Page 2 of 3

Re: sdm m870 adaptive shotgun

Posted: 30 Jan 2021, 14:38
by Mike_Torello
AR15 fan wrote:
jolly wrote:
Fici100 wrote:Disciplina je ta da kad me pukne odem na streljanu, malo se ispucam u metu spakiram stvari i odoh kuc :D :D
Ma, bravo! :A24:
U tvoj opis i uz gramaticke greske, ulazi sve od zracnog pistolja, preko lovackog karabina do long range puske, a ocekujes suvisli odgovor od clanova foruma?!
Izlazim iz rasprave.
Lovački karabin je sportska streljačka disciplina? :o
je, bila nakoliko puta na sniper kupu na grobniku, a i recimo kod nas 6 lovackih drustava organizira razna natjecanja između ostalih lovackih i inih disciplina tu je i pucanje sa LK na staticnu metu 100m i pokretnu metu na nekih 50m.

Re: sdm m870 adaptive shotgun

Posted: 30 Jan 2021, 14:43
by Mike_Torello
AR15 fan wrote:Ako je akcija koliko toliko glatka i rafinirana, to je jako povoljna cijena za nekakav ulazni model. Winchester SXP je kakvih 500 eura, nešto sitno preko zbog dozvole u Sloveniji a prima 5+1 npr. Maverick je čini mi se 7+1 ali ga više nemaju u Pro Armisu.
to mozes prepoznati na prvu, ako su mu cijev i spremnik jednako dugacki, kod nas je najcesci maverick 5+1 sa cijevi duzom od spremnika, a 7+1 su cesce Mossberg 500 iako i njih ima 5+1 ali sa dugackom (lovackom) cijevi.

Re: sdm m870 adaptive shotgun

Posted: 30 Jan 2021, 14:44
by Mirok
Da,gađanje mete srnjaka na 100m.
I gađanje na metu d svinje u trku na 50 m.

Re: sdm m870 adaptive shotgun

Posted: 30 Jan 2021, 14:45
by Mike_Torello
usput, pregledao sam tu pusku u ducanu, ergonomski nema razlike od original MAGPUL "namještaja", ali razlika u kvaliteti se ipak vidi, ako si u ZG i kupis ju, mozemo usporediti sa mojim originalom side by side.

Re: sdm m870 adaptive shotgun

Posted: 30 Jan 2021, 14:46
by Mirok
Mike_Torello wrote:usput, pregledao sam tu pusku u ducanu, ergonomski nema razlike od original MAGPUL "namještaja", ali razlika u kvaliteti se ipak vidi, ako si u ZG i kupis ju, mozemo usporediti sa mojim originalom side by side.
Kakvo ti je mišljenje uspoređujući kvalitetu?

Re: sdm m870 adaptive shotgun

Posted: 31 Jan 2021, 00:34
by Mike_Torello
Mirok wrote:
Mike_Torello wrote:usput, pregledao sam tu pusku u ducanu, ergonomski nema razlike od original MAGPUL "namještaja", ali razlika u kvaliteti se ipak vidi, ako si u ZG i kupis ju, mozemo usporediti sa mojim originalom side by side.
Kakvo ti je mišljenje uspoređujući kvalitetu?
pa po meni se vidi da je kopija i zasto kosta toliko koliko kosta, no to sto se vidi, ako je samo kozmeticki, ako dobro funkcionira onda valjda vrijedi te novce. Makar, osobno bih radije polovnog Mossberga nego to novo... ali to sam samo ja

Re: sdm m870 adaptive shotgun

Posted: 02 Feb 2021, 15:50
by AR15 fan
Mossberg ima i moj glas, bez obzira na povoljnu cijenu SDMa.

Re: sdm m870 adaptive shotgun

Posted: 03 Feb 2021, 12:40
by Fici100
Gledao sam polovno, ali sve mi je dosta daleko. Živim u Đakovu i iskreno mi se ne da pravit 700 km da vidim polovnu pušku koja mi se možda ne svidi. Predao sam papire za nabavnu, trebalo bi biti gotovo kroz tjedan, dva.
Cijena u bojnoj je 2200 kn. Zvao sam trgovinu Mazur u Bilje i ponudili su mi istu cijenu, a ne moram ići u Zg po pušku.

Re: sdm m870 adaptive shotgun

Posted: 03 Feb 2021, 13:26
by AR15 fan
Ako je tako, sretno sa SDM-om. Nabaci fotke i opći dojam kad ju dobiješ.

Re: sdm m870 adaptive shotgun

Posted: 03 Feb 2021, 14:27
by Fici100
Čim dođe u moje ruke, stižu slike!

Re: sdm m870 adaptive shotgun

Posted: 28 Feb 2021, 16:25
by Fici100
Slike sam upload o jer su prevelike za forum, ovako se vidi više.

https://ibb.co/SKHS8Pj
https://ibb.co/CKrCkYs
https://ibb.co/G2vMsNg
https://ibb.co/qrn20bM
https://ibb.co/hdmqw8q
https://ibb.co/MpkXy37

Nisam još stigao do streljane s njom, no kad budem postat ću i video.
Što se tiče puške: sama plastika na njoj se čini čvrsta, pump action je gladak, no metalni dijelovi su skloni habanju. Već na 2-3 mjesta se vidi da sam je zagrebao. Mislim da ću se u narednim mjesecima okušat u cerakote u na nečemu, pa ako bude uspješno odraditi ču to i na pumpi.

Re: sdm m870 adaptive shotgun

Posted: 28 Feb 2021, 17:11
by Mirok
Po slikama izgleda dosta solidno i solidnije nego ju opisuješ!

Re: sdm m870 adaptive shotgun

Posted: 04 Mar 2021, 18:54
by dundoivica
imam maverick 88 polovna pukio za 1500 čuna 6+1 kapacitet i 12/76 cjev odlična precizna i jako zadovoljan sa njome i može ih se nači za te pare na njuškalu. moja preporuka ti je ak baš hočeš remington 870 bio jedan na njuškalu mislim za 2500 kuna na krku ili tak negdje pogledaj si možda još stoji na prodaju. i osobno sam mišljenja da polovne kod nas winchester 1300, mosberg 500, maverick 88, remington 870 i browning pumpe bolje uzet neg sdm. moguče da sam u krivu nebi bio prvi puta :D al ono poznato je poznato i sad winchester, remington i browning, po mišljenju mog puškara su bolje zbog dvije vodilice pumpe i zbog toga što im je tjelo od željeza a ne legure kao u mosberg 500 i maverick 88. al men ev zasad nije se pokazalo kao problem jedino ajd ak si lovac jedna vodilica zvekeče pa kao problem al ionako su rijetke kolko sam skužio kod nas pumpe u lovu.

Re: sdm m870 adaptive shotgun

Posted: 04 Mar 2021, 22:10
by Cezar
https://www.hls.com.hr/trgovina/rabljeno-lovacko-oruzje

Pred mjesec dana tamo kupio Fabram SDA SS ko nova.
Ima svega od 800kn, 1000kn, 1300kn Browning, Fabram, Mosberg itd

Re: sdm m870 adaptive shotgun

Posted: 05 Mar 2021, 09:36
by Fici100
dundoivica wrote:imam maverick 88 polovna pukio za 1500 čuna 6+1 kapacitet i 12/76 cjev odlična precizna i jako zadovoljan sa njome i može ih se nači za te pare na njuškalu. moja preporuka ti je ak baš hočeš remington 870 bio jedan na njuškalu mislim za 2500 kuna na krku ili tak negdje pogledaj si možda još stoji na prodaju. i osobno sam mišljenja da polovne kod nas winchester 1300, mosberg 500, maverick 88, remington 870 i browning pumpe bolje uzet neg sdm. moguče da sam u krivu nebi bio prvi puta :D al ono poznato je poznato i sad winchester, remington i browning, po mišljenju mog puškara su bolje zbog dvije vodilice pumpe i zbog toga što im je tjelo od željeza a ne legure kao u mosberg 500 i maverick 88. al men ev zasad nije se pokazalo kao problem jedino ajd ak si lovac jedna vodilica zvekeče pa kao problem al ionako su rijetke kolko sam skužio kod nas pumpe u lovu.
Na sdm-u imaju dvije vodilice. Odlučio sam se za sdm jer na ostalim pumpama je sve drvo, a nisam baš ljubitelj toga. Onda sam računao možda uzeti polovnu, skinuti drvene dijelove, staviti plastiku. Na kraju sam od toga odustao jer bi me cjenovno koštalo kao i novi sdm koji već to ima. Što se tiče kvalitete siguran sam da je sdm lošiji od gore navedenih, ali koliko ja mislim pucati iz nje mislim da će biti dovoljno dobra. Sutra ju tek idem isprobati da vidim kako funkcionira pa ču staviti video pump action-a i pucanja.

Re: sdm m870 adaptive shotgun

Posted: 06 Mar 2021, 02:38
by dundoivica
Fici100 wrote:
dundoivica wrote:imam maverick 88 polovna pukio za 1500 čuna 6+1 kapacitet i 12/76 cjev odlična precizna i jako zadovoljan sa njome i može ih se nači za te pare na njuškalu. moja preporuka ti je ak baš hočeš remington 870 bio jedan na njuškalu mislim za 2500 kuna na krku ili tak negdje pogledaj si možda još stoji na prodaju. i osobno sam mišljenja da polovne kod nas winchester 1300, mosberg 500, maverick 88, remington 870 i browning pumpe bolje uzet neg sdm. moguče da sam u krivu nebi bio prvi puta :D al ono poznato je poznato i sad winchester, remington i browning, po mišljenju mog puškara su bolje zbog dvije vodilice pumpe i zbog toga što im je tjelo od željeza a ne legure kao u mosberg 500 i maverick 88. al men ev zasad nije se pokazalo kao problem jedino ajd ak si lovac jedna vodilica zvekeče pa kao problem al ionako su rijetke kolko sam skužio kod nas pumpe u lovu.
Na sdm-u imaju dvije vodilice. Odlučio sam se za sdm jer na ostalim pumpama je sve drvo, a nisam baš ljubitelj toga. Onda sam računao možda uzeti polovnu, skinuti drvene dijelove, staviti plastiku. Na kraju sam od toga odustao jer bi me cjenovno koštalo kao i novi sdm koji već to ima. Što se tiče kvalitete siguran sam da je sdm lošiji od gore navedenih, ali koliko ja mislim pucati iz nje mislim da će biti dovoljno dobra. Sutra ju tek idem isprobati da vidim kako funkcionira pa ču staviti video pump action-a i pucanja.
maverick 88 ti je večinom u plastici kao i moj crna plastika i kundak i pupa.

Re: sdm m870 adaptive shotgun

Posted: 13 Mar 2021, 08:07
by AR15 fan
Nemoj se uopće zamarati. Pljuca je 10 od 10 po slikama. Ako ti je akcija čista bez zapinjanja, samo udri. Nisu ju kupio da ju imaš 20+ godina i iz nje ispališ na treninge i natjecanje tisuće patrona sačme.

Re: sdm m870 adaptive shotgun

Posted: 27 Mar 2021, 20:45
by Mike_Torello

That page doesn't exist

The requested page was not found.

Re: sdm m870 adaptive shotgun

Posted: 28 Mar 2021, 01:30
by Barut
Slike su bile gore prije mjesec dana, ali izgleda sa su maknute.


Sent using Tapatalk

Re: sdm m870 adaptive shotgun

Posted: 28 Mar 2021, 11:12
by Mirok
Bile su 100%,ja sam postao na njih.