Page 3 of 4

Re: MK turniri, puška-pištolj (ISSF)

Posted: 29 May 2011, 20:31
by oštrostrijelac

Re: MK turniri, puška-pištolj (ISSF)

Posted: 30 May 2011, 17:14
by oštrostrijelac
Evo nešto i za pištoljaše centralnog paljenja :mrgreen:

http://www.sszg.hr/images/stories/Poziv ... r_2011.pdf

Razmišljam kaj da slobodno izaberem :mrgreen: :A00: :?: :idea:

Na potočiću bi moglo biti tih dana podosta živahno i gužvahno, manje ili više opušteno, a možda i nervozno.

Pravo bi svaštarenje u mom slučaju bilo da se prijavim za 60 ležečki, pošto mi 40 izgleda ide od ruke.
Problem je jedino adekvatan aparatić, pošto su svi valjda u privatnom vlasništvu i svi ih ljubomorno čuvaju i što manje pucaju da ne moraju pre često mijenjati cijevi.

Re: MK turniri, puška-pištolj (ISSF)

Posted: 08 Jun 2011, 22:00
by oštrostrijelac
Zahvaljujući ponajviše zdebatu 35-ica ja ponovno u funkciji.
Danas opalih 70 metkića nakon uspješnog sastavljanja aparatića, a sutra slijedi ozbiljan trening, te u subotu tekma. :A00:
Valja barem ispuniti normu, kako bismo mogli odmjeriti snage i na državnom. :mrgreen:
Original_G jesi li išta nabavio i da li dolaziš na PH u PSI pridružiti se Wagneru, meni i ostatku društva :?:

MK turniri, puška-pištolj (ISSF)

Posted: 08 Jun 2011, 22:29
by Original_G
Nisam nažalost, samo jedan Drulov i rezultat je bio tuznih 393 :(

Re: MK turniri, puška-pištolj (ISSF)

Posted: 08 Jun 2011, 22:40
by oštrostrijelac
Drulov nije jednostavno pucati na 25 metara objeručke, a kamoli na 50 jednoručno.
Specifičan je to aparatić.

TOZ postaje interesantniji ako promjeniš hvat i pucaš ko krava :mrgreen:
Moram to potrenirati, baš me interesira rezultat. :idea:

Re: MK turniri, puška-pištolj (ISSF)

Posted: 09 Jun 2011, 22:31
by oštrostrijelac
Novi hvat po recepturi zmaja od Oboja rezultirao je sa 495 krugova, pucano sa trening metkićima, pa stoga optimistički očekujem subotnje prvenstvo Zagreba.

Re: MK turniri, puška-pištolj (ISSF)

Posted: 12 Jun 2011, 20:33
by oštrostrijelac
http://www.hrvatski-streljacki.hr/dokum ... le4157.pdf
http://www.hrvatski-streljacki.hr/dokum ... le4159.pdf

Razultati standard dugocijevnih i kratkocijevnih nadmetanja na potočiću ovog vikenda.

Re: MK turniri, puška-pištolj (ISSF)

Posted: 12 Jun 2011, 20:49
by oštrostrijelac
oštrostrijelac wrote:Novi hvat po recepturi zmaja od Oboja rezultirao je sa 495 krugova, pucano sa trening metkićima, pa stoga optimistički očekujem subotnje prvenstvo Zagreba.
Sve je palo u vodu :A00:

Rezultat je katastrofalan, ali posljedica je spleta nes(p)retnih okolnosti.
Za neupučene, te one koje to zanima, evo par riječi.
Teško je moguče otpucati meč kada vam lijevi susjed slobodno izabere nastupiti sa poluautomatskim aparatićem u čiji spremnik naočigled glavnog suca na 50 metara trpa po 5 metaka, a njegove me čahurice nakon gotovo svakog opaljenja pogađaju u tijelo ili glavu ili u boljem skučaju pogađaju monitor ili prelječu ispred mene.
Pošto se radilo o eminentnom olimpijcu, od svega nisam radio problem, več sam nakon otpucanih cca 25 meč metaka otišao sa linije i preostale metkiće opalio po završetku njegovog gađanja.
Nadam se da bum slijedeče godine bolje sreće, ako slobodno izaberem ovu disciplinu, te da bude rezultat stvarni odraz mojih mogučnosti.

Re: MK turniri, puška-pištolj (ISSF)

Posted: 22 Jun 2011, 22:08
by oštrostrijelac
Kakve li metkiće i iz kakvog aparatiča puca ovaj strelac :?: :?: :?:

Od 70 hitaca uspio je pogoditi samo dvije devetke, 68 ih je promašio :mrgreen:

http://www.issf-sports.org/pages/result ... 313b303b30

A muševa ko u priči :A25:
Klikom na finalnu metu otvara se slika koja pojašanjava pojam perfekcija :A25:

Re: MK turniri, puška-pištolj (ISSF)

Posted: 22 Jun 2011, 22:12
by istra champion
PG streljivo, a puška je TOZ 17-01 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Re: MK turniri, puška-pištolj (ISSF)

Posted: 22 Jun 2011, 22:47
by zdebat
Još uz ovo:

Handedness: right

Master Eye: left

Re: MK turniri, puška-pištolj (ISSF)

Posted: 27 Apr 2012, 17:40
by oštrostrijelac
Za tjedan dana novo natjecanje na potočiću: http://www.hrvatski-streljacki.hr/dokum ... le4910.pdf
Nakon preksutrašnjeg polufinala Kupa valja prionuti treningu na Oboju, kako bih bio konkurentniji nego lani.
Neka mi je sa srećom :mrgreen:

Re: MK turniri, puška-pištolj (ISSF)

Posted: 29 Apr 2012, 19:38
by oštrostrijelac
Današnje polufinale Kupa HSS-a je iza nas.
Rezultati: http://www.hrvatski-streljacki.hr/dokum ... le4928.pdf

Ako ponovim ovakav rezultat u subotu, ja zadovoljan :idea:
Srijedu i četvrtak valja iskoristiti za trening, kako tih 521 krug ne bi ostala samo želja :!:

Re: MK turniri, puška-pištolj (ISSF)

Posted: 30 Apr 2012, 10:07
by istra champion
Nikad bliži finalu :mrgreen:

Re: MK turniri, puška-pištolj (ISSF)

Posted: 30 Apr 2012, 15:57
by oštrostrijelac
Za ovu su godinu planirana ležeća finala na Drenovi i Vrapčaku :!: :idea:
:A18:

Re: MK turniri, puška-pištolj (ISSF)

Posted: 30 Apr 2012, 18:50
by brankec
Jel moremo sinek i ja dojti? :?: :idea:

Re: MK turniri, puška-pištolj (ISSF)

Posted: 01 May 2012, 21:50
by oštrostrijelac
Za Drenovu(PH) je potrebno na prvenstvu Zagreba pogoditi 160 ili više krugova iz tanđare, a 240 ili više iz papofke.
Finalno gađanje je i na Trofeju neovisnosti na potočiću 8.10., a za koji se mogu prijaviti svi zainteresirani, s time da se tada puca na 300 i 200 metara. Po osmorica prvoplasiranih u svakoj disciplini pucaju finale.
Vidimo se.

Re: MK turniri, puška-pištolj (ISSF)

Posted: 02 May 2012, 09:27
by brankec
Hvala.

Poz. :A25:

Re: MK turniri, puška-pištolj (ISSF)

Posted: 06 May 2012, 21:02
by oštrostrijelac
:!: :!: :!:
Evo i rezultata II MK turnira: http://www.hrvatski-streljacki.hr/dokum ... le4950.pdf

Malo sam iznenađen izostankom ponekih strelaca i klubova :A01:

Moj rezultat nije za pohvaliti se, iako je 34 kruga bolji od jedinog dosadašnjeg u ovoj disciplini.
Tajna je u -50 u samo 10 hitaca, te nepovoljnoj strukturi preostalih 50 hitaca.
Za IV turnir, PGZ i PH se valja bolje pripremiti i to bude to.
Ovaj bude rezultat tako ostao zabilježen kao 2. najslabiji u karijeri, a u okviru priprema za nastup na slijedećim OI u Riu.
:A25:

Re: MK turniri, puška-pištolj (ISSF)

Posted: 10 May 2012, 23:27
by oštrostrijelac
Evo kako je izgledao keks i okvir nakon mog nastupa :A00:
Tješe jedino one bijele zakrpe od prije :mrgreen: