Page 2 of 3
SNIPER KUP 2016 - NOVI DATUM
Posted: 05 Sep 2016, 08:17
by Wagner
UPDATE!!!
NOVI TERMIN NATJECANJA!!!
Poštovani svi,
zahvaljujemo na prijavi, ali u petak 02.09. je iz MORH-a stigla obavijest da zbog zauzeća strelišta ne mogu odobriti termin (10.09.) te je određen novi termin za natjecanje: 24.09.2016.
Nažalost, mi kao organizator ne možemo utjecati na raspored na strelištu i ovisimo o odlukama vojske koja strelištem upravlja. Naravno da nas to frustrira ali nažalost tome nema lijeka.
Nadamo se da Vas promjena datuma neće pokolebati te da se konačno i vidimo 24.09. na "Sniper kupu 2016". Obzirom na dosadašnja iskustva, preostaje nam samo da vjerujemo da će ovaj datum stvarno i biti natjecanje.
S poštovanjem,
Rajko Samueli-Kačić, Predsjednik
Re: SNIPER KUP 2016
Posted: 05 Sep 2016, 08:52
by lex-lutor
Hmmmmmm...
Rajko imam neki cudan osjecaj da netko nekog jeb..... tj. gazde ne zale direktno reci ne zanima nas tas zajebancija pa cemo ih maltretirati dok sami ne odustanu ? Kud li srece da sam u krivu !
Re: SNIPER KUP 2016
Posted: 05 Sep 2016, 10:16
by jolly
Hoce li biti lovackih disciplina, ili isto kao prema pretodnom raspisu?
Re: SNIPER KUP 2016
Posted: 14 Sep 2016, 07:23
by Wagner
Ne, lovačke discipline smo odradili 06. kolovoza na Drenovi, puca se 50m MK sniper, 300m povijesna puška, 300m open i 600m open.
Re: SNIPER KUP 2016
Posted: 19 Sep 2016, 19:48
by lex-lutor
Moze li se 100% racunati da je taj datum konacan za sniper kup na Grobniku ???
Re: SNIPER KUP 2016
Posted: 20 Sep 2016, 08:31
by lex-lutor
I hoce li biti moguc trening u Petak popodne ?
Re: SNIPER KUP 2016
Posted: 20 Sep 2016, 21:34
by dragec11
Jel vrijedi prijava od zadnji put jer se sad nisam ponovo prijavljivao????
Re: SNIPER KUP 2016
Posted: 21 Sep 2016, 10:13
by Spinnaker
dragec11 wrote:Jel vrijedi prijava od zadnji put jer se sad nisam ponovo prijavljivao????
vrijedi dragec-vragec
samo je termin pomaknut.
Re: SNIPER KUP 2016
Posted: 21 Sep 2016, 22:41
by Wagner
Vrijede sve prethodne prijave. Odgovor na FAQ "oćemo li moć u petak trenirat?".....oćemo. Ali popodne od 15 do 18 h.
Re: SNIPER KUP 2016
Posted: 22 Sep 2016, 09:15
by Spinnaker
Vidimo se momci

Re: SNIPER KUP 2016
Posted: 22 Sep 2016, 21:58
by dragec11
Spinnaker wrote:Vidimo se momci

Ako dođeš na vrijeme sa čeke

Re: SNIPER KUP 2016
Posted: 25 Sep 2016, 19:40
by Spinnaker
Cestitke organizatorima i svim strijelcima.
Bilo nas je malo al volje nije falilo.
Cekamo "rezultate".
Re: SNIPER KUP 2016
Posted: 26 Sep 2016, 09:29
by lex-lutor
Re: SNIPER KUP 2016
Posted: 26 Sep 2016, 09:53
by Spinnaker
lex-lutor wrote:
- vecina finalnih takmicenja zupanija pa i drzavno imaju termine u 9-mjesecu
- vecina gradova i opcina imaju neke manifestacije povodom zavrsetka ljeta
- berbe grozdja
- klincima pocinje skola pa smo ludi i od toga
- relativno je kratak dan u odnosu na 8-mjesec
- itd....
[/b][/color]
I iduće godine će ti biti u rujnu.
prva stavka je najveći problem.
druga nikakav
treća - grozdje ko grozdje, može i koji drugi dan berba (isto kao i kuruza)
škola je već počela, novci odu prije ili kasnije
a to što je dan kratak, ne vidim nikakav problem, bili gotovi u 15:00
Re: SNIPER KUP 2016
Posted: 26 Sep 2016, 09:55
by Spinnaker
btw. Lex, imaš li možda krajnje rezultate.
Ja imam samo onu listu od druge runde, kasnije do proglašenja nije ništa izašlo....
Re: SNIPER KUP 2016
Posted: 26 Sep 2016, 11:23
by jolly
Po meni:
termin u rujnu - super. nek ostane! Manje sunca, manje vrucine, manje miragea.
Ako se mene pita sve super, osim sta bih ja vece mete. Pogotovu za 600 mtr.
Svrha velike mete po f-class, jeste da se nadjes sa probnim hicima u meti, ovako ako promasis probne, spotter i tako ne vidi gdje je palo na toj udaljenosti, onda badave gadjati "na srecu".
Velike f-class mete su trapave, treba ljepiti papire, i dodatno je opterecenje organizatoru, ali moje je misljenje da vrijede truda jer postoji razlog zasto su napravljene po nekim mjerama.
Inace, organizacija je super, cestitke organizatoru, odradilo se sve bez guzve i nervoze, vrijeme idealno.

Re: SNIPER KUP 2016
Posted: 26 Sep 2016, 14:30
by lex-lutor
Spinnaker wrote:btw. Lex, imaš li možda krajnje rezultate.
Ja imam samo onu listu od druge runde, kasnije do proglašenja nije ništa izašlo....
Nemam nista, mi smo otisli odmah nakon proglasenja, imali smo jos nekih obaveza to popodne.
Sve je islo glatko sto je za pohvalu, e sada da li je termin dobar ili nije ja samo glasno razmisljam i prenosim zakljucke nas nekolicine po tom pitanj.
Ne znam kakva je situacija diljem lipe nase pa mozda donosim krive zakljucke ali cinjenica je da su SVA finala VK u 9-mjesecu....
SNIPER KUP 2016 BILTEN
Posted: 27 Sep 2016, 08:55
by Wagner
Pozdrav svima, pročitao sam primjedbe i mišljenja, svakako se nešto može usvojiti a nešto ne jer ne ovisi o nama u HČZ-u nego o OSRH. Bilten u privitku ispod. Zahvaljujemo svima koji su se odazvali i nakon treće promjene termina, natjecanje je sada nakon osam godina prošlo sve faze i promjene i tzv. "dječje bolesti", mijenjali smo daljine i mete, oblike nosača i vremena gađanja i od iduće godine ide natjecanje početkom rujna (eventualno kraj kolovoza), mete za 600m ostaju iste veličine (Radmila oderala zlatnu medalju, znači tko zna-može) ali će podloga na nosaču mete (1,2x1,2m) biti bijeli papir i mijenjat će se nakon gađanja prethodnika ili eventualno polijepiti tako da se slijedeći strijelac može "nać" u meti. Gađanje na 50 m će se obavljati posebno da se ne preklapaju vremena odnosno da se može ići na promjenu meta odmah po završetku serije. Ima još manjih promjena koje nisu toliko bitne. Jedno od bitnijih koje ću probati uglaviti u kalendar je da se ovo na Kovačevu događa dva puta godišnje, proljeće-jesen. Ali o tom potom.
Pozdrav svima i čestitke osvajačima medalja i pehara!
Re: SNIPER KUP 2016
Posted: 27 Sep 2016, 14:11
by lex-lutor
Dobra je ova ideja Proljece-otvaranje sezone neka tekma i zadnji vikend u 8-mjesecu opet neka tekma. Nemoguce je sve postelat da pase svima ali najbitnije je da se ne preklapa sa nekom drugom pucacinom na podrucju HR.
Ovo sa bjelim papirom je po meni obavezno, vidio si i sam da su prve dvije grupe na 600m pucale u prazno, ako se ne rijesi neki sistem pokazivanja probnih hitaca ili video nadzor koji moze proci mete od prve do zadnje uz samo malo miraza i papir ce biti beskorissan.
Sve u svemu opet je bilo dobro

Re: SNIPER KUP 2016
Posted: 27 Sep 2016, 17:56
by jolly
Evo, jos I ja da se nadovezem, sa nekim dojmovima, nakon sta sam uhvatio vremena sjesti za kompjuter.
Prije svega, ideja bijele (poljepljene) podloge za metu je izvrsna.
Jednostavna je organizatoru za izvesti, i sasvim solidan kompromis prem a velikim f-class metama.
Proljece I jesen, termin, kao ideja je izvrsna!
Bas gledam bilten, i tradicionalno jedan podatak nedostaje.
Mislim da ne bi bilo lose da se ubuduce na bilten doda i oruzje i kalibar iz kojeg je odradjeno natjecanje, a to moze dati I dobar uvid u kvalitetu odredjene opreme (ehh. jos da se napise I optika..., ali ovo je vec previse)
Obzirom da se na prijavnice pisu i ovi podaci, dovoljno je dodati jos jednu kolonu.
Drugo, prosao sam malo iza linije gadjanja i pogledao opremu koja se koristila za LR ovom prilikom. Napravio sam i par slikica, ali postat cu ih prvom prilikom.
Kalibri koje sam uocio su bili: 223 rem, 30-06, 308 win, 300 win mag., 6.5x55.
Stjecajem okolnosti, uobicajeni natjecatelji (velikih kalibara: 338 LM, 50 bmg, 40-i-nesto chey tac) nisu dosli, I ta slucajnost mislim da je dovela do jednog lijepog fair play natjecanja u medjusobno konkurentnim kalibrima.
Mozda ne bi bilo zgoreg, kad se slijedece godine bude radilo natjecanje da se military open podijeli u dvije kategorije po kalibrima: ispod 338, te preko i ukljucujuci 338.