:24
by MarkoZ
Medjutim, iz ovog iskustva, mozemo reci da ce slijedece natjecanje dogodine biti najvjerojatninije prema pravilima F class open, na 200 m, a za lovacki karabin prema pravilima lovackog streljastva.
Na 200 metara se ne puca ozbiljno takmičenje a pogotovo ne u F-klasi. Sve počinje na 300 yardi a ovo ispod je samo "practise" kako kažu ljudi koji to ozbiljno rade. Broj takmičara će bit mali jer je municija skupa i nikome se ne da potrošiti par stotina kuna na no name tekmu. Gledao sam bilten i od ovog zadnjeg takmičenja a i od rezultata koje vam je wagner postavio na forum. Ako je to što je postavio točno onda ni na pištolju niste imali ozbiljan broj takmičara. Pa više od pola ih je bilo iz GSK. Takmičenja treba ozbiljno pripremiti i ozbiljno odraditi i treba to raditi par godina da bi se došlo na neku razinu da ti ljudi dođu. Ovako će to biti lokalna veselica za lexa i čevape. Podržavam nastojanja ali se morate bolje organizirat. Ni mi ostali u drugim disciplinama nismo ništa bolji, isto nas dođe nekolicina pa zato neću puno pričat.

Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Posted: 08 Jul 2014, 22:42
by dejandlesk
Možda sam krivo shvatio, no tvoj mi post zvuči malo kritičarski, a znamo da su kritičari postali oni koji nisu uspjeli postići nešto zapaženo u svom poslu. Koliko smp puta potrošili nekoliko stotina kuna za cugu, ili pušači za cigarete, ili za neke stvari koje nam nisu potrebne da bi ljude koji nam se ne sviđaju napravili zavidnim???? Stvar je slobodnog izbora svakog od nas da svoje novce troši na što želi. Bude li se pucalo na prazne flaše na 12 metara, doći ću ako mi to predstavlja gušt. Isto tako može me netko pozvati u međugalaktičku raprezentacju u sportu koji me na zanima i bez razmišljanja ću svoje mjesto prepustiti nekom drugom. Dečki svaka čast, daljina nije bitna, ni rezultati nisu bitni, bitno je druženje s istomišljenicima i svakako - čevapi. Ukoliko netko smatra da je natjecanje bez veze, slobodno ga zaobiđe. Mogu li se ljudi osjećati ugodno i opušteno i bez natjecanja? Naravno da mogu, i još važnije sretni otići kući i sa zadovoljstvom prihvatiti slijedeći poziv na natjecanje, druženje, radnu akciju ili neku sličnu aktivnost.
Pozdrav svima!
Re: "Mali Sniper Cup" u Rijeci, 29/06/2014
Posted: 09 Jul 2014, 07:23
by jolly
Tocno je da long range pocnje na 300 yardi / metara, medjutim streljana ima mogucnost samo do 200.