HS2000 SUBCOMPACT
Re: HS2000 SUBCOMPACT
Sa čime je ovdje uvrijeđen moderator, da mi je znati????
Ne mogu vjerovati u što se pretvorio ovaj forum!!!!
Ne mogu vjerovati u što se pretvorio ovaj forum!!!!
D-V-C
M R K I
M R K I
- Mike_Torello
- Fleet Admiral

- Posts: 6681
- Joined: 30 Mar 2008, 20:55
- Location: Zagreb
Re: HS2000 SUBCOMPACT
Ovdje je doslo do nesporazuma sa mojeg stajalista.
A sto se foruma tice, Mrki propustio si pravi fajt u drugom topicu =/
Ali sad barem ima izbora, postoje uz ovaj OPCENITI forum jos i specijalizirane forume IPSC, ZRACNICE, NOZEVI, KOVAČKI... za svakoga ponesto, i onda se to sve pocinje polako razvodnjavati.
A sto se foruma tice, Mrki propustio si pravi fajt u drugom topicu =/
Ali sad barem ima izbora, postoje uz ovaj OPCENITI forum jos i specijalizirane forume IPSC, ZRACNICE, NOZEVI, KOVAČKI... za svakoga ponesto, i onda se to sve pocinje polako razvodnjavati.
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
- cybertronic
- Pozornik

- Posts: 46
- Joined: 22 Sep 2009, 11:06
- istra champion
- Cinker - bojna

- Posts: 2161
- Joined: 03 Aug 2009, 08:23
- Location: južna ISTRA
Re: HS2000 SUBCOMPACT
Kakav ti je to okvir od 4''
, a koji ti je to 3'' HS-9
Malo se bolje koncentriraj, polagano i jasno postavi smisleno pitanje
, obrati pažnju na modele oružja, tako da te se može razumjeti 
Malo se bolje koncentriraj, polagano i jasno postavi smisleno pitanje
SCORE:287 COMPETITION/195MEDAL; 112 GOLD 57 SILVER 26 BRONZE
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana
4 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana
- Mike_Torello
- Fleet Admiral

- Posts: 6681
- Joined: 30 Mar 2008, 20:55
- Location: Zagreb
Re: HS2000 SUBCOMPACT
Mislim da je pitanje bilo dali spremnik za metke od HS sa 4" cijevi moze u HS sa 3" cijevi... to je moje viđenje njegovog pitanja =)
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
Re: HS2000 SUBCOMPACT
Neovisno o duljini cijevi, svi hs 9 modeli istog kalibra imaju iste spremnike.
_______________________
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas
- Mike_Torello
- Fleet Admiral

- Posts: 6681
- Joined: 30 Mar 2008, 20:55
- Location: Zagreb
Re: HS2000 SUBCOMPACT
nema niti jedan model sa kracom drskom ili tako nesto?
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
Re: HS2000 SUBCOMPACT
Zar postoje HS 9 modeli različitog kalibra?patch wrote:Neovisno o duljini cijevi, svi hs 9 modeli istog kalibra imaju iste spremnike.
(bježi ća kolko ga noge nose
Reportaže iz svijeta oružja i sportskog streljaštva:
http://www.youtube.com/user/Breadf4n
http://www.youtube.com/user/Breadf4n
Re: HS2000 SUBCOMPACT
I ja mislim da bi odgovor od patch-a trebao reviziju. 
HS 9 Subcompact ima spremnike od 10 i 13 komada. Dok ostali modeli, oni sa 4 i 5 inča cijevi imaju spremnike od 16 komada.
U Service (4") i Tactical (5") su indentični spremnici a dali mogu u Subcompact (3") i obratno ne znam, nisam imao prilike gurati
.
Mada bi se kladio da onaj od Subcompacta nebi išao u Service i Tactical. Mislim sigurno bi išao ali nebi fesceralo.
HS 9 Subcompact ima spremnike od 10 i 13 komada. Dok ostali modeli, oni sa 4 i 5 inča cijevi imaju spremnike od 16 komada.
U Service (4") i Tactical (5") su indentični spremnici a dali mogu u Subcompact (3") i obratno ne znam, nisam imao prilike gurati
Mada bi se kladio da onaj od Subcompacta nebi išao u Service i Tactical. Mislim sigurno bi išao ali nebi fesceralo.
Gospodar sam riječi koju nisam izgovorio i rob one koju jesam.
Re: HS2000 SUBCOMPACT
^^Jopan, aj ako bu'eš imo prilike gurati, javi pa da znamo. 
Reportaže iz svijeta oružja i sportskog streljaštva:
http://www.youtube.com/user/Breadf4n
http://www.youtube.com/user/Breadf4n
Re: HS2000 SUBCOMPACT
mea culpae, mea lapsus. nista ne treba raditi na brzinu, a ja pokusao jednom recenicom napisati, pa krivo.patch wrote:Neovisno o duljini cijevi, svi hs 9 modeli istog kalibra imaju iste spremnike.
hs 9 mm modeli - na njih sam mislio (SC, XDm, Tactical).
dimenzije spremnika - poprecni presjek bi obzirom na jednaku sirinu pistolja bi jesu isti. Usporedjivao sam XDm i SC-a. Frend ima SCapa sam ga malo proucavao. Nije mi se svidio bas zbog lezanja u ruci, dok je XDm nesto sasvim drugo. Drska kod 3" modela jest kraca u odnosu na ostale modele. za 4" ne znam, jer ga nisam imao u ruci.... a tehnicke spec mogu vidjeti svi sa weba.
Opet, bilo mi je glupo, nisam isao gurati spremnike iz jednoga u drugi pa ne mogu 100% reci da je to to.
S adapterom bi moralo funkcionirati kako stoji na slici.
_______________________
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas
Re: HS2000 SUBCOMPACT
evo, guranje zavrseno, sve ide. cak 40sw ide u 9 i obrnuto (okvir, a ne streljivo, naravno), 45 acp nisam probao jer nemam takvog trenutno kraj sebe. okvir od hs 9 ide u hs 2000 sc-a, a ovaj adapter na slici iznad se moze staviti na normalan okvir od 16 kom koji ide ili u tactical, ili u sc-a i obrnuto. naravno da okvir moze ici i bez tog adaptera. okvir (od 13 kom) neide iz sc-a u tactical i hs 9, a mislim i da je sasvim jasno zasto neide 
inace, cjena adaptera je cini mi se 35 kn, tako da to i nije neka velika investicija, a s tim adapterom se dobije puno bolji hvat.
mjenjanje okvira iz hs-a (xd) u xdm-a nije moguce niti u jednom smjeru.
inace, cjena adaptera je cini mi se 35 kn, tako da to i nije neka velika investicija, a s tim adapterom se dobije puno bolji hvat.
mjenjanje okvira iz hs-a (xd) u xdm-a nije moguce niti u jednom smjeru.
Re: HS2000 SUBCOMPACT
Bravo! Hvala i svaka ti dala! 
_______________________
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas
- cybertronic
- Pozornik

- Posts: 46
- Joined: 22 Sep 2009, 11:06
Re: HS2000 SUBCOMPACT
Pozdrav!, na jednom video materijalu gledao sam kako lik rastavlja onaj dio gdje se nalazi udarna igla hod HS-9, pa me interesuje da li to treba da se rastavlja prilikom ciscenja.
Hvala!
Hvala!
Re: HS2000 SUBCOMPACT
Nakon nekoliko tisuća ispaljenih metkova nije zgorega da očistiš i prostor udarne igle, mislim da nije potebno prečesto kopati po udarnoj igli.cybertronic wrote:Pozdrav!, na jednom video materijalu gledao sam kako lik rastavlja onaj dio gdje se nalazi udarna igla hod HS-9, pa me interesuje da li to treba da se rastavlja prilikom ciscenja.
Hvala!
------------------------
Tko leži, ne bježi!!
------------------------
Tko leži, ne bježi!!
------------------------
Re: HS2000 SUBCOMPACT
Ja našpricam dobro sa WD40 o onda ispušem zrakom pod pritiskom, ponovim, mislim da se bez rastavljanja tako dobro očisti.cybertronic wrote:Pozdrav!, na jednom video materijalu gledao sam kako lik rastavlja onaj dio gdje se nalazi udarna igla hod HS-9, pa me interesuje da li to treba da se rastavlja prilikom ciscenja.
Hvala!
Gospodar sam riječi koju nisam izgovorio i rob one koju jesam.
Re: HS2000 SUBCOMPACT
Ne treba nista sto nije navedeno u uputstvima rastavljati sam zbog ciscenja. Nakon 5000 do 10000 ispaljenih metaka, zavisno od vrste i kvalitete koju koristis, rastavis iglu, ili sklop okidaca ili operes u nafti ili amonijakom uredis unutrasnjost cijevi od naslaga. Bar tako ja radim. Ili ako se oruzje nece koristiti duze vrijeme pa ga ides konzervirati detaljno.
Re: HS2000 SUBCOMPACT
jedini problem je to onda i sastaviti, a da radi i ne bude viska dijelova
ako ne znas rastaviti i nemoj...
mislim da je bolje naci dobrog puskara i ostaviti mu gan zbog pregleda i ciscenja slabo dostupnih dijelova.
ako ne znas rastaviti i nemoj...
mislim da je bolje naci dobrog puskara i ostaviti mu gan zbog pregleda i ciscenja slabo dostupnih dijelova.
_______________________
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas
Re: HS2000 SUBCOMPACT
hs2000xd wrote:"istra champion wrote:Ukazale se prilika i malo sam isprobao HS2000 subcompact, pucajući na kružnu metu R-50 na 25m i ostao sam iznenađen preciznošću, buduči da mu je dužina cijevi od ''samo'' 3'' od čega 2'' je užljebljeno. Nišanjeno onako streljački u podnožje crnog kruga (6), na udaljenosti od 25m grupa pogodaka je bila oko 12x12cm, na 15m nišanjeno ravno u centar, a grupa pogodaka se smanjila na 8x8cm. Da sam pucao i na 10m grupa bi bila manja a pogodci bi bili točno u sredini. korišteno je streljivo S&B 124grs. Preciznost je solidna, jedio mi se ne sviđa okidanje koje je pre tvrdo (preko 3 kg) i to što pištolj skače kao mali lagani kozlić ''
Ma "mali" je stroj samo takav!!!!
Osobno posjedujem Subcompact 9mm već par godina i mogu potvrditi da je za subcom jako precizan!! Moji su rezultati doduše dosta bolji od tvojih ali da ne misliš kako te loše išlo, potrebno je malo vremena da se pištolj "uhvati" i onda gađaš i 90 krugova na 25 metara. Samo je malo teže ali ide uz vježbu i strpljenje.
Taj je stroj stvoren za skriveno nošenje jer ima dosta manju dršku od compacta, pa ne "viri" ispod sakoa npr. i na daljinama do 10 metara možeš birati gdje želiš pogoditi.
Što se okidanja tiče, do sada sam promjenio četiri HS-a i svaki je u početku bio tvrd. I za okidanje i na polugi za rastavljanje. S vremenom se to omekša ili se meni učinilo ali opet sam usporedio s potpuno novim i mislim da se stvarno okidanje "spusti".
Baš cu izmjerit na svojem.
Osobno sam već dugo zainteresiran za ovaj SC.
Strašno me zanima kakav je sa kratkim okvirom u uporabi, jer je on kod skrivenog nošenja poželjniji, a duži u rezervi.
Dakle, kakav je kod "vađenja iz korica", u nišanjenju, "kontroli" odskoka i slično sa kratkim okvirom?
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 1 guest






