Page 3 of 4
Re: MK turniri, puška-pištolj (ISSF)
Posted: 29 May 2011, 20:31
by oštrostrijelac
Re: MK turniri, puška-pištolj (ISSF)
Posted: 30 May 2011, 17:14
by oštrostrijelac
Evo nešto i za pištoljaše centralnog paljenja
http://www.sszg.hr/images/stories/Poziv ... r_2011.pdf
Razmišljam kaj da slobodno izaberem
Na potočiću bi moglo biti tih dana podosta živahno i gužvahno, manje ili više opušteno, a možda i nervozno.
Pravo bi svaštarenje u mom slučaju bilo da se prijavim za 60 ležečki, pošto mi 40 izgleda ide od ruke.
Problem je jedino adekvatan aparatić, pošto su svi valjda u privatnom vlasništvu i svi ih ljubomorno čuvaju i što manje pucaju da ne moraju pre često mijenjati cijevi.
Re: MK turniri, puška-pištolj (ISSF)
Posted: 08 Jun 2011, 22:00
by oštrostrijelac
Zahvaljujući ponajviše
zdebatu 35-ica ja ponovno u funkciji.
Danas opalih 70 metkića nakon uspješnog sastavljanja aparatića, a sutra slijedi ozbiljan trening, te u subotu tekma.
Valja barem ispuniti normu, kako bismo mogli odmjeriti snage i na državnom.
Original_G jesi li išta nabavio i da li dolaziš na PH u PSI pridružiti se
Wagneru, meni i ostatku društva

MK turniri, puška-pištolj (ISSF)
Posted: 08 Jun 2011, 22:29
by Original_G
Nisam nažalost, samo jedan Drulov i rezultat je bio tuznih 393

Re: MK turniri, puška-pištolj (ISSF)
Posted: 08 Jun 2011, 22:40
by oštrostrijelac
Drulov nije jednostavno pucati na 25 metara objeručke, a kamoli na 50 jednoručno.
Specifičan je to aparatić.
TOZ postaje interesantniji ako promjeniš hvat i pucaš ko krava
Moram to potrenirati, baš me interesira rezultat.

Re: MK turniri, puška-pištolj (ISSF)
Posted: 09 Jun 2011, 22:31
by oštrostrijelac
Novi hvat po recepturi zmaja od Oboja rezultirao je sa 495 krugova, pucano sa trening metkićima, pa stoga optimistički očekujem subotnje prvenstvo Zagreba.
Re: MK turniri, puška-pištolj (ISSF)
Posted: 12 Jun 2011, 20:33
by oštrostrijelac
Re: MK turniri, puška-pištolj (ISSF)
Posted: 12 Jun 2011, 20:49
by oštrostrijelac
oštrostrijelac wrote:Novi hvat po recepturi zmaja od Oboja rezultirao je sa 495 krugova, pucano sa trening metkićima, pa stoga optimistički očekujem subotnje prvenstvo Zagreba.
Sve je palo u vodu
Rezultat je katastrofalan, ali posljedica je spleta nes(p)retnih okolnosti.
Za neupučene, te one koje to zanima, evo par riječi.
Teško je moguče otpucati meč kada vam lijevi susjed slobodno izabere nastupiti sa poluautomatskim aparatićem u čiji spremnik naočigled glavnog suca na 50 metara trpa po 5 metaka, a njegove me čahurice nakon gotovo svakog opaljenja pogađaju u tijelo ili glavu ili u boljem skučaju pogađaju monitor ili prelječu ispred mene.
Pošto se radilo o eminentnom olimpijcu, od svega nisam radio problem, več sam nakon otpucanih cca 25 meč metaka otišao sa linije i preostale metkiće opalio po završetku njegovog gađanja.
Nadam se da bum slijedeče godine bolje sreće, ako slobodno izaberem ovu disciplinu, te da bude rezultat stvarni odraz mojih mogučnosti.
Re: MK turniri, puška-pištolj (ISSF)
Posted: 22 Jun 2011, 22:08
by oštrostrijelac
Kakve li metkiće i iz kakvog aparatiča puca ovaj strelac
Od 70 hitaca uspio je pogoditi samo dvije devetke, 68 ih je promašio
http://www.issf-sports.org/pages/result ... 313b303b30
A muševa ko u priči

Klikom na finalnu metu otvara se slika koja pojašanjava pojam perfekcija

Re: MK turniri, puška-pištolj (ISSF)
Posted: 22 Jun 2011, 22:12
by istra champion
Re: MK turniri, puška-pištolj (ISSF)
Posted: 22 Jun 2011, 22:47
by zdebat
Još uz ovo:
Handedness: right
Master Eye: left
Re: MK turniri, puška-pištolj (ISSF)
Posted: 27 Apr 2012, 17:40
by oštrostrijelac
Za tjedan dana novo natjecanje na potočiću:
http://www.hrvatski-streljacki.hr/dokum ... le4910.pdf
Nakon preksutrašnjeg polufinala Kupa valja prionuti treningu na Oboju, kako bih bio konkurentniji nego lani.
Neka mi je sa srećom

Re: MK turniri, puška-pištolj (ISSF)
Posted: 29 Apr 2012, 19:38
by oštrostrijelac
Današnje polufinale Kupa HSS-a je iza nas.
Rezultati:
http://www.hrvatski-streljacki.hr/dokum ... le4928.pdf
Ako ponovim ovakav rezultat u subotu, ja zadovoljan
Srijedu i četvrtak valja iskoristiti za trening, kako tih 521 krug ne bi ostala samo želja

Re: MK turniri, puška-pištolj (ISSF)
Posted: 30 Apr 2012, 10:07
by istra champion
Nikad bliži finalu

Re: MK turniri, puška-pištolj (ISSF)
Posted: 30 Apr 2012, 15:57
by oštrostrijelac
Re: MK turniri, puška-pištolj (ISSF)
Posted: 30 Apr 2012, 18:50
by brankec
Jel moremo sinek i ja dojti?

Re: MK turniri, puška-pištolj (ISSF)
Posted: 01 May 2012, 21:50
by oštrostrijelac
Za Drenovu(PH) je potrebno na prvenstvu Zagreba pogoditi 160 ili više krugova iz tanđare, a 240 ili više iz papofke.
Finalno gađanje je i na Trofeju neovisnosti na potočiću 8.10., a za koji se mogu prijaviti svi zainteresirani, s time da se tada puca na 300 i 200 metara. Po osmorica prvoplasiranih u svakoj disciplini pucaju finale.
Vidimo se.
Re: MK turniri, puška-pištolj (ISSF)
Posted: 02 May 2012, 09:27
by brankec
Hvala.
Poz.

Re: MK turniri, puška-pištolj (ISSF)
Posted: 06 May 2012, 21:02
by oštrostrijelac
Evo i rezultata II MK turnira:
http://www.hrvatski-streljacki.hr/dokum ... le4950.pdf
Malo sam iznenađen izostankom ponekih strelaca i klubova
Moj rezultat nije za pohvaliti se, iako je 34 kruga bolji od jedinog dosadašnjeg u ovoj disciplini.
Tajna je u -50 u samo 10 hitaca, te nepovoljnoj strukturi preostalih 50 hitaca.
Za IV turnir, PGZ i PH se valja bolje pripremiti i to bude to.
Ovaj bude rezultat tako ostao zabilježen kao 2. najslabiji u karijeri, a u okviru priprema za nastup na slijedećim OI u Riu.

Re: MK turniri, puška-pištolj (ISSF)
Posted: 10 May 2012, 23:27
by oštrostrijelac
Evo kako je izgledao keks i okvir nakon mog nastupa
Tješe jedino one bijele zakrpe od prije
