Puska: Lovacka etika - tradicija - ili?

Lovačke priče, iskustva, doživljaji, lovački psi, fotografije...
Iggy
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Posts: 849
Joined: 18 Mar 2011, 12:42

Re: Puska: Lovacka etika - tradicija - ili?

Post by Iggy » 19 Oct 2013, 22:56

Kod mene u lovu šminke nema, kamenjar je surov i ne prašta. Ako ćeš u pogon pogotovo. Prefina odjeća i skupa puška jednostavno nemaju smisla. Tko voli nek izvoli, meni treba pouzdana oprema za što manje novaca jer na kraju svakako uništim sve. Lovci u unutrašnosti kvalitetne gojzerice nose po par godina, moje su za najviše dvije sezone pokopane, da su ne znam kakve. Usput, zna li netko gdje nabaviti dobar kombinezon u lovačkoj zelenoj boji??? Imam jedan plavi koji je vrhunski ali mi nije baš za lov, htio bih isti ali zeleni. Radila je neka firma kod nas.

James
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 178
Joined: 24 Nov 2012, 21:42

Re: Puska: Lovacka etika - tradicija - ili?

Post by James » 21 Oct 2013, 17:28

Hawk wrote:
James wrote:...naravno da su traperice nedopustive, ali ako čovjek voli a nema mogućnosti, mislim da i ako obuče nešto militarije ne bi ga sad trebalo kritizirati.
James... ma donekle se slažem... ali... Lov je skupi sport, a lovačke hlaće i jakna ne moraju koštati puno,
pa mislim da bi svi koji hoće loviti to mogu priuštiti... ja sam jedan od tih kojima militarija smeta... a zašto...???
Znam da u ratu nismo bili dobro opremljeni, morali smo koristiti i lovačku odjeću, jer nije bilo dovoljno vojničke,
a onda poslije rata, odjednom se pojavilo more te vojničke odjeće i do danas se nove novcate uniforme izvlače iz nekih bunkera,
koje je neko dobro napunio u ono vrijeme dok mi nismo imali presvlake... Eto zato me to smeta, a pretpostavljam to smeta i druge.

Prije rata, ja sam u USA u Army shopovima kupovao američke vojne odore, uživao sam loviti u njima,
ali poslije rata ni pijan se nebi pojavio u tako nečem u lovu...
Tu te potpuno razumijem!
Pozdrav!

User avatar
SSG
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 127
Joined: 06 Nov 2008, 12:04
Location: Karlovac

Re: Puska: Lovacka etika - tradicija - ili?

Post by SSG » 22 Oct 2013, 09:54

Gospodo,lov nije socijalna kategorija.Ne vrijeđam,samo konstatiram.
I am armed I suggest you go rob and kill a Liberal.

Iggy
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Posts: 849
Joined: 18 Mar 2011, 12:42

Re: Puska: Lovacka etika - tradicija - ili?

Post by Iggy » 22 Oct 2013, 12:05

Nije, ali ne mora se biti tajkun da bi se išlo u lov. Kod mene je članarina 750 kn, odjeće kad nađem dobre i jeftine kupim više i miran sam. Pušaka imam koliko hoćeš ali ni jedna nije skupa šminka. Radne su sve. Nije nam svima isto niti svi shvaćamo lov jednako. Neko ide samo u komercijalu, troši velike novce i samo to smatra lovom. Ja kad s društvom odem u brdo, još ako ostanemo u staroj kamenoj kućici uz vatru...to nema cijene. Za lov i uživanje potrebno je dobro društvo, malo opreme i ispravna puška. Ne moraš imati Blaser i "prijatelje" koje si kupio novcem ili položajem.

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: Puska: Lovacka etika - tradicija - ili?

Post by lex-lutor » 22 Oct 2013, 13:25

SSG wrote:Gospodo,lov nije socijalna kategorija.Ne vrijeđam,samo konstatiram.
O tome bi se dalo dosta pricati, u nekim djelovima lipe nase je lov do nedavno bio potreba radi hrane i nista vise od toga, sa druge strane u krajevima koji imaju tradiciju jos iz Austrougarske lov je ipak shvacen kao sport sa gospodu koja si je to mogla priustiti. Treba moci razumijeti i jednu i drugu stranu kao i to da se neke navike ne mogu promjeniti preko noci....

No kako mi se cini u HR ce Lov opet postati potreba radi hrane i prezivljavanja....
Nemoguće je Nemoguće

Iggy
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Posts: 849
Joined: 18 Mar 2011, 12:42

Re: Puska: Lovacka etika - tradicija - ili?

Post by Iggy » 22 Oct 2013, 13:31

Lako ako bude lov, ali će biti krivolova kao nikad.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest